Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Przy takiej interpretacji agitacja wyborcza byłą by dość rzadka, i w tym wypadku nie wystąpiła by. Bo artykuł informuje jak zrobią zwolennicy poszczególnych partii, a nie namawia na pójście/niepójście wszystkich jak leci. Na chwilę obecną cisza wyborcza to dużo szersze pojęcie niż ty sugerujesz, nie można nawet zachęcać żeby iść i oddać głos, bez wskazywania na kogo.

edit: walające się wszędzie ulotki (roznoszone masowo tuż przed ciszą), bilbordy, plakaty etc naturalnie niczego nie sugerują nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 21:18, S1G napisał:

edit: walające się wszędzie ulotki (roznoszone masowo tuż przed ciszą), bilbordy, plakaty
etc naturalnie niczego nie sugerują nieprawdaż?


Cisza zabrania działalności, a nikt nie musi działać, aby plakat pozostał na swoim miejscu. Musiałbyś pozwać plakat, za to że ośmiela się być.
Choć akurat nakaz wyczyszczenia miasta z tych śmieci byłby całkiem niezłym pomysłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 21:18, S1G napisał:

Przy takiej interpretacji agitacja wyborcza byłą by dość rzadka, i w tym wypadku nie
wystąpiła by. Bo artykuł informuje jak zrobią zwolennicy poszczególnych partii, a nie
namawia na pójście/niepójście wszystkich jak leci.


Jestem pewien, że znajdzie się nie jeden Platformowiec, który pójdzie zagłosować (kto wie, może nawet za odwołaniem), a artykuł Wyborczej jasno wskazuje - jesteś za PO, nie możesz iść na wybory.

Dnia 13.10.2013 o 21:18, S1G napisał:

Na chwilę obecną cisza wyborcza to dużo szersze pojęcie
niż ty sugerujesz, nie można nawet zachęcać żeby iść i oddać głos, bez wskazywania na kogo.


Po prostu podałem przykład, nie sprowadzam agitacji wyłącznie do jednej czynności. ;)

Dnia 13.10.2013 o 21:18, S1G napisał:

walające się wszędzie ulotki (roznoszone masowo tuż przed ciszą), bilbordy, plakaty
etc naturalnie niczego nie sugerują nieprawdaż?


Sugerują. Ale nie wiem czy są obecnie w Warszawie (w zasadzie, to od trzydziestu minut mogą być), bo mnie tam nie ma. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 21:35, Ventil napisał:

Sugerują. Ale nie wiem czy są obecnie w Warszawie (w zasadzie, to od trzydziestu minut
mogą być), bo mnie tam nie ma. :)

Mnie też niema, akurat to było o zejściu się "kampanii wyborczej" z ciszą, swoją drogą ta pierwsza nie powinna być ograniczana czasowo (ten sam zapis konstytucji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 22:14, S1G napisał:

swoją drogą ta pierwsza nie powinna być ograniczana czasowo (ten sam zapis konstytucji).


Artykuł 54. jest bardzo ogólnikowy, da się go podpiąć w zasadzie pod wszystko.
Komunizmu i faszyzmu u nas propagować nie wolno, a jednak "Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów".

Wolę się nie mieszać w kwestie prawa, bo się na tym nie znam. Lepiej nie brnijmy w to dalej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 23:02, Ventil napisał:

Artykuł 54. jest bardzo ogólnikowy, da się go podpiąć w zasadzie pod wszystko.

I tak też powinien być moim zdaniem interpretowany, tak na koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie cisza wyborcza mogła być trwać cały rok i mam gdzieś że jest rzekomo sprzeczna z konstytucją (rzekomo, bo Trybunał Konst. póki co tego nie stwierdził). Nie musiałbym wszędzie w mediach słuchać o tych nierobach które walczą o koryto, a dziennikarze może wzięliby się za ciekawsze tematy od tych rodzaju kto ma większy słupek. No ale wtedy spora część z nich straciła by zapewne możliwość otrzymania premii zapewnianych przez polityków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tych "słupków" i tak nic nie wynika, w firmach od sondaży zasada "płacisz i wymagasz" jak najbardziej obowiązuje. Tak więc dobiera się grupę badanych do oczekiwanych wyników, na podstawie wcześniejszych odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 17:47, Zajanski napisał:

