Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2014 o 21:31, KrzysztofMarek napisał:

Może i byłbym, gdyby nie to, ze ponoć na 5 członków jego "terrorystycznej" organizacji
był 4 pracowników ABW.


No, a co w tym takiego dziwnego?
Typ został zauważony po sugerowaniu w sieci, że należałoby zrobić "porządek".
Miał możliwości prowadzące do konstruowania materiałów wybuchowych i zostały podjęte działania odpowiednie.
Prowokacją badano na ile realna jest z jego strony groźba zamachu i najwidoczniej stwierdzono, że jest na tyle wysoka by podjąć się neutralizacji zagrożenia.

Dnia 30.09.2014 o 21:31, KrzysztofMarek napisał:

No właśnie nie wiem, czy został zneutralizowany, czy wrobiony. Bo coś chodzi mi po głowie,
że jeszcze carska Ochrana organizowała zamachy na ministrów własnego rządu.


Na serio?
Niby co miałoby dać PO czy PiS organizowanie zamachów na własnych ludzi?
Po drugie żyjemy w Polsce, a nie jakimś turbaistanie czy innej Rosji, by nasi politycy byli aż takimi "ludźmi".
Już bez przesady może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 21:53, meryphillia napisał:

No, a co w tym takiego dziwnego?
Typ został zauważony po sugerowaniu w sieci, że należałoby zrobić "porządek".
Miał możliwości prowadzące do konstruowania materiałów wybuchowych i zostały podjęte
działania odpowiednie.
Prowokacją badano na ile realna jest z jego strony groźba zamachu i najwidoczniej stwierdzono,
że jest na tyle wysoka by podjąć się neutralizacji zagrożenia.


Problem polega na tym, ze wyglada na to, ze polskie sluzby zaczynaja brac przyklad ze slub rosyjskich i amerykanskich.

https://news.vice.com/article/the-line-between-fbi-stings-and-entrapment-has-not-blurred-its-gone
http://www.nytimes.com/2012/04/29/opinion/sunday/terrorist-plots-helped-along-by-the-fbi.html?pagewanted=all&_r=2&

Dnia 30.09.2014 o 21:53, meryphillia napisał:

Na serio?
Niby co miałoby dać PO czy PiS organizowanie zamachów na własnych ludzi?
Po drugie żyjemy w Polsce, a nie jakimś turbaistanie czy innej Rosji, by nasi politycy
byli aż takimi "ludźmi".
Już bez przesady może...


W "najwiekszej demokracji" mieli takie plany, to czemu nie u nas, badz co badz, wiernych slugow USA?

http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Northwoods

"At the time of the proposal, Cuba had recently become communist under Fidel Castro. The operation proposed creating public support for a war against Cuba by blaming it for terrorist acts. To this end, Operation Northwoods proposals recommended hijackings and bombings followed by the introduction of phony evidence that would implicate the Cuban government."

(jest tez polska wersja artykulu)

Poza tym patrz na pierwszy cytat w moim podpisie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, Polskie firmy nie przestawają mnie zadziwiać jak można zniechęcić klienta do siebie. Moja kablówka np. nie jest w stanie określić jaka marka telewizora najlepiej współgra z ich modułem cam. W odpowiedzi na pismo, było zdanie, że nie chcą narzucać klientom jaki sprzęt mają kupować.

Cholernie to inteligentne, zważywszy, że polecają go na swojej stronie, a technicy je montują i dalej nie są w stanie nic powiedzieć :)

Naprawdę nie wiem, czy to ignorancja, czy głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2014 o 11:22, kerkas napisał:

@KrzysztofieMarku

Czy widziałeś film http://www.filmweb.pl/film/S%C5%82u%C5%BCby+specjalne-2014-699881#
?

i co sądzisz o sugestiach, aluzjach itd. itp. w nim zawartych ?.

Filmu nie widziałem i pewnie nie zobaczę, bo w ofercie mojej kablówki nie ma AXN. Żałuję, bo miewają filmy, które chętnie obejrzałbym. Co do służb: istnieje coś takiego, jak werbunek "pod obcą flagą". Agent sądzi, że pracuje dla Niemiec, a w rzeczywistości dla ZSRR (ten przykład to z książki "Szpieg Stalina" którą ostatnio kupiłem w Empiku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 16.10.2014 o 14:11, KrzysztofMarek napisał:

Co do służb: istnieje coś takiego, jak werbunek
"pod obcą flagą". Agent sądzi, że pracuje dla Niemiec, a w rzeczywistości dla ZSRR (ten
przykład to z książki "Szpieg Stalina" którą ostatnio kupiłem w Empiku).


