Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2014 o 23:17, rob006 napisał:

XD
widzę, że artykuł trzyma poziom newsweeka.

Spoiler

czyli zerowy, ale pośmiać się można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gowin jakie ładne podsumowanie. Moze politykiem jest slabym, ale to mu sie udalo.

Jeżeli się okaże, że za tym stała grupa kelnerów i prywatny przedsiębiorca, to znaczy, że polskie państwo jest kompletnie bezbronne, bo co w takim razie muszą osiągać zagraniczne wywiady? -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wotum zaufania xDDD. Z większością w sejmie xD
Jeszcze chociaż by nie kłamał.
Rząd nie podsłuchuje obywateli xDD
Uspokoi zagranicznych liderów XDD Kiedy, to zagranicą nie mogą znieść tego jak to możliwe, że rząd skupia się
na złapaniu podsłuchujących zamiast wyjaśnić to, że politycy złamali prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 19:52, SurgeonOfDeath napisał:

na złapaniu podsłuchujących zamiast wyjaśnić to, że politycy złamali prawo.

Kto i jaką wypowiedzią? No chyba że polityk ma "ustawowy" zakaz mówienia prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 20:06, S1G napisał:

> na złapaniu podsłuchujących zamiast wyjaśnić to, że politycy złamali prawo.
Kto i jaką wypowiedzią? No chyba że polityk ma "ustawowy" zakaz mówienia prawdy.

Naturalnie, że rozmowa pana Belki i Sieńkiewicza.
Każda inteligenta osoba, by stwierdziła, że mamy podejrzenie popełniania przestępstwa.

W każdej zagranicznej gazecie o tym możesz przeczytać, w najnowszym odcinku Kolonki w każdej nie platformowej gazecie. To jest kryminał.Zwłaszcza, że OBWE ma nas podlupą za wybryki z ABW i prokuratury.
Nie wymagam wiele od ciebie, ale zastanów się albo posłuchaj.
Zauważ, że nie mam pretensji do Sikorskiego, bo rzeczywiście tu tylko był język.

Tłumaczenie i sprowadzanie tego do języka, to tylko śmieszny zabieg PRowski. Tak śmieszny jak wotum zaufania albo bezpieczeństwo naszego państwa, które może być podsłuchiwane przez kelnerów. No, ale tak to Rosjanie xD. Kiedy hipokryzją był smoleńsk teraz rosjanie. Dla mnie dwie sprawy są śmieszne.

Ogólnie podziwiam PO za wykreowanie sobie wrogów. Najpierw Kaczyński, potem kryzys, potem Rosja.
Tylko strasznie żal mi ludzi, bo naprawdę wierzą w te zapewnienia. No to tylko język, a jak można podsłuchiwać polityków. Zauważ, że sam jestem przeciwny. Tylko, że no jak minister MSW daje się podsłuchiwać Kelnerą, żałosne. Treść rozmowy tragiczna, ale no przecież skupmy się tylko na języku, to ludzie nie zwrócą uwagi na treść. No i tam ludzie wierzą, że wielki Patriotyzm. Tak wielki, że przejadają budżet posiłkami za 2 tysiące złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkim znawcą polityki nie jestem, ale zaczynam się odrobinę martwić.

O ile pierwsze taśmy to były w sumie tylko brudy z naszego podwórka, nasza wewnętrzna sprawa którą zagranica się w sumie interesowała ot tak bo coś się dzieje to wypuszczanie tego co politycy mówią o innych krajach już jest problematyczne bo psuje nam stosunki dyplomatyczne z innymi krajami. To już jest problem całej Polski, a nie tylko PO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 20:41, Hubi_Koshi napisał:

tego co politycy mówią o innych krajach już jest problematyczne bo psuje nam stosunki
dyplomatyczne z innymi krajami. To już jest problem całej Polski, a nie tylko PO.

A ja uważam, że nie zmieniają nic. Jak robiliśmy lody. Tak byśmy je robili i robić będziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Właśnie jest na odwrót. Bardziej się zainteresowali tym co było na początku.
Z ciekawości przeczytałem wszystkiej artykuły w nytimes, telegraphie etc...
I oburzenie było w 1 sprawie, a z Sikorskim to łagodnie. Nie licząc Rosji, bo oni to nakręcają.
Mimo obciachu, to były jego prywatne poglądy, a nie drukowanie pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 21:04, SurgeonOfDeath napisał:

>
Właśnie jest na odwrót. Bardziej się zainteresowali tym co było na początku.
Z ciekawości przeczytałem wszystkiej artykuły w nytimes, telegraphie etc...
I oburzenie było w 1 sprawie, a z Sikorskim to łagodnie. Nie licząc Rosji, bo oni to
nakręcają.
Mimo obciachu, to były jego prywatne poglądy, a nie drukowanie pieniędzy.

Dzięki za uspokojenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 20:37, SurgeonOfDeath napisał:

Naturalnie, że rozmowa pana Belki i Sieńkiewicza.

