Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 21.05.2015 o 17:24, hans_olo napisał:

> Tak jest i byli nim jeszcze żydzi, masoni a i zapomniałbym cykliści :)
> Wszytko to zdrajcy sprzedawczyki itd. itd. cóż Macierewicz też wszędzie widzi ruskich

> agentów nawet we własnej partii, jak powiedział anonimowo jeden z członków pis-u
strach
> koło niego przejść :0
Ja odnoszę się do znanych faktów.


Jakich faktów to jest wersja prawdy dla maluczkich takich jak ja, Ty i inni obywatele którym wydaję się że to co powiedzą politycy lub media jest prawdą.
"Jeśli matka mówi że Cię kocha, sprawdź to"

Dnia 21.05.2015 o 17:24, hans_olo napisał:

Nie mówię, że Macierewicz jest bohaterem. To osądzi tak naprawdę historia, gdy dokumenty
oryginalne rzeczywiście zostaną odtajnione. Jego sytuacja jest podobna do sytuacji "Mewy",


Nie porównuj patrioty Kuklińskiego i tego... zresztą post wyżej napisałem jak Macierewicz zachował się w czasie stanu wojennego.

Dnia 21.05.2015 o 17:24, hans_olo napisał:

Lista żołnierzy zmarłych w Iraku i Afganistanie jest na wikipedii.


Wywiad to nie przedszkole, nie wszytko jest tam czarno na białym i nie wszytko ma pokrycie w dokumentacji,
przecież stosowane są tortury, przekupstwo, szantaż i inne niezgodne z prawem rzeczy niby dlaczego Mossad jest taki skuteczny ?.
Oczekujesz że wszyscy są gdzieś zarejestrowani i na liście płac ? chyba sobie jaja robisz ?.

Dnia 21.05.2015 o 17:24, hans_olo napisał:

Przekształcić. Hmm, tak jak SB w UOP, a potem w ABW?


KGB przekształciło się w FSB.

>Przypominam, że przekształcenie

Dnia 21.05.2015 o 17:24, hans_olo napisał:

UOP w ABW przez SLD zostało osądzone jako niezgodne z konstytucją.


Ci sami kretyni zaprzeczali istnieniu tajnych więzień CIA ale wtedy to oni byli u władzy więc "modli się pod figurą
a diabła ma za skórą".

>Jakoś nie chce mi

Dnia 21.05.2015 o 17:24, hans_olo napisał:

się wierzyć, że przekształcanie czegokolwiek w tym kraju daje jakieś efekty, które raz
że byłyby zgodne z prawem, dwa że byłyby skuteczne.


Służby specjalne i zgodność z prawem ? na jakim świecie Ty żyjesz ? obudź się.

Oficjalnie Specanz też nie dokonywał żadnych ale to żadnych czystek etnicznych w Czeczenii, oficjalnie.

Dnia 21.05.2015 o 17:24, hans_olo napisał:

> Absolutnie nikt, no zupełnie nikt :)
No właśnie, więc o co chodzi?


Ironizowałem

Dnia 21.05.2015 o 17:24, hans_olo napisał:

Procesów było co najmniej kilka i jak dotąd Macierewiczowi nie udowodniono niczego.


Wskutek luk prawnych i kruczków ten bandyta nigdy oficjalnie nie zostanie skazany.

Dnia 21.05.2015 o 17:24, hans_olo napisał:

Mossad nie musi nikogo oskarżać, bo ich agenci znani
są z wierności interesom swojego państwa i swojego narodu. Nic więcej nie potrzeba.


Naprawdę w to wierzysz ?
Poczytaj
"Wyznania szpiega. Z tajemnic izraelskiego wywiadu"
Claire Hoy, Victor Ostrowsky

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 21:41, Kaerobani napisał:

Jasne, in vitro rozwiąże problemy przyrostu naturalnego.


Co czwarty Polak ma obecnie problemy z płodnością, dla niektórych in vitro to ostatnia szansa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2015 o 00:33, Kaerobani napisał:

Nadal nie rozwiąże to żadnych problemów.

Zatem oświeć nas i napisz co je rozwiąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2015 o 00:13, kerkas napisał:

Co czwarty Polak ma obecnie problemy z płodnością, dla niektórych in vitro to ostatnia
szansa.


To trzeba się zastanowić, dlaczego ma problemy z płodnością. A nie uciekać się do niestałych i szkodliwych dla dzieci metod.


