Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

A mi się rzuciło w oczy inne zdanie z tego newsa:
"Pierwszy zarzut, który usłyszała dotyczy właśnie znieważenia policjanta na służbie oraz zmuszania go do zaniechania czynności służbowej, w tym przypadku wylegitymowania..."

To przepraszam bardzo, ale już nie można wylegitymować funkcjonariusza na służbie?! wtf? O ile mandat kobiecie się należał, a przynajmniej tak wynika z informacji, które możemy przeczytać w tym newsie, o tyle możliwość wylegitymowania policjanta to jej święte prawo i nie rozumiem, jak prokurator może z tego robić zarzut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2015 o 10:06, Macios napisał:

A mi się rzuciło w oczy inne zdanie z tego newsa:
"Pierwszy zarzut, który usłyszała dotyczy właśnie znieważenia policjanta na służbie oraz
zmuszania go do zaniechania czynności służbowej, w tym przypadku wylegitymowania..."

O ile ja zrozumiałem to, co tam napisano, to chodziło o wylegitymowanie pani socjolożki, a nie policjanta.

Dnia 12.01.2015 o 10:06, Macios napisał:

To przepraszam bardzo, ale już nie można wylegitymować funkcjonariusza na służbie?! wtf?
O ile mandat kobiecie się należał, a przynajmniej tak wynika z informacji, które możemy
przeczytać w tym newsie, o tyle możliwość wylegitymowania policjanta to jej święte prawo
i nie rozumiem, jak prokurator może z tego robić zarzut.

Policjant ma obowiązek przedstawić się i podać powód interwencji przed przystąpieniem do dalszych czynności służbowych. Jeśli tego nie zrobi, no to można mu powiedzieć, ze jego interwencja jest nieregulaminowa i masz wątpliwości, czy jest prawdziwym policjantem, a nie przebierańcem. Kiedyś tak powiedziałem strażnikowi miejskiemu, ale wtedy warto było widzieć jego minę!
A poprosić o legitymację nie tylko można, ale wręcz trzeba i policjanci, bardzo niechętnie, ale pokazują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2015 o 10:17, KrzysztofMarek napisał:

O ile ja zrozumiałem to, co tam napisano, to chodziło o wylegitymowanie pani socjolożki,
a nie policjanta.

Rzeczywiście, to ma większy sens. No niestety, poniedziałkowy ranek zrobił swoje i nie zrozumiałem prostego zdania :)

Dnia 12.01.2015 o 10:17, KrzysztofMarek napisał:

Policjant ma obowiązek przedstawić się i podać powód interwencji przed przystąpieniem
do dalszych czynności służbowych. Jeśli tego nie zrobi, no to można mu powiedzieć, ze
jego interwencja jest nieregulaminowa i masz wątpliwości, czy jest prawdziwym policjantem,
a nie przebierańcem. Kiedyś tak powiedziałem strażnikowi miejskiemu, ale wtedy warto
było widzieć jego minę!
A poprosić o legitymację nie tylko można, ale wręcz trzeba i policjanci, bardzo niechętnie,
ale pokazują.

Z tego co wyczytałem w internetach, policjant w mundurze ma obowiązek nam się przedstawić, ale nie ma obowiązku pokazywania legitymacji. Byłoby to trochę dziwne, zważywszy właśnie na przebierańców. No ale to wiedza z internetu, więc trzeba wziąć poprawkę na to, że może być po prostu nieprawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2015 o 11:00, Macios napisał:

ale nie ma obowiązku pokazywania legitymacji. Byłoby to trochę dziwne, zważywszy właśnie
na przebierańców. No ale to wiedza z internetu, więc trzeba wziąć poprawkę na to, że
może być po prostu nieprawdą.


O ile ja się orientuję, to policjant ma obowiązek okazać, na żądanie, legitymację, w sposób umożliwiający zapisanie nazwiska policjanta. Gdyby policjant nie okazał mi na żądanie legitymacji, to go oleję. Nowe legitymacje zawierają również nazwę jednostki, w której policjant służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że jakiś młodociany miłośnik Krula może się interesować demagogicznym bełkotem Maxa Kolonko, ale z tego co pamiętam, to jesteś znacznie starszy nawet odemnie i uważasz że tezy o mordowaniu Polaków na Marszałkowskiej są wiarygodne?

Nie będzie żadnego "Kalifatu" w Europie w ciągu najblizszych 30-50 lat.
Później może i będzie, bo ilość muzułmańskich mieszkańców cześci europejskich państw zdecydowanie przerośnie liczbę rodowitych europejczyków i zwyczajnie prawem demokratycznych wyborów będą nawet w stanie zatwierdzić zmianę wiodącej religii i prawa.

Mimo wszystko to z Europy wywodzą się dwie najbardziej bezlitosne wojny w historii ludzkości i nic nie stoi na przeszkodzie by znowu rozpalać piece w jakichś "obozach reedukacyjnych" tym razem dla muzułmanów.
Jesteśmy do tego jak najbardziej zdolni, gdy przekroczone zostaną pewne granice.

To co uprawia Max Kolonko w swoich programach, to głównie demagogia podobna do dzisiejszego wyczynu Jarosława Kaczyńskiego, bredzącego że jeśli PiS wygra wybory, to Polska nadal będzie pompowała bezmyślnie miliony w nierentowne kopalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2015 o 18:13, meryphillia napisał:

Ja rozumiem że jakiś młodociany miłośnik Krula może się interesować demagogicznym bełkotem
Maxa Kolonko, ale z tego co pamiętam, to jesteś znacznie starszy nawet odemnie i uważasz
że tezy o mordowaniu Polaków na Marszałkowskiej są wiarygodne?

Owszem, jestem znacznie starszy od Ciebie. Ale mam dopiero 71 lat, 72 będę miał dopiero w kwietniu. Stąd pamiętam czasy, w których można było mówić, co się chce, potem czasy, kiedy za krytyczną uwagę o Marksie (nie mówiąc o Leninie czy Stalinie) szło się do więzienia (o ile nie na wczasy na Kołymie) Potem można było mówić wszystko, byle "ze Związkiem Radzieckim na czele", a za czasów późnej komuny to już można było mówić wszystko. I nie było tej poprawności politycznej, która teraz zamyka ludziom usta. Dla mnie Kolonko przejaskrawia, ale to przywilej każdego felietonisty. Uważam to za ZNACZNIE lepsze, niż poprawność polityczna.

Dnia 12.01.2015 o 18:13, meryphillia napisał:


Nie będzie żadnego "Kalifatu" w Europie w ciągu najblizszych 30-50 lat.

Będzie. Ja tego nie doczekam, ale Ty na pewno. Chociażby dlatego, ze obecne władze USA czy UE to banda durniów, którzy stracili kontakt z rzeczywistością.

Dnia 12.01.2015 o 18:13, meryphillia napisał:

Później może i będzie, bo ilość muzułmańskich mieszkańców cześci europejskich państw
zdecydowanie przerośnie liczbę rodowitych europejczyków i zwyczajnie prawem demokratycznych
wyborów będą nawet w stanie zatwierdzić zmianę wiodącej religii i prawa.

Tak, dojdą do władzy "demokratycznie" i wprowadzą swoje porządki. Już zupełnie niedemokratyczne.

Dnia 12.01.2015 o 18:13, meryphillia napisał:


Mimo wszystko to z Europy wywodzą się dwie najbardziej bezlitosne wojny w historii ludzkości
i nic nie stoi na przeszkodzie by znowu rozpalać piece w jakichś "obozach reedukacyjnych"
tym razem dla muzułmanów.

A skądże! Masz europocentryczny punkt widzenia. A może to obecna wszędzie poprawność polityczna każe Ci bić się w piersi za nie swoje grzechy. Co wiesz na temat wojen w dzisiejszych Chinach, co wiesz chociażby o Mongołach? Podbili Azję i większość Europy.

Dnia 12.01.2015 o 18:13, meryphillia napisał:

Jesteśmy do tego jak najbardziej zdolni, gdy przekroczone zostaną pewne granice.

Nie pierwsi i nie ostatni. To i tak lepiej, niż zamurowanie żywcem. Palono po śmierci, gdzie indziej palono żywcem.

Dnia 12.01.2015 o 18:13, meryphillia napisał:


To co uprawia Max Kolonko w swoich programach, to głównie demagogia podobna do dzisiejszego
wyczynu Jarosława Kaczyńskiego, bredzącego że jeśli PiS wygra wybory, to Polska nadal
będzie pompowała bezmyślnie miliony w nierentowne kopalnie...

Tak na marginesie, kto odegrał nader znacząca rolę w budowie Muzeum Żydowskiego? Lech Kaczyński. Większość pieniędzy na budowę pochodzi z polskiego budżetu i czy ktoś zająknął się na ten temat? Nie, ale o 10% tej sumy na muzeum w Świątyni Opatrzności Bożej usiłowano zorganizować kampanie propagandowa i demonstrację protestacyjną. Spaliła na panewce.
A zupełnie inna sprawa, to jest to, ze każdy kraj powinien opierać swój rozwój o te surowce, których ma dużo. My mamy węgiel i choćby z tego tytułu powinniśmy opierać energetykę o węgiel i o gaz z łupków. A głupotami o globalnym ociepleniu nie powinniśmy się przejmować. U nas obecna zima iest całkiem ciepła, ale w USA temperatury parę dni temu spadły do minus 45 stopni! Niebywałe od dziesiątków, jeśli nie setek lat!
Wracając do Maksa Kolonko: To nie demagogia, to pozbycie się poprawności politycznej!

Dnia 12.01.2015 o 18:13, meryphillia napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2015 o 18:55, KrzysztofMarek napisał:

U nas obecna zima iest całkiem ciepła, ale w USA temperatury parę dni temu spadły do
minus 45 stopni! Niebywałe od dziesiątków, jeśli nie setek lat!

Tylko wiesz z tym "globalnym ociepleniem" chodzi w dużym stopniu o to że pogoda zaczyna wariować. Powiedz mi z własnego doświadczenia, pamiętasz by w Polsce były takie gorące lata rok za rokiem np. 30-40 lat temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2015 o 19:32, Hubi_Koshi napisał:

>/.../! > Tylko wiesz z tym "globalnym ociepleniem" chodzi w dużym stopniu o to że pogoda zaczyna
wariować. Powiedz mi z własnego doświadczenia, pamiętasz by w Polsce były takie gorące
lata rok za rokiem np. 30-40 lat temu?

Były lata "zimne" i były lata "gorące".
Sam pamiętam temperaturę na termometrze zaokiennym ( w Gdańsku) minus 38 stopni zimą, pamiętam upalne lata, kiedy we wrześniu chodziło się do szkoły w koszuli, bo było tak ciepło (w Gdańsku, to jest bardzo na północ) i pamiętam lato, gdzie trzeba było przez całe lato chodzić w sweterku, bo było tak zimno.
Moim zdaniem, to są normalne fluktuacje pogodowe, tylko teraz mamy więcej ludności, szybszą komunikację międzyludzką, bo to radio (wtedy wykorzystywano fale długie i średnie dla dwóch programów) było jedynym właściwie dostarczycielem informacji. Potem była telewizja z jednym programem, ale telewizor to był luksus i nie podawano informacji o katastrofach czy klęskach żywiołowych, jeśli nawet, to były to katastrofy lokalne i niewielkie.
Stąd skłonny jestem sądzić, że to dostępność informacji stwarza wrażenie o niebywałym nasileniu zjawisk pogodowych. No i "uczeni" mają mało środków na badania, jak nas postraszą, to dostaną więcej. Tak było z dziurą ozonową, chorobą szalonych krów, ptasia i świńską grypą i największą głupotą, bo najdroższą - globalnym ociepleniem. Zauważ, że teraz, po kompromitacji globalnego ocieplenia, walczymy ze zmianami klimatycznymi, nie z ociepleniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2015 o 19:51, KrzysztofMarek napisał:

Były lata "zimne" i były lata "gorące".

Podrzucę ci to
http://pl.wikipedia.org/wiki/Instrumentalne_pomiary_temperatury
Wybacz ale statystyki na które patrzyłem wyraźnie wskazują, średnie temperatury się podwyższają.
Argumentowałeś kiedyś że wulkany produkują więcej dwutlenku węgla, tylko że zapomniałeś o pewnych szczegółach.
Erupcje wulkanów zdarzają się tylko raz na jakiś czas, a te naprawdę wielkie raz na kilkaset lat. I zanim dojdzie do kolejnego natura spokojnie sobie poradzi z wchłonięciem tego dwutlenku węgla. Z ludzkim przemysłem jest inaczej bo on produkuje dwutlenek węgla bez przerwy i to z każdym rokiem w większych ilościach, dodaj do tego wyniszczenie lasów i natura zwyczajnie nie nadąża z neutralizacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2015 o 19:59, Hubi_Koshi napisał:

Podrzucę ci to
http://pl.wikipedia.org/wiki/Instrumentalne_pomiary_temperatury
Wybacz ale statystyki na które patrzyłem wyraźnie wskazują, średnie temperatury się podwyższają.

Ależ ja o tym wiem! Tyle, że globalne ocieplenie stało się dogmatem i mało komu uda się coś przeciwnego napisać. Nawet po opublikowaniu korespondencji "uczonych" którzy co nieco poprawiali wyniki. Sam pewnie czytałeś o topniejących lodach, ale drobna informacja o tym, ze lody na Antarktydzie są największe od dziesiątków lat pojawiła się i zniknęła. I mało kto to zauważył, nawet jak zauważył, to nie zrozumiał, co to znaczy, a jak zrozumiał, to zapomniał.

Dnia 12.01.2015 o 19:59, Hubi_Koshi napisał:

Argumentowałeś kiedyś że wulkany produkują więcej dwutlenku węgla, tylko że zapomniałeś
o pewnych szczegółach.
Erupcje wulkanów zdarzają się tylko raz na jakiś czas, a te naprawdę wielkie raz na kilkaset
lat. I zanim dojdzie do kolejnego natura spokojnie sobie poradzi z wchłonięciem tego
dwutlenku węgla. Z ludzkim przemysłem jest inaczej bo on produkuje dwutlenek węgla bez
przerwy i to z każdym rokiem w większych ilościach, dodaj do tego wyniszczenie lasów
i natura zwyczajnie nie nadąża z neutralizacją.

Rośliny zielone wiążą dwutlenek węgla. Nie wiem, czy pamiętasz piece, w których paliło się węglem, ale ja pamiętam i pamiętam też węgiel, a w nim olbrzymie skrzypy - skamieniałe. Dzisiejsze skrzypy to mizerne roślinki, kilkadziesiąt centymetrów wysokości, a daaawno temu miały po kilkanaście metrów. Co do ocieplenia - takowe było dawno temu, jeszcze w szkole podstawowej uczyli o zlodowaceniu i o tym, jak to lodowiec posuwał się na południe t zgarniał ziemię tworząc moreny czołowe - północna część Polski pokryta jest właśnie takimi morenami czołowymi. Czyli kiedyś było tutaj naprawę zimno, zimniej, niż na Grenlandii. A kiedy indziej było tak ciepło, że na Grenladndii nie było lodu i była Zieloną Wyspą. To są normalne fluktuacje pogodowe, a to co się mówi i pisze, to pokłosie tych poglądów, które zakładają, że ludzi na ziemi jest za dużo i żeby żyć "zgodnie z naturą" powinno się zredukować ludność do 300 - 320 milionów. Oczywiście powinny przeżyć tylko jednostki najbardziej wartościowe (czytaj: najbogatsi w USA). Wtedy nie będzie problemów z głodem, kwaśnymi deszczami, brakiem surowców i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2015 o 19:59, Hubi_Koshi napisał:

Podrzucę ci to
http://pl.wikipedia.org/wiki/Instrumentalne_pomiary_temperatury
Wybacz ale statystyki na które patrzyłem wyraźnie wskazują, średnie temperatury się podwyższają.


Zauważyłeś, że wszystkie takie tabelki i spektakularne wykresy są stare i nie zawierają danych z ostatnich lat? A wiesz czemu? Bo przez ostatnich kilka lat temperatura spadała. Wykresy przestały być tak spektakularne, dane przestały pasować do teorii, więc się je wygodnie ignoruje. Ot, taka ciekawostka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2015 o 20:29, rob006 napisał:

Zauważyłeś, że wszystkie takie tabelki i spektakularne wykresy są stare i nie zawierają
danych z ostatnich lat? A wiesz czemu? Bo przez ostatnich kilka lat temperatura spadała.
Wykresy przestały być tak spektakularne, dane przestały pasować do teorii, więc się je
wygodnie ignoruje. Ot, taka ciekawostka :)

W sumie nawet by mnie ucieszyło gdyby to wszystko było ściemą. Nienawidzę gdy lato jest gorące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2015 o 20:31, Hubi_Koshi napisał:

W sumie nawet by mnie ucieszyło gdyby to wszystko było ściemą. Nienawidzę gdy lato jest
gorące.


Nawet gdyby było prawdą, to pomysł ograniczania emisji dwutlenku węgla to tak naprawdę wytwór leniwych umysłów, którym nie chce znaleźć się sensownego rozwiązania, tylko forsują najprostsze jakie im przyjdzie do głowy, w stylu "jeśli boli palec, to trzeba go uciąć". Zamiast sztucznie ograniczać emisję i hamować przemysł, lepiej pomyśleć o zwiększeniu mocy przerobowych naszej planety do utylizacji dwutlenku węgla. Kiedyś się tyle trąbiło o wycinaniu lasów deszczowych, teraz chyba nikt o tym nie pamięta, bo łatwiej wskazać palcem na elektrownię węglową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2015 o 19:59, Hubi_Koshi napisał:

> > >/.../! > http://pl.wikipedia.org/wiki/Instrumentalne_pomiary_temperatury
Wybacz ale statystyki na które patrzyłem wyraźnie wskazują, średnie temperatury się podwyższają.
/.../

Ta strona powstała w oparciu o inne strony, które są podane w przypisach. Wiedziony ciekawością, kliknąłem w jeden link, a potem drugi.
Nie chcę pozbawiać Cię radości z odkrycia dokąd prowadzą te linki. W ich świetle można ocenić wartość danych podanych na Twojej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za off-top ale nie znalazłem odpowiedniejszego tematu w którym się wypowiadasz na pokrewne tematy.
Kiedyś zabrałeś głos w temacie
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=87305&u=3
W związku z tym moje pytanie
jako że NC+ zrobiła swoim klientom duże kuku screen poniżej
to czy posiadając dekoder bez dysku twardego SAGEMCOM DSI87 który ma teoretycznie możliwość nagrania programu na pendrive-a, będę mógł to zrobić czy tę opcję także zabrano ?.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Ps. Nie chcę pytać ani na infolinii ani a oficjalnym forum a nóż a widelec Wielki brat NC+ przeoczył tę możliwość i nie będę musiał ślęczeć do późna aby obejrzeć ulubiony serial lub inny program.

20150116085501

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2015 o 22:30, KrzysztofMarek napisał:

Nie chcę pozbawiać Cię radości z odkrycia dokąd prowadzą te linki. W ich świetle można
ocenić wartość danych podanych na Twojej stronie.


:D:D, to ci się udało.

Innymi słowy: ERROR: Page Not Found ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2015 o 22:02, rob006 napisał:

To nie jest odosobniony przypadek - co jakiś czas można usłyszeć o komornikach wchodzący
na konta przypadkowych osób tylko z powodu zbieżności nazwisk.

Zdaję sobie z tego sprawę. Nawet nie tylko z tego, że wpadają na "przypadkowe" osoby :D
Po prostu do kolekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się