Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Problem w tym że "byłe" władze też nie napawały optymizmem, generalnie nie przypominam sobie rządu o którym mógłbym powiedzieć "o ci powinni zostać". Nieważne czy to rządy PO, PiS, czy jeszcze innej partii, wszystkie okazały się kompletnie niekompetentne. Próbowano co prawda zrobić coś z piramidą finansowa zwaną 1-wszym filarem emerytalnym, ale brakło odwagi i kasy żeby skończyć to co zrobić trzeba (było i będzie, ale im później tym więcej obywateli ucierpi).


edit: jaki urząd tacy kandydaci, i to cała 11. A nie tylko "zwycięska" dwójka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 21:25, S1G napisał:

Problem w tym że "byłe" władze też nie napawały optymizmem, generalnie nie przypominam
sobie rządu o którym mógłbym powiedzieć "o ci powinni zostać". Nieważne czy to rządy
PO, PiS, czy jeszcze innej partii, wszystkie okazały się kompletnie niekompetentne. Próbowano
co prawda zrobić coś z piramidą finansowa zwaną 1-wszym filarem emerytalnym, ale brakło
odwagi i kasy żeby skończyć to co zrobić trzeba (było i będzie, ale im później tym więcej
obywateli ucierpi).


Prawda jest taka, że największe reformy przeprowadził rząd AWS (i pewnie dlatego polegl w wyborach, ludzie tylko mówią, że lubią zmiany), i w założeniach to były dobre reformy, tylko zostały potem totalnie zepsute. Samorządowa (mozna się spierać czy powiaty są potrzebne), edukacji (tutaj plany wobec guimnazjów były nieco inne), służby zdrowia (kasy chorych to był naprawdę dobry pomysł i częśc sobie radziła, potem SLD wszystko scentralizowała) i emerytalna (kluczowa, która wprowadzała trzy filary i docelowo miała zlikwidować problem ZUSu). Reszta rządów nie zrobiła nic lub zrobiła większość źle.
Niestety, nie mam wrażenia, że zmiana ekipy rządzącej cokolwiek da, a przynajmniej z obecną mam w miarę zbliżone poglądy światopoglądowe. Alternatywa jest jeszcze gorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszę i choć za dwa tygodnie znów do wyborów trzeba będzie pójść, to z przyjemnością pójdę i zagłosuję :) Może uda się odsunąć najpierw Komora i WSI, a potem PO od władzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że AWS-u już niema, rozpadł się gdzieś w okolicach 2001 roku na obecnych "nierobów" z POPiSu. A publiczna służba zdrowia jak nie działała tak nie działa niezależnie od tego ile razy i jak ją reformować.

Ps ciekawe czy teraz Kaczyński tez będzie pluł jadem na lewo i prawo że wybory sfałszowane. Pewnie tak, bo jakoś trzeba się będzie upewnić że przegra zarówno drugą turę jak i wybory jesienne, dzięki czemu będzie mógł dalej siać nienawiść i zgarniać miliony z dotacji budżetowych jako "główny opozycjonista". Jak dla mnie PiS nie chce wygrywać wyborów, tylko być "tą drugą" partią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 21:50, pawbuk napisał:

Szkoda tylko, że te JOWy to taki idiotyzm...


Dlatego zamiast JOWów, Kukiz powinien walczyć o wprowadzenie STV - a za takim czymś jest partia KORWiN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A PO niby kto poprze jak już praktycznie każdy się obudził z letargu? Czasy, gdy straszono PiS-em też już odchodzą bezpowrotnie, choć są wciąż ludzie, którzy jadą na takiej narracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 21:50, MisticGohan_MODED napisał:

Ciekawe jaka frekwencja... pewnie ledwo 40% będzie.
Reszcie bez różnicy kto ich będzie okradał.


50% w tym roku udało się osiągnąć. Szkoda, że nie więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby straszenia PiSem, spodobało mu się w opozycji i nie ma zamiaru wracać do rządzenia. Właśnie po to prezes ma Macierewicza, żeby upewniał się że PiS zajmie 2 miejsce w wyborach a nie pierwsze.

ps żeby nie było, nie glosowałem na żadnego z 2 "zwycięzców" a czy za 2 tygodnie wybiorę się do lokalu to się jeszcze okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2015 o 21:50, pawbuk napisał:

Szkoda tylko, że te JOWy to taki idiotyzm...


