Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Na zadanie z angielskiego mam ustnie opowiedzieć o jednym z kandydatów do europarlamentu. Mam do wyboru czy chcę wybrać kogoś o kim będe mówił negatywnie lub też kogoś o kim będę mówił pozytywnie... w polityce w ogóle nie siedzę i mam totalną pustkę w głowie. Mógłby mi ktoś coś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2014 o 00:18, Lukas1694 napisał:

Wipler jest świetnym mówcą :) Mam nadzieję, że wniesie dużo dobrego do NP.

Ale wpadek ma tyle, że głowa mała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2014 o 00:18, Lukas1694 napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=JpZ7C-4asKU
Wipler jest świetnym mówcą :) Mam nadzieję, że wniesie dużo dobrego do NP.

Hmm Monika Propaganda Olejnik nawet chwytliwe, ale podpis słaby.

20140522003624

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2014 o 23:31, SurgeonOfDeath napisał:

> Z całym szacunkiem @SurgeonOfDeath ale kiedy słyszę, że Korwin mówi rozsądnie

> tylko ta zła telewizja (tu wstawić nazwę stacji) przekręca jego słowa to
mnie
> krew zalewa.
Mówię, że wycina z kontekstu i interpretuje przesadnie. Ta parodiowa akcja np z pociągiem,
byle by tylko ciągnąć temat o kobietach śmieszy.


Oglądałem ostatnio spot wyborczy Korwina.
Co mnie obchodzi to że Korwin uważa że otaczają go lewacy i komuniści, chciałbym usłyszeć coś więcej jakieś konkrety co zamierza zmienić jako europoseł.

Dnia 17.05.2014 o 23:31, SurgeonOfDeath napisał:

Jest konsekwentny, a to jest plus. Miota, to się Tusk co innego obiecuje co innego robi.
Co do ustaw, to robią. D
https://www.facebook.com/KongresNowejPrawicy/posts/269894896435117?comment_id=1429333&offset=0&total_comments=22
Tylko wtedy były inne wybory. Do Parlamentu Europejskiego, to wszytko wygląda inaczej.
Wiec są ogólniki same, ale jak patrzę na inne partie, to nie jest lepiej.


Skoro JKM uważa się za lepszego od innych polityków i partii, ustawy lub projekty ustaw powinny być już gotowe a nie w powijakach.
To że inne partie mają ogólniki to żaden argument Korwin ma mieć lepszą ofertę od pozostałych partii.
Ile z nich obiecywało tak jak Korwin że obniżą podatki wprowadzą podatek liniowy. Obiecywać jest bardzo łatwo ale przedstawić konkretny plan działania podparty merytoryczną wiedzą o to się żadnej partii do tej pory nie udało.
Ja też tak jak JKM mogę naobiecywać cuda na kiju zresztą każdy może a później wejść do sejmu/senatu/rządu/europarlamentu i powiedzieć sorry nie da się tego zrobić.

Dnia 17.05.2014 o 23:31, SurgeonOfDeath napisał:

Dla mnie, to raczej nie jest właśnie ważna jego wygrana tylko, to żeby dostał się do
PE, bo ma ogarniętych ludzi i kobiety też.


"Ogarnięci ludzie" to chyba żart. Poczytaj felieton Pilipiuka o tym jak by rozwiązał problemy mieszkaniowe w Polsce. Powiem krótko komunizm w żywej postaci.

>Ja na niego głosuję raczej właśnie z tego

Dnia 17.05.2014 o 23:31, SurgeonOfDeath napisał:

powodu, że jest eurosceptykiem


Raczej euro-cwaniakiem jego pomysł aby wejść do UE wziąć dotacje i z niej wyjść to opowieści o żelaznym wilku.

Na resztę posta odpowiem później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2014 o 07:55, kerkas napisał:

Oglądałem ostatnio spot wyborczy Korwina.
Co mnie obchodzi to że Korwin uważa że otaczają go lewacy i komuniści, chciałbym usłyszeć
coś więcej jakieś konkrety co zamierza zmienić jako europoseł.

To słabo oglądałeś. Po pierwsze ma racje np. że Barrosso jest maoistą. Po drugie ja nie jestem jego fanem i nie uważam, że wszyscy są lewakami i komunistami, ale osoby, które wymienił rzeczywiście były.
Po trzecie program jest prosty
-zmniejszenie ingerencji UE w nasza gospodarkę
-sprzeciwianie się euro
- http://www.nowaprawicajkm.pl/info/program-wyborczy/program-wyborczy-do-pe-2014
Rzeczywiście konkretów mogło by być więcej gdyby celem partii był tylko PE. Jednak celem KNP jest uwolnienie nas od UE oraz zmiana rzeczy w naszym kraju.