Głównymi czynnikami, które do tego doprowadzają to niezdrowy tryb życia; brak ruchu; czekanie z poczęciem dziecka jak już się ustatkuje, czyli w wieku ponad 30 lat. Kobieta ma największe szanse na urodzenie dziecka na przełomie 20-25 lat, do lat 30 są również spore szanse. Po tym wieku szanse na urodzenie dziecka spadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2015 o 00:11, kerkas napisał:

Jakich faktów to jest wersja prawdy dla maluczkich takich jak ja, Ty i inni obywatele
którym wydaję się że to co powiedzą politycy lub media jest prawdą.
"Jeśli matka mówi że Cię kocha, sprawdź to"

Więc powiadasz, że lista Wildsteina nie istnieje, bądź jet nieprawdziwa i dlatego autor ustawy o ochronie danych osobowych twierdził, że lista ta łamie prawo? Tu się puknij.

Dnia 22.05.2015 o 00:11, kerkas napisał:

Nie porównuj patrioty Kuklińskiego i tego... zresztą post wyżej napisałem jak Macierewicz
zachował się w czasie stanu wojennego.

Bo co?

Dnia 22.05.2015 o 00:11, kerkas napisał:

Wywiad to nie przedszkole, nie wszytko jest tam czarno na białym i nie wszytko ma pokrycie
w dokumentacji,
przecież stosowane są tortury, przekupstwo, szantaż i inne niezgodne z prawem rzeczy
niby dlaczego Mossad jest taki skuteczny ?.
Oczekujesz że wszyscy są gdzieś zarejestrowani i na liście płac ? chyba sobie jaja robisz
?.

Nie odnosisz się do istoty rzeczy..

Dnia 22.05.2015 o 00:11, kerkas napisał:

KGB przekształciło się w FSB.

Najpierw piszesz, że przekształcenie KGB też naraziło jakieś osoby na śmierć, a teraz przytaczasz mi tę transformację jako wzór, który miałby zastąpić likwidację WSI? W tym momencie kończę dyskusję, bo to syzyfowa praca.
...
Normalnie to bym nawet na resztę odpowiedział, ale to już jest EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wyskakuj mi z głupimi tekstami pokroju "nie podoba ci się to zrób lepsze". In vitro nie ma szans rozwiązać jakichkolwiek problemów bo raz, że to bardzo niewielki odsetek "operacji", dwa - nie leczy niepłodności tylko dostarcza gotowe rozwiązanie. I jak tutaj mamy wyjść na plus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2015 o 10:21, hans_olo napisał:

> /.../ > Więc powiadasz, że lista Wildsteina nie istnieje, bądź jet nieprawdziwa i dlatego autor
ustawy o ochronie danych osobowych twierdził, że lista ta łamie prawo? Tu się puknij.
/.../

Lista Wildsteina istnieje, ale zawiera zarówno dane o tajnych współpracownikach służb jak i osobach rozpracowywanych przez służby. Ktoś, kto się na tym zna, może się domyślić, z dużym prawdopodobieństwem, o jaka kategorią osób chodzi, na podstawie sygnatury akt, ale to za mało do jednoznacznej identyfikacji osób - są ludzie o tych samych nazwiskach, imionach i datach urodzenia.
Ponadto, jest w internecie co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście, wersji listy Wildsteina - po prostu co poniektórzy podopisywali różne nazwiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kpisz ze mnie? Podajesz jako źródło NAWIEDZONĄ stronę, w której tendencyjność kipi z każdego akapitu? Może zapodaj coś z konserwatywnego środowiska kościelnego. Wiarygodność taka sama. SAMO TO, że znajdujesz wiadomości "mutacje są częściej u dzieci z in vitro" na takich stronach świadczy za tym, że to bzdury wyssane z palca.

Gdybyś miał jakiekolwiek pojęcie, jak wielkie bzdury wklejasz, wstydziłbyś się dalej pisać pod tym nickiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach

Sam chciałeś źródło naukowe, więc masz, to nie był wywiad z byle kim, tylko z profesorem na uniwersytecie medycznym:
prof. Alina Midro, kierownikiem Zakładu Genetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki związek? Między czym a czym? In vitro a...

... a występowaniem mutacji?

Taką tu scholastykę uprawiacie, że ja cię kręcę. Oboje nie wiecie, czym jest mutacja genetyczna. Co ma do rzeczy sposób selekcji? Dlaczego nagle piszesz o jakichś poronieniach? Że z in vitro? Że...

... że in vitro zwiększa szansę na poronienie?

Bardzo ładny post napisałeś. Taki zachowawczy i jednocześnie nieprecyzyjny, że nie mogę cię wykpić i napisać jak koledze wyżej, że wstyd gatunkowi przynosi (ja wiem, wolność słowa i wolność gadania od rzeczy, kto jak lubi. Tylko po co?) swymi mądrościami. Tak więc ja również będę uprzejmy, przynajmniej do czasu, do kiedy nie postanowisz mnie rozczarować i napisać, że in vitro robi mutacje i poronienia.

