Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 18.10.2013 o 20:14, Zajanski napisał:

Dobra, zgadzam się że precyzja jest ważna, ale jak będziesz chciał definicji każdego
pojęcia, to też z nikim nie pogadasz - chyba że na temat definicji.

Jak będę operować na innej definicji to i tak tego nie zrobię. Ogarnięcie definicji rokuje jakieś nadzieje.

Dnia 18.10.2013 o 20:14, Zajanski napisał:

zaczynasz mieć wątpliwości co do tego, czy ktoś rozumie dane pojęcie, a nie z góry zakładając,
że nie rozumie.

Albo je po prostu inaczej je rozumie.
Ja dla przykładu za definicję Faszyzmu traktuję jeden cytat mussoliniego.
I jest pozornie kompletnie od czapy do tego co powszechnie funkcjonuje.

Dnia 18.10.2013 o 20:14, Zajanski napisał:

ale prawa do spania z kimkolwiek

"Jak można oczekiwać cnót po kimś kto żeruje na ich upadku"?

Dnia 18.10.2013 o 20:14, Zajanski napisał:

IMHO takim wykręcaniem języka jest obarczanie słów prefixami i suffixami typu "post-",
"neo-" itp.
Jak jestes liberałem, to jesteś liberałem. A neoliberał to co to ma niby być? Nie liberał?

Nie jest. Tak samo jak konserwatywny liberał. To ani nie konserwa, a ni nie liberał.

Dnia 18.10.2013 o 20:14, Zajanski napisał:

A może taki z niego liberał, jak ze sprawiedliwości społecznej sprawiedliwość (heh znowu
zawiało Januszem).

Sprawiedliwość sama w sobie jest wykręcona. Nawet tej śmiesznej społecznej nie trzeba dodawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 20:23, Zgreed66 napisał:

Albo je po prostu inaczej je rozumie.
Ja dla przykładu za definicję Faszyzmu traktuję jeden cytat mussoliniego.


A konkretnie?

Dnia 18.10.2013 o 20:23, Zgreed66 napisał:

"Jak można oczekiwać cnót po kimś kto żeruje na ich upadku"?


Osobiście nie uważam, żeby spanie "nie tak jak trzeba" było objawem jakiegokolwiek upadku cnót. Oczywiście za wyjątkiem sytuacji, które wiążą się ze zdradami, pedofilią, gwałtami itd. - gdy krzywdzi się innego człowieka.
Ale mniejsza o to - bardziej fundamentalne jest to, że lberał nie ma prawa narzucać swojej wizji życia prywatnego innym, nawet jeśli kategorycznie odrzuca cudze wybryki i tak musi wykazać się wobec nich tolerancją - oczywiście dopóki nie wychodzą poza strefę prywatną. Bo jak wychodzą, to do gazu.

Dnia 18.10.2013 o 20:23, Zgreed66 napisał:

Nie jest. Tak samo jak konserwatywny liberał. To ani nie konserwa, a ni nie liberał.


Tutaj bym się spierał, konserwatyzm to dla mnie raczej sposób dobierania poglądów politycznych niż sam pogląd polityczny.
Innym człowiekiem będzie konserwatysta w Japonii, a innym konserwatysta w Polsce. Konserwatysta jest przede wszystkim tradycjonalistą i sprzeciwia się wszelkim rewolucjom. Co oznacza, że konserwatysta w kraju o tradycjach liberalnych może być jak najbardziej liberałem. Konserwatysta w kraju o tradycjach faszystowskich będzie faszystą itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 13:30, Zgreed66 napisał:

Neoliberalizm to taki worek do bicia, szczególnie środowisk lewicowych które nawet nie
potrafią sprecyzować co to jest. Nawet profesor Kołodko jakoś miał problem ze zdefiniowaniem
tego i pobanował ludzi na FB ^.^

Przez "neoliberalizm" miałem namyśli, prywatyzacje(czyli oddanie za grosze zagranicznym koncernom) wszystkich firm państwowych, brak interwencji państwa w gospodarkę nawet w obliczu całkowitego zmonopolizowania przez międzynarodowe koncerny, liniowy podatek dochodowy, likwidacja związków zawodowych, brak ceł, otwarte granice i inne tego typu rzeczy.

Dnia 18.10.2013 o 13:30, Zgreed66 napisał:

Ot, "nadwiślański neoliberalizm".

A cóż to jest ten "nadwiślański neoliberalizm" ?

Dnia 18.10.2013 o 13:30, Zgreed66 napisał:

Ciekawe Artykuły, mam inny obraz neoliberalizmu niż w nich przedstawiony.