Masz jeszcze RN
http://ruchnarodowy.org/deklaracja-ideowa

Dnia 22.05.2014 o 07:55, kerkas napisał:

Skoro JKM uważa się za lepszego od innych polityków i partii, ustawy lub projekty ustaw
powinny być już gotowe a nie w powijakach.

każdy polityk uważa, że jego partia jest lepsza.
Zwłaszcza Tusk zobacz jego ostatnie wywiady o PiSie, KNP Ruchu Narodowym...
XDD

Dnia 22.05.2014 o 07:55, kerkas napisał:

To że inne partie mają ogólniki to żaden argument Korwin ma mieć lepszą ofertę od pozostałych
partii.
Ile z nich obiecywało tak jak Korwin że obniżą podatki wprowadzą podatek liniowy. Obiecywać
jest bardzo łatwo ale przedstawić konkretny plan działania podparty merytoryczną wiedzą
o to się żadnej partii do tej pory nie udało.
Ja też tak jak JKM mogę naobiecywać cuda na kiju zresztą każdy może a później wejść do
sejmu/senatu/rządu/europarlamentu i powiedzieć sorry nie da się tego zrobić.

Miał ustawy w poprzednich wyborach do sejmu, które były ważne. Jak już pokazałem ci istniały co najmniej 3 projekty ustaw.

Powiedz mi co zrobili politycy obecnej kadencji? Największym a zarazem najgorszym osiągnięciem jest traktat lizboński. Naprawdę myślisz, że te populistyczne obietnicę jak do sejmu przejdą jak, to nie PE się zajmuje ustawami, które nas interesują. Najważniejsze są rozporządzenie KE. Wiem, że to średni przykład, ale
pokazuje defacto, to co osiągną nasi politycy xD
http://www.wykop.pl/ramka/231728/rozporzadzenie-o-krzywiznie-banana-jezeli-ktos-nadal-watpi-w-jego-istnienie/

Dnia 22.05.2014 o 07:55, kerkas napisał:

"Ogarnięci ludzie" to chyba żart. Poczytaj felieton Pilipiuka o tym jak by rozwiązał
problemy mieszkaniowe w Polsce. Powiem krótko komunizm w żywej postaci.

Musiałbyś mi dać źródło, bo nie mogę znaleźć. W każdym razie Pilipiuk nie skończył ekonomii, to może
przekazać tylko swoją literacką wizję.
Zaznaczę, że jestem przeciwnikiem idealistycznego prowadzenia ludzi za rękę. Za rękę prowadzi się niewolników, a nie ludzi wolnych. To co z tego, że mają zagwarantowaną budę albo złoty łańcuch.

Dnia 22.05.2014 o 07:55, kerkas napisał:

Raczej euro-cwaniakiem jego pomysł aby wejść do UE wziąć dotacje i z niej wyjść to opowieści
o żelaznym wilku.

I nie bierze dofinansowania dla partii politycznej. Przypadek, nie sądzę. Wszystko jest finansowane przez dotację wyborców. Nawet jeśli wezmą kasę z UE mi, to nie przeszkadza. Druga rzecz wiem, że pobyt w Brukseli kosztuje i wierzę, że mniej przehulają niż poprzednia kadencja.

Dnia 22.05.2014 o 07:55, kerkas napisał:


Na resztę posta odpowiem później.

A ja może nie odpowiem, bo szkoda mi czasu na kłótnie. Po pierwsze dlatego, że nie jestem fanatycznym wyborcą KNP.
Dla mnie KNP, to partia, która po prostu ma najbliższe mi poglądy. Nie istnieje partia, która chociażby w 50% podzielała moje poglądy w Polsce.
Co zresztą potwierdziłem sobie teścikiem. Wyniki mogą się różnić trochę od rzeczywistości, bo na niektóre pytania odpowiedziałem, że nie mam zdania.
http://eu2.euvox.eu/pl/questionnaire/yourResults.php?con=pl&pin=22971785612&lang=polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2014 o 07:55, kerkas napisał:

Oglądałem ostatnio spot wyborczy Korwina.
Co mnie obchodzi to że Korwin uważa że otaczają go lewacy i komuniści, chciałbym usłyszeć
coś więcej jakieś konkrety co zamierza zmienić jako europoseł.


http://www.nowaprawicajkm.pl/info/program-wyborczy/program-wyborczy-do-pe-2014

Dnia 22.05.2014 o 07:55, kerkas napisał:

Skoro JKM uważa się za lepszego od innych polityków i partii, ustawy lub projekty ustaw
powinny być już gotowe a nie w powijakach.
To że inne partie mają ogólniki to żaden argument Korwin ma mieć lepszą ofertę od pozostałych
partii.
Ile z nich obiecywało tak jak Korwin że obniżą podatki wprowadzą podatek liniowy. Obiecywać
jest bardzo łatwo ale przedstawić konkretny plan działania podparty merytoryczną wiedzą
o to się żadnej partii do tej pory nie udało.
Ja też tak jak JKM mogę naobiecywać cuda na kiju zresztą każdy może a później wejść do
sejmu/senatu/rządu/europarlamentu i powiedzieć sorry nie da się tego zrobić.


http://www.polskabezpit.pl/przeczytaj/ - w środku link do konkretnego projektu ustawy
Jest także gotowy projekt konstytucji autorstwa p. Stanisława Michalkiewicza.

