Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 26.05.2014 o 14:52, pawbuk napisał:

Doświadczenie czerpiesz z Dishonored? :D

Z rzeczywistości. Po pierwsze moich dwóch kolegów na padnięto. Szli ulicą dostali cios w głowę jeden jak się podniósł nóż do gardła i potem nokaut. Druga rzecz znam kilku kryminalistów niestety. Uroki mieszkania na wsi.
Trzecia rzecz kilka razy próbowano mnie napaść w życiu. Na szczęście w większości, to byli amatorzy. Chociaż raz czy dwa musiałem uciekać. Mojego współlokatora napadli pod domem.

Dnia 26.05.2014 o 14:52, pawbuk napisał:


Tylko jak jest bardzo blisko - w innym przypadku lepiej uciekać zygzakiem :D

uważaj jeszcze ktoś tak zrobi.

Dnia 26.05.2014 o 14:52, pawbuk napisał:

Raz mi nożem grożono, uczylem się też kiedyś jak się przed nozem bronić ;)

Też się obroniłem przed nozem, ale to raczej wynikało z małego doświadczenia atakującego. W przeciwnym wypadku raczej nic bym nie próbował.
Dlaczego? Bo doświadczony złoczyńca jest przygotowany na to, że ktoś ucieknie. Najwyżej, że mówisz o amatorach, którzy podchodzą wyciągają nóż i mówią oddaj mi kasę, to zanim on to powie to już mnie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 15:07, SurgeonOfDeath napisał:

Z rzeczywistości. Po pierwsze moich dwóch kolegów na padnięto. Szli ulicą dostali cios
w głowę jeden jak się podniósł nóż do gardła i potem nokaut. Druga rzecz znam kilku kryminalistów
niestety. Uroki mieszkania na wsi.


To co by im broń dala? :D

Nie wiem skąd pomysł, że będzie bezpieczniej jak zwiększy się liczba broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 15:12, pawbuk napisał:

To co by im broń dala? :D

Nie wiem skąd pomysł, że będzie bezpieczniej jak zwiększy się liczba broni.

Bo jakbym miał broń, to bym go zastrzelił. Ktoś kto atakuję cie ma mniejsze prawa w państwie prawa. Taki nożownik by mnie zaatakował, to bym miał jakieś szansę. Gazem pieprzowym, to się nie obronię przed wszystkim. Zwłaszcza przed bronią, bo przestępca będzie miał broń a ja nie. Nawet jeśli zakażesz posiadania broni xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 15:18, SurgeonOfDeath napisał:

Bo jakbym miał broń, to bym go zastrzelił.


Z nożem przy gardle? Życzę szczęścia. :D
Pomijam też naiwne założenie, że gdy dostęp do broni stanie się powszechny, szeregowi rabusie będą ciągle chodzić z nożami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji - nie zauważyliście (:D), że przy okazji śmierci Jaruzelskiego było jakoś tak dziwnie cicho? Dowiedziałem się o tym wczoraj wieczorem i też przez zupełny przypadek, wiele osób odkrywa to dopiero dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2014 o 22:10, SurgeonOfDeath napisał:

Kilka zdań w porównaniu do 50% oszczędności Polaków.. xD
W każdym razie wygrał w demokratycznych wyborach to znaczy, że dużo ludzi podziela jego
zdanie.


Cóż z całym szacunkiem ale zburzę ten misterny domek z kart.
Jak moi przedmówcy uważam JKM za człowieka nieobliczalnego zresztą nie tylko jego
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=50162

1. Europarlament to taki poligon doświadczalny na którym będzie możliwość zaobserwowania jak Korwin realizuje swoje pomysły. Jeśli się nie wykaże to będzie widać czarno na białym że poza czczą gadaniną nie ma nic do zaoferowania. Odniesie sukces mogę na poważnie rozważać oddanie na niego głosu w wyborach parlamentarnych o ile zechce w nich startować tudzież wyborach prezydenckich.

2. Będąc w parlamencie europejskim nie narobi (o ile narobi) takich szkód jako poseł/senator/prezydent w Polsce.

3. Zobaczymy czy nadal będzie taki bezkompromisowy jak sam o sobie mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 15:22, rob006 napisał:


Z nożem przy gardle? Życzę szczęścia. :D

Jasne, że wtedy nic nie da. Tylko, to jeden przypadek z wielu.

Zdecydowanie wolę mieć nóż przy gardle i broń. Niż nóż przy gardle bez broni. Mimo wszystko mam minimalnie większe szansę 0% + 0.001% xD, ale zawsze więcej niż 0. Z drugiej strony jak zabierze mi broń, to mam przechlapane. Jednak jestem świadomy tego zagrożenia.

Dnia 26.05.2014 o 15:22, rob006 napisał:

Pomijam też naiwne założenie, że gdy dostęp do broni stanie się powszechny, szeregowi
rabusie będą ciągle chodzić z nożami.

