Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

O ile wiem to tylko za zgodą właściciela nieruchomości, przynajmniej w teorii. W praktyce jednak, żeby ktoś za to dostał stosowną karę, trzeba by to złapać na gorącym uczynku (czyli jak przykleja gdzie nie wolno). Bo sam kandydat stwierdzi wprost że rozwieszaniem zajmowało się ileś tam osób, i nie jest w stanie powiedzieć kto ten konkretny plakat powiesił. I będzie miał rację, po fakcie to w zasadzie nie do stwierdzenia. Co nie zmienia faktu że proboszcz tegoż bannera nie zdjął, tak wiec zapewne swoją "dolę" za zgodę na powieszenie dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumam aczkolwiek mi bardziej chodziło o to że jak dla mnie choćby te tereny kościelne powinny być wolne od takiej agitacji lub innego namawiania, nakłaniania czy tam promowania któregoś z kandydatów. A kto był na tym banerze? Oczywiście PiSiorki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2014 o 18:30, Tyler_D napisał:

Kumam aczkolwiek mi bardziej chodziło o to że jak dla mnie choćby te tereny kościelne
powinny być wolne od takiej agitacji lub innego namawiania, nakłaniania czy tam promowania
któregoś z kandydatów. A kto był na tym banerze? Oczywiście PiSiorki. :D

Wręcz przeciwnie. Moralnym obowiązkiem Kościoła jest prowadzenie ludzi ku zbawieniu i wychowanie w cnotach chrześcijańskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz ...

Czym innym jest pokazywanie ''moralnej drogi'' jakkolwiek kuriozalne to nie jest a czym innym jest jawna agitacja partii X.

Poza tym nie wiem gdzie ty widzisz wspólny mianownik pomiędzy PiSiorkami a cnotami chrześcijańskimi [ czy w ogóle jakimikolwiek cnotami ]. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to już musisz władzom KK tłumaczyć, póki co od polityki nie stronią. Swoją drogą wyznanie jak każda inna organizacja może promować swoich kandydatów, i tak samo jak i reszta społeczeństwa powinny móc wspierać swoich kandydatów do samego końca (cisza wyborcza to jawne naruszenie konstytucyjnej wolności wypowiedzi)

ps ja tam agnostyk jestem, więc na prawach kościelnych się nie znam. Tak wiec wypowiadam się wyłącznie od strony "świeckiej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2014 o 19:53, Tyler_D napisał:

Zaraz zaraz ...

No właśnie, zaraz, zaraz...

Dnia 30.10.2014 o 19:53, Tyler_D napisał:


Czym innym jest pokazywanie ''moralnej drogi'' jakkolwiek kuriozalne to nie jest a czym
innym jest jawna agitacja partii X.

A co, nie wolno? Jeśli, zdaniem księdza, akurat ta partia (niekoniecznie musi być to PiS) ma program najbardziej zbliżony do ''wartości chrześcijańskich", to nie może promować tej partii? Niby dlaczego? Czy przez fakt bycia księdzem, albo przez fakt zajmowania stanowiska w hierarchii kościelnej miałby być wykluczony z życia społecznego?

Dnia 30.10.2014 o 19:53, Tyler_D napisał:


Poza tym nie wiem gdzie ty widzisz wspólny mianownik pomiędzy PiSiorkami a cnotami chrześcijańskimi
[ czy w ogóle jakimikolwiek cnotami ]. :D

No, ja akurat też nie bardzo to widzę. Który to z braci stwierdził, że jest w połowie żydem? Jako żyd faktycznie promować wartości chrześcijańskich nie bardzo może, a jeśli tak jest, to i propagowanie jego partii przez księdza jest z lekka podejrzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2014 o 20:48, KrzysztofMarek napisał:

A co, nie wolno?

Jak widać wolno choć to jest dla mnie kuriozalne. Kościół podobno jest od wskazywania drogi a nie od nachalnego w mniejszym lub większym stopniu pokazywania tego ''co jest dobre a co złe.'' No i podobno mamy rozdział Kościoła od państwa a tym bardziej od polityki [ choć niestety tylko na papierze ... ]. I już sam fakt że Kościół jako instytucja prowadzi propagandę polityczną jest nieco obrzydliwy. I tak - ksiądz może sobie mieć swoje poglądy, parafianin swoje, zakonnica swoje ale czy kościół to jest miejsce do promowania polityki? No tak chyba nie za bardzo.
>Jeśli, zdaniem księdza, akurat ta partia (niekoniecznie musi być to

Dnia 30.10.2014 o 20:48, KrzysztofMarek napisał:

PiS) ma program najbardziej zbliżony do ''wartości chrześcijańskich", to nie może promować
tej partii? Niby dlaczego?

Patrz wyżej.
>Czy przez fakt bycia księdzem, albo przez fakt zajmowania

Dnia 30.10.2014 o 20:48, KrzysztofMarek napisał:

stanowiska w hierarchii kościelnej miałby być wykluczony z życia społecznego?

