Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

A ludzie się go czepiają. Dla mnie to dobrze, Ci którzy wcześniej nie głosowali na Korwina bo im nie pasował jego styl teraz mogą głosować na Nową Prawicę, a i tak większość pójdzie za Korwinem. Mam nadzieję, że to wyjdzie na dobre i obie partie się dostaną do sejmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2015 o 13:46, Jcl napisał:

A ludzie się go czepiają. Dla mnie to dobrze, Ci którzy wcześniej nie głosowali na Korwina
bo im nie pasował jego styl teraz mogą głosować na Nową Prawicę, a i tak większość pójdzie
za Korwinem. Mam nadzieję, że to wyjdzie na dobre i obie partie się dostaną do sejmu.

Raczej żadna się, niestety, nie dostanie. Już wcześniej jak komuś nie odpowiadał Korwin, ale zgadzał się z programem, to mógł głosować na UPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest bardzo prosta Korwin zrozumiał że KNP ma poważną szanse na przekroczenie progu wyborczego i żadne teksty o Hitlerze czy masakrze na Placu Tiananmen tego nie zmienią, więc zrobił ten cały cyrk z wywaleniem go z partii i założeniem nowej, teraz obie nie wejdą do paralamentu a on będzie mógł swobodnie dalej trolować kuce przez następne 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha racja, ale szkoda mi go, naprawdę mieli poważną szansę na to, to odwalają cyrki.
@Rusty-Luke
Różnica jest taka, żę w UPR nie było liderów, w KNP jest Marusik, Wilk, Dziambor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2015 o 23:41, ZubenPL napisał:

Sprawa jest bardzo prosta Korwin zrozumiał że KNP ma poważną szanse na przekroczenie

Jest jeszcze prostsza ;) Finanse :P

@Up
A Korwin na wiplerjugend które jest znacznie bardziej medialne od Marusika, Wilka, czy Dziambora. Inna sprawa czy lepsze jako takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2015 o 13:29, Jcl napisał:

Różnica jest taka, żę w UPR nie było liderów, w KNP jest Marusik, Wilk, Dziambor.

Skoro nawet ja nie wiem kim oni są to sądzę że większość kuców również, KNP to partia która bez korwina nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2015 o 14:19, ZubenPL napisał:

Skoro nawet ja nie wiem kim oni są to sądzę że większość kuców również, KNP to partia
która bez korwina nie istnieje.

Marusika warto znać, Wilka i Dziambora (choć w przeciwieństwie do pierwszego bardziej znani) to można pominąć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2015 o 13:29, Jcl napisał:

Różnica jest taka, żę w UPR nie było liderów, w KNP jest Marusik, Wilk, Dziambor.

Marusik jest związany z środowiskiem kon-lib ze 20 lat i świat o nim usłyszał dopiero jak dostał się do europarlamentu. Dziambor miał swoje 5 minut z powodu tego swojego transparentu o poparciu dla Rona Paula, od tego czasu o nim cicho. Kim jest Wilk w ogóle nie wiem (co najwyżej kilka razy obiło mi sie o uszy to nazwisko), a raczej uważnie śledzę sytuacji tej partii. Takich "liderów" można znalaźć wszędzie, nawet w UPRze.

EDIT: przy okazji uściślę, że na szczeblu lokalnym faktycznie mogą być dobrymi liderami, ale jednak patrząc z perspektywy całego kraju, to nie za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Post do właściwego tematu:
Tuż przed wyborami Komorowski publikuje swoją książkę, w której chwali się, że nasłał ZOMO na protestujących górników i członków KNP. Jak to wpływa na jego wizerunek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2015 o 21:54, Kaerobani napisał:

Tuż przed wyborami Komorowski publikuje swoją książkę, w której chwali się, że nasłał
ZOMO na protestujących górników i członków KNP. Jak to wpływa na jego wizerunek?

Jaki znowu wizerunek? Ten facet jest powszechnie znany tylko z tego że aktualnie jest prezydentem Polski. Na wynik wyborów z obecną, góra 3-cio ligową konkurencją też znacząco nie wpłynie (co najwyżej zmniejszy jego przewagę nad nią w pierwszej turze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z grupy "głupie i/lub oczywiste" :)
Podpisy poparcia kandydata na prezydenta można ot tak sobie zbierać na ulicy, bez żadnego pozwolenia? Chcę wydrukować kartę poparcia dla Kukiza i się przejść po mieście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 12:36, Traitor napisał:

Pytanie z grupy "głupie i/lub oczywiste" :)
Podpisy poparcia kandydata na prezydenta można ot tak sobie zbierać na ulicy, bez żadnego
pozwolenia? Chcę wydrukować kartę poparcia dla Kukiza i się przejść po mieście:)


Nie ma głupich pytań, są głupie odpowiedzi. Co prawda nie znam się, ale na logikę to biorąc, to zapytałbym jego komitetu chociaż :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 12:36, Traitor napisał:

Podpisy poparcia kandydata na prezydenta można ot tak sobie zbierać na ulicy, bez żadnego
pozwolenia?

Nie tylko można, ale i należy :P

Dnia 24.02.2015 o 12:36, Traitor napisał:

Chcę wydrukować kartę poparcia dla Kukiza i się przejść po mieście:)

Jako, że to kwestia gustu, ale zaproponuję, że od razu dla Brauna także warto pozbierać.
http://www.remedia.home.pl/braun/ListaGB.pdf

http://grzegorzbraun2015.pl

Jeszcze jest jacek Wilk, Koran Mekka, Kowalski z RN, czy wiecznie naćpany wannabe założyciel Daabu, Deska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być naprawde ignorantem, żeby sądzić, że Putin zlecił to zabójstwo w tej formie. Gdyby chciał się pozbyć tego przeciwnika politycznego to nie zrobiłby tego w ten sposób i na pewno nie w tym czasie - żeby właśnie powstały większe protesty opozycji i żeby nawet sami Rosjanie, którzy go do tej pory raczej popierali staneli przeciwko niemu. Macie Putina za debila ? Jeżeli tak, to sami jestecie bezmózgami. Nie podoba mi się to co wyprawia się w związku z sytacją na Ukrainie - co więcej - jestem tym przerażony ale bardziej jestem przerażony podatnością ludzi na propagandę (niezależnie od "tuby", która tę propagandę niesie). Co by Putin zyskał teraz na tym zabójstwie, przy takim poparciu Rosjan dla swoich poczynań - jeden wiec garstki opozycjonistów by mu zaszkodził ? Nie. Ale załatwienie przywódcy, w przeddzień tej manifestacji - jak najbardziej. Wg mnie to był albo nawiedzony Rosyjski "patriota" ("patrioci") albo agenci obcego państwa (albo ci pierwsi "wysterowani" do przeprowadzenia zamachu "w kontrolowanych" warunkach). Cuchnie tu na odległość łapskami innymi niż ruskie. Proponuję kubełek zimnej wody na te rozgrzane podsycaną rusofobią głowy. Więcej logicznego myślenia proponuję, a jeżeli logiczne myślenie sprawia komuś ból, to chociaż niech spróbuje pomyśleć samodzielnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2015 o 18:43, Kubson023 napisał:

Trzeba być naprawde ignorantem, żeby sądzić, że Putin zlecił to zabójstwo w tej formie.

Trzeba być naprawdę ignorantem aby wykluczać wszystkie opcje.

Dnia 01.03.2015 o 18:43, Kubson023 napisał:

Gdyby chciał się pozbyć tego przeciwnika politycznego to nie zrobiłby tego w ten sposób
i na pewno nie w tym czasie - żeby właśnie powstały większe protesty opozycji i żeby
nawet sami Rosjanie, którzy go do tej pory raczej popierali staneli przeciwko niemu.

To nie jest kwestia poparcia, ale możliwości.

Dnia 01.03.2015 o 18:43, Kubson023 napisał:

Macie Putina za debila ? Jeżeli tak, to sami jestecie bezmózgami.

Tak się zastanawiam do kogo tutaj jest kierowany post ;p

Dnia 01.03.2015 o 18:43, Kubson023 napisał:

Nie podoba mi się to
co wyprawia się w związku z sytacją na Ukrainie - co więcej - jestem tym przerażony ale
bardziej jestem przerażony podatnością ludzi na propagandę (niezależnie od "tuby", która
tę propagandę niesie).

Ale to norma przecież. Choćby "Propaganda" Bernays, 1928.

Dnia 01.03.2015 o 18:43, Kubson023 napisał:

Co by Putin zyskał teraz na tym zabójstwie, przy takim poparciu
Rosjan dla swoich poczynań - jeden wiec garstki opozycjonistów by mu zaszkodził? Nie.

Tak. Zawsze sie pozbywa najgłośniejszych jednostek, które ciągną owce. Tłum sam w sobie jest głupi.
Zaszkodziło mu coś? Nie wydaje mi się.

Dnia 01.03.2015 o 18:43, Kubson023 napisał:

Ale załatwienie przywódcy, w przeddzień tej manifestacji - jak najbardziej. Wg mnie to
był albo nawiedzony Rosyjski "patriota" ("patrioci") albo agenci obcego państwa (albo
ci pierwsi "wysterowani" do przeprowadzenia zamachu "w kontrolowanych" warunkach).

Ktoś na pewno to był ;p Ale stało się coś? Ktoś wyskoczył z czymś?
Nah.

Dnia 01.03.2015 o 18:43, Kubson023 napisał:

Cuchnie tu na odległość łapskami innymi niż ruskie.

Wszystkimi :P

Dnia 01.03.2015 o 18:43, Kubson023 napisał:

Proponuję kubełek zimnej wody na te rozgrzane
podsycaną rusofobią głowy.

Proponuję kubelek zimnej wody, jakby śmierć jakiegoś opozycjonisty coś zmieniała.

Dnia 01.03.2015 o 18:43, Kubson023 napisał:

Więcej logicznego myślenia proponuję, a jeżeli logiczne myślenie
sprawia komuś ból, to chociaż niech spróbuje pomyśleć samodzielnie...

Nie ma czegoś takiego jak myślenie samodzielne. Zawsze jest w oparciu o coś, kogoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2015 o 18:43, Kubson023 napisał:

Trzeba być naprawde ignorantem, żeby sądzić, że Putin zlecił to zabójstwo w tej formie.


Trzeba być naprawdę ignorantem, by po 60 latach doświadczeń bolszewizmu, następnie stalinizmu i zwieńczeniu tego komunizmem nadal szukać "innych" jako głównego powodu zamordyzmu w Rosji...

Putinowi dopóki jeszcze gospodarka jakoś dyszy wszystko jest "na rękę".
Władzy i tak dobrowolnie nie odda, a nie widać jakoś jeszcze żadnych tłumów, by go tej władzy za pomocą szubienicy i czołgów pozbawiać.
Pozbywanie się głównych prowodyrów opozycji jest o wiele łatwiejsze w takiej sytuacji, gdyż zawsze można zrzucić odpowiedzialność na "innych", a skoro tak łatwo można pozyskać poparcie klakierów nawet w krajach, które skutecznie maltetowało się przez kilkadziesiąt lat, to tym bardziej wladza bolszewicka może sobie poczyniać do woli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2015 o 19:04, meryphillia napisał:

Trzeba być naprawdę ignorantem, by po 60 latach doświadczeń bolszewizmu, następnie stalinizmu
i zwieńczeniu tego komunizmem nadal szukać "innych" jako głównego powodu zamordyzmu w
Rosji...

Ogólnie można odnieść wrażenie że to kontynuacja Putinowskiego "testowania". On chce zobaczyć czy morderstwo które w tak oczywisty sposób zostało wykonane na jego rozkaz ujdzie mu na sucho. Sprawdza jak wiele jeszcze ludzie mogą łyknąć.
Co do przewrotów to ja nie liczyłbym na tłumy. W Rosji to tak nie działa, tam Putin ma się raczej co bać oligarchów, bogaczy, dowódców etc. którym jego Imperializm i Zachodnie sankcje doskwierają. To oni są raczej najbardziej zainteresowani i najbardziej zdolni do pozbycia się go i postawieniem na tronie kogoś łatwiejszego do kontrolowania i bardziej przewidywalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się