Akurat tej słuchałem, i to był po prostu przykład "nowoczesnej" polityki. Na wskutek rosnących kosztów socjalizmu jest tak wszędzie niezależnie od partii i państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 21:45, S1G napisał:

> Naturalnie, że rozmowa pana Belki i Sieńkiewicza.
Akurat tej słuchałem, i to był po prostu przykład "nowoczesnej" polityki. Na wskutek
rosnących kosztów socjalizmu jest tak wszędzie niezależnie od partii i państwa.

xDD Sory, ale robiono już tak w starożytności.
Raczej gra na czas pozbawiona uzasadnienia. Opóźnianie kryzysu, a zapobieganie to dwie różne rzeczy.
Wystarczy spojrzeć na nasze zadłużenie jak balansujemy pod progiem. Tylko TUSK JEST LENIEM i NIC NIE ROBI TYLKO KOMBINUJE NA ŁATWIZNĘ ZA NASZYMI PLECAMI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 20:37, SurgeonOfDeath napisał:

Naturalnie, że rozmowa pana Belki i Sieńkiewicza.
Każda inteligenta osoba, by stwierdziła, że mamy podejrzenie popełniania przestępstwa.


Tak pomijając fakt iż inteligentna osoba byłaby w stanie napisać poprawnie nazwisko prawnuka jednego z niewielu polskich noblistów to dokładnie w jakiej kwestii? Sienkiewicz tutaj nie złamał żadnego prawa. Co do Belki to u niego wątpliwości są do zapisów konstytucji. Dokładnie:
4. Prezes Narodowego Banku Polskiego nie może należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z godnością jego urzędu.

Problem jest jednak taki, że to czy w tym przypadku mamy nadużycie może stwierdzić tylko Trybunał Stanu. Swoją drogą nie wiem w jaki sposób byłoby to nadużyciem skoro to była rozmowa prywatna.

Dnia 25.06.2014 o 20:37, SurgeonOfDeath napisał:

W każdej zagranicznej gazecie o tym możesz przeczytać, w najnowszym odcinku Kolonki
w każdej nie platformowej gazecie. To jest kryminał.Zwłaszcza, że OBWE ma nas podlupą
za wybryki z ABW i prokuratury.
Nie wymagam wiele od ciebie, ale zastanów się albo posłuchaj.
Zauważ, że nie mam pretensji do Sikorskiego, bo rzeczywiście tu tylko był język.


Dokładnie co? A wybryki prokuratury to nic nowego w Europie i te wszystkie organizacje zachowują tylko pozory. Przecież parę miesięcy temu służby weszły do The Guardian z nakazem zniszczenia wszystkich dysków twardych i innych nośników w siedzibie gazety po sprawie Snowdena. Tak poza tym to Wprost zrobił tutaj niezłą prowokację. Najlepsze jednak było to, że ten cały "zamach na wolne media" był w całości transmitowany i komentowany we wszystkich stacjach w kraju :). No, ale tak. Max powiedział to tak musi być...

Dnia 25.06.2014 o 20:37, SurgeonOfDeath napisał:

Tłumaczenie i sprowadzanie tego do języka, to tylko śmieszny zabieg PRowski. Tak śmieszny
jak wotum zaufania albo bezpieczeństwo naszego państwa, które może być podsłuchiwane
przez kelnerów. No, ale tak to Rosjanie xD. Kiedy hipokryzją był smoleńsk teraz rosjanie.
Dla mnie dwie sprawy są śmieszne.


Akurat co do rosyjskiego wywiadu to pewien nie jestem, ale porachunki rosyjskich mafii są jak najbardziej prawdopodobne. Doszedłem do tego sporo wcześniej. Złapano biznesmena, który jest właścicielem składów węgla - firmy, która dopiero co była przetrzepana przez wszystkie urzędy za pranie pieniędzy i sprzedawanie rosyjskiego węgla po bumpingowych cenach (swoją drogą miałem okazję korzystać z tego węgla, ale wtedy o tym nie wiedziałem - ale był słaby, nie dawał ciepła, a szło go dużo). Równocześnie są protesty związkowców, którzy narzekają, że węgiel "nie idzie", bo w Polsce importuje się węgiel z Rosji. Premier obiecał to naprawić. Mówiło się o cłach itd. ale w końcu stanęło chyba na tym, że ma powstać spółka państwowa wykupująca węgiel i spłata długów kopalni ma zostać odwleczona. To uderza w interesy i tego biznesmena i Rosjan. Wiadomo, że w Rosji wszystkie spółki surowcowe kierowane są albo przez "oligarchów", albo państwo. Nie trzeba wielkiej inteligencji, żeby te fakty połączyć. Mówił nawet o tym były szef ABW tak swoją drogą (chociaż on wskazywał na powiązania z rosyjskim wywiadem). W takiej sytuacji mamy nagrania z jednej strony, a porachunki mafii z drugiej. Wolę jednak, żeby rządził ktoś kto przeklina i kłamie, niż ten co robi przekręty finansowe.