To już jest twoja nadinterpretacja i nie chce mi się na to odpowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2014 o 19:53, Tyler_D napisał:

Czym innym jest pokazywanie ''moralnej drogi'' jakkolwiek kuriozalne to nie jest a czym
innym jest jawna agitacja partii X.

Jeśli postulaty partii X zgodne są z nauczaniem Kościoła, a postulaty partii Y są jawnie antyklerykalne, to Kościół powinien nawet ekskomunikować członków partii Y i ich sympatyków.

Dnia 30.10.2014 o 19:53, Tyler_D napisał:

Poza tym nie wiem gdzie ty widzisz wspólny mianownik pomiędzy PiSiorkami a cnotami chrześcijańskimi
[ czy w ogóle jakimikolwiek cnotami ]. :D

To już inna sprawa. Jasne, nie zgadzam się co do tego, że Kościół powinien promować PiS (bo PiS jest pro-katolicki co najwyżej powierzchownie), ale co do zasady uważam, że w politykę jak najbardziej "mieszać" się powinien. Jak zresztą każdy, komu zależy na zmianach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2014 o 20:54, Tyler_D napisał:

> /.../ > To już jest twoja nadinterpretacja i nie chce mi się na to odpowiadać.

No cóż, prawda w oczy kole.
Ani ksiądz, ani Kościół nie jest pozbawiony praw przysługujących innym obywatelom i organizacjom, chociaż znalazłoby się sporo osób, które chciałyby ich takich praw pozbawić. Kościół promuje inne wartości niż chociażby SLD (chociaż akurat SLD jest obecnie bardziej prorynkowe niż PiS czy PO) i inny światopogląd. Pewnie, że jest to bardzo niewygodne dla co poniektórych, zwłaszcza wychowanych na Gazecie Wyborczej i dlatego starają się z tym walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2014 o 20:59, Rusty-Luke napisał:

Jeśli postulaty partii X zgodne są z nauczaniem Kościoła,

Wskaż mi choćby 5 postulatów PiSu związanych z ''nauczaniem Kościoła''. Albo dowolnej partii politycznej w tym kraju, o.
>a postulaty partii Y są jawnie

Dnia 30.10.2014 o 20:59, Rusty-Luke napisał:

antyklerykalne, to Kościół powinien nawet ekskomunikować członków partii Y i ich sympatyków.

Tzn co? Albo jesteś z nami albo wy...noś się? :D Niezłe, niezłe. :D Ekskomunika? Może od razu wypad na Madagaskar? I sympatycy też? No no ... tyle że by chyba wtedy cała reszta tych którzy zostali zmniejszyła się o kilkadziesiąt procent.

KrzysztofMarek - dlaczego mam się odnosić do czegoś co ty sobie wymyśliłeś i chcesz mi wmówić? No po co? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2014 o 21:18, Tyler_D napisał:

Wskaż mi choćby 5 postulatów PiSu związanych z ''nauczaniem Kościoła''. Albo dowolnej
partii politycznej w tym kraju, o.

Przecież napisałem, że nie chodzi mi o sam PiS. Mimo wszystko jednak, w sferze deklaratywnej przynajmniej, PiS jest relatywnie pro-katolicki, choćby w kwestii homo-małżeństw i eutanazji.

Dnia 30.10.2014 o 21:18, Tyler_D napisał:

Tzn co? Albo jesteś z nami albo wy...noś się? :D

No tak, to chyba logiczne? Ty zapraszasz do domu i/lub chodzisz na imprezy z osobami, które na Ciebie lżą? Chyba nie.

Dnia 30.10.2014 o 21:18, Tyler_D napisał:

Niezłe, niezłe. :D Ekskomunika? Może
od razu wypad na Madagaskar?

Nie, ekskomunika.

Dnia 30.10.2014 o 21:18, Tyler_D napisał:

I sympatycy też? No no ... tyle że by chyba wtedy cała reszta
tych którzy zostali zmniejszyła się o kilkadziesiąt procent.

To dobrze. Liczy się jakość, a nie ilość: "Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych" (Mt 22, 14).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2014 o 21:18, Tyler_D napisał:

> /.../> KrzysztofMarek - dlaczego mam się odnosić do czegoś co ty sobie wymyśliłeś i chcesz mi
wmówić? No po co? ;)

"Jak widać wolno choć to jest dla mnie kuriozalne. Kościół podobno jest od wskazywania drogi a nie od nachalnego w mniejszym lub większym stopniu pokazywania tego ''co jest dobre a co złe.'' No i podobno mamy rozdział Kościoła od państwa a tym bardziej od polityki [ choć niestety tylko na papierze ... ]. I już sam fakt że Kościół jako instytucja prowadzi propagandę polityczną jest nieco obrzydliwy. I tak - ksiądz może sobie mieć swoje poglądy, parafianin swoje, zakonnica swoje ale czy kościół to jest miejsce do promowania polityki? No tak chyba nie za bardzo."

