Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Jeśli to faktycznie nie jest jakaś wydumana "kaczka dziennikarska" to może oznaczać właśnie zmianę owej władzy. Może jednak rozpasana generalicja doszła do wniosku, ze ich światły lider "zoszołomiał" do reszty i na kolejne sankcje oraz spadek ceny baryłki ropy pozwolić sobie nie mogą, po czym poszli mu zrobić samobójstwo.

Druga alternatywa to wojna totalna i tu wynikało by, że lada dzień skoro rząd w postaci "cara" Putina zwija się w liść i robi "przyczajkę".

Generalnie dobry moment, żeby odebrać zaległy urlop, zabrać forsę z lokaty w szwajcarskim banku i pojechać na jakieś miłe zadupie na końcu świata na wakacje xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na wersję nr 2 za długo go niema, obstawiam jedynkę. Być może właśnie trwa "ustalanie" kto będzie jego następcą, albo też podejmowane są próby przejęcia jego archiwum. Ten stary KGBowiec z pewnością ma/miał? haki na całą masę ważniaków, kto je znajdzie ten będzie miał też władzę poprzez jakąś marionetkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2015 o 22:32, Tuchaczevsky napisał:

Wy tu pitu-pitu a Internet wrze o zamieszaniu w Moskwie. Putina nie widziano od tygodnia,
po stolicy latają dziesiątki helikopterów wojskowych i rządowych. Wersje są 3: 1. Putin
robi bye bye (ponoć były wysyłane jakieś maile ze szpitala, że miał udar), 2. Zaczyna
się wojna. I to na poważnie, 3. To jakaś wielka mistyfikacja, ale w jakim celu


A właśnie już jakiś tydzień temu miałem zapytać. Tak więc może mała lokalna ankieta:
Jak niemiłościwie panujący w Rosji i okolicy Władzio Putin zejdzie z tego świata?
1. Umrze ze starości
2. Zlinczowany przez tłum (jak większość dyktatorów)
3. Zamordowany przez "swoich" w wyniku rozgrywek o władzę (wszystkie rodzaje z trucizną włącznie)
4. Zginie w wyniku bombardowania, eksplozji, wojny (domowej, zewnętrznej)
5. Zostanie rozstrzelany lub powieszony w wyniku wyroku sądowego

A co do pytania, to ja bym się nie obraził o to gdyby kilku ważniejszych i wciąż myślących ludzi na tej planecie uznało, że likwidacja Putina jako jednostki jest tańszym wyjściem niż wojna z całym państwem atomowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2015 o 16:07, Olamagato napisał:

> /.../> > A właśnie już jakiś tydzień temu miałem zapytać. Tak więc może mała lokalna ankieta:

Jak ankieta, to ankieta. Nie koniecznie ze starości, ale może na skutek choroby. Ogólnie - zejdzie z przyczyn naturalnych.

Dnia 14.03.2015 o 16:07, Olamagato napisał:

A co do pytania, to ja bym się nie obraził o to gdyby kilku ważniejszych i wciąż myślących
ludzi na tej planecie uznało, że likwidacja Putina jako jednostki jest tańszym wyjściem
niż wojna z całym państwem atomowym.

Owszem, jest kilka osób myślących, nie tylko ważniejszych, ale wręcz dzierżących władzę. Tylko... oni są tak skrępowani "demokracją", że niczego takiego nie zrobią. No, chyba, ze sami Rosjanie go załatwią, ale to mało prawdopodobne. Obym się mylił. Nawet bardzo chciałbym się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2015 o 16:07, Olamagato napisał:

1. Umrze ze starości


Mało prawdopodobne.

Dnia 14.03.2015 o 16:07, Olamagato napisał:

2. Zlinczowany przez tłum (jak większość dyktatorów)


Nie w obecnej Rosji, "światłej i postępowej" :)

Dnia 14.03.2015 o 16:07, Olamagato napisał:

3. Zamordowany przez "swoich" w wyniku rozgrywek o władzę (wszystkie rodzaje z trucizną
włącznie)


W tym wypadku raczej "cesarkso" czyli wylew/udar/zawał :)

Dnia 14.03.2015 o 16:07, Olamagato napisał:

4. Zginie w wyniku bombardowania, eksplozji, wojny (domowej, zewnętrznej)


Jak generalicji w USA odrosną cojones to być może.