Film aktualnie leci w kinach, premierę miał 3.X.2014 r. miałem nadzieję @KrzysztofieMarku że go jednak widziałeś mam parę pytań odnośnie filmu i liczyłem że może znasz odpowiedzi.

Technikę którą opisujesz , pokazano w filmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2014 o 17:36, kerkas napisał:

/.../ > Technikę którą opisujesz , pokazano w filmie

>
Jeszcze nie widziałem filmu, który by rzetelnie opisywał pracę służb. Z publikacji książkowych wyłania się zupełnie inny obraz działania, najczęściej jest to nudna, mrówcza praca, w której sukcesy zdarzają się rzadko, jak pisał pan Zacharski, (cytuję z pamięci) na sto rozpracowani jeden werbunek, na sto werbunków jeden wartościowy...
Wspomnień byłych szpiegów, bądź książek dokumentujących działania znanych i nieznanych szpiegów oraz łowców szpiegów mam ponad 3 metry bieżące (w tym wspomnienia Schellenberga, Zacharskiego, Wrighta, a nawet Philbego, chociaż ta ostatnia to raczej "dzieło" propagandowo-dezinformujące, podobnie jak "pamiętniki" Pieńkowskiego).
Filmu wolę oglądać w domowym zaciszu w telewizji, na kino szkoda mi czasu, bo to trzeba dojechać, kupić bilet, obejrzeć film i wrócić do domu, a do książki, raz kupionej, można wracać latami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konstytucja, 2 ustawy, definicje kilku podstwowych określeń. ZUS, US, nie macie przymusu opłacania tego czegos! Macie obowiązek. Obowiązek to moralna powinność, coś "powszechnie uznane za dobre". Macie konstytucyjną wolność, wobec której możecie się zrzec na podstawie tej "powinności" swoim podpisem na odpowiednich deklaracjach. I to na podstawie TYCH DEKLARACJI ZUS, US i cała reszta cokolwiek może od Was wymagać lub oczekiwać! Co myslicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto da dobrowolnie cokolwiek jakiejkolwiek polskiej, państwowej instytucji? Takowe funkcjonują wyłącznie dzięki przymusowi płacenia. A nawet z nim legalna piramida finansowa czyli Zakład Utylizacji Szmalu jest w stanie agonii, 15, góra 20 lat i będzie po nim. I po emeryturach też, więc radzę już oszczędzać o ile ci państwo z swoimi zaporowymi haraczami na to łaskawie pozwoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i sprawdziło się powiedzenie Kaczyńskiego ,uważajcie na Sikorskiego to człowiek nieobliczalny , a tak wyśmiewano Kaczyńskiego , i takie zero jak Sikorski ma przyzwolenie na ośmieszanie naszego kraju Polski .Powinien z automatu być odsunięty ze stanowiska a tu, mama Kopaczowa pogrozi paluszkiem i cacy cacy rządzą dalej nieudaczniki, niszczyciele, naszego kraju, skandal !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2014 o 14:25, Kubson023 napisał:

/.../ .Powinien z automatu być odsunięty ze stanowiska a tu, mama Kopaczowa
pogrozi paluszkiem i cacy cacy rządzą dalej nieudaczniki, niszczyciele, naszego kraju,
skandal !!!!

Sorry, ale mamy demokrację. W demokracji wywalić go będzie można jedynie demokratycznie, to jest wtedy, kiedy Umiłowani Przywódcy rządzących partii łaskawie zezwolą podległym posłom zagłosować ZA wywaleniem Marszałka Sejmu z posady. Bo jak nie zezwolą, to na zajmowanym stanowisku zostanie i nadal będzie się przepracowywał. Skutkiem przepracowania będą, być może, następne wpadki, wtedy sam zrezygnuje, ze względu na stan zdrowia. Tak na marginesie - dzisiejszy Super Ekspres walnął tytuł; "Radek oszalał"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2014 o 07:49, S1G napisał:

A kto da dobrowolnie cokolwiek jakiejkolwiek polskiej, państwowej instytucji? Takowe
funkcjonują wyłącznie dzięki przymusowi płacenia. A nawet z nim legalna piramida finansowa
czyli Zakład Utylizacji Szmalu jest w stanie agonii, 15, góra 20 lat i będzie po nim.
I po emeryturach też, więc radzę już oszczędzać o ile ci państwo z swoimi zaporowymi
haraczami na to łaskawie pozwoli.