No i co tam, czy po "referendum" i cyrku wokół niego w naszej wspaniałej stolicy? Ktoś
jeszcze wierzy w demokrację? xD

Oczywiście, ze wierzymy w demokrację! W Szwajcarii ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 18:36, KrzysztofMarek napisał:

> No i co tam, czy po "referendum" i cyrku wokół niego w naszej wspaniałej stolicy?
Ktoś
> jeszcze wierzy w demokrację? xD
Oczywiście, ze wierzymy w demokrację! W Szwajcarii ;-P



Szwajcarzy to bodaj jedyny wystarczająco wykształcony i odpowiedzialny naród (TAK, WIEM, UOGÓLNIANIE TO ZŁO, ale kiedyś miałem okazję czytać artykuł ze statystykami dot. ichniego społeczeństwa oraz opisujący, jakie mają podejście do idei demokracji, jak sensownie używa się u nich narzędzia referendum itp), który rzeczywiście może skutecznie uprawiać demokrację. Pewnie są i inne, ale nie wpadły mi o nich żadne konkretniejsze informacje :P
A wszystko to ku uciesze naszych rodaków, którzy zaciągnęli kredyty we frankach, i teraz płacą za tragiczną politykę w naszym kraju oraz sensowne zarządzanie i umacnianie gospodarki właśnie tam XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 17:47, Zajanski napisał:

No i co tam, czy po "referendum" i cyrku wokół niego w naszej wspaniałej stolicy? Ktoś
jeszcze wierzy w demokrację? xD


A czego się spodziewać po młodych lemingach? Łatwiej jest napisać komentarz pod artykułem o HGW, aniżeli ruszyć tyłek i zagłosować na referendum.
Nic, tylko czekać na zmartwychwstanie Piłsudskiego. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 20:18, Jaki_Gahn napisał:

A czego się spodziewać po młodych lemingach?


Nawet po największym idiocie spodziewałbym się, że dostrzeże hipokryzję bijącą od tych, którzy z jednej strony podpierają się "demokracją" kiedy im to wygodne, a z drugiej nawołują do bojkotu referendum, gdy poczują że "głos ludu" może im zagrozić. Sam wynik jest sprawą drugorzędną, tu chodzi o to, że PO sobie drwi z ludzi, a ci im jedzą z ręki. Smutne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 20:21, Zajanski napisał:

z jednej strony podpierają się "demokracją" kiedy im to wygodne, a z drugiej nawołują
do bojkotu referendum, gdy poczują że "głos ludu" może im zagrozić.


Kiedyś zamożna szlachta dawała instrukcje poselskie, dzisiaj zamożna szlachta daje instrukcje obywatelskie. Liberum veto jest niekonieczne, skoro mamy ziomkostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 21:23, Jaki_Gahn napisał:

> z jednej strony podpierają się "demokracją" kiedy im to wygodne, a z drugiej nawołują

> do bojkotu referendum, gdy poczują że "głos ludu" może im zagrozić.

Kiedyś zamożna szlachta dawała instrukcje poselskie, dzisiaj zamożna szlachta daje instrukcje
obywatelskie. Liberum veto jest niekonieczne, skoro mamy ziomkostwo.

I to właśnie ziomkostwo, tak jak liberum veto kiedyś, doprowadzi do rozpadu tego kraju. Ale obym się mylił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 22:39, QuandorX napisał:

I to właśnie ziomkostwo, tak jak liberum veto kiedyś, doprowadzi do rozpadu tego kraju.
Ale obym się mylił.

Krach obecnego systemu, to najszybszy sposób na wyjście z socjalizmu. Rozpad na Śląsk i resztę powinien nastąpić już dawno (piszę to jako mieszkaniec Podkarpacia żeby nie było). Górnicze emerytury wypłacał by naturalnie nowo powstały twór, a my kupowalibyśmy węgiel tam gdzie taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już ożywiać to z współczesności, zamówmy u imigrantów z Londynu panią Thatcher, przynajmniej będzie wiadomo kto tu rządzi. A to już coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się