Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 31.05.2015 o 15:28, hans_olo napisał:

Gra pozorów. Balcerowicza też podobno nie było, to znaczy, że go nie bedzie w partii?

Z tego co mi wiadomo, to nie.

Dnia 31.05.2015 o 15:28, hans_olo napisał:

A z przykładów to sam cebulak Olechowski wystarczy.

Skąd pejoratywny wydźwięk Twojej wypowiedzi?

Dnia 31.05.2015 o 15:28, hans_olo napisał:

/.../ Oczywiste jest, że Tusk i Kopacz są spaleni. /.../

Oczywiste? Zawsze jestem daleki od twierdzenia o oczywistościach, bo to, co dla jednego jest oczywiste, dla innego takie być nie musi. Donald Tusk piastuje aktualnie stanowisko przewodniczącego Rady, a Ewa Kopacz jest premierem. Nie widzę tutaj żadnej oczywistości, jakoby oboje mieliby być "spaleni".

Dnia 31.05.2015 o 15:28, hans_olo napisał:

Z resztą Balcerowicz też jest
człowiekiem kompletnie spalonym po całych latach dziewięćdziesiątych i przełomie wieków.

Kolejna oczywistość? Dlaczego Leszek Balcerowicz miałby być "spalony"? Moim zdaniem jest to jeden z ludzi, którzy przyczynili się do przemian gospodarczych. Między innymi dzięki niemu mamy kapitalizm, a nie gospodarkę centralnie planowaną.

Dnia 31.05.2015 o 15:28, hans_olo napisał:

W najwiekszym interesie tego kraju i narodu jest wyeliminowanie tego pomiotu w zarodku
i przerwanie tego błednego koła wyborczego.

O kim konkretnie mówisz i co nazywasz błędnym kołem wyborczym?

Bardzo trudno czyta się takie wypowiedzi jak Twoja, które zawierają obraźliwe stwierdzenia dotyczące konkretnych ludzi. Wypowiadanie się o polityce zazwyczaj budzi emocje, nie należy jednak dawać im upustu na niskim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2015 o 17:14, Bumber napisał:

> Gra pozorów. Balcerowicza też podobno nie było, to znaczy, że go nie bedzie w partii?

Z tego co mi wiadomo, to nie.

Nie co?

Dnia 31.05.2015 o 17:14, Bumber napisał:

Skąd pejoratywny wydźwięk Twojej wypowiedzi?

Z cynizmu z jakim oświadczył czym naprawdę była akcja 4xtak na antenie Polsatu kilka tygodni temu. I może jeszcze miałbym teraz łyknąć kolejną taką akcję?

Dnia 31.05.2015 o 17:14, Bumber napisał:

Oczywiste? Zawsze jestem daleki od twierdzenia o oczywistościach, bo to, co dla jednego
jest oczywiste, dla innego takie być nie musi. Donald Tusk piastuje aktualnie stanowisko
przewodniczącego Rady, a Ewa Kopacz jest premierem. Nie widzę tutaj żadnej oczywistości,
jakoby oboje mieliby być "spaleni".

Czytać potrafisz, czy tylko udajesz? Jeśli partia reklamowana jest jako jakaś "nowa jakość", to chyba nie może się kojarzyć z tym co już wszyscy znają?

Dnia 31.05.2015 o 17:14, Bumber napisał:

Kolejna oczywistość? Dlaczego Leszek Balcerowicz miałby być "spalony"? Moim zdaniem jest
to jeden z ludzi, którzy przyczynili się do przemian gospodarczych. Między innymi dzięki
niemu mamy kapitalizm, a nie gospodarkę centralnie planowaną.