Po kolei. Poronienia są absolutnie naturalną drogą eliminacji płodu. Macica ROZPOZNAJE uszkodzony płód i sama się go pozbywa. Proste. Problemem nie jest poronienie, problemem jest nawracające poronienie.

Możesz mieć 0 (słownie: zero) mutacji i mieć predyspozycje do choroby. Nazywa się to dziedziczenie wielogenowe. Sugeruję poczytać (zamiast np. pisać, że ma się mamę-lekarza i w związku z tym podpierać swoje zabawne wywody zabawnymi stronami, które nie mają nic wspólnego ze stronami naukowymi). Czytanie poszerza horyzonty.

Teraz będzie gwóźdź programu.

Uwaga...

Zaraz się zacznie...

Werble!

Dzieci urodzone z in vitro to dzieci płodne! Nie będą mieć swoich dzieci z in vitro! Będą je mieć po zapłodnieniu siebie ze swoim partnerem lub po zapłodnieniu swojego partnera!

Niesamowite, nie? Kto by się spodziewał, że dzieci z in vitro to zwykłe dzieci. I że nie grozi nam klonowanie się, choćby cały świat miałby brzdące z in vitro.

Po prostu brzdące z in vitro kiedyś by dorosły i miałyby swoje dzieci bez in vitro.

Jeżeli macie jakieś przemyślenia, np. uważacie, że guzik wiecie o medycynie (co by mnie nie zdziwiło) i chcecie zadać sensowne pytania, odpowiem - w miarę możliwości! Nic nie wymyślę, żadnego pustosłowia. Albo będę wiedział, albo nie. Żadnych niesprawdzonych informacji, żadnej mamy-lekarza.

Ale jeżeli chcecie sobie po prostu bzdury popierdzielić na forum, to pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że z byle kim! Absolutnie! Twierdzę, że jest tendencyjny! Nie porusza w żadnej wierze zagadnień ogólnych: skupia się na skrajnych przykładach. To oczywiste, że jeżeli weźmiesz plemnik z mutację genu kodującego kanał chlorkowy i komórkę jajową z taką samą mutacją, będziesz miał chore dziecko. O to w tym artykule pytają i dlatego jest bez sensu. Jest wiele metod dziedziczenia. Nie zawsze chory i chora dają chore dziecko.

Ja też mogę zapytać szefa NASA, czy Ziemia z kosmosu jest kulą, czy widać płaskie tereny, a potem pisać w internecie, że wg NASA Ziemia jest płaska, bo astronauci widzą płaskie pustynie. Czujesz ten absurd?

Polecam czasopisma i portale medyczne. Takie, które zajmują się wiedzą, nie przekonywaniem do swoich racji, np. Nature Genetics

btw
Ja wiem, że dzisiaj jestem mało przyjemny. Nie obrażajcie się na mnie. Gdybym pamiętał siebie sprzed studiów, pewnie byłym znacznie bardziej wyrozumiały względem waszych teorii.
Niestety, nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden rabin powie tak, a inny rabin powie nie. Bankowo są naukowcy z drugiej strony barykady, którzy będą twierdzić inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../> Po kolei. Poronienia są absolutnie naturalną drogą eliminacji płodu. Macica ROZPOZNAJE

Dnia 22.05.2015 o 13:52, Jave napisał:

uszkodzony płód i sama się go pozbywa. Proste. Problemem nie jest poronienie, problemem
jest nawracające poronienie.

Gdyby tak było, to wszystkie dzieci byłyby idealnie zdrowe, żadnych kalek, żadnych kretynów, a nawet żadnych gejów. Niestety, tak dobrze nie jest.

Dnia 22.05.2015 o 13:52, Jave napisał:

/.../

Ale jeżeli chcecie sobie po prostu bzdury popierdzielić na forum, to pa.

Pa, pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2015 o 10:21, hans_olo napisał:

> Jakich faktów to jest wersja prawdy dla maluczkich takich jak ja, Ty i inni obywatele

> którym wydaję się że to co powiedzą politycy lub media jest prawdą.
> "Jeśli matka mówi że Cię kocha, sprawdź to"
Więc powiadasz, że lista Wildsteina nie istnieje, bądź jet nieprawdziwa i dlatego autor
ustawy o ochronie danych osobowych twierdził, że lista ta łamie prawo? Tu się puknij.


Niczego takiego nie powiedziałem, wymyślasz sobie na poczekaniu tezy i mnie do nich dopasowujesz.
Twierdzę tylko, że całej prawdy nie znamy i nie poznamy.
Poza tym lista Wildsteina zawiera nie tylko nazwiska agentów ze nie wspomnę o tym że zaraz po jej publikacji pojawiło się naście innych.
Ale jak rozumiem Ty bezbłędnie wyłowisz każdego wrażego agenta.

Dnia 22.05.2015 o 10:21, hans_olo napisał:

> Nie porównuj patrioty Kuklińskiego i tego... zresztą post wyżej napisałem jak Macierewicz

> zachował się w czasie stanu wojennego.
Bo co?


Pan Macierewicz był bardziej czerwony od komunistów a teraz jest bardziej demokratyczny od Szwajcarii jak można wierzyć w cokolwiek co on powie.

Dnia 22.05.2015 o 10:21, hans_olo napisał:

Nie odnosisz się do istoty rzeczy..


Z tego co piszesz wnioskuję że uważasz Mossad za wywiad w którym pracują sami patrioci, kierującym się tylko i wyłącznie dobrem własnego kraju, mający mocny kręgosłup moralny i zasady czy tak ?

Nie ma, nie było i nie będzie wywiadu który działa zgodnie z prawem i warto to sobie uświadomić.

Dnia 22.05.2015 o 10:21, hans_olo napisał:

> KGB przekształciło się w FSB.
>
Najpierw piszesz, że przekształcenie KGB też naraziło jakieś osoby na śmierć, a teraz
przytaczasz mi tę transformację jako wzór, który miałby zastąpić likwidację WSI?


KGB było organizacją stricte przestępczą, więc czystki były nieuniknione.
Powiedzieć że WSI to byli tylko i wyłącznie bandyci to nadużycie.
Przecież Ci ludzie zwolnieni z WSI, zasilą szeregi obcego wywiadu, organizacji przestępczych, nie wspominając o wiedzy jaką posiadają.
To co byś z nimi zrobił zlikwidował ? posłał na emeryturę ?
Moim zdaniem skoro są ekspertami w danej dziedzinie np. hakowanie komputerów, obrona przed cyber atakami itd. itp. to ich zdolności można wykorzystać a tak za chwilę masz wrogów którzy doskonale orientują się w Twoich słabościach i mocnych stronach.
W każdym wywiadzie dochodzi do nadużyć, demoralizacji, itd. itp. ale nie oznacza to że trzeba taki wywiad zniszczyć.
Przekładając to co zrobił Macierewicz na skalę ogólnoświatową, wyobraź sobie że w USA rozwiązują CIA.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2015 o 17:33, S1G napisał:

> Wyniki sondy internetów
> http://www.poll-maker.com/results314107x3e600118-12
Oddano w niej 172 głosy, w prawdziwych wyborach pewnie nie będzie aż tak źle z frekwencją.


Mówisz? Bo jak wygra "Nie pójdę głosować" to on z tej dwójki może być najlepszym prezydentem, choć ma silnego przeciwnika "Wrzucę pusty/nieważny głos"... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę niesamowite zaparcie na tym forum.

Postawmy więc sprawę jasno.

Nie ma naukowców, którzy twierdzą inaczej. Dlaczego?

Wyobraź sobie pana Andrzeja. Pan Andrzej obudził się rano i stwierdził, że kamienie leczą. Tak jest i tyle. Znalazł kilku popleczników, którzy również kładli kamienie przy swoich łóżkach i nagle ozdrowieli. Zatem również stwierdzili, że kamienie leczą.

Teraz wyobraź sobie panią Kasię. Pani Kasia uważa, że samochody latają. Nie jeżdżą po ulicy, ale po niej latają, bardzo nisko nad ziemią. Twierdzi, że nie można tego zobaczyć, bo odległość kół od ziemi jest za mała.

Panią Kasię i pana Andrzeja łączy jedno: wymyślili bzdurę i wierzą w nią, chociaż fizycznie nie jest możliwe, by mieli rację.

Na tym właśnie polega problem ludzi, którzy twierdzą, że in vitro robi mutacje. Tak samo jak wyżej wymienieni nie wiedzą, czym są kamienie i samochody i z ich natury wynika, że nie mogą leczyć i latać, tak samo wierzący w mutacje po in vitro za cholerę nie chcą przyjąć do wiadomości, że mutacja po in vitro nie jest możliwa.

Dlaczego więc się upierają? Robią to, ponieważ nie wiedzą, czym jest mutacja. Nikt z upartych i powtarzających bzdury nie zadał sobie trudu, by znaleźć definicję. Ja wiem, to forum dla graczy: tutaj mutacja to druga głowa, nie jakieśtam zmiany w kwasie nukleinowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się