Dnia 14.03.2015 o 16:07, Olamagato napisał:

5. Zostanie rozstrzelany lub powieszony w wyniku wyroku sądowego


W alternatywnej rzeczywistości zapewne.

Dnia 14.03.2015 o 16:07, Olamagato napisał:

A co do pytania, to ja bym się nie obraził o to gdyby kilku ważniejszych i wciąż myślących
ludzi na tej planecie uznało, że likwidacja Putina jako jednostki jest tańszym wyjściem
niż wojna z całym państwem atomowym.


Co to niby zmieni tak technicznie ? Przecież po nim przyjdzie kolejny, może nawet większy oszołom [a kilku pretendentów do tronu tam maja, przy nich Putin to pikuś]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2015 o 16:07, Olamagato napisał:

3. Zamordowany przez "swoich" w wyniku rozgrywek o władzę (wszystkie rodzaje z trucizną
włącznie)

Moim zdaniem to albo się stanie albo już się stało. Ze względu na sankcje i niskie ceny ropy kasiora przestała płynąć szerokim strumieniem do tamtejszych krezusów (w tym mafijnych), a końca konfliktu na Ukrainie póki co nie widać. Tak więc mogą go usunąć, i zaproponować zachodowi pozostawienie separatystów samym sobie i obustronne zniesienie sankcji. Następcą Putina zostanie zaś jakiś figurant dbający o to żeby biznes się kręcił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imho to będzie wypadek, na przykład strzeli sobie z kuszy w plecy.

Swoją drogą, to takie piękne kiedy cały świat życzy mu "dobrze", kiedy tylko znika na tydzień ze sceny... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że nic takiego się nie stanie. Putin zostanie, a tydzień nie pokazywania się publicznie w przypadku przywódcy jednego z największych mocarstw na świecie to nic takiego. A pogrążona w chaosie Rosja IMHO byłaby większym zagrożeniem niż teraz. A już zwłaszcza, gdyby KGB/FSB zastąpiło wojsko. Ja cały czas mam nadzieję, że dożyjemy granicy polsko-chińskiej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ Ja cały czas mam nadzieję, że dożyjemy granicy

Dnia 14.03.2015 o 21:42, Alexei_Kaumanavardze napisał:

polsko-chińskiej:D

Myślisz oczywiście o granicy na Uralu, czy optymistycznie na Jeniseju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2015 o 22:12, KrzysztofMarek napisał:

>/.../ Ja cały czas mam nadzieję, że dożyjemy granicy
> polsko-chińskiej:D
Myślisz oczywiście o granicy na Uralu, czy optymistycznie na Jeniseju?

Prędzej na Wiśle;pp Ale tak na serio, to Rosja się wyludnia, Chiny nie chca już niszczyć swojej przyrody, a Syberia taka pusta... Podobno (nie mam żadnych danych, artykułów ani nic, tylko tak słyszałem w trójce bodajże) codziennie granicę rosyjsko-chińską przekracza 10k chińczyków, więc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2015 o 18:39, Hubi_Koshi napisał:

> http://natemat.pl/136635,bitwa-o-autograf-korwin-mikke-wsrod-przebierancow-na-intel-extreme-masters-w-katowicach

>
> Już nawet gry się uchowają.
Niedobrze mi się robi. Kto go tam w ogóle wpuścił?


nikt wstęp wolny , ale z drugiej strony bardzo dużo pozytywnych komentarzy widać ,że gracze chcą być doceniani i zauważani :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2015 o 18:38, LaplaceNoMa napisał:

Już nawet gry się uchowają.

Byle do jesieni mój drogi, wtedy po wyborach parlamentarnych wszystko wróci do (nie)normalności. Swoją droga pełnoletni gracz też wyborca, i skoro można "skakać" np wokół religii toruńsko-katolickiej (np Duda) to graczy też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz - ale akurat JKM to się tam wkręcił nieco wcześniej. On się bodajże "buja" koło jednego z youtuberów - Gimpera, więc "lans na gracza" miał już wyrobiony dosyć dawno temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2015 o 20:27, Zekzt napisał:

Zaraz, zaraz - ale akurat JKM to się tam wkręcił nieco wcześniej. On się bodajże "buja"
koło jednego z youtuberów - Gimpera, więc "lans na gracza" miał już wyrobiony dosyć dawno
temu :)