Dnia 25.06.2014 o 20:37, SurgeonOfDeath napisał:

No i tam ludzie
wierzą, że wielki Patriotyzm. Tak wielki, że przejadają budżet posiłkami za 2 tysiące
złotych.


Nie to, żebym był tym zadowolony, ale 1500 zł to 0.0000005% budżetu to faktycznie jest przejadanie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 00:18, Xjumpaytech napisał:

4. Prezes Narodowego Banku Polskiego nie może należeć do partii politycznej, związku
zawodowego ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z godnością
jego urzędu.

Przecież Belka nie należy ani do partii, ani do zwiazku, ani nie prowadzi działalności. Ten zapis nie ma ze sprawą nic wspólnego. Ja tam się w polską konstytucję nie zagłębiałem, ale nie wydaje mi się, żeby Belka pogwałcił jakiekolwiek zapisy konstytucyjne. Jest tam cokolwiek o apolityczności prezesa NBP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj analiza ekonomiczna rozmowy Belki i Sienkiewicza:

http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105709,16196860,Ekonomiczna_analiza_podsluchanej_rozmowy_Belka_Sienkiewicz_.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza

Generalnie to cała ta afera wydaje mi się mocno dęta - za wyjątkiem oczywiście "taśmy" Nowaka, który pośliznął się na skórce od banana... a spadł ze schodów i totalnie się połamał na własne życzenie ;-). Tutaj to już prokurator i... skarbówka powinna go porządnie przetrzepać.

Reszta to IMO taki podmokły kapiszon, razi jedynie ten rynsztokowy język, ale że "wybrańcy narodu" to tacy sami ludzie jak reszta, to znowuż nie aż tak bardzo mnie to szokuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 08:45, Lordpilot napisał:

Tutaj analiza ekonomiczna rozmowy Belki i Sienkiewicza:

Takiego debilizmu dawno nie widziałem. Autor (doktorant, lol) pisze, że NBP nie drukuje pieniędzy. Chwile potem dodaje, że inflacja mierzona wskaźnikiem CPI jest niska. Skoro inflacja jest na plusie (nie chce mi się szukać danych, ale jestem raczej pewien, że inflacja mierzona wskaźnikiem PPI też jest powyżej 0), mamy jakiś tam wzrost gospodarczy, a ludzie nie przestali nagle tezauryzować gotówki (bo w Polsce raczej nie mamy takiego "problemu"), to jest to dowodem na to, że NBP jednak te pieniądze drukuje. Może nie dosłownie, nie w sposób fizyczny, bo nie ma takiej konieczności - po prostu zwiększa podaż pieniądza. Bez tego ceny spadłyby, ale nie utrzymywałyby się na tym samym poziomie albo nawet jeszcze wykazywały tendencję wzrostową. Oczywiście nie jest to zarzut w stronę NBP, taka jest jego rola - chodzi mi to, że ludzie nawet nie zdają sobie sprawy, a jacyś doktoranci wypisują brednie.

Po drugie koleś pisze, że wg Belki NBP powinien mieć możliwość skupowania obligacji i "że monetyzacja na rynku wtórnym to kompletnie co innego niż drukowanie pieniędzy". Oczywiście, że coś innego. To nie jest drukowanie, a dodawanie liczb na koncie rządu (i nieodejmowanie nikomu innemu)... "Ogromna" różnica.

Jedyne, z czym można się zgodzić to to, że NBP jest instytucją niezależną. Ta afera nie udowadnia, że rząd powinien podać się do dymysji, albo że należy usunąć Belkę (nie ma ku temu żadnych podstaw, NBP robi to, do czego został stworzony, tyle że politycy i bankier centralny zaczęli o tym mówić głośno, a opozycja udaje święte oburzenie) - ta afera udawadia, że banki centralne należy po prostu zlikwidować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 01:22, Rusty-Luke napisał:

Przecież Belka nie należy ani do partii, ani do zwiazku, ani nie prowadzi działalności.
Ten zapis nie ma ze sprawą nic wspólnego. Ja tam się w polską konstytucję nie zagłębiałem,
ale nie wydaje mi się, żeby Belka pogwałcił jakiekolwiek zapisy konstytucyjne. Jest tam
cokolwiek o apolityczności prezesa NBP?


Też mi się tak wydaje, ale czytałem wypowiedź prawnika, który twierdził, że ten zapis należy interpretować jako działalność polityczną. Jak dla mnie to naciągane, ale ja prawnikiem nie jestem to ciężko mi się wypowiadać jak jest naprawdę :). Czytałem jeszcze, że NBP nie może drukować pieniędzy, ani finansować partii. Tylko szukałem tego w konstytucji i znaleźć nie mogłem (może jest, ale ja tam jak mówiłem prawa nie studiowałem), ale swoją drogą tutaj też ciężko znaleźć przestępstwo, bo NBP nie wydrukowało pieniędzy, a o finansowaniu partii nie ma mowy, bo pieniądze przeznaczone miały być na pokrycie dziury budżetowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się