Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 12.05.2015 o 17:27, sajmon00 napisał:

Też o tym myślałem kiedyś, ale wydaję mi się że pozbywając się JarKacza i Antoniego mogliby
stracić sporo głosu u elektoratu moherowego. Bo wydaję mi się, że dla wielu stałych bywalczyń
mszy świętych Jarek to jak Conor McGregor dla Jenny Jameson albo Rhaegar Targaryen dla
Cersei Lannister.

Moim zdaniem zastąpili by ich młodsi,rozczarowani platformą. Jak duża grupa jest "do wzięcia" pokazuje wynik Kukiza. Obecnie większość stawia znak równości między PiSem a Kaczyńskim, gdyby go usunąć można by walczyć o nowych, młodych wyborców a nie kurczowo trzymać się tych co są już (bez obrażania kogokolwiek) " jedną nogą na tamtym świecie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2015 o 20:09, S1G napisał:

>/.../. Obecnie większość stawia znak równości między PiSem a
Kaczyńskim, gdyby go usunąć można by walczyć o nowych, młodych wyborców a nie kurczowo
trzymać się tych co są już (bez obrażania kogokolwiek) " jedną nogą na tamtym świecie".

Tak, ale jest jeden bardzo poważny problem. To nie kto inny, ale właśnie Kaczyński jest tym spoiwem, które trzyma PiS w kupie. Młodszych, zdolnych, zdolnych choćby do tego, żeby ojąć po nim przywództwo, już dawno się pozbył i zanim ci nowi dojdą do jakiegoś porozumienia, choćby tylko między sobą, to upłynie taki czas, PiS zdąży stracić co najmniej połowę tego poparcia, które ma teraz.
Pewnie śmiesznie to zabrzmi, ale o. Rydzyk może mógłby przemówić spadkobiercom Kaczyńskiego do rozumu, ale wątpię, żeby tak się stało. Wiara Kaczyńskiego i innych działaczy PiSu jest, moim zdaniem, tylko narzędziem, którym się posługują, ze względu na swój elektorat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2015 o 20:09, S1G napisał:

[..] Jak duża grupa jest "do wzięcia" pokazuje wynik Kukiza.

Nie. To nie jest jednolity elektorat. Część to wkurzeni na system, którzy chcieli pokazać sondażowym liderom swój sprzeciw. Innych Paweł Kukiz mógł zdobyć informacją o przerwaniu kampanii ze względu na stan zdrowia ojca. Spora grupa to wyborcy innych kandydatów "antysystemowych", którzy na podstawie sondaży podjęli decyzję o spontanicznym przerzuceniu głosów na muzyka, gdyż najlepiej rokował jeśli chodzi o wejście do 2 tury. Jednak gambit, któremu sam Kukiz był przeciwny (nie chciał połączyć sił z Braunem, Korwinem, Kowalskim i Wilkiem w celu wyłonienia jednego kandydata) nie mógł się udać, gdyż kontestatorzy nie zdołali zgromadzić łącznie ponad 30% poparcia. Są także opinie, że pomógł mu "atak" Korwina w trakcie debaty w TVP dotyczący JOW-ów, jednak wątpię, bo JKM miał rację i nawet Palikot się z tym zgodził. Za miesiąc poparcie dla Kukiza spadnie do 15%, a za kwartał do 10%, gdy emocje już ostygną. Sporo obecnych "wiarołomców" zagłosuje jesienią na Korwina, gdyż ulegli tylko chwilowemu sondażowemu instynktowi stadnemu. Jeśli tylko "antysystemowcy" nie zaczną się kłócić i wzajemnie zwalczać, to mogą przejąć stołki po SLD, PSL i Palikociarni. Sądzę, że elektorat tej pierwszej partii częściowo już skonsumowały PO (obyczajówka) i PiS (gospodarka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnego sprytu ne mogę odmówić platformiakom. Jak grzyby po deszczu powstają inicjatywy typu: "w drugiej turze nie głosuję". Cóz, jestem przekonany, iż w większości ich autorami są platfusy, które z jednej strony wstydzą się przyznać do swej partyjki, a z drugiej celowo grają na obniżenie frekwencji, by podbić siłę głosu elektoratu urzędniczego. Jedna z klasycznych metod wygrywania wyborów, w dodatku ulubiona przez zorganizowaną grupę przestępczą, zwaną PO.