Będą chodzić z zarejestrowaną bronią xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 15:31, SurgeonOfDeath napisał:

Będą chodzić z zarejestrowaną bronią xD


Z bronią zarejestrowaną na frajera, któremu tą broń ukradli podczas wcześniejszego napadu. Napadu, podczas którego go zwyczajnie zadźgali nożem, bo po co grozić i ryzykować, że gość wyciągnie broń, lepiej zabić z zaskoczenia - martwy nie stanowi zagrożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Czas pokażę. Oddałem mój głos ma szansę pokazać na co go stać. Jak nie, to zagłosuje na kogoś innego.

Co do UE, to powinniśmy je opuścić. ~70-80% nie obchodzi, kto pójdzie do PE. Jeśli UE będzie się rozwijać jak dawniej, to wróżę jej rozpad w przeciągu najbliższych 20 lat. Pozornie rzecz biorąc Eurosceptycy, to jedyna szansa dla przetrwania wspólnoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Faktycznie, tak może się stać. Zawsze znajdzie się sposób na zdobycie broni.Jednak nie sądzę, żeby to wpłynęło na wzrost przestępczości. Tylko ja nie uważam ludzi za idiotów. Całe życie za łapkę wszystkich prowadzić tego zakazać, to nakazać.
Wolność? Nope. Moim zdaniem, to ograniczanie możliwość z każdym takim pomysłem.

Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 15:40, SurgeonOfDeath napisał:

Co do UE, to powinniśmy je opuścić. ~70-80% nie obchodzi, kto pójdzie do PE. Jeśli UE
będzie się rozwijać jak dawniej, to wróżę jej rozpad w przeciągu najbliższych 20 lat.
Pozornie rzecz biorąc Eurosceptycy, to jedyna szansa dla przetrwania wspólnoty.


Kasę wzięliśmy, teraz opuszczajmy UE :D Wejście do UE było najlepszym co spotkało ten kraj w ciągu ostatnich 20 lat. A dlaczego Unia nie rozwija się tak szybko? Ponieważ cięzko zachować wysoki wzrost przez ileś tam lat. Poza tym sam wzrost PKB tak naprawdę niewiele mowi, bo może się to odbywać kosztem komfortu życia społeczeństwa.
Nawet takie decyzje Unijne jak skupienie się na energii odnawialnej (kosztem obecnego rozwoju) są przemyslane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 15:24, Demagol napisał:

Tak przy okazji - nie zauważyliście (:D), że przy okazji śmierci Jaruzelskiego było jakoś
tak dziwnie cicho? Dowiedziałem się o tym wczoraj wieczorem i też przez zupełny przypadek,
wiele osób odkrywa to dopiero dzisiaj.

Reagan zszedł, Pionochet zszedł, teraz Jaruzelski ... pff, who cares? Kogo media nie lubią o tym nikt nie pamięta: taki JP2 miał prasę, Jaruzelskiego "wspominali" tylko prawicowi hater''zy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Media to teraz próbują jego postać wybielić. Mnie to tam wszystko jedno, ale szkoda, że autorów stanu wojennego nie osądzono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 15:52, pawbuk napisał:

Kasę wzięliśmy, teraz opuszczajmy UE :D Wejście do UE było najlepszym co spotkało ten
kraj w ciągu ostatnich 20 lat. A dlaczego Unia nie rozwija się tak szybko? Ponieważ cięzko
zachować wysoki wzrost przez ileś tam lat. Poza tym sam wzrost PKB tak naprawdę niewiele
mowi, bo może się to odbywać kosztem komfortu życia społeczeństwa.
Nawet takie decyzje Unijne jak skupienie się na energii odnawialnej (kosztem obecnego
rozwoju) są przemyslane.

Czas pokaże. Patrząc na przykład na kolej, to nie sądzę, bo zamknięto pełno połączeń. No, ale mamy ładne dworce.
Tylko, że te 10 lat to był rozwój na kredyt. Nie neguje plus z wejścia z Uni. Sam korzystam z tego.
Boję się tego, że jak za X lat będzie kryzys to z tych kilku lat postępu czeka nas 20 lat recesji.

Musimy uważać, bo patrzenie na Unię jak na Świętego Mikołaja jest błędne. Jest sporo osób, którzy chcą zarobić na tym. Zwłaszcza, że niektóre decyzje Unii kojarzą mi się z gospodarką centralnie-planowaną. Limity, etc to wszystko może mieć drugi koniec.

No, ale zobaczymy co czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 16:07, Demagol napisał:

Media to teraz próbują jego postać wybielić. Mnie to tam wszystko jedno, ale szkoda,
że autorów stanu wojennego nie osądzono.