Niech się z MC Grzesiem zakręci. Z tego wyszłoby coś dobrego. Może nawet lepszego niż Polscy Mistrzowie Logicznego Myślenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to niech się kręci z oboma byle dalej od tej szerszej i bardziej "poważnej publicystycznie" części sceny.
Bo nie oszukujmy się, ale Gimper to jest youtuber niskich lotów [nie chcę tu leciec stereotypem twórcy "dla gimbusów" ale... no właśnie], merytorycznie miałki, wałkujący ciągle te same bzdury. Niech sobie tam "pierdzi w jeden stołek" z JKMem i dobra jest. Póki się Miki Mouse nie wciska do poważniejszej sfery i tam nie narzuca mi nie wadzi. Ale jak mi go zaczną wywalać przy co drugim ciekawszym artykule to już mi zacznie osobiście przeszkadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2015 o 20:14, S1G napisał:

Byle do jesieni mój drogi, wtedy po wyborach parlamentarnych wszystko wróci do (nie)normalności.

Dla mnie w tym wypadku do normalności. Bo dla mnie "normalne", to jest, że polityka sobie ja sobie.
Ale polityka już jest praktycznie wszędzie, że już prawie nie wiadomo gdzie się wtrąca polityka, a co się wtrąca w politykę ;)

Dnia 15.03.2015 o 20:14, S1G napisał:

Swoją droga pełnoletni gracz też wyborca, i skoro można "skakać" np wokół religii toruńsko-katolickiej
(np Duda) to graczy też.

No i to jest smutne w tym wszystkim... nikt się nie ostatnie :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2015 o 22:13, LaplaceNoMa napisał:

No i to jest smutne w tym wszystkim... nikt się nie ostatnie :>


Branża elektronicznej rozrywki przebiła już przemysł filmowy [w tym roku bodajże będzie 75-76 miliardów, a szacunki na kolejne lata to do 2018 juz ponad 100] w kwestii obrotów finansowych, nic dziwnego, że wejdzie do niej element polityki - stety, lub niestety.
Ba rzekł bym, że politycy byli by skrajnie głupi, gdyby nie łyknęli tego elementu jak pelikan rybkę :) [kiedyś łyknęli tak haczyk w biznesie telewizyjno-filmowym]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2015 o 21:42, Alexei_Kaumanavardze napisał:

A ja myślę, że nic takiego się nie stanie. Putin zostanie, a tydzień nie pokazywania
się publicznie w przypadku przywódcy jednego z największych mocarstw na świecie to nic
takiego.

No już się okazało, że zniknięcie jest prozaiczne. Prawdopodobnie kolejne dziecko lub drobna operacja plastyczna.

Dnia 14.03.2015 o 21:42, Alexei_Kaumanavardze napisał:

A pogrążona w chaosie Rosja IMHO byłaby większym zagrożeniem niż teraz. A już
zwłaszcza, gdyby KGB/FSB zastąpiło wojsko.

Chaosu by nie było. To państwo jest silnie zhierarchizowane i zbiurokratyzowane. Rosja będzie jednak taka jaki będzie człowiek u jej steru. Od zawsze w Rosji rządzili carowie i w tej sprawie nic się realnie nie zmieniło. :)
Co do Putina, to niewielka jest szansa żeby jego miejsce zajął ktoś sporo młodszy i bardziej zdemoralizowany. A tylko złożenie tych dwóch okoliczności to prowadzi do krawych dyktatur i państw bandyckich.
Warto zauważyć, że Putin przejął władzę w dość niejasnych okolicznościach i był wtedy bardzo młody jak na posiadacza kodów atomowych. Wcale bym się nie zdziwił gdyby wódkę Jelcyna już wtedy wspomagano Polonem... ;)

Dnia 14.03.2015 o 21:42, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Ja cały czas mam nadzieję, że dożyjemy granicy polsko-chińskiej:D

A ja bym ani na to nie liczył, ani nie upatrywał w tym korzyści. Rosjanie, którzy szanują wartość ludzkiego życia, a wciąż jest takich sporo są normalnymi ludźmi i zasługują na wolność i własne nie wrogie im państwo. Właściwie to nigdy w historii Rosjanie nie mieli normalnych rządów liczących się ze zdaniem normalnych ludzi. W sumie więc oni mają bardziej przerąbane niż my. :)
My mamy tylko głupich lub interesownych polityków. A z takimi pacanami można sobie jednak poradzić bez krwawych ofiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się