Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Nie wiem jak się skończy wejście KNP do sejmu i nie będę nic przewidywać. Jedyne z czym mogę teraz pochwalić ich taktykę to właśnie ta zmiana prezesa. Nie popełnili podstawowego błędu partii Palikota - spoczęcie na laurach po drobnym sukcesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma szansy wejść do sejmu, bo nowy prezes to no name. Nie jest znany w mediach, nie znają go wyborcy poza KNPowi (dajmy na to ja). Bez dobrej promocji, to nic nie będzie.

Zresztą, duża część głosujących patrzy na partię jako partię wodzowską. I tak jak Tusk kojarzy się z PO (Kopacz przebitki nie ma swoją drogą) a Kaczyński z PiSem, tak JKM z KNP a Bosak z Ruchem Narodowym. Wypadnięcie z gry JKMa to może być spadek w dół dla partii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2015 o 23:05, nurbi napisał:

Nie wiem jak się skończy wejście KNP do sejmu i nie będę nic przewidywać. Jedyne z czym
mogę teraz pochwalić ich taktykę to właśnie ta zmiana prezesa. Nie popełnili podstawowego
błędu partii Palikota - spoczęcie na laurach po drobnym sukcesie.


przecież ten ich nowy lider nie jest charyzmatyczny i po tym głosowaniu wychodzi na to ,że Janusz nie chciał zrzec się stanowiska więc w partii wytworzyły się jakieś podziały a to jest cios dla ich wyborców.Do tego onet i inne media żerują na prywatnym życiu Janusza co przełoży się na odbiór tej partii która jest niby konserwatywna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2015 o 22:36, kerkas napisał:

Z tego, co zdążyłem przeczytać, to najbardziej zaszkodziła mu chęć porozumienia się z PiSem, a w drugiej kolejności nieślubne dzieci, które właśnie mu się urodziły. Co do tych dzieci, to nie wiem, czy wśród polityków konkurujących z nim o stołek Prezesa nie wystąpiła zwykła zawiść: ma ponad 70 lat i dorobił się kolejnych dzieci, a co więcej, stać go na ich utrzymanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 08:34, KrzysztofMarek napisał:

Z tego, co zdążyłem przeczytać, to najbardziej zaszkodziła mu chęć porozumienia się z
PiSem, a w drugiej kolejności nieślubne dzieci, które właśnie mu się urodziły.

O Pisie biadolił długo. Internety zdążyły przegadać temat wzdłuż i wszerz. Dzieciaki nieślubne to wszystkie ma takie - jak sam z resztą przyznaje.

Dnia 07.01.2015 o 08:34, KrzysztofMarek napisał:

Co do tych dzieci, to nie wiem, czy wśród polityków konkurujących z nim o stołek Prezesa nie
wystąpiła zwykła zawiść: ma ponad 70 lat i dorobił się kolejnych dzieci, a co więcej,
stać go na ich utrzymanie...

O koteriach i niesnaskach w KNaPie mówiło się długo.
https://www.youtube.com/watch?v=TcudBBnUJ_k
Jak to mówią z lekarzami sprawa jest rozwojowa ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

JKM jako wieczny opozycjonista był atrakcyjny, kiedy dostał mandat zaufania w postaci wybrania go jako naszego przedstawiciela do europarlamentu.
Jako europoseł nie zrobił nominalnie nic dla Polski, natomiast z lubością uprawiał autopromocję.
JKM był kotwicą, która ciągnęła KNP na dno, wreszcie ktoś to zrozumiał i ją odciął.
Zresztą nie dziwię się, wódź nigdy nikogo nie słuchał i zawsze wiedział lepiej
https://www.youtube.com/watch?v=l5SxeYtukc8
Zmiana na stanowisku szefa partii KNP doprowadzi do tego że w końcu wejdą do parlamentu i coś zdziałają.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2015 o 23:13, Heartbreaker napisał:

Moim zdaniem nie ma szansy wejść do sejmu, bo nowy prezes to no name. Nie jest znany
w mediach, nie znają go wyborcy poza KNPowi (dajmy na to ja). Bez dobrej promocji, to
nic nie będzie.


Wystarczy że będzie konkretny i nie będzie miał idiotycznych pomysłów typu sojusz z pisem (swoją drogą to JKM
konkretnie odbiło liberał chciał się wiązać z kimś o mentalności Al-a Capone kogo uważa liberałów za diabły z piekła rodem)

Dnia 06.01.2015 o 23:13, Heartbreaker napisał:

Zresztą, duża część głosujących patrzy na partię jako partię wodzowską. I tak jak Tusk
kojarzy się z PO (Kopacz przebitki nie ma swoją drogą) a Kaczyński z PiSem, tak JKM z
KNP a Bosak z Ruchem Narodowym. Wypadnięcie z gry JKMa to może być spadek w dół dla partii.


A ja bym chciał żeby nie było partii wodzowskich, bo tak się składa że każdy wódz w pewnym monecie traci kontakt z rzeczywistością i stwierdza że między nim na Panem Bogiem nie ma różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem, a jestem dość dobrze poinformowany, to JKM sam zrezygnował ze stanowiska w związku z jego staraniami o prezydenturę. Nowy prezes jest człowiekiem Korwina i będzie robił to co prezes powie, a poza tym odciąży go z formalnych kwestii związanych z zarządzaniem partią. Oczywiście, historia pokazuje że JKM ma dość trudny charakter i ani UPR, ani PJKM nie wytrzymały próby czasu (tak jak i inne inicjatywy związane z panem Januszem), aczkolwiek w tej kwestii chodzi o co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 15:40, kerkas napisał:

>/.../ > Wystarczy że będzie konkretny i nie będzie miał idiotycznych pomysłów typu sojusz z pisem
(swoją drogą to JKM
konkretnie odbiło liberał chciał się wiązać z kimś o mentalności Al-a Capone kogo uważa
liberałów za diabły z piekła rodem)

Najpierw uważał Jarkacza za genialnego taktyka, dopiero potem poznał się na nim na tyle, że uznał go za socjalistę, a socjalistów przecież nie cierpi. Teraz chyba rzeczywiście mu odbiło, skoro sądzi, że z Jarkaczem można normalnie zawierać jakieś koalicje. Jarkacz zjada przystawki albo zaraz, albo zaraz potem.

Dnia 07.01.2015 o 15:40, kerkas napisał:

/.../
A ja bym chciał żeby nie było partii wodzowskich, bo tak się składa że każdy wódz w pewnym
monecie traci kontakt z rzeczywistością i stwierdza że między nim na Panem Bogiem nie
ma różnicy.

Partie muszą być wodzowskie, bo demokracja nie nadaje się do wytyczania celów (ile osób, tyle celów), ani nawet do realizacji celów (bo każdy ciągnie w swoją stronę). Zresztą kto osiągnął sukces - mierzony osiągnięciem najwyższych stanowisk państwowych, jak nie był pierwej wodzem partyjnym? Chyba tylko taki BMW (bierny, mierny, ale wierny - Wodzowi wierny), którego Wódz desygnował na stanowisko. Ponieważ wszyscy Wodzowie zgadzają się w tej kwestii (ze mają być wodzami) to prawo podporządkowali temu celowi. Wodzowi partii boją się podskoczyć, dlatego knują po cichu, aż się dogadają, że jest ich tylu, że mogą Wodza wyrzucić. Czego właśnie byliśmy świadkami, bo nie bardzo wierzę w to, ze Korwin sam zrezygnował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 17:12, Hubi_Koshi napisał:

Na mój gust, zrobili to Algerczycy. Większość z nich zna francuski, we Francji czują się jak u siebie w domu, wielu ma obywatelstwo francuskie. Wsiada taki w samolot, leci do Francji, tam nożem zadźga Francuza i po dwóch godzinach znowu jest w Algerii.
P.S.
Piszę Alger, Algeria, bo taka jest pisownia francuska i algerska właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 17:27, KrzysztofMarek napisał:

Na mój gust, zrobili to Algerczycy. Większość z nich zna francuski, we Francji czują
się jak u siebie w domu, wielu ma obywatelstwo francuskie. Wsiada taki w samolot, leci
do Francji, tam nożem zadźga Francuza i po dwóch godzinach znowu jest w Algerii.
P.S.
Piszę Alger, Algeria, bo taka jest pisownia francuska i algerska właśnie.

Cóż, frontowi narowodemu Le Pen jak i ekstremistom otwarta walka religijna jest na rękę. Ciekawie by było gdyby w momencie ujęcia okazało się, że to ktoś od nich, a nie muzułmanin (chociaż niska szansa na to).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2015 o 21:46, Hydro2 napisał:

> /.../ > Cóż, frontowi narowodemu Le Pen jak i ekstremistom otwarta walka religijna jest na rękę.
Ciekawie by było gdyby w momencie ujęcia okazało się, że to ktoś od nich, a nie muzułmanin
(chociaż niska szansa na to).

Na rękę, to jest również Żydom. I byłbym tylko trochę zaskoczony, gdyby okazało się, że ci dwaj napastnicy mieli jakieś związki z Izraelem. Kiedyś ktoś we Francji malował antysemickie hasła na drzwiach synagog. Złapali ja i co się okazało? Żydówka, chciała wzbudzić sympatię dla biednych Żydów. Ale przemknęło to przez media jakoś bez wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 17:40, Tyler_D napisał:

Ale epickie pod jakim względem tak właściwie?

Ty tak na serio? Wszystko od przemytu, przez niebezpieczne termometry (żarówki to niet?), przez rtęć, po wielki sukces celników ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 17:45, Zgreed66 napisał:

> Ale epickie pod jakim względem tak właściwie?
Ty tak na serio? Wszystko od przemytu, przez niebezpieczne termometry (żarówki to niet?),
przez rtęć, po wielki sukces celników ;p

No cóż. Pamiętam, że w domu było sporo termometrów rtęciowych, ale takich do kąpieli, w których rtęci było z 10x więcej, niż w tych lekarskich. Kilka stłukło mi się, wtedy zbierałem rtęć i wyrzucałem do śmieci. Wtedy nie było to aż tak niebezpieczne, jak teraz. Pary rtęci i jony rtęci są oczywiście bardzo szkodliwe, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że teraz są jeszcze bardziej szkodliwe, niż kiedyś. I to wybiórczo szkodliwe: w termometrach rtęć jest bardzo, ale to bardzo szkodliwa, ale w świetlówkach już ta sama rtęć aż tak bardzo szkodliwa nie jest. Dobrze, że dzielni celnicy uchronili nas od tej gorszej rtęci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 17:45, Zgreed66 napisał:

Ty tak na serio?

Tak.
>Wszystko od przemytu,
Przemycane zapewne by zarobić. Ci którzy mają unię gdzieś i są przyzwyczajeni do starych standardów zapewne wykupili by te termometry prawie od razu. Tak samo jakby ktoś na jakimś bazarku czy innym ''szarostrefowym'' miejscu wystawił się z klasycznymi żarówkami po te 2-3 zeta np. Teraz ile kosztują? 5-6 zł chyba, prawda? No właśnie. I WIELE osób by rzuciło się na nie i zrobiło sobie zapas. Nie psują się, świecić będą - who cares.
>przez niebezpieczne termometry (żarówki to niet?),
Niebezpieczne do pewnego momentu. Unia sobie coś ubzdurała i widzisz panie, o. Takie czasy, taka sytuacja. ;) Bardziej kuriozalna od samych termometrów i żarówek jest cała procedura ''pozniszczeniowa''.

Dnia 08.01.2015 o 17:45, Zgreed66 napisał:

przez rtęć, po wielki sukces celników ;p

No ba, każdy sukces to dobry sukces. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2015 o 18:30, Tyler_D napisał:

Przemycane zapewne by zarobić.

Zbrodnia! :)

Dnia 08.01.2015 o 18:30, Tyler_D napisał:

Ci którzy mają unię gdzieś i są przyzwyczajeni do starych standardów zapewne wykupili by te termometry
prawie od razu.

Nie trzeba mieć gdzieś unii. Po prostu kwestia wyboru. W innym wypadku po co zakazywać? :P

Dnia 08.01.2015 o 18:30, Tyler_D napisał:

Tak samo jakby ktoś na jakimś bazarku czy innym ''szarostrefowym'' miejscu wystawił się z klasycznymi
żarówkami po te 2-3 zeta np. Teraz ile kosztują? 5-6 zł chyba, prawda? No właśnie. I WIELE osób by
rzuciło się na nie i zrobiło sobie zapas. Nie psują się, świecić będą - who cares.

I co w tym złego? "Bazarek" czy inny "szarostrefowe" miejsce? Czy, że teraz są droższe? :P

Dnia 08.01.2015 o 18:30, Tyler_D napisał:

Niebezpieczne do pewnego momentu.

Raczej "od" if you know what i mean :P

Dnia 08.01.2015 o 18:30, Tyler_D napisał:

Unia sobie coś ubzdurała i widzisz panie, o. Takie czasy, taka sytuacja. ;)

Ktoś konkretne, z jakiegoś powodu. O tempora, o mores.

Dnia 08.01.2015 o 18:30, Tyler_D napisał:

Bardziej kuriozalna od samych termometrów i żarówek jest cała procedura ''pozniszczeniowa''.

Raczej to całokształt jak już się wykłócać do jest dla kogo bardziej "kuriozalne".

Dnia 08.01.2015 o 18:30, Tyler_D napisał:

No ba, każdy sukces to dobry sukces. ;)

Jak kto woli ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się