Zupełnie nie łapię już logiki tzw. "antysystemowców", którzy w pierwszej turze oddali głosy na Kukiza, a potem deklarują poparcie dla BeKi - gdzie tu sens?

A tu taka perełka z cyklu: "dlaczego głosuję na Bronka?":

"1. IN VITRO a wypowiedzi pana Dudy - kiedy polskie kobiety zaczną być skazywane na 2 lata więzienia za staranie się o dziecko drogą niegodną i niezgodną z wytycznymi episkopatu ? Kara w ŚWIECKIM państwie za panowanie jaśnie księcia będzie dotkliwa. 2. JOW-y JOWami a homoseksualizm też ważny. Co się stanie z Twoim/Twoją przyjacielem/przyjaciólka badz Tobą za panowania partii homofobów? 3. Wiek emerytalny 67 lat. Ile podniesie nam DUDA - btw. dzis obiecał pielęgniarkom podwyzki plac do 1500 zl/miesiecznie? Dodrukuje czy okradnie? Komu tym razem zabierze? 4. Szesciolatki do szkoł? Tak, tak. Zmienie to moi drodzy rodacy. Pierwszego dnia po zaprzysiezeniu zapomni o obietnicy i zrobi to co urzedujacy. 5 Rosja? WRÓG, ZBRODNIARZE, POMNIKI SMOLEŃSKIE W KAŻDYM MIEŚCIE i wojna o wrak samolotu. Po elekcji temat nr. 1 w Pl prze najblisze piec lat. 6. Podatki - wracamy do czczych obietnic każdej grupie zawodowej w Polsce dotyczacych podwyzek plac. Skad Duda wezmie pieniadze jak nie z podniesienia podatkow badz nie daj buku VAT? Skąd się biora pieniadze? Z drzewa? 9. Ile wyda Duda na swój tron? Wiesz czy nie beda to wieksze sumy niz wydaje Komor teraz ? 10...... Kiedy DUDA odda do uzytku obwodnice Inowrocławia?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2015 o 22:09, sajmon00 napisał:

Nie mówiłem nigdzie, żeby głosować na Korwina (choć sam tak zrobiłem) są też inni. A
co miał zrobić? Jak nie ma dostępu do władzy? Zrobił tyle samo co Kukiz. Z tym, że Korwin
od X lat mówi coś więcej o tym jak uleczyć gospodarkę. Oczywiście, że część jego pomysłów
to bzdury, ale każdy z kandydatów mówił głupoty, więcej bądź mniej. U Kukiza to wygląda
tak jak na obrazku co załączam. Ale same obniżki podatków, redukcja urzędników to jednak
trochę więcej niż JOWy.


Powtórzę za @Zekzt-em wyborcy bardzo wybiórczo pamiętają co ich kandydat ma na sumieniu.
Mam naprawdę dosyć tych sloganów że Korwin nie był u władzy ależ był w latach 90. Że nic nie może zrobić.
To tak jakbym słyszał polskich reżyserów dajcie nam miliony dolarów to będą genialne filmy.
Jako eurodeputowany nie zrobił nic poza autoreklamą, "rozsadza UE od środka" za ciężkie pieniądze.
Takie rozsadzanie to mógłby robić każdy z nas na tym forum.
Poucza innych o moralności a sam ma dwoje nieślubnych dzieci.
Te "merytoryczne" wypowiedzi jak ta o rurkowcach, a wystarczyło powiedzieć że wysoki social Norwegia, Finlandia zawdzięcza surowcom naturalnym oraz wysokim podatkom oraz mądremu zarządzaniu finansami publicznymi ba któryś z krajów skandynawskich odkłada pieniądze na emerytury wnuków.
Zresztą dobrze to podsumował Ziemkiewicz
https://www.youtube.com/watch?v=l5SxeYtukc8
Koncepcje gospodarcze JKM nawzajem sobie przeczą, jego pomysł rozwiązania ZUS-u jest prosty rozwiązać ZUS a tym którzy latami odkładali tam pieniądze powiedzieć sorry nie ma forsy a sam nazywa obecną władzę złodziejami.
Liberałem jest tylko z nazwy.
Zwolennik monarchii i przeciwnik demokracji, ale równocześnie stawiający za wzór Szwajcarię – najbardziej demokratyczne państwo świata, bo z demokracją bezpośrednią – z powodu nieprzystąpienia jej do Unii Europejskiej i niezakazania posiadania broni. Przeciwnik przymusowej służby wojskowej i interwencjonizmu państwowego, zwolennik indywidualizmu i wolnego rynku. Mimo to jest miłośnikiem Rosji, czyli państwa o silnie antyindywidualistycznych i antyliberalnych tradycjach, oraz popiera reżim komunisty Aleksandra Łukaszenki na Białorusi, gdzie istnieje przymusowy pobór i nie ma wolnego rynku.
Korwin wie wszytko najlepiej i na wszystkim się zna mimo to taka prosta rzecz jak wygranie wyborów i przejęcie władzy przekracza jego możliwości.
I tak samo jak Kaczyński za swoją nieudolność obarcza media, lewaków i każdego kogo tylko się da.
A winny jest on sam, skoro jest lepszy od reszty niech pokaże te genialne projekty ustaw, kodyfikacje prawa, restrukturyzację finansów publicznych i co ? i nic.
Ja też mogę obiecywać gruszki na wierzbie.