w agoni to będzie wtedy jak nikt nie bedzie płacił podatków

i z tymi podwyższeniem ozusowań za śmieciówki jak słucham ,że magicznym cudem ludzie stracą prace albo obniżą im się wyłaty to mnie śmiech bierze.Wzrosną pewnie ceny za usługi i może to podniesienienie dobije typowych januszy biznesu którzy oszczedzają na pracownikach bo nie potrafią prowadzic biznesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podatników będzie zwyczajnie za mało żeby emerytury wypłacić. Mamy coraz więcej emerytów, i coraz mniej pracujących (społeczeństwo nam się starzeje). A system emerytalny jak już wspominałem funkcjonuje na zasadach piramidy finansowej, czyli żeby był wypłacalny, musi być dużo więcej wpłacających niż pobierających (bo składki są niższe od emerytur, a do tego dochodzi utrzymanie tego molocha). OFE miały rozwiązać ten problem, ale zabrakło odwagi i kasy żeby całkowicie zlikwidować ZUS i KRUS (a przy okazji pogonić towarzystwo wzajemnej adoracji, czyli górników, hutników, wymiar sprawiedliwości etc, bo ich wcześniejsze i wypasione emerytury przyśpieszają cały proces. Sorry, ale jak chcą przechodzić wcześniej, to niech odpowiednio więcej do systemu wkładając w czasie swojej pracy, ak żeby się na koniec kasa zgodziła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2014 o 15:39, hammerfall87 napisał:

> /.../.Wzrosną pewnie ceny za
usługi i może to podniesienienie dobije typowych januszy biznesu którzy oszczedzają
na pracownikach bo nie potrafią prowadzic biznesu.

Zauważ jednak, że za usługi też płacą ludzie i dla części z nich ceny mogą się okazać, i na pewno okażą się, za wysokie i wtedy z usług zrezygnują. Jak zrezygnują, to część ludzi straci pracę i będą to ci, którzy za usługi żądają najwięcej. Być może przetrwają tylko ci, którzy, jak piszesz, "oszczędzają na pracownikach". A skoro nie będą mogli oszczędzać, to padną i oni i ich pracownicy.

To jest coś podobnego do rojeń rządu, że podwyższając ceny na alkohol zarobi więcej. Ceny wzrosły, wpływy do budżetu zmalały. Tak samo było z podwyżką cen papierosów. Tyle, że to akurat było najłatwiej zauważyć, straty wynikłe z ozusowania umów śmieciowych zamiecie się pod dywan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszytsko zależy do tego czy na daną usługe bedzie zbyt i mysle ,że wiele firm dostosuje się do wymagań rynku i klientów.Jesli takie firmy z januszami faktycznie upadną co bardzo bym chciał ale szczerze wątpie to zgarnie ich inna konkurencja.W Polsce mimo wszytsko nadal jest tania siła robocza i niskie koszta pracy jak było inaczej to obcokrajowcy nie zakładali by tutaj firm bo by im się to najzwyczajniej w świecie nie opłacało.Dla mnie śmieciówki nie są żadną lepsza alternatywą i tak są ozusowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2014 o 15:39, hammerfall87 napisał:

w agoni to będzie wtedy jak nikt nie bedzie płacił podatków

Co będzie w agonii, a zarazem nie jest?

Dnia 24.10.2014 o 15:39, hammerfall87 napisał:

wszytsko zależy do tego czy na daną usługe bedzie zbyt i mysle ,że wiele firm dostosuje
się do wymagań rynku i klientów.

Wszystko zależy od tego jaką pracę i gdzie się wykonuje. Tj. jaką usługę jest się w stanie ZAPEWNIĆ.
Janusze nie potrafią zapewnić nic ponad usługi "tanie". Po za tym jeszcze są ""wykwalifikowane kadry".
I nie mam tutaj na myśli socjologów, psychologów, politologów.

Dnia 24.10.2014 o 15:39, hammerfall87 napisał:

W Polsce mimo wszytsko nadal jest tania siła robocza i niskie koszta pracy

Uwielbiam termin "tania siła robocza i niskie koszta pracy".
Po prostu są słodkie. Bo w biedrze, tesco, czy na innej kasie wyrobi więcej.
Tak, pstryknąć palcami i ustawą znieść ubóstwo?

