Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2014 o 16:01, Zgreed66 napisał:

> Napisałem to z perspektywy osoby, która zdaje sobie sprawę z tego, że najpopularniejsze

> media są w rękach obcego kapitału, więc jak sie domyślasz treści są na swój sposób
kreowane.
Nawet jakby przyjąć, że są Polskie tj. Pisiorowate, RNowate, KNPowate itp. To i tak by
na swój sposób byłyby (i są) kreowane. Ba! Nie ważne nawet jakby kto nie kombinował,
aby mieć najsłuszniejsze poglądy, to i tak wyjdzie na to samo.

> Polityczne macki sięgają niestety i tutaj.
Nie wiem gdzie.

Wynika z kontekstu. Nie czytamy wyrywkowo, tylko cały post.

Dnia 31.10.2014 o 16:01, Zgreed66 napisał:


> Cieżko mi się w obec tego odnieść to specyficznych odpowiedzi paru osób, w tym ciebie.
Szczerze to są
> niuanse i takie celebrowanie porażek, jakie ma miejsce nie jest dobre dla społeczeństwa,
ponieważ je dzieli.
Nie dzieli. Tylko już jest podzielone. Podział się objawia stosunkiem do celebrowania
porażek itp. rzeczy.
Podział wbrew pozorom jest dobry. Tylko problem polega na tym, aby stać po "słusznej"
stronie.
Pitolenie jakie do dzielenie się jest złe, to jest dopiero zło. "nie róbmy polityki budujmy
mosty", hue - tfu.
Wynieść na śmietnik takich.

Wlaściwie same ogólniki z twojej strony, zero konkretów. Marna to dyskusja, wiec może zostańmy przy swoich przekonaniach. Nie mniej jednak uważam, że "pitolenie" - czyli rozmowa na tematy społeczne jest potrzebna, żeby podnieść świadomość. Podział jest dobry, ale jeśli wykształcił sie naturalnie, a nie został wykreowany sztucznie.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2014 o 10:41, Marko_Pele napisał:

Wynika z kontekstu. Nie czytamy wyrywkowo, tylko cały post.

Tzn. gdzie? Tutaj na forum, w wyborczej, czy może na całym świecie - bo obrazek z reichtanglem jest produkcji zagranicznej.

Dnia 06.11.2014 o 10:41, Marko_Pele napisał:

Wlaściwie same ogólniki z twojej strony, zero konkretów.

A co z twojej strony? Media złe, piszo o porażkach. Zuooo! Społeczeństwo jest podzielone Zuooo! Wszyscy powinni być komunistami; wykształconą młodzieżą z wielkich miast. Wtedy byłoby wspaniale!

Dnia 06.11.2014 o 10:41, Marko_Pele napisał:

Marna to dyskusja, wiec może zostańmy przy swoich przekonaniach.

+

Dnia 06.11.2014 o 10:41, Marko_Pele napisał:

Nie mniej jednak uważam, że "pitolenie" - czyli rozmowa na tematy społeczne jest potrzebna,
żeby podnieść świadomość.

Taaaa, a świstak zawija je w te sreberka. Żeby człowiek jeszcze rozumiał, co takie owieczki jak ty mają na myśli pisząc "świadomość"... czego? 0x0 = 0.

Dnia 06.11.2014 o 10:41, Marko_Pele napisał:

Podział jest dobry, ale jeśli wykształcił sie naturalnie, a nie został wykreowany sztucznie.
Pozdrawiam.

I czym się różni podział "naturalny" od "sztucznego"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podział naturalny: Pewna grupa stwierdza że pod takim czy innym względem różni się od reszty, ta reszta potwierdza że faktycznie jest różnica.
Podział sztuczny: Stosowny urzędnik państwowy/kierownik/itp stwierdził że akurat tak mu się podoba/podczas gry w strzałki mu wyszło/inne "jest podział bo ja tak twierdzę. A jak się komuś nie podoba to przywyknie do tego podziału".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2014 o 17:05, S1G napisał:

Podział sztuczny: Stosowny urzędnik państwowy/kierownik/itp stwierdził że akurat tak
mu się podoba/podczas gry w strzałki mu wyszło/inne "jest podział bo ja tak twierdzę.
A jak się komuś nie podoba to przywyknie do tego podziału".

1. Jakiś przykład czegoś takiego?
2. W jaki sposób to się ima, do tego co napisał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykładem podziału sztucznego jest np granica państwowa. Sztucznym tworem będzie też Ukraina, gdzie w zasadzie mamy 2 duże, naturalne grupy: Ukraińskojęzyczną i Rosyjskojęzyczną. I właśnie stąd biorą się problemy tego tworu,każda ciągnie w swoją stronę, zaś państwo jako takie to w tą to w tamtą, zależy kto wygra wybory (a wygrywają je na zmianę to jedni to drudzy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2014 o 11:02, LaplaceNoMa napisał:

> Przykładem podziału sztucznego jest np granica państwowa.
> naturalne grupy: Ukraińskojęzyczną i Rosyjskojęzyczną.
Hmmm

Z tą granicą to chodziło mi o jej przebieg (samą kreskę na mapie, niby czemu akurat tu a nie gdzie indziej?), a także utrudnienia w przekraczaniu. Weźmy np http://pl.wikipedia.org/wiki/Baarle, Mieszkańcom to nie przeszkadza, a wręcz są zadowoleni do tego stopnia, że w referendach głosują przeciwko zmianie obecnego stanu rzeczy. Najzwyczajniej nie potrzebują żadnej "krechy" oddzielającej Belgię od Holandii, w przypadku większości pozostałych granic takowa również jest zbędna. Tu mówią po takiemu, kilka km dalej po takiemu, żadnych zasieków, kontroli, etc między nimi nie trzeba bo i po co? też sąsiedzi.

No ale cóż człowiek jest istotą stadną, i te stada rozrosły się do monstrualnych rozmiarów zwanych narodami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2014 o 12:22, S1G napisał:

Z tą granicą to chodziło mi o jej przebieg (samą kreskę na mapie, niby czemu akurat tu
a nie gdzie indziej?)

Musisz się zachowywać jak debil?
A dlaczego ja posługuję się językiem polskim, a nie nawijam po francusku, albo chińsku, japońsku? Żeby nie napisać Niemiecku/Rosyjsku.
Nie sądzisz, że to w twoim rozumieniu też jest SZTUCZNE?

Dnia 07.11.2014 o 12:22, S1G napisał:

Mieszkańcom to nie przeszkadza, a wręcz są zadowoleni do tego stopnia,
że w referendach głosują przeciwko zmianie obecnego stanu rzeczy

Ale co ma im przeszkadzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2014 o 10:58, S1G napisał:

Przykładem podziału sztucznego jest np granica państwowa. Sztucznym tworem będzie też
Ukraina, gdzie w zasadzie mamy 2 duże, naturalne grupy: Ukraińskojęzyczną i Rosyjskojęzyczną.
I właśnie stąd biorą się problemy tego tworu,każda ciągnie w swoją stronę, zaś państwo
jako takie to w tą to w tamtą, zależy kto wygra wybory (a wygrywają je na zmianę to jedni
to drudzy).

Jak w takim razie rozwiązałbyś problemy przemytu i nielegalnej imigracji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2014 o 12:32, Hubi_Koshi napisał:

Jak w takim razie rozwiązałbyś problemy przemytu i nielegalnej imigracji?

Przemyt to problem podatków, a nielegalna emigracja wynika z różnic gospodarczych.
Więc zależy od definiowania problemu. Dla liberłów, to generalnie nie problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2014 o 12:38, LaplaceNoMa napisał:

Przemyt to problem podatków, a nielegalna emigracja wynika z różnic gospodarczych.

Nie do końca, jest też kwestia legalności pewnych produktów, np. narkotyki, zagrożone wyginięciem zwierzęta etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2014 o 12:40, Hubi_Koshi napisał:

Nie do końca, jest też kwestia legalności pewnych produktów, np. narkotyki, zagrożone
wyginięciem zwierzęta etc.

W takich wypadkach narkotyki powinny być legalne, a państwo nie powinno się wpierniczać w cokolwiek, tym bardziej w ekologię.
Problem solved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2014 o 12:51, LaplaceNoMa napisał:

W takich wypadkach narkotyki powinny być legalne, a państwo nie powinno się wpierniczać
w cokolwiek, tym bardziej w ekologię.
Problem solved.

Czyli nie masz nic przeciwko bandzie uzależnionych narkomanów napadających cię by zarobić na dodatkową działkę? Albo członka rodziny który by cię okradał z podobnych powodów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2014 o 12:55, Hubi_Koshi napisał:

Czyli nie masz nic przeciwko bandzie uzależnionych narkomanów napadających cię by zarobić
na dodatkową działkę? Albo członka rodziny który by cię okradał z podobnych powodów?

Gdzie, bardziej niewolnictwo by mnie interesowało.
A tak, na poważnie, nie. Nigdzie nic takiego nie napisałem. Stwierdziłem, że jest to kwestia postawienia problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2014 o 13:03, kuba9876543210 napisał:

Jak czeste sa napady przez bandy uzaleznionych alkoholikow napadajacych by zarobic na
kolejna butelke (wodki, wina, cokolwiek)?

Alkohol uzależnia jednak trochę mniej niż twarde narkotyki a narkoman zrobi wszystko by zdobyć działkę. Zresztą biorąc pod uwagę ile nieszczęść dzieje się dzięki alkoholowi to bym nie płakał gdyby wprowadzono prohibicję. W sumie, przejdź się wśród różnego menelstwa i gdy cię zaczepią o kasę na wódkę odmów i zobaczymy reakcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2014 o 13:07, Hubi_Koshi napisał:

Alkohol uzależnia jednak trochę mniej niż twarde narkotyki a narkoman zrobi wszystko
by zdobyć działkę. Zresztą biorąc pod uwagę ile nieszczęść dzieje się dzięki alkoholowi
to bym nie płakał gdyby wprowadzono prohibicję.


Prohibicja zmienia tylko tyle, że na alkoholu przestaje zarabiać państwo, a zaczyna zarabiać mafia. Dokładnie tak jak teraz jest z narkotykami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2014 o 14:50, rob006 napisał:

Prohibicja zmienia tylko tyle, że na alkoholu przestaje zarabiać państwo, a zaczyna zarabiać
mafia. Dokładnie tak jak teraz jest z narkotykami.

Dlatego nie mówię że powinna być wprowadzona, myślę tylko że świat byłby bez alkoholu przyjemniejszym miejscem do życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2014 o 14:59, Hubi_Koshi napisał:

Dlatego nie mówię że powinna być wprowadzona, myślę tylko że świat byłby bez alkoholu
przyjemniejszym miejscem do życia.


A ja myślę, ze problemem nie jest alkohol, tylko ludzie, którzy nie potrafią z niego korzystać. I to w zasadzie dotyczy prawie wszystkiego, od samochodów, po komputery ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się