Mimo to ludzie widzą w nim zbawcę Polski, genialnego polityka, wybitnego mówcę, połączenie Kwiatkowskiego, Piłsudskiego i Dmowskiego.

O ile Kukizowi można wybaczyć gadanie głupot w końcu nie jest politykiem to JKM już nie.
Jego partia jest partią wodzowską więc skoro wódz wie najlepiej to w tym momencie poziom JKM to poziom Kaczyńskiego. Nie na darmo usunęli go z partii, Korwin swoim zachowaniem ośmieszy każdą nawet najlepszą inicjatywę bo palnie coś głupiego, zachowa się jak zwykły cham itd. itp.

Więc takim Korwinem to jest każdy w tym temacie na forum gram.pl

Ps. Szanuję ludzi którzy głosują na JKM ale jego niemal boskiego uwielbienia przez ludzi ni w ząb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mi się odpisywać na wszystko, ale co ostatniego zdania, jeśli uważasz, że mam JKM za jakiegoś Boga czy coś to się bardzo mylisz. Sam uważam, że ma wiele bzdurnych haseł (prywatyzacja wszystkiego, podatek pogłówny), poglądów, ale niestety nikogo lepszego. Dla mnie to był zawsze bardziej krzewiciel jakiejś idei niż polityk, właśnie przez te jego wyskoki z Adolfem, kobietami, gwałtami itd, które ja miałem gdzieś bo nie widziałem w tym nic złego, ale szary człowiek uważa inaczej.

Ale z tym ZUSem jest chyba trochę inaczej, przynajmniej jak JKM był jeszcze w KNP to pamiętam jak Dziambor tłumaczył, a nie dawno Korwin to chyba też mówił, że tym ludziom będzie trzeba emerytury wypłacać, ale tym co jeszcze tam nic albo prawie nic (nie pamiętam dokładnie) nie włożyli dać wolny wybór.

A co Boga Korwina to zdaję sobie sprawę, że wielu jego wyborców i fanów myśli, że jakby Korwin rządził to byłoby jak na tym obrazku z JOWami z poprzedniego posta, tylko zamiast Jowów był JKM na tronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2015 o 00:22, kerkas napisał:

Koncepcje gospodarcze JKM nawzajem sobie przeczą, jego pomysł rozwiązania ZUS-u jest
prosty rozwiązać ZUS a tym którzy latami odkładali tam pieniądze powiedzieć sorry nie
ma forsy a sam nazywa obecną władzę złodziejami.