O konkrety dotyczące ustaw najlepiej pytać p. Jacka Wilka.

Dnia 22.05.2014 o 07:55, kerkas napisał:

"Ogarnięci ludzie" to chyba żart. Poczytaj felieton Pilipiuka o tym jak by rozwiązał
problemy mieszkaniowe w Polsce. Powiem krótko komunizm w żywej postaci.


Pilipiuk nie ma nic do KNP, to że kiedyś startował z tzw. Platformy JKM nic nie znaczy, z listy tej startowała cała masa nieszczególnie powiązanych ze sobą ludzi.

Dnia 22.05.2014 o 07:55, kerkas napisał:

Raczej euro-cwaniakiem jego pomysł aby wejść do UE wziąć dotacje i z niej wyjść to opowieści
o żelaznym wilku.

Na resztę posta odpowiem później.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał tylko zwrócić uwagę, że eurooseł, to eurooseł. Specjalnych kompetencji brak. Stety, lub nie. No, ale jednak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2014 o 12:59, Zgreed66 napisał:

Ja bym chciał tylko zwrócić uwagę, że eurooseł, to eurooseł. Specjalnych kompetencji
brak. Stety, lub nie. No, ale jednak ;)


Cytując Władysława Kargula "wysoko, najedzony i za nic nie odpowiada" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2014 o 12:59, Zgreed66 napisał:

Ja bym chciał tylko zwrócić uwagę, że eurooseł, to eurooseł. Specjalnych kompetencji
brak. Stety, lub nie. No, ale jednak ;)


Jedyna rzecz o jakiej można powiedzieć, że są kompetentni, to kasa za jaką chcą się huśtać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2014 o 07:55, kerkas napisał:

> /.../ > "Ogarnięci ludzie" to chyba żart. /.../

No nie, ogarnięty ludzi w Polsce jest sporo. Ostatnio nawet profesor ekonomii zauważył, skąd bierze się pieniądze:
http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/705506,1110521-Pieniadz-z-niczego.html
Jeśli zauważył to nawet profesor, to już jest nieźle, bo dotąd większość ludzi niewykształconych myślała, że jak pieniędzy brakuje, to wystarczy dodrukować. Proszę, jak wiedza dociera do mas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2014 o 12:39, SurgeonOfDeath napisał:

Co zresztą potwierdziłem sobie teścikiem. Wyniki mogą się różnić trochę od rzeczywistości,
bo na niektóre pytania odpowiedziałem, że nie mam zdania.
http://eu2.euvox.eu/pl/questionnaire/yourResults.php?con=pl&pin=22971785612&lang=polski


Fajny teścik, ale oprócz partii najbliższej naszym poglądom (programowo - czyli w oderwaniu od rzeczywistości :P) pokazuje do tego, że w zasadzie z każdą partią i tak mam "Niski stopień dopasowania".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2014 o 20:26, ThimGrim napisał:

Fajny teścik, ale oprócz partii najbliższej naszym poglądom (programowo - czyli w oderwaniu
od rzeczywistości :P) pokazuje do tego, że w zasadzie z każdą partią i tak mam "Niski
stopień dopasowania".

Nom xD
W europie, to najbardziej zbliżone poglądy do moich mają Svobodni 45% i
http://en.wikipedia.org/wiki/Liberal_Alliance_(Denmark) 50%

To i tak jest bardzo duża różnica, ale może kiedyś się taka znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O.k. oto w skrócie pomysł Pilipiuka przypominam że ten Pan startował z partii JKM.

Lasy państwowe powinno się wyciąć w całości, teren rozparcelować w formie działek 300m² które to działki sprzedać po preferencyjnych cenach Polakom.
Z pozostałego drewna postawić domy na tych działkach.

Normalnie geniusz :0

na ministra gospodarki od zaraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2014 o 22:18, kerkas napisał:

> /.../> Normalnie geniusz :0

na ministra gospodarki od zaraz ;)

>
Jaka szkoda, ze seryjny samobójca nawiedził był Andrzeja Leppera! Taki geniusz miałby poparcie samego wicepremiera!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem o 12 nikogo nie było oprócz komisji. Kolejna osoba przyszła po 10 minutach.Frekwencja z tego co czytałem to 7.31%( z godziny 12.00).

Smutna jest informacja, że Komisje wyborcze zaliczyły tyle wpadek dzisiaj z wrzucaniem głosów do urny i innych.
Aż strach się bać co będzie przy zliczaniu głosów ... Moim zdaniem bardzo łatwo z fałszować głosy. Wystarczy postawić X na innej liście i gotowe głos nieważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się