Gospodarka jest jeszcze bardziej planowana niz była, tylko centrum jest dalej od nas. Kapitalizm nie potrzebuje żadnego konkretnego człowieka i wtedy też nie potrzebował, bo kapitalizm już był od ponad roku i sam zaczynał sobie świetnie radzić. Co innego zachodnie banki z Sorosem i Sachsem na czele, oni Balcerowicza potrzebowali i to bardzo. Do wyduszenia ponad 85 mld dolarów, co stanowiło dwukrotność ówczesnego długu zagranicznego. Dzisiejszy upływ kapitału ludzkiego jest długofalowym skutkiem tego "cudownego planu".

Dnia 31.05.2015 o 17:14, Bumber napisał:

O kim konkretnie mówisz i co nazywasz błędnym kołem wyborczym?

A choćby i o Balcerowiczu, czy reszcie starych ryjów przy korycie.

Dnia 31.05.2015 o 17:14, Bumber napisał:

Bardzo trudno czyta się takie wypowiedzi jak Twoja, które zawierają obraźliwe stwierdzenia
dotyczące konkretnych ludzi. Wypowiadanie się o polityce zazwyczaj budzi emocje, nie
należy jednak dawać im upustu na niskim poziomie.

Olechowski obraża połowę narodu polskiego samą swoją obecnością na scenie politycznej. Dla mnie to jest większy problem niż jego "dobre imię".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2015 o 11:48, logray napisał:

Antoni się obudził. Gardłuje za tym (prezydent elekt niestety też), aby nasza armia latała
na cywilnych helikopterach zamiast wojskowych. Obawiam się, że jeśli nie podpiszą kontraktu
przed jesienią, to nasza armia będzie latać na czymś czego nie potrzebuje:/



Antoni słynie z ciekawych koncepcji dotyczących uzbrojenia armii. Głośnym ponoć echem odbiła się część jego raportu dotyczącego WSI (bodajże rozdział 8 raportu), gdzie zarzucał kiepską ochronę WSI przetargu na KTO i przy okazji wysnuł wniosek, że Rosomak jest do niczego i w ogóle sprzęt o takich parametrach jak ten KTO nie jest polskiej armii do niczego potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2015 o 15:02, Bumber napisał:

Łatwo rzucać słowa na wiatr :) Gdybyś wybrał się na kongres założycielski stowarzyszenia,
zobaczyłbyś, że nie ma w Nowoczesnej PL ani jednej osoby związanej z polityką. Słowem,
żadnych spadochroniarzy z innych partii.

Poczekajmy do oficjalnego startu kampanii wyborczej. Spadochroniarze zaczną się pojawiać, gdy sondaże zaczną im wróżyć w szeregach obecnej partii przyszłość poza sejmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2015 o 15:02, Bumber napisał:

Łatwo rzucać słowa na wiatr :) Gdybyś wybrał się na kongres założycielski stowarzyszenia,
zobaczyłbyś, że nie ma w Nowoczesnej PL ani jednej osoby związanej z polityką. Słowem,
żadnych spadochroniarzy z innych partii.


A Leszek Balcerowicz, to co? Wicepremier rządu za czasów koalicji AWS-UW, był posłem na sejm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2015 o 22:20, Piotrbov napisał:

A Leszek Balcerowicz, to co? Wicepremier rządu za czasów koalicji AWS-UW, był posłem
na sejm.

Nie jest członkiem stowarzyszenia.

W sumie szkoda, bo bardzo sobie profesora cenię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2015 o 08:51, Bumber napisał:

W sumie szkoda, bo bardzo sobie profesora cenię.

Mam nadzieję że jednak tam wejdzie, i być może nawet dostanie szansę skończenia tego co zaczął, czyli reformy emerytur. Bo jak na razie tylko on wziął się za to "na poważnie". Podniesienie wieku przez PO nie było żadną reformą, tylko zwykłą korektą wynikającą z wzrastającej długości życia. Myślę że takie rzeczy trzeba będzie robić cyklicznie, bo postępy medycyny będą nam coraz bardziej wydłużać życie, i przysłowiowe "100 lat" już za niedługo będzie normą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2015 o 08:57, S1G napisał:

/.../

Mam podobne zdanie, aczkolwiek twierdzę, że jeden człowiek niewiele jest w stanie zmienić.