Tak jak kolega wyżej powiedział, Korwin ostatnio mówił, że tym ludziom trzeba będzie pieniądze jakieś dawać. Co do samego ZUSu to proszę Cię... tych pieniędzy i tak nie ma, specjalnie jest to tak zrobione, że nawet jak jakimś cudem dożyjesz tego wieku emerytalnego to podostajesz jakieś ochłapy rzędu 600 zł dopóki się nie przekręcisz a wszystkie Twoje składki przepadną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto dostaje ochłapy to dostaje.
Panowie z wiejskiej mają całkiem ładne emerytury. Mój ojciec po 40 latach pracy w tym prawie 20 w warunkach szkodliwych [bo tak - kiedyś były warunki szkodliwe, teraz oczywiście nie ma, bo wszystko jest "eco", wiadomo] jako specjalista w swoim zakładzie, którego potrafili z urlopów ściągać jak wdrażano nowe technologie, nie wyrabia tego co siedzące na tyłku świnie z wiejskiej [mimo faktu, ze jak na nasz kraj to i tak ma emeryturę jedną z wyższych].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 01:44, sajmon00 napisał:

Ale z tym ZUSem jest chyba trochę inaczej, przynajmniej jak JKM był jeszcze w KNP to
pamiętam jak Dziambor tłumaczył, a nie dawno Korwin to chyba też mówił, że tym ludziom
będzie trzeba emerytury wypłacać, ale tym co jeszcze tam nic albo prawie nic (nie pamiętam
dokładnie) nie włożyli dać wolny wybór.


Chwilę, chwilę... Z czego będzie się tym ludziom wypłacać emerytury? To nie są grosze, to jest ponad 100 miliardów złotych rocznie i ta suma rośnie. W tej chwili finansuje się to z bieżących składek (głownie), ale jeśli ludziom dasz wybór i 90% odejdzie od ZUSu?
Ja też mógłbym powiedzieć: "Zlikwidujmy ZUS, dajmy ludziom samemu decydować jak chcą na emeryturę oszczędzać i czy w ogóle", ale to jest naiwne, a może wręcz ignoranckie podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprzez naprawienie gospodarki w naszym kraju.
http://lubin.naszemiasto.pl/artykul/grupowe-zwolnienia-w-urzedzie-miejskim-51-osob-stracilo,3380342,art,t,id,tm.html
Da się? To wywalić takich jeszcze więcej i państwo nie będzie sparaliżowane. Oczywiście jakiekolwiek poważne zmiany są niemożliwe tylko wtedy, jeżeli jako społeczeństwo chcemy finansować zbędną biurokrację, marnotrawstwo itd. itp.

Tutaj co nieco o rentowności ZUSu http://www.michalstopka.pl/jak-podwoic-polskie-pkb-cz-1-kluczem-twoje-finanse-osobiste/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tutaj wszyscy musieliby płacić na tych co zostali, pieniądze szłyby z budżetu właśnie dlatego, że tych ludzi nie można zostawić na lodzie.

exMayoneS mój ojciec jest rolnikiem, prawie całe życie bo zaczął jakoś jak miał 20 parę lat wyprowadził się na wieś, wiadomo KRUS, ale emerytura ile? 600 zł. Jemu akurat dupę uratowało to, że pomyślał i zaczął część ziemi zalesił, więc ma do tego jakieś dopłaty co roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Suflerka dla Komora, czytanie z kartki, z inwalidą... Duda nic nie musi robić, by wygrać II turę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 12:24, sajmon00 napisał:

No tutaj wszyscy musieliby płacić na tych co zostali, pieniądze szłyby z budżetu właśnie
dlatego, że tych ludzi nie można zostawić na lodzie.


Ale wiesz ile to jest pieniędzy? Łączne przychody budżetu to około 270 miliardów złotych rocznie, a koszt emerytur to prawie 200 miliardów złotych (z tego około 130 miliardów pochodzi ze składek)
Bez głębokiej reformy emerytur nie uratuje się w żaden sposob tego systemu, a tym bardziej nie będzie możliwe danie ludziom jakiegokolwiek wyboru.

@SiDi
Reformy w administracji są oczywiście potrzebne, ale podejrzewam, że dałoby to grosze. Tak naprawdę jedynym wyjściem byłoby wrzucenie wszystkich uprzywilejowanych grup do powszechnego systemu emerytalnego - bez żadnych przywilejów. Tylko kto się na to zdobędzie? Rolnicy, sędziowie, prokuratorzy, służby mundurowe, wojskowi, górnicy... Przecież to kilka jak nie kilkanaście milionów osób. Takie reformy to wielomiesięczne strajki i paraliż państwa, a także pewna przegrana w wyborach.
Druga sprawa to uszczelnienie systemu podatkowego, zwłaszcza jeśli chodzi o VAT, na przekrętach z którym państwo rocznie traci grube miliardy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2015 o 12:13, pawbuk napisał:

Ale wiesz ile to jest pieniędzy? Łączne przychody budżetu to około 270 miliardów złotych
rocznie,

"Art. 3. 1. Ustala się łączną kwotę planowanych przychodów budżetu państwa w
wysokości 421 538 779 tys. zł oraz łączną kwotę planowanych rozchodów budżetu
państwa w wysokości 372 023 276 tys. zł – z tytułów wymienionych w załączniku nr 5" - Ustawa budżetowa na rok 2015.

Dnia 14.05.2015 o 12:13, pawbuk napisał:

Bez głębokiej reformy emerytur nie uratuje się w żaden sposob tego systemu, a tym bardziej
nie będzie możliwe danie ludziom jakiegokolwiek wyboru.

Przecież propozycja Korwina jest głęboką reformę. Kasę na spłatę emerytur chce wziąć z prywatyzacji. Tak, również prywatyzacji lasów - bo niby dlaczego nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2015 o 12:13, pawbuk napisał:

Bez głębokiej reformy emerytur nie uratuje się w żaden sposob tego systemu, a tym bardziej
nie będzie możliwe danie ludziom jakiegokolwiek wyboru.


No panie, przecież w linku co podałem wcześniej jest pokazany sposób. Podwojenie PKB. A jest to do zrobienia - likwidacja PIT oraz CIT, zlikwidowanie zbędnej biurokracji oraz socjałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2015 o 14:26, Rusty-Luke napisał:

"Art. 3. 1. Ustala się łączną kwotę planowanych przychodów budżetu państwa w

wysokości 421 538 779 tys. zł oraz łączną kwotę planowanych rozchodów budżetu

państwa w wysokości 372 023 276 tys. zł – z tytułów wymienionych w załączniku nr
5" - Ustawa budżetowa na rok 2015.


W takim razie brawa dla rządu, mamy 50 mld zł nadwyżki budżetowej :D Nie wiem co to są za kwoty, ale ja za 2015 znalazlem inne (w poprzednim poście były podane na 2014).

Dnia 14.05.2015 o 14:26, Rusty-Luke napisał:

Przecież propozycja Korwina jest głęboką reformę. Kasę na spłatę emerytur chce wziąć
z prywatyzacji. Tak, również prywatyzacji lasów - bo niby dlaczego nie?


Co on chce prywatyzować, żeby uzyksać tyle kasy? Obywateli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2015 o 14:55, SiDi napisał:

No panie, przecież w linku co podałem wcześniej jest pokazany sposób. Podwojenie PKB.
A jest to do zrobienia - likwidacja PIT oraz CIT, zlikwidowanie zbędnej biurokracji oraz
socjałów.


Likwidacja zbędnej biurokracji - jestem na tak - tylko co zrobić wtedy ze zwolnionymi? Wielu z nich zasili szeregi bezrobotnych, a to oczywiście niekorzystne zjawisko. Częśc wyjedzie za granicę do pracy? Też nie dobrze.
Trzeba też myśleć nad takimi konsekwencjami, bo zbyt dużą liczba bezrobotnych jest być możę bardziej niekorzystnym zjawiskiem niż sztuczny przerost zatrudnienia.
Likwidacja socjałów - nie do końca się zgadzam. Chodzi raczej o to, żeby dostawali je rzeczywiście potrzebujący. A więc raczej reforma systemu, nie likwidacja. To trochę jak z becikowym - wszystkim po równo. A powinni dostawać tylko potrzebujący.
Likwidacja PIT i CIT - też nie do końca się zgadzam. Obniżenie PIT dla najsłabiej zarabiających, bo nierównosci społeczne są bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Tak samo, obniżka CIT dla mniejszych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2015 o 15:36, pawbuk napisał:

tylko co zrobić wtedy ze zwolnionymi?
niż sztuczny przerost zatrudnienia.