Dnia 24.10.2014 o 15:39, hammerfall87 napisał:

jak było inaczej to obcokrajowcy nie zakładali by tutaj firm bo by im się to
najzwyczajniej w świecie nie opłacało.

Piszesz o republice bananowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2014 o 23:55, hammerfall87 napisał:

wszytsko zależy do tego czy na daną usługe bedzie zbyt i mysle ,że wiele firm dostosuje
się do wymagań rynku i klientów.

Dostosowanie się do wymagań rynku i klientów to właśnie zapewnienie odpowiedniej do oczekiwań jakości usług w oczekiwanej niskiej cenie. Każdy wzrost ceny, to mniejszy popyt na usługi, bo coraz mniej osób może sobie na taką usługę pozwolić. A skoro jest mniejszy popyt, to trzeba obniżyć ceny. Przy wielu kosztach stałych pozostaje tylko obniżka pensji pracowników. Co było do pokazania.
>Jesli takie firmy z januszami faktycznie upadną co bardzo

Dnia 24.10.2014 o 23:55, hammerfall87 napisał:

bym chciał ale szczerze wątpie to zgarnie ich inna konkurencja.

Jaka konkurencja?! Konkurencja musi oferować niższe ceny, a więc płacić jeszcze mniej pracownikom, bo inaczej sama upadnie. A jak upadnie, to nie będzie ani usług, ani pensji pracowników, będzie za to wielu nowych bezrobotnych.
>W Polsce mimo wszytsko

Dnia 24.10.2014 o 23:55, hammerfall87 napisał:

nadal jest tania siła robocza i niskie koszta pracy jak było inaczej to obcokrajowcy
nie zakładali by tutaj firm bo by im się to najzwyczajniej w świecie nie opłacało.Dla
mnie śmieciówki nie są żadną lepsza alternatywą i tak są ozusowane.

Obcokrajowcy, owszem, zakładają firmy. Ale bazują na prymitywnych technologiach. Poważne rzeczy produkują u siebie. Mieliśmy niezłe telefony, a gdzie one są? Wykupione i zlikwidowane, produkcja przeniesiona głównie do Niemiec. Robiliśmy bardzo dobre kable, duża fabryka kabli w Ożarowie wykupiona i zlikwidowana, produkcja przeniesiona do Niemiec. Nic dziwnego, że siła robocza tania, bo co mają ludzie robić? Nie pracować? Żyć przecież z czegoś trzeba.
Jak podniesie się pensje (a ozusowanie, to dodatkowe obciążenie pracodawcy), to przeniesie się gdzie indziej, bo koszt pracy wzrośnie.
Rozumowanie, ze lepsza stała praca z ZUSem to, owszem, rzecz bardzo pożądana, ale nie w naszych warunkach. Bo w naszych warunkach często jest to wybór pomiędzy umową śmieciową, a brakiem jakiejkolwiek pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to z perspektywy osoby, która zdaje sobie sprawę z tego, że najpopularniejsze media są w rękach obcego kapitału, więc jak sie domyślasz treści są na swój sposób kreowane. Polityczne macki sięgają niestety i tutaj. Cieżko mi się w obec tego odnieść to specyficznych odpowiedzi paru osób, w tym ciebie. Szczerze to są niuanse i takie celebrowanie porażek, jakie ma miejsce nie jest dobre dla społeczeństwa, ponieważ je dzieli.

Dnia 04.09.2014 o 23:54, Zgreed66 napisał:

Zawsze jak czytam takie wątki to mi się jeden z komiksów z polandballi przypomina.
Trzymaj powinien obrazeczek się tobie spodobać :>
http://i.imgur.com/q1aHCki.png

Wejście Reichtangle''a jest epickie.

"Duma narodowa" to nie leczenie kompleksów ;p Z drugiej strony przedobrzyć też nie można.
Bo zaraz się wchodzi na Übermenshów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam - czy wszystkie obiekty nazwijmy je ''publiczne'' znajdujące się w miejskiej przestrzeni można legalnie plakatować, banerować i robić na nich cuda w związku z jakimiś-tam-wyborami? Tak mnie to zaczęło zastanawiać bo jakoś tak mi teraz wpadł w oko dość sporawy baner przymocowany do płotu kościoła. To jest całkowicie legalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się