@Ostrowiak
Do boju towarzyszu sierpem i młotem wyrównamy wszystkich :)

@Zajanski
To co wypisałem w ramach mojej definicji neoliberalizmu.

@S1G
Przyszła mama może zawsze zanieść swoje dziecko pod kościół do okna życia czy innej "faszystowskiej" organizacji która nie pozwoliła jej go zabić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 20:30, Zajanski napisał:

A konkretnie?

"Państwo (...) dla faszysty wszystko mieści się w państwie i poza państwem nie istnieje nic ludzkiego, ani duchowego, ani tym bardziej nie posiada jakiejkolwiek wartości"
W skrócie państwo może wszystko.

Dnia 18.10.2013 o 20:30, Zajanski napisał:

Osobiście nie uważam, żeby spanie "nie tak jak trzeba" było objawem jakiegokolwiek upadku
cnót.

Jak przeliczyłem środowska popierające spanie "nie tak jak trzeba".
To stwierdziłem, że zdecydowanie wolę być przeciw ;p

Dnia 18.10.2013 o 20:30, Zajanski napisał:

Bo jak wychodzą, to do gazu.

Z czasem wychodzą, muszą. Jak to mówią "konserwy" rewolucja nigdy nie ustaje.

Dnia 18.10.2013 o 20:30, Zajanski napisał:

Konserwatysta w kraju o tradycjach faszystowskich będzie faszystą itd.

Jak wskazujesz kwestia zdefiniowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 21:07, Zgreed66 napisał:

W skrócie państwo może wszystko.


Nie widzę w takim rozumieniu faszyzmu nic sprzecznego z normalnymi intuicjami dot. tego pojęcia. To jest co najwyżej sprzeczne z TVNowskim pojęciem faszyzmu, wedle którego faszyzm to bicie ludzi po mordach, Kościół i PiS.
Choć prawdą jest, że jesli państwo może wszystko, to pewnie będzie bić ludzi po mordach.

Dnia 18.10.2013 o 21:07, Zgreed66 napisał:

Z czasem wychodzą, muszą. Jak to mówią "konserwy" rewolucja nigdy nie ustaje.


Być może tak jest, ale nie można przecież ludzi rozliczać z "zbrodni", których jeszcze nie popełnili, ani nie można obwiniać "cichych" homoseksualistów za to, co robią aktywiści (choć by się chciało i sam się często na tym łapię).

ZubenPL;

Dla mnie to o czym piszesz (wyprzedaż za bezcen) to po prostu korupcja, która nie ma nic wspólnego z żadną konkretną ideologią polityczna. Zdarza się każdemu. ;0
A w reszcie tego co wymieniasz ja osobiście nie widzę niz złego. Uważasz, że to jest złe, bo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 21:06, ZubenPL napisał:

Przez "neoliberalizm" miałem namyśli, prywatyzacje(czyli oddanie za grosze zagranicznym
koncernom) wszystkich firm państwowych, brak interwencji państwa w gospodarkę nawet w
obliczu całkowitego zmonopolizowania przez międzynarodowe koncerny, liniowy podatek dochodowy,
likwidacja związków zawodowych, brak ceł, otwarte granice i inne tego typu rzeczy.

Jak większość. Tylko, że dwie sprawy. Liberalizm i środowiska zdecydowanie "nieliberalne" które na nasz twór zwany państwem tak wołają.

Dnia 18.10.2013 o 21:06, ZubenPL napisał:

> Ot, "nadwiślański neoliberalizm".

Termin ukuty przez Kołodkę (obraźliwie nazywanego Bełkodką). Tego od ciula jest w internecie.

Dnia 18.10.2013 o 21:06, ZubenPL napisał:

Ciekawe Artykuły, mam inny obraz neoliberalizmu niż w nich przedstawiony.

To bym ich nie przytaczał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 21:13, Zajanski napisał:

Nie widzę w takim rozumieniu faszyzmu nic sprzecznego z normalnymi intuicjami dot. tego
pojęcia. To jest co najwyżej sprzeczne z TVNowskim pojęciem faszyzmu, wedle którego faszyzm
to bicie ludzi po mordach, Kościół i PiS.
Choć prawdą jest, że jesli państwo może wszystko, to pewnie będzie bić ludzi po mordach.

Powiedz to dzisiejszym socjalistom którzy nic poza państwem nie widza i rząd dla nich jest jedyną odpowiedzią ;)
Wyskoczą, że ich terroryzujesz. Jak to ostatnio mnie wyskoczyli xD

Dnia 18.10.2013 o 21:13, Zajanski napisał:

Być może tak jest, ale nie można przecież ludzi rozliczać z "zbrodni", których jeszcze
nie popełnili,

Mi to mówisz? :P

Dnia 18.10.2013 o 21:13, Zajanski napisał:

ani nie można obwiniać "cichych" homoseksualistów za to, co robią aktywiści
(choć by się chciało i sam się często na tym łapię).

Nie obwiniam ich, "bronię się" przed tymi aktywistami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 21:21, Zgreed66 napisał:

Wyskoczą, że ich terroryzujesz. Jak to ostatnio mnie wyskoczyli xD


nie dziw się ludziom

ostatni moment odpowiedzialności za swoje czyny to mieliśmy chyba za cara mikołaja, potem hurmem wkraczała socjalucha paskudna

nawet za przepięknej sanacji państwem rządziła lewica, tyle że patriotyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 21:21, Zgreed66 napisał:

Powiedz to dzisiejszym socjalistom którzy nic poza państwem nie widza i rząd dla nich
jest jedyną odpowiedzią ;)


Mówię to oddawna - socjalizm ma tendencje do faszyzowania. Im bardziej socjalistyczny, tym bardziej faszystowski.
Jeśli ktoś chce kontrolować każdy aspekt życia człowieka i domaga się poświęcenia jednostki "dla dobra ogółu", to dla mnie jest oczywiste, że to faszysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 20:09, Zgreed66 napisał:

> /.../ > Są. Tylko, że to nie wspaniałe czasy średniowiecza i inkwizycji, ze takich ludzi się
pod sąd wrzucało za sianie herezji. /.../

W Twoim wieku wypadałoby wiedzieć, że Inkwizycja mogła jedynie stwierdzić, czy ktoś jest heretykiem, czy też nim nie jest, a jak był, skazać go na kary kościelne. Na przykład na odmawianie psalmów (jak w przypadku Galileusza, zresztą za niego psalmy odmawiała zakonnica - takie to były czasy). Jeśli jednocześnie heretyk występował przeciwko istniejazemu porządkowi prawnemu (jak na przykład katarzy, czy hugenoci) to karę wymierzały trybunały swieckie. Zatem pretensje kieruj do władz świeckich, nie do Inkwizycji jako takiej. Swoją drogą to ciekawe, jak czarny pijar się udał w tamtych latach, bo do dzisiaj inkwizycji kojarzy się ze stosami. Zwolennikiem stosów był Luter, ale jakoś mało kto o tym wie, a jeszcze mniej osób zdaje sobie sprawę, ze posądzanie kogoś o czary, zgodnie z wyrokiem inkwizycji, stanowiło herezję i skutkowało donosiciela postawienia przed trybunałem inkwizycyjnym pod zarzutem herezji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 21:13, Zajanski napisał:

Dla mnie to o czym piszesz (wyprzedaż za bezcen) to po prostu korupcja, która nie ma
nic wspólnego z żadną konkretną ideologią polityczna. Zdarza się każdemu. ;0

Nawet jak byłyby kupowane za rzeczywistą wartość to budowa monopolów przez międzynarodowe koncerny miała by dojść katastrofalne skutki.

Dnia 18.10.2013 o 21:13, Zajanski napisał:

A w reszcie tego co wymieniasz ja osobiście nie widzę niz złego. Uważasz, że to jest
złe, bo?

Nie widzisz nic złego w gospodarcze zmonopolizowanej przez koncerny które niszczą wszystko co mogło by z nimi konkurować prowadząc do całkowitego upadku gospodarki narodowej i biedy milionów ludzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 21:35, ZubenPL napisał:

Nie widzisz nic złego w gospodarcze zmonopolizowanej przez koncerny które niszczą wszystko
co mogło by z nimi konkurować prowadząc do całkowitego upadku gospodarki narodowej i
biedy milionów ludzi ?


Najpierw musiałbyś udowodnić, że coś takiego faktycznie miałoby miejsce po zaaplikowaniu idei liberalnych - ale - zarzuty które stawiasz "gospodarce zmonopolizowanej przez koncerny" dotyczą w tej samej mierze jaśnie nam panującej gospodarki de facto zmonopolizowanej przez państwa, których działalność również prowadzi co patologii i biedy milionów ludzi.
Sugerujesz, że rzeczywistość kapitalistyczną opanują jakieś wielkie korpo-molochy, ale ostatnio kiedy sprawdzałem, to u nas dawano ulgi podatkowe wielkim sieciom marketów, podczas gdy drobniejszych gnębi się podatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 20:10, S1G napisał:

/.../ > A w którym tygodniu/miesiącu etc ciąży zarodek zamienia się w dziecko? Oto jest pytanie. /.../

Najprostrza odpowiedź to taka, że i Ty jesteś jedynie wyrośniętym zarodkiem. A zabójstwo Ciebie (czyli wyrośniętego zarodka) to jedynie opóźniona aborcja. Nie podoba Ci się to? No to cofnij swoje pytanie o ten zarodek. Bo z drugiej strony co poniektórzy skłonni są do nader opóźnionej aborcji tylko pod zmienioną nazwą - nazywają to eutanazją. Teoretycznie jest to zabójstwo z powodu współczucia dla innej osoby i na jej życzenie, ale czego to się nie robi, zeby osiągnąć cel! Eutanazją nazywa się zabójstwo starych ludzi, których utrzymanie przecież kosztuje, no i szkoda spadku, jaki jeszcze mogliby zostawić, zamiast zużyć to, co ich, na przedłużenie własnego życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Eutanazją nazywa się zabójstwo starych ludzi, których utrzymanie przecież kosztuje, no i szkoda spadku, jaki jeszcze mogliby zostawić, zamiast zużyć to, co ich, na przedłużenie własnego życia...

nazwijmy to po prostu kretynizmem, bo człowiek stary, dopóki nie skapcanieje, jest doskonałym mentorem o pierdylionie życiowych doświadczeń

w średniowieczu wytłuc wiekowych dziadków to jak wytłuc internet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 21:53, Ostrowiak napisał:

nazwijmy to po prostu kretynizmem, bo człowiek stary, dopóki nie skapcanieje, jest doskonałym
mentorem o pierdylionie życiowych doświadczeń


Zdrowych staruchów, którzy mają coś do powiedzenia nikt nie będzie eutanazj-ował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noto mamy morderstw pod dostatkiem, bo zarodki giną też przy tzw "naturalnej" metodzie tworzenia nowych ludzi. I człowiekiem z całą pewnością nie są. Z góry uprzedzam że dalszej dyskusji na ten temat nie zamierzam prowadzić, bo znając nasze różnice światopoglądowe i tak nie ma szans żebyśmy się dogadali.

ps co do eutanazji, to wyłącznie na życzenie samego zainteresowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 21:59, Zajanski napisał:

/.../ > Zdrowych staruchów, którzy mają coś do powiedzenia nikt nie będzie eutanazj-ował.

Żyjesz w wyimaginowanym świecie, oderwanym od informacji, z wyjątkiem tych, które serwują merdia. Na razie przoduje w eutanazji Holandia, ale już iną w jej ślady inne państwa. Kandydatów do eutanazji już nikt o zdanie nie pyta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 21:37, Zajanski napisał:

Sugerujesz, że rzeczywistość kapitalistyczną opanują jakieś wielkie korpo-molochy, ale
ostatnio kiedy sprawdzałem, to u nas dawano ulgi podatkowe wielkim sieciom marketów,
podczas gdy drobniejszych gnębi się podatkami.

Bo wielkie sieci mają na łapówki dla polityków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 21:34, KrzysztofMarek napisał:

W Twoim wieku wypadałoby wiedzieć, że Inkwizycja mogła jedynie stwierdzić, czy ktoś jest
heretykiem, czy też nim nie jest, a jak był, skazać go na kary kościelne. Na przykład
na odmawianie psalmów (jak w przypadku Galileusza, zresztą za niego psalmy odmawiała
zakonnica - takie to były czasy). Jeśli jednocześnie heretyk występował przeciwko istniejazemu
porządkowi prawnemu (jak na przykład katarzy, czy hugenoci) to karę wymierzały trybunały
swieckie. Zatem pretensje kieruj do władz świeckich, nie do Inkwizycji jako takiej.

Tak, wiem dobrze o tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2013 o 22:04, S1G napisał:

Noto mamy morderstw pod dostatkiem, bo zarodki giną też przy tzw "naturalnej" metodzie
tworzenia nowych ludzi. I człowiekiem z całą pewnością nie są. /.../


Ja tylko jeszcze raz powtórzę, że Ty jesteś tylko wyrośniętym zarodkiem, a jednak człowiekiem. Matkę Madzi z Sosnowca sciga się za dzieciobójstwo, bo zabiła Madzie "za późno"?

Dnia 18.10.2013 o 22:04, S1G napisał:

ps co do eutanazji, to wyłącznie na życzenie samego zainteresowanego.

Jesteś nieświadomy, zeby nie użyć mocniejszego słowa?
Dlaczego ktoś ma zabijać człowieka, skoro może on zrobić to sam? Tylko nie wyjeżdżaj mi ze sparaliżowanym tak, że nawet mówić nie może. Bo jak może mówić, to i samobójstwo może popełnić sam, jak jesteś zainteresowany jak, to poczytaj podręczniki medycyny sądowej, ja nie jestem od udzielania pomocy w tym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się