Był tzw bohaterem wojennym -tego mu nie odbierze nikt.
Był -niedemokratycznie wybranym ale jednak- prezydentem państwa. jw.
Stał za decyzją o wprowadzeniu stanu wojennego. Wprowadzenie stanu wojennego zakończyło się spektakularnym sukcesem tak politycznym (Solidarność praktycznie przestała istnieć) jak i organizacyjnym: nie podam źródeł ale słyszałam, że nawet amerykańscy wojskowi wystawili tej operacji wysoki noty. I to tez nie ulega wątpliwości.
I wreszcie wbił na stołek, który zapewnił mu przyzwoitą starość.
Był wielki ale teraz już go ni ma: nie wiem jak dla innych ale dla mnie to po prostu kolejny denat.

PS Nie wiem jak TV miał by go wybielać bo TV nie oglądam, ale jeśli "zaledwie" nie nazywają go zbrodniarzem i kanalią to nie widzę problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 16:12, SurgeonOfDeath napisał:

No, ale zobaczymy co czas pokaże.

Zwłaszcza, że Unie, które miały lepsze podstawy upadały. Litwini do dziś nas nie lubią. Jedyny wzór Uni, to Anglia i Szkocja jakoś się trzyma. Chociaż teraz istnieje zagrożenie, że się rozpadną. Jak Unia się rozpadnie, to będą wojny.
Wtedy ktoś pewnie wpadnie znów na pomysł, że integrację można osiągnąć siła. Co też jest błędne, ale skuteczniejsze.
Unia musiała by nas zintegrować kulturalnie, społecznie, gospodarczo. Tylko, to wymaga pracy, ale jak się pozwala Muzułmanom robić co chce i innym, to nie widzę tego. Nie mam nic przeciwko nim, ale mam przeciwko temu, że się ich nie integruje. Siłą rzeczy, to doprowadzi do rozkładu państwa. Dopiero jak wszyscy będą dążyć do stworzenia narodu europejskiego, to ma to sens. Raczej nie widzę, żeby Niemcy chcieli nas utrzymywać jak NRD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak po 7 latach nędzy w kraju afer upadłych stoczni służby zdrowia, lapówkarstwa wieku emerytalnego do 67lat można jeszcze, głosować na PO O.Oo ?. Albo ten naród naprawdę jest nietomny albo niezle mają powalone w głowie no ale okey.

Najlepsze tekst Kurskiego vs Korwina " Czeka nas 2 miesiące śmiechu 5 lat wstydu" ah widać ze przegrana boli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

byl jakis artykul w naszej tv na temat prawiczka zabojcy ? 21 letni chlopak zabil bodaj 6 osob, bo nie mial nigdy dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 16:59, Kubson023 napisał:

Jak po 7 latach nędzy w kraju afer upadłych stoczni służby zdrowia, lapówkarstwa wieku
emerytalnego do 67lat można jeszcze, głosować na PO O.Oo ?. Albo ten naród naprawdę jest

Hmm, chyba wystarczyły 2 lata rządów PiS ;)
A na serio: skoro każda ze startujących formacji (mniejsza o fasadę) dołożyła swoją cegiełkę do obecnego stanu rzeczy to na kogo ludzie mają głosować?
BTW Obwiniać konkretną partię o łapówkarstwo to jakieś kosmiczne nieporozumienie.

Dnia 26.05.2014 o 16:59, Kubson023 napisał:

nietomny albo niezle mają powalone w głowie no ale okey.

And the winner is...?

Dnia 26.05.2014 o 16:59, Kubson023 napisał:

Najlepsze tekst Kurskiego vs Korwina " Czeka nas 2 miesiące śmiechu 5 lat wstydu" ah
widać ze przegrana boli :D

Ciekawe kto się będzie śmiał skoro nikt się pracami PE nie interesuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 17:30, zadymek napisał:

> Jak po 7 latach nędzy w kraju afer upadłych stoczni służby zdrowia, lapówkarstwa
wieku
> emerytalnego do 67lat można jeszcze, głosować na PO O.Oo ?. Albo ten naród naprawdę
jest
Hmm, chyba wystarczyły 2 lata rządów PiS ;)
A na serio: skoro każda ze startujących formacji (mniejsza o fasadę) dołożyła swoją cegiełkę
do obecnego stanu rzeczy to na kogo ludzie mają głosować?
BTW Obwiniać konkretną partię o łapówkarstwo to jakieś kosmiczne nieporozumienie.
> nietomny albo niezle mają powalone w głowie no ale okey.
And the winner is...?
> Najlepsze tekst Kurskiego vs Korwina " Czeka nas 2 miesiące śmiechu 5 lat wstydu"
ah
> widać ze przegrana boli :D
Ciekawe kto się będzie śmiał skoro nikt się pracami PE nie interesuje :P

Jeżeli chodzi o pis w jakiśms tam stopniu nie powiem że było tragicznie, bo kaczor jako tako to coś chciał dla tej Polski zrobić, ale pachołki mu w tym przeszkadzali. Jeżeli jakieś partie na dzień dzisiejszy dla Polski miałaby coś zrobić dobrego to tylko PIS albo Nowa prawica. Fakt nikt się nie interesuje bo tam tylko przelewy się liczą ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się