Bardzo podobają mi się inicjatywy Leszka Balcerowicza z ostatnich kilku lat:
- powołanie FOR i zachęcanie do aktywności obywatelskiej
- wywieranie nacisku na polityków w kilku najważniejszych obszarach: wywiązywania się z obietnic, przeprowadzenia niezbędnych reform, podawania kosztów obietnic i źródeł ich finansowania
- walka z demagogią i populizmem uprawianym przez polityków
- próba rozliczenia każdego polityka ze składanych obietnic i ocena rezultatów jego działania

Bardzo podoba mi się idea społeczeństwa obywatelskiego, wywierającego naciski na polityków, by ci potrafili uzasadnić swoje zamiary, podali dokładny rachunek ekonomiczny i potrafili się z ich rozliczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe są "taśmy Stonogi" - w rezultacie mamy rekonstrukcje rządu. A i sam Stonoga to też ciekawy typ - nie każdy może publicznie, do kamer, powiedzieć, że "prokurator Seremet może mnie pocałować w dupę" (to cytat). Ja nie zdążyłem zapisać sobie wszystkich "taśm" ale połowę mam na dysku. Ciekawe, czy teraz do mnie wparuje wczesnym rankiem ABW ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2015 o 09:10, Bumber napisał:

> /.../
Mam podobne zdanie, aczkolwiek twierdzę, że jeden człowiek niewiele jest w stanie zmienić.
/.../

Jeśli masz na myśli "twarz" nowej partii "Nowoczesna.PL" to zapewne masz rację. Petru tak całkiem nieznanym nie jest:
http://wpolityce.pl/polityka/255557-obludnapl-petru-namawial-do-kredytow-we-frankach-a-sam-szybko-sie-przewalutowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2015 o 21:29, KrzysztofMarek napisał:

Ciekawe, czy teraz do mnie wparuje wczesnym rankiem ABW ...

Wiesz już co należy zrobić: ukryty mikrofon i kamera. Po ewentualnym najściu zaufana osoba zamieszcza na chińskim serwerze nagranie i pojutrze rekonstrukcja szefostwa ABW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://finanse.wp.pl/kat,1033781,title,Glowny-ekonomista-ZUS-mozliwe-ze-konieczne-bedzie-dalsze-podnoszenie-wieku-emerytalnego,wid,17646336,wiadomosc.html

Nie pamiętam, czy to piewsze potwierdzenie moich przypuszczeń, że popracuję (o ile dożyję) do 70, ale wszystko zmierza ku likwidacji emerytur, tylko zostają te zmarnotrawione składki... Wiek emerytalny dla mojej rówieśniczki wzrośnie aż o 10 lat. To dopiero atrakcyjna "umowa społeczna"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2015 o 18:25, Treant napisał:

ale wszystko zmierza ku likwidacji emerytur, tylko zostają te zmarnotrawione składki...

Podnosić wiek emerytalny, ale nie ruszać ZUSu i jego pałaców ;P
Wybór pomiędzy Balcerowiczami i socjalistami... #$@!%&

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2015 o 18:25, Treant napisał:

Nie pamiętam, czy to piewsze potwierdzenie moich przypuszczeń, że popracuję (o ile dożyję)
do 70, ale wszystko zmierza ku likwidacji emerytur, tylko zostają te zmarnotrawione składki...

Teraz się zorientowałeś? O tym że Zakład Utylizacji Szmalu jako piramida finansowa jest skazany na bankructwo wiadomo od dawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2015 o 17:55, hans_olo napisał:

Kapitalizm nie potrzebuje żadnego konkretnego człowieka i wtedy też nie potrzebował,
bo kapitalizm już był od ponad roku i sam zaczynał sobie świetnie radzić. Co innego zachodnie
banki z Sorosem i Sachsem na czele, oni Balcerowicza potrzebowali i to bardzo. Do wyduszenia
ponad 85 mld dolarów, co stanowiło dwukrotność ówczesnego długu zagranicznego. Dzisiejszy
upływ kapitału ludzkiego jest długofalowym skutkiem tego "cudownego planu".

Mylisz się. Moim zdaniem dzisiejsze problemy, to skutek
a) chorego systemu politycznego stworzonego już w 1989 r., a utrwalonego od ok. 1997 r. nową konstytucją w której swoją ogromną działę dostał również kościół
b) cofnięciem lub zatrzymaniem mnóstwa reform przez ekipę SLD, która odebrała władzę po kilku latach radosnej i chaotycznej twórczości byłych ludzi Solidarności
c) braku odsunięcia od urzędów państwowych skompromitowanych i zdemoralizowanych ludzi PRL. Praktycznie cała zbędna kadra wojskowa (mieliśmy dziesiątki tysięcy zbędnych pułkowników i generałów, których główną zasługą było picie na imprezach zwanych naradami oraz nieskrępowane łapówkarstwo po obu stronach) stała się momentalnie kadrą prokuratur i służb specjalnych, banków i mnóstwa nowych, zbędnych instytucji jakie tylko rozwijająca się biurokracja mogła wymyślić. Rozwój biurokracji był zresztą tym wszystkim bardzo na rękę.
A widzę to tak dlatego, że wszystkie te wydarzenia od 1980 r. do dzisiaj mogłem świadomie i na żywo śledzić z pierwszej ręki, a nie z cudzych opowieści.

Dnia 31.05.2015 o 17:55, hans_olo napisał:

A choćby i o Balcerowiczu, czy reszcie starych ryjów przy korycie.

Akurat jest niestety tak, że w państwie debili każdy idiota może bezkarnie oszkalować każdą mądrzejszą od siebie osobę. Na dodatek zazwyczaj posiłkując się pseudo faktami, które mają tyle wspólnego z faktami ile teorie spiskowe o tym, że Amerykanie nie wylądowali na Księżycu.
Niestety wpisujesz się do tego schematu.

Ja to widzę tak, że są w kraju pojedynczy ludzie, którzy próbują coś zmienić z tą bandą idiotów zwanych Polakami. Ale po latach doświadczeń z nimi dochodzą do wniosku, że sprawa jest beznadziejna. Bo dopóki palantom nie zagrozi prawdziwa wojna lub prawdziwe nieszczęście podobnego kalibru, to będą zawsze rzucali kłody dla samej przyjemności rzucania. Ta bezinteresowna zawiść jest naszą najgorszą cechą narodową. Powinniśmy ją zwalczać jeszcze na etapie wychowywania dzieci, ale mamy to głęboko w d...

To państwo jest niestety zbiorowiskiem małp. Dzisiaj małpy mają ok. 30-50 lat bo sami niczego nie zrobili, natomiast jednopokoleniowo uwłaszczyli się widząc okazję.
Ludzi, którzy próbowali coś zrobić było trochę. Ale w końcu prawie wszyscy się wykruszyli. Widząc, że jedyne co mogą realnie zmienić, to tylko polepszyć własne życie.
Jak na razie wszyscy połamali sobie zęby na naszym systemie politycznym, który promuje reprezentację najdurniejszej części narodu przez najdurniejszych przedstawicieli tego narodu.

Dlatego bardzo dobrze robi Kukiz, że próbuje przy pomocy tej nigdy nie biorącej udziału w wyborach części Polaków złamać ten system likwidując jego zabetonowaną przyczynę w konstytucji. A pośrednio przez wymuszenie na przejmujących władzę reprezentantów 100% odpowiedzialności za rządzenie. Temu realnie służą JOWy. A nie temu, żeby partie jako takie nie mogły istnieć. Będą i na dodatek będą silniejsze bo ich siłą będą ludzie o konkretnych poglądach na konkretne problemy, a nie "żołnierze wodza" (tego lub zaraz potem innego). Ