Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2014 o 01:42, Graffis napisał:

> Jedyną słuszną decyzją jest albo zostawienie ich samych sobie, albo przyłączenie
do Polski.
Jeśli Rosja coś komuś proponuje, to nigdy z dobroci serca, nigdy w interesie odbiorcy

..
Rozumiem twój tokowania i jest dobry. Tylko jest jedno, ale USA też nic nie robi z interesu odbiorcy.
Wszystkie misje na bliskim wschodzie nie wynikały z dobra, a z ropy. Jestem wstanie wymienić państwa, które zostały zaatakowane bezpodstawnie przez USA.
" manipulation of public opinion was a necessary part of democracy" <- Bernays, twórca terminu PR na, którym wzorowała się Goebbels.

Guatemalla aktualnie jest jednym z niewielu przykładów jak można usprawiedliwić atak by USA.. Pewnie dopiero za lat 50 w podręcznikach będzie jak USA podbijała Bliski Wschód.
Morał jest taki, że i USA i Rosja to wilczki żadnemu nie możemy ufać. Po NSA widać, że oni sami nam nie ufają xD.
Ze względu na nasze położenie korzystniej być sojusznikiem Rosji. To, co zrobili z Krymem pokazuje ich siłę.

Chciałbym wspomnieć, że Rosjanie zadali Ukrainie minimalne straty. Wszystko, co robili to starali się ograniczyć ilość rannych. Zatopienie statku, .... Prawdopodobnie mniej osób zginęło niż w trakcie tego przewrotu.
Mogliby się nie patyczkować i po prostu wymordować wszystkich, ale nie było tego. I to mnie bardzo zastanawia, bo przykładowo w Syrii, to USA przyczyniła się w istotny sposób do wykrwawienia się kraju.
Chcą wyczerpać Syrię i uzależnić ją od siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 02:06, qwerty5712 napisał:

/.../. > Chcą wyczerpać Syrię i uzależnić ją od siebie.

To prawda, ale dodałbym, że jak zwykle nie wiedzieli zbyt dobrze, w co się pakują. A teraz to już trzy lata i Assad nie upadł, nawet nie zamierza upaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 10:20, KrzysztofMarek napisał:

> /.../. > Chcą wyczerpać Syrię i uzależnić ją od siebie.
To prawda, ale dodałbym, że jak zwykle nie wiedzieli zbyt dobrze, w co się pakują. A
teraz to już trzy lata i Assad nie upadł, nawet nie zamierza upaść.

Wiedzieli tylko nie przewidzieli tego, że czarny PR nie zawsze działa. Zwłaszcza w stosunku do dobrego władcy.
Mimo, że jest w pewnym sensie dyktatorem, to jest dobry. Starał się wprowadzić w jakis sposób mechanizmy demokracji, ale prawdziwa demokracja jeszcze nie jest możliwa. Assad, broni przed powstaniem Iranu 2.0.
W każdym razie ustabilizowanie sytuacji ba bliskim wschodzie nie będzie łatwe. Zwłaszcza, że Cywililzacja Zachodu dłiugo tam miesza. Demokracja musi tam dojrzeć. Assad sam do tego doszedł dlatego taki jest.
Gdyby nie sponsoring terrorystów z całego Bliskiego Wschodu, to możliwe, że ten proces przeszedłby łatwiej.
Nie mogę tego wybaczyć USA, bo Assad to dobry człowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...
Zaznaczę, że chodzi mi o, to że Bashar to zło konieczne. Nie chciałbym, żeby ktoś mi znów zarzucił, że tworzę peany na jego temat. Wiem trochę na jego temat i rozumiem po prostu jego postępowanie. Jego żonę, za to lubię, bo jest programistką. W każdym razie warto poczytać jego biografię. I postawić się w jego skurzę, bo to człowiek, który nie chciał być władcą. To jest chyba największa różnica między nim, a np Janukowycz.
Co prawda jak on ma problemy z nepotyzmem, ale to spoko koleś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100 tysięcy ofiar w trzy lata wewnętrznej wojny, ponad 2 miliony uchodźców, kraj z jednego bardziej dynamicznie rozwijających się w regionie, sprowadzony do poziomu gruzów.
Spoko koleś...

Lubie zaglądać od czasu do czasu do tego tematu... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 12:44, meryphillia napisał:

100 tysięcy ofiar w trzy lata wewnętrznej wojny, ponad 2 miliony uchodźców, kraj z jednego
bardziej dynamicznie rozwijających się w regionie, sprowadzony do poziomu gruzów.
Spoko koleś...

>
Wojny spowodowanej przez USA. Gdyby nie USA nie byłoby tylu ofiar.
Zachęcam, żebyś poczytał o nim, anie powtarzał propagandę USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 12:44, meryphillia napisał:

100 tysięcy ofiar w trzy lata wewnętrznej wojny, ponad 2 miliony uchodźców, kraj z jednego
bardziej dynamicznie rozwijających się w regionie, sprowadzony do poziomu gruzów.
Spoko koleś...

Lubie zaglądać od czasu do czasu do tego tematu... ;]

Poczytaj sobie o wspaniałym USA
http://en.wikipedia.org/wiki/Covert_United_States_foreign_regime_change_actions
1954-Guatemalla
The CIA supported the overthrow of the democratically elected government of Guatemal
Dość ciekawa historia jak się niszczy demokrację dla własnych celów. Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć o wkładzie USA w każdym z konfliktów.
Usa widzę, że na Ukrainie też miesza, bo nie chce Kliczko w rządzie. Usa tylko mydli oczy.
"Zbawcy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 11:22, qwerty5712 napisał:

> > /.../. > Wiedzieli tylko nie przewidzieli tego, że czarny PR nie zawsze działa. Zwłaszcza w stosunku
do dobrego władcy.

To pozostajemy, każdy przy swoim, zdaniu. Amerykanie są zaskakująco naiwni. Zwłaszcza jeśli chodzi o Bliski Wschód.

Dnia 24.03.2014 o 11:22, qwerty5712 napisał:

Nie mogę tego wybaczyć USA, bo Assad to dobry człowiek

Tego bym nie powiedział, ale możliwe, ze jest "dobry". Arabowie od zawsze słuchali swoich wodzów i wybaczali im dyktaturę, więcej, gotów jestem twierdzić, że demokracja w naszym pojęciu jest nie dla nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 12:44, meryphillia napisał:

100 tysięcy ofiar w trzy lata wewnętrznej wojny, ponad 2 miliony uchodźców, kraj z jednego
bardziej dynamicznie rozwijających się w regionie, sprowadzony do poziomu gruzów.
Spoko koleś...

Lubie zaglądać od czasu do czasu do tego tematu... ;]

Ja też lubię ciekawostki. Jedną z nich są informacje, że to wywiad Arabii Saudyjskiej (niby bez wiedzy Amerykanów, hihihi) przekazał "powstańcom" broń chemiczną, ale ci byli kiepsko wyszkoleni i przez nich zginęło kilkuset cywilów. Nie udało się tego ukryć, ale tak zwana "opinia wolnego świata" zadziwiająco szybko zapomniała o "drobnym" incydencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 16:02, KrzysztofMarek napisał:

> > > /.../. > Wiedzieli tylko nie przewidzieli tego, że czarny PR nie zawsze
działa. Zwłaszcza w stosunku
> do dobrego władcy.
To pozostajemy, każdy przy swoim, zdaniu. Amerykanie są zaskakująco naiwni. Zwłaszcza
jeśli chodzi o Bliski Wschód.

prawda

Dnia 24.03.2014 o 16:02, KrzysztofMarek napisał:

> Nie mogę tego wybaczyć USA, bo Assad to dobry człowiek
Tego bym nie powiedział, ale możliwe, ze jest "dobry". Arabowie od zawsze słuchali swoich
wodzów i wybaczali im dyktaturę, więcej, gotów jestem twierdzić, że demokracja w naszym
pojęciu jest nie dla nich.

tak tu się zgodzę. Ale jest "dobry" jak na ich standardy. Assad jest lekarzem i w sumie nigdy nie chciał rządzić w Syrii, bo wiedział co go czeka. W każdym razie, to ciężka osełka. Gdyby on zszedł, to tacy z prawdziwego zdarzenia muzułmanie przejęliby władzę, a to nie jest fajne.
Alawici czerpią dużo z chrześcijaństwa dlatego są w miarę normalni.W przeciwieństwie do dżihadystów, którzy mają teraz wiosnę ludów w Bliskim Wschodzie.
Sunnici chyba nawet nie uznają Alawitów za muzułmanów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2014 o 16:02, KrzysztofMarek napisał:

Tego bym nie powiedział, ale możliwe, ze jest "dobry". Arabowie od zawsze słuchali swoich
wodzów i wybaczali im dyktaturę, więcej, gotów jestem twierdzić, że demokracja w naszym
pojęciu jest nie dla nich.

Niestety Amerykanie muszą nieść kaganek (a może bardziej pasuje słowo kaganiec) cywylizacji białego człowieka gdziekolwiek się nie pojawią. Mimo że Manifest Destiny wydany został lata temu to odcisnął wyraźne piętno na całym narodzie amerykańskim. Oczywiście, że demokracja w naszej zachodniej formie nie ma racji bytu na bliskim wschodzie. Tak samo ustrój Szwajcarii(który wielu tak bardzo się podoba) nie nadaje się na grunt np. Polski. Zamiast starać się arabów zrozumieć, chcemy pewne rzeczy wprowadzać u nich na siłę bez jakiejś specjalnej refleksji. Postępująca radykalizacja wśród środowisk islamskich z powietrza się nie wzięła i oczywiście daleki jestem od stwierdzenia, że całą winę za to ponosi zachód, ale swoje zrobiliśmy, żeby obudzić stare demony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 02:06, qwerty5712 napisał:

Ze względu na nasze położenie korzystniej być sojusznikiem Rosji. To, co zrobili z Krymem
pokazuje ich siłę.

Nie o siłę chodzi imho. Rosja była, jest i najpewniej na zawsze pozostanie wrogiem Polski. Nigdy nie byli godni zaufania, nigdy nie będą. W moim osobistym odczucie prędzej czy później nasz wspólna historia dojdzie do etapu ''albo my, albo oni''. Zresztą mord katyński i 50 lat niewoli po II WŚ to wystarczające powody, by trzymać stronę w opozycji do Moskwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 17:43, Ostrowiak napisał:

bo amerykanie napadają cudze nacje ideologicznie

nie dla ropy

Najprostszą metodą uzasadnienia jakiegoś działania zbrojnego jest zagrywka w tym stylu. Powiedzenie wprost o co chodzi uznano by za cyniczne, ponieważ ludzie z reguły mają wstręt do polityki jako takiej, a szczególnie do polityki realnej. Książe Machiavellego pozostaje w pewnych kwestiach aktualny po dziś dzień(mimo że sam autor miał raczej republikańskie poglądy, a do publikacji zmusiła go obecna sytuacja polityczna i klęska jego wcześniejszych działań), ale symaptyzowanie z tą lekturą ludzie uznają za faszyzm, nazizm itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 18:56, Net_com napisał:

>/.../. Książe Machiavellego pozostaje
w pewnych kwestiach aktualny po dziś dzień(mimo że sam autor miał raczej republikańskie
poglądy, a do publikacji zmusiła go obecna sytuacja polityczna i klęska jego wcześniejszych
działań), ale symaptyzowanie z tą lekturą ludzie uznają za faszyzm, nazizm itd.

Tak, ale powiedz mi, ile % forumowiczów przeczytało tę książkę? Skłonny byłbym twierdzić, że 1 promil. A w całym społeczeństwie? Też niewiele więcej. Takie książki są wydawane - no bo mamy wolność ("Księcia" kupiłem jeszcze za komuny), ale w małych nakładach. Mamy Koran wydany w Polsce, ale kogo on zainteresował? To znaczy, zainteresował na tyle, żeby go kupić i przeczytać? To przecież wymaga pewnego wysiłku - a czy nie lepiej kupić grę i sobie pograć? Tak nam społeczeństwo idiocieje i władze robią z nami, co chcą. Więcej, skłonny jestem twierdzić, że wśród ludzi zaniknie umiejętność ręcznego pisania, no bo po co, skoro jest klawiatura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 02:06, qwerty5712 napisał:

Ze względu na nasze położenie korzystniej być sojusznikiem Rosji. To, co zrobili z Krymem
pokazuje ich siłę.


20140324200923

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, ale żyję w nadziei, że kilku by się znalazło. Skoro większość społeczeństwa nie czyta zupełnie nic(jakiś czas temu były dosyć głośne badania na ten temat), to co dopiero tego typu literaturę. Mity, które się mnożą na temat islamu(nie żebym był jakimś wielkim fanem tej religii) wynikają głównie z niewiedzy. Dochodzi potem do takich paradoksów jak lekcje z pozytywizmu w szkole, bez czytania ani jednego tekstu lub chociaż wycinka z Comte''a lub omawianie absolutyzmu bez lektury Księcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2014 o 02:06, qwerty5712 napisał:

Ze względu na nasze położenie korzystniej być sojusznikiem Rosji. To, co zrobili z Krymem
pokazuje ich siłę.


Iluż to było w historii ludzi którzy też mieli takie pomysły i wyszli na tym jak Zabłocki na mydle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2014 o 19:42, zadymek napisał:

> Zamiast chrzanić się z rosyjskim gazem i kaprysami Putina Turcja, Grecja, Węgry,
Czechy,
> Słowacja, Polska, Niemcy, Rumunia, Francja, Włochy itd. itp. powinny zrobić "zrzutkę"

> i poprowadzić gazociąg z Kazachstanu.

Dnia 06.03.2014 o 19:42, zadymek napisał:

2. Zgadnij przez czyje terytorium przebiega/ałby gazociąg do Kazachstanu.


Seriously ? a dlaczego gazociąg nie mógłby przebiegać przez inne terytorium niż Rosja patrz screen poniżej.
Rusofilizm się normalnie szerzy :)

Dnia 06.03.2014 o 19:42, zadymek napisał:

> Wiem że to "trochę daleko" ale wtedy mielibyśmy rosyjski gaz tam gdzie plecy tracą
swą
> szlachetną nazwę.

Dnia 06.03.2014 o 19:42, zadymek napisał:

No to szukajmy łupkowca albo importujmy drożej z Norwegii, Kataru itp. Tanio i wedle
humoru niedźwiedzia albo drogo i pewnie, coś za coś.


Przepraszam ale łupki to jest kolejny nasz narodowy zajob z 250 odwiertów zrobiono na razie 74 i nie wygląda na to że będzie to takie gazowe eldorado jak się wszystkim wydaje.

Katar jest dalej niż Kazachstan.

Norwegia to w tym momencie wychodzi najtaniej jest najbliżej Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się