Rozumiem, że źle to odczytałem, Zatem biję się w piersi, aczkolwiek nie za mocno.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że generalnie wszyscy zgadzamy się że konkordat jest "martwy" z winy kościelnej, takowy wyraźnie zabrania KK mieszania się do polityki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten cytat pojawił się po twoim poście. Masz jakieś nadprzyrodzone moce, że odczytujesz (nawet niewłaściwie) posty, które jeszcze nie zostały napisane? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2014 o 13:41, rob006 napisał:

Przecież ten cytat pojawił się po twoim poście. Masz jakieś nadprzyrodzone moce, że odczytujesz
(nawet niewłaściwie) posty, które jeszcze nie zostały napisane? :D

A mój post pojawił się po tym, który zacytowałem.
Co do nadprzyrodzonych mocy, to pewnie mam, chociaż jeszcze ich nie odkryłem.

---> S1G
Z ciekawości przeczytałem konkordat i nie znalazłem powodów, dla których miałby stać się "martwy" i to jeszcze z winy Kościoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2014 o 13:47, KrzysztofMarek napisał:

A mój post pojawił się po tym, który zacytowałem.


Najpierw pojawiła się twoja "nadinterpretacja":
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=51311

Później post Tylera, w którym napisał, że nie będzie jej komentował. W tym samym poście, pojawił się też cytat, który podobno cię zmylił.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=51312
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=51314

Wniosek: Źródłem nadinterpretacji ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=51311) był post, którego jeszcze wtedy nie było ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=51312)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2014 o 15:55, Marko_Pele napisał:

Napisałem to z perspektywy osoby, która zdaje sobie sprawę z tego, że najpopularniejsze
media są w rękach obcego kapitału, więc jak sie domyślasz treści są na swój sposób kreowane.

Nawet jakby przyjąć, że są Polskie tj. Pisiorowate, RNowate, KNPowate itp. To i tak by na swój sposób byłyby (i są) kreowane. Ba! Nie ważne nawet jakby kto nie kombinował, aby mieć najsłuszniejsze poglądy, to i tak wyjdzie na to samo.

Dnia 30.10.2014 o 15:55, Marko_Pele napisał:

Polityczne macki sięgają niestety i tutaj.

Nie wiem gdzie.

Dnia 30.10.2014 o 15:55, Marko_Pele napisał:

Cieżko mi się w obec tego odnieść to specyficznych odpowiedzi paru osób, w tym ciebie. Szczerze to są
niuanse i takie celebrowanie porażek, jakie ma miejsce nie jest dobre dla społeczeństwa, ponieważ je dzieli.

Nie dzieli. Tylko już jest podzielone. Podział się objawia stosunkiem do celebrowania porażek itp. rzeczy.
Podział wbrew pozorom jest dobry. Tylko problem polega na tym, aby stać po "słusznej" stronie.
Pitolenie jakie do dzielenie się jest złe, to jest dopiero zło. "nie róbmy polityki budujmy mosty", hue - tfu.
Wynieść na śmietnik takich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2014 o 13:47, KrzysztofMarek napisał:

Z ciekawości przeczytałem konkordat i nie znalazłem powodów, dla których miałby stać
się "martwy" i to jeszcze z winy Kościoła.

Co prawda dziwnym trafem obowiązków kościoła za dużo to niema, jest za to cała masa obowiązków państwa (nie ma to jak bycie kolonią Watykanu) ale już w artykule 1 czytamy :
Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego. W konstytucji też chyba coś takiego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2014 o 17:04, S1G napisał:

> Z ciekawości przeczytałem konkordat i nie znalazłem powodów, dla których miałby
stać
> się "martwy" i to jeszcze z winy Kościoła.
Co prawda dziwnym trafem obowiązków kościoła za dużo to niema, jest za to cała masa obowiązków
państwa (nie ma to jak bycie kolonią Watykanu) ale już w artykule 1 czytamy :
Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki
są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują
się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla
rozwoju człowieka i dobra wspólnego.
W konstytucji też chyba coś takiego jest.

No i wszystko się zgadza - każdy robi to, co do niego należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2014 o 13:53, rob006 napisał:

> A mój post pojawił się po tym, który zacytowałem.

Najpierw pojawiła się twoja "nadinterpretacja":
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=51311

Później post Tylera, w którym napisał, że nie będzie jej komentował. W tym samym poście,
pojawił się też cytat, który podobno cię zmylił.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=51312
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=51314

Wniosek: Źródłem nadinterpretacji ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=51311)
był post, którego jeszcze wtedy nie było ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=51312)?

Pierwszy był post: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=51309 do którego odnosiła się moja pierwsza wypowiedź. Potem pojawiła się odpowiedź Tylera i cała reszta, którą skrupulatnie wyliczyłeś. Ale Twoje wyliczenie, a zatem i wnioski, pomijają ten pierwszy post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się