To zdecyduj. Jest tam ten sztuczny przyrost zatrudnienia czy nie?
Idąc za naszym idolem Komorem:
- Znajdą lepszą pracę

Dnia 14.05.2015 o 15:36, pawbuk napisał:

Likwidacja socjałów - nie do końca się zgadzam. Chodzi raczej o to, żeby dostawali je
rzeczywiście potrzebujący. A więc raczej reforma systemu, nie likwidacja. To trochę jak
z becikowym - wszystkim po równo. A powinni dostawać tylko potrzebujący.

Może nie w 100% likwidacja wszystkiego, ale ogromna redukcja i kontrola. Sorry, ale jeśli pieniądze z MOPSa czy innych instytucji mają się marnować, to takie osoby, w ogóle nie powinny ich dostawać.

Dnia 14.05.2015 o 15:36, pawbuk napisał:

Likwidacja PIT i CIT - też nie do końca się zgadzam. Obniżenie PIT dla najsłabiej zarabiających,
bo nierównosci społeczne są bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Tak samo, obniżka CIT dla
mniejszych firm.

Polecam ten artykuł:
http://www.providencejournal.com/article/20150407/OPINION/150409522/2011
Wg niego wystarczy tylko 12% VAT, by być w stanie utrzymać cały rząd USA.
Sporą część PITu państwo samo sobie zapewnia - poprzez emerytów i budżetówkę. CIT da się łatwo obejść kupując od firmy-matki. I tak jak w linku wyżej podałem, państwo USA może samo się finansować za pomocą 12% VAT. Słyszałem, że podatek obrotowy mógłby zastąpić CIT - wielkie korpo będą musiały płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2015 o 16:42, SiDi napisał:

To zdecyduj. Jest tam ten sztuczny przyrost zatrudnienia czy nie?


Ja nie stwierdzam, ja zadaję pytania ;) Może zamiast zwalniać lepiej obniżyć płace? :D

Dnia 14.05.2015 o 16:42, SiDi napisał:

Może nie w 100% likwidacja wszystkiego, ale ogromna redukcja i kontrola. Sorry, ale jeśli
pieniądze z MOPSa czy innych instytucji mają się marnować, to takie osoby, w ogóle nie
powinny ich dostawać.


Zawsze częśc pieniędzy będzie się marnować - chodzi o to, żeby marnowało się jak najmniej i żeby rzeczywiście pomagać potrzebującym. Bo tych jest sporo - wystarczy poważniejsza choroba, żeby człowieka pozbawić pracy i środków do życia. Sam wiem o tym najlepiej - od 4 miesięcy jestem za zwolnieniu lekarskim, lekarze nie mają pojęcia co mi jest i na całe szczęscie jestem na etacie, więc na razie dostaję chorobowe. Ale co będzie za 2 miesiące?

Dnia 14.05.2015 o 16:42, SiDi napisał:

Polecam ten artykuł:
http://www.providencejournal.com/article/20150407/OPINION/150409522/2011
Wg niego wystarczy tylko 12% VAT, by być w stanie utrzymać cały rząd USA.
Sporą część PITu państwo samo sobie zapewnia - poprzez emerytów i budżetówkę. CIT da
się łatwo obejść kupując od firmy-matki. I tak jak w linku wyżej podałem, państwo USA
może samo się finansować za pomocą 12% VAT. Słyszałem, że podatek obrotowy mógłby zastąpić
CIT - wielkie korpo będą musiały płacić.


Ja akurat na USA to bym się specjalnie nie oglądał - olbrzymie nierowności społeczne, rzesze ludzi żyjące poniżej granicy ubóstwa, ogromne korporacje płacące minimalne podatki. Zresztą, w rankingach jakości życia USA zazwyczaj wypada słabiej niż wiele krajów europy zachodniej. To jest ogólnie zupełnie inny system niż ten przyjęty przez większość krajów europejskich.
A podatek obrotowy to bardzo ciekawy pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2015 o 17:23, pawbuk napisał:

Ja nie stwierdzam, ja zadaję pytania ;) Może zamiast zwalniać lepiej obniżyć płace? :D

Nie. Definitywnie zwolnić. Jeśli to nie są darmozjady, to znajdą sobie nową pracę. Uczciwą.

Co do pomocy - ona sama się zlikwiduje poprzez spadające bezrobocie. Socjał dla niepełnosprawnych lub tych kilku procent na wzór fiński powinien zostać.
Likwidując CIT i PIT z automatu zwiększają się przychody z VAT-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się