Jak pokazały wybory samorządowe jednak nie idiotyzm.
A politycy, partie i partyjki nie miałyby racji bytu dlatego tak plują jadem i nienawiścią na JOW-y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby nie ma, ale ostatni spot Komorowskeigo przed I turą wyborów był straszakiem. PO nie ma nic innego do zaoferowania, niż tylko strach przed PiSem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem delikatnie zadowolony z wyników.
Dobrze, że Duda przed Komorem.
Z jednej strony dobry wynik Kukiza i fajnie bo z tych niezależnych kandydatów. Ale z drugiej strony on niesie za sobą jeden ale cholernie szkodliwy postulat i zupełnie nie zna się na polityce. A to że ludzie to idioci świetnie pokazuję wzrost jego słupków po tym jak Korwin pokazał zło jakie JOWy ze sobą niosą. No ale najważniejsze jest to żeby ta prawica jakoś dogadała się przed wyborami parlamentarnymi, a nie każdy sobie.

W drugiej albo na Dudę albo olewka, sam jeszcze nie wiem.

Kerkas
Co do JOWów to bardziej bym patrzył na wybory do senatu czy te w Angli niż samorządowe. W Polsce jeszcze szansę miał zaistnieć PSL i ktoś z RAŚ, a takto tylko POPiS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka to już nasza polska mentalność, głosy "przeciw niemu" łatwiej uzyskać niż głosy "za mną".

edit: biorąc "poprawkę" na PKW, Jarubas może wygrać w 1 turze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2015 o 02:32, sajmon00 napisał:

Ale z
drugiej strony on niesie za sobą jeden ale cholernie szkodliwy postulat i zupełnie nie
zna się na polityce.


To jego atut , niezaplątany w żadne układy, niezależny.

Dnia 11.05.2015 o 02:32, sajmon00 napisał:

A to że ludzie to idioci świetnie pokazuję wzrost jego słupków po
tym jak Korwin pokazał zło jakie JOWy ze sobą niosą.


Ile raz ja już to słyszałem cytuję: nie głosujesz na Korwina toś matoł, głosowałeś na Kukiza toś idota itd. itp.
Ja głosowałem na Kukiza wreszcie jakaś świeża krew w polityce a nie ładne buzie lub bycie mocnym w gębie jak część pozostałych kandydatów.
Dziwię że zamiast analizować co dany kandydat zrobił (Korwin za ciężkie pieniądze uprawia autoreklamę w parlamencie europejskim i nic poza tym) Duda jest zamieszany w aferę ze SKOK- ami i nie miał czasu złożyć wyjaśnień ani udzielić odpowiedzi itd. itp. to widzę slogany "Korwin masakruje lewactwo" , "TW Bronek" itd.

Dnia 11.05.2015 o 02:32, sajmon00 napisał:

Kerkas
Co do JOWów to bardziej bym patrzył na wybory do senatu czy te w Angli niż samorządowe.
W Polsce jeszcze szansę miał zaistnieć PSL i ktoś z RAŚ, a takto tylko POPiS


Dzięki JOW-om wybieram konkretnego człowieka a nie jestem skazany na listę partyjną, poza tym koniec z tym że kandydat mieszka w woj. mazowieckim a startuje ze Śląska, wreszcie będzie można rozliczyć każdego z jego działalności.
W tym momencie partyjki polityczne w Polsce tracą rację bytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2015 o 08:33, kerkas napisał:

Dzięki JOW-om wybieram konkretnego człowieka a nie jestem skazany na listę partyjną,
poza tym koniec z tym że kandydat mieszka w woj. mazowieckim a startuje ze Śląska, wreszcie
będzie można rozliczyć każdego z jego działalności.
W tym momencie partyjki polityczne w Polsce tracą rację bytu.

Dokładnie, Tylko JOWy sprawią że przestaniemy głosować na partię, a zaczniemy na konkretnego kandydata. Dodatkową zaletą jest to w przypadku wygranej nie będzie aż tak zależny od władz swojej partii jak teraz.

ps Nie żebym popierał Dudę, ta jego nagła "miłość" do JOWów jest czysto polityczną zagrywką o której zapomni natychmiast po objęciu funkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nam miłościwie panujący Bronisław K. ogłosił, że chce zrobić referendum. Jednym z pytań do narodu, będzie wprowadzenie JOWów. Gromkie brawa dla tego pana. Czas się żegnać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym żegnaniem bym się tak nie śpieszył, póki co mamy tylko sondaże pierwszej tury (z tak małą różnicą że nie wiadomo jakie będą wyniki). A wyborców typu "Ktokolwiek byle nie Kaczyński" raczej u nas nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się