Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

@KrzysztofMarek
Tuskowi już się należy to samo co kaczyńskim, za pakt fiskalny który jeszcze bardziej nasz suwerenność ograniczył jeśli coś takiego jeszcze jest.

Dnia 14.11.2013 o 17:15, Izrafel92 napisał:

Zgadzam się co do słowa. Jeśli on wróci do władzy to poważnie się zastanowię nad tym,
czy jest sens w Polsce mieszkać. Ciekawe ilu ludzi wtedy wyemigruje do normalniejszych
krajów.

Tyle samo ile emigruje obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Errata do traktatu lizbońskiego

"Można przytoczyć tu chociażby słowa JKM:
“Dzisiaj o północy Rzeczpospolita Polska traci suwerenność nad ziemiami polskimi. Od tej chwili suwerenem Polski nie jest już Rzeczypospolita Polska, ale Bruksela i Sejm Wiejskiej staje się sejmikiem lokalnym,”

O tym, co o traktacie lizbońskim myślą wszelkiej maści narodowcy, nie trzeba wspominać (gdyby ktoś jednak zapomniał, niech zawita do stolicy 11 XI – nie muszę chyba dodawać, że tegoroczny Marsz Niepodległości i bez tego zapowiada się ciekawie).

Niestety, twierdzenia te nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. To że państwa, przystępując do UE, zrzekają się części swojej suwerenności, było wiadome już ponad pół wieku temu. Dobitnie podkreślał to w swoich orzeczeniach Trybunał Sprawiedliwości. Kamieniem milowym w procesie kształtowania Unii jest orzeczenie w sprawie van Gend & Loos:

Orzeczenie z dnia 5 lutego 1963 r. w sprawie nr 26/62, tzw. sprawa van Gend & Loos:

Europejska Wspólnota Gospodarcza stanowi nowy porządek prawa międzynarodowego, na rzecz którego państwa członkowskie przekazały część swoich suwerennych praw, natomiast jego postanowienia wiążą nie tylko p. czł, lecz także ich obywateli. Niezależnie od ustawodawstwa p. czł prawo wspólnotowe może nie tylko nakładać obowiązki na podmioty indywidualne, ale także może przyznawać im prawa, które stają się częścią ich statusu prawnego. Prawa te powstają tylko wtedy, gdy Traktat tak stanowi wprost, lecz także na podst jasno sformułowanych obowiązków, jakie Traktat nakłada na podmioty indywidualne, p. czł oraz inst. wspólnoty.

Inną kluczowa sprawą jest Costa vs Ente Nazionale Energia Elettrrica (E.N.E.L) nr 6/64, z 16.VII.1964:

Wprowadzenie do systemu prawnego każdego państwa członkowskiego przepisów wydawanych przez Wspólnotę, a ogólniej litery i ducha Traktatu, pozbawia państwa członkowie możliwości przyznania jednostronnym lub późniejszym aktom prawnym pierwszeństwa przed systemem prawnym przyjętym przez nie na zasadzie wzajemności. Takie akty nie mogą być sprzeczne z tym systemem prawnym.

(…)

Przekazanie przez państwa członkowskie praw i obowiązków wynikających z Traktatu z poziomu krajowego na poziom wspólnotowy pociąga za sobą trwałe ograniczenie ich suwerenności. Faktu tego nie może zmienić jakiekolwiek późniejsze jednostronne działanie sprzeczne z koncepcją Wspólnoty.

Powyższa linia orzecznicza jest kontynuowana w sprawach takich, jak Van Duyn (1974), Defrenne n Sabena (1976), Fratelli Zerbone (1978), Fratelli Constanzo (1989), oraz w dziesiątkach innych.

Co z tego wynika? Przede wszystkim to, że Polska zrzekła się części swojej suwerenności już w 2003 r., poprzez referendum, a więc rękami swoich obywateli. Trudno jednak wymagać od takiego Ruchu Narodowego, by budował swoje poparcie poprzez oskarżanie o zdradę wszystkich Polaków. Z drugiej strony – nasza rzeczywistość polityczna wygląda tak, że „przebicie się” w niej jest praktycznie niemożliwe bez solidnej dawki demagogii. Andrzej Lepper miał więc swojego „Balcerowicza” a narodowcy (oraz m.in. JKM) mają „zdradę lizbońską”."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2013 o 20:51, Darkstar181 napisał:

Bardziej mnie zastanawia jakim cudem budowali to prawie rok...


Standardowo - 5min roboty, dwie godziny przerwy + 35min ekstra na zdefraudowanie kasy na lewej fakturze u znajomego Zenka ze sklepu z materiałami xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2013 o 17:38, Zgreed66 napisał:

/.../ Trudno jednak wymagać
od takiego Ruchu Narodowego, by budował swoje poparcie poprzez oskarżanie o zdradę wszystkich
Polaków. Z drugiej strony – nasza rzeczywistość polityczna wygląda tak, że „przebicie
się” w niej jest praktycznie niemożliwe bez solidnej dawki demagogii. Andrzej Lepper
miał więc swojego „Balcerowicza” a narodowcy (oraz m.in. JKM) mają „zdradę
lizbońską”."

Ja głosowałem przeciwko wstąpieniu do Mumii Jewropejskiej. Ale nawet wtedy wstępowaliśmy do niej na innych warunkach, a traktat lesboński narzucił nam inne - na które mogliśmy się zgodzić, lub nie zgodzić. Umiłowani Przywódcy zgodzili się na gorsze. I będzie coraz gorzej, bo Niemcy są najludniejszym krajem i mają najlepszy przemysł, jedynie Wielka Brytania zachowuje resztki samodzielności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2013 o 14:49, Zgreed66 napisał:

Phi, ja czytałem, że ci sami związkowcy nawołujący w Waw-wie ostatnio "o godne życie dla ludu pracujacego" (sic!) w swoich firemkach stosuja praktyki charakterystyczne dla "kapitalistycznego betonu" włącznie z mobbingiem i przewałami na umowach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2013 o 16:27, zadymek napisał:

Phi, ja czytałem, że ci sami związkowcy nawołujący w Waw-wie ostatnio "o godne życie
dla ludu pracujacego" (sic!) w swoich firemkach stosuja praktyki charakterystyczne dla
"kapitalistycznego betonu" włącznie z mobbingiem i przewałami na umowach.

To nie jest nowość. To się tyczy każdego "lewicowego" chyba. Wyborczej np.
Widziałeś swoją drogą kiedyś "lewicową firmę"? No chyba, nie :D
W swoim czasie był nawet popularny tekst na lewica.pl "Dlaczego nie założę firmy" ^.^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://wpolityce.pl/wydarzenia/67526-czuje-sie-jak-trener-reprezentacji-rekonstrukcja-rzadu-biernat-kluzik-rostkowska-i-szczurek-wchodza-do-gabinetu-tuska-bienkowska-wicepremierem

Cóż, gremlin narobił smrodu, gremlin może odejść. Rostowski pewnie zwieje do Wielkiej Brytanii i tyle będziemy go widzieli.

Rostkowska w końcu dorwała się do władzy, ale jeśli uda się zatopić w wyborach okręt o nazwie PO, to szybko przepadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/..../> To nie jest nowość. To się tyczy każdego "lewicowego" chyba. Wyborczej np.

Dnia 19.11.2013 o 16:59, Zgreed66 napisał:

Widziałeś swoją drogą kiedyś "lewicową firmę"? No chyba, nie :D

Ja sobie czytam "Patologię transformacji" Profesora Kieżuna. Jak bym dostał akcje warte milion dolarów (jak co poniektórzy z Gazety Wybiórczej) to sam nie wiem, czy nie zostałbym lewicowcem. Mając milion doców chyba już mozna?

Dnia 19.11.2013 o 16:59, Zgreed66 napisał:

W swoim czasie był nawet popularny tekst na lewica.pl "Dlaczego nie założę firmy" ^.^

>
No cóż, firma przynosi zyski, ale trzeba mocno sie starać. Inaczej konkurencja ją zeżre. To nie lepsza jest pństwowa posada + akcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 17:24, KrzysztofMarek napisał:

Ja sobie czytam "Patologię transformacji" Profesora Kieżuna.

Cóż ja śledzę ZPP i osoby powiązane. No i mają złe zdanie o nim, bo w Polsce nie było kapitału itd
Kieżun bredzi... ja tam nikomu nie bronię. Jak się pościeli tak się wyśpi.

Dnia 20.11.2013 o 17:24, KrzysztofMarek napisał:

Jak bym dostał akcje warte milion dolarów (jak co poniektórzy z Gazety Wybiórczej) to sam nie wiem, czy nie > zostałbym lewicowcem. Mając milion doców chyba już mozna?

Raczej po to właśnie zostaje się lewicowcem ;)
Michalkiewicz ileś lat temu wydał Dobry i zły liberalizm. To napisał tam ze 4 strony o OFE
http://www.wykop.pl/ramka/1643615/stanislaw-michalkiewicz-o-ofe-proroctwo-spelnione-w-100/

Dnia 20.11.2013 o 17:24, KrzysztofMarek napisał:

No cóż, firma przynosi zyski, ale trzeba mocno sie starać. Inaczej konkurencja ją zeżre.
To nie lepsza jest państwowa posada + akcje?

No pewnie właśnie oto biega ;d Nie bez powodu pewnie czytuję głosy, że nie ma pewniejszej posady ja na państwowym, a raz jak znalazłem komentarze pod wiadomością, że jakaś świeżo upieczona kobitka po studiach, znalazła pracę w gdzieś tam w ministerstwie za chyba 7 tys. To część komentarzy była potępiających, ale w gruncie rzeczy pojawiły się takie, że "Polacy cebulacy pewnie sami taką robotę chętnie by przyjęli".
Tak wygląda Polska + obiecuj Polakowi 2x :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2013 o 18:29, Zgreed66 napisał:

> /.../ > Cóż ja śledzę ZPP i osoby powiązane. No i mają złe zdanie o nim, bo w Polsce nie było
kapitału itd

Każda publikacja, nawet taka najbardziej naukowa, pisana jest z określonych pozycji. I trzeba wiedzieć, jakie stanowisko zajmuje autor książki i dopiero wtedy mozna, chociaż też nie do końca, oddzielić fakty zawarte w publikacji od ich interpretacji przez autora.

Dnia 20.11.2013 o 18:29, Zgreed66 napisał:

Kieżun bredzi... ja tam nikomu nie bronię. Jak się pościeli tak się wyśpi.

No, z tym, ze Kieżun bredzi, to bym się raczej nie zgodził. Po prostu przedstawia swoja wizję tego co by było, gdyby było i dobiera fakty popierające jego wizję. A to wcale nie znaczy, ze podaje fakty nieprawdziwe - podaje prawdziwe, część z nich mogłem sprawdzić. Natomiast pomija część innych faktów, które mogą przeczyć jego tezom.

Dnia 20.11.2013 o 18:29, Zgreed66 napisał:

/.../
Raczej po to właśnie zostaje się lewicowcem ;)

Niechętnie przyznaję rację. Na niczym nie zarabia się tak dobrze (i bezpiecznie) jak na ochronie praw "ubogich".

Dnia 20.11.2013 o 18:29, Zgreed66 napisał:

Michalkiewicz ileś lat temu wydał Dobry i zły liberalizm. To napisał tam ze 4 strony
o OFE
http://www.wykop.pl/ramka/1643615/stanislaw-michalkiewicz-o-ofe-proroctwo-spelnione-w-100/

OFE zostały zmuszone do kupna obligacji państwowych. Zmuszone ustawowo. No cóż, kreatywna księgowość w Polsce przerosła chyba już dawno tą znaną z innych krajów.

Dnia 20.11.2013 o 18:29, Zgreed66 napisał:

/..../ > No pewnie właśnie oto biega ;d Nie bez powodu pewnie czytuję głosy, że nie ma pewniejszej
posady ja na państwowym, a raz jak znalazłem komentarze pod wiadomością, że jakaś świeżo
upieczona kobitka po studiach, znalazła pracę w gdzieś tam w ministerstwie za chyba 7
tys. To część komentarzy była potępiających, ale w gruncie rzeczy pojawiły się takie,
że "Polacy cebulacy pewnie sami taką robotę chętnie by przyjęli".
Tak wygląda Polska + obiecuj Polakowi 2x :)

Chętnie zostałbym Prezydentem. Nawet w pensji prezydenckiej bym zrezygnował. Bo jak miałbym darmo wikt i opierunej, za mieszkanie i wyżywienie nie płacił, był wozony służbowym samochodem (to i wypić bym mógł) to by mi moja emerytura starczyła na wszystko. Mógłbym ja całą odkładać. Wtedy nawet akcje nie byłyby mi potrzebne. Chociaż może lepiej byłoby zostać europosłem? Za każdy rok europosłowania tysiąc zł dodatkowo leci do emerytury. I czyż życie europosła nie jest piekne?

Dnia 20.11.2013 o 18:29, Zgreed66 napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 12:23, KrzysztofMarek napisał:

I czyż życie europosła nie jest piekne?

http://cdn23.se.smcloud.net/t/photos/t/224175/tak_zyje_kawiorowa_lewica_16603782.jpg
http://cdn29.se.smcloud.net/t/photos/t/224176/tak_zyje_kawiorowa_lewica_16603860.jpg
Te dwa zdjęcia nietoperza oddadzą chyba wszystko ;p kawiorowa lewica jak to mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2013 o 17:41, Shelazar napisał:


Jak zwykle nikt nic nie sprawdzi, bo co? Dane z 2012 pokazują, że GW miała około trzy razy większy nakład niż "Rz". "Nasz Dziennik" odpada bez względu na nakład ze względu na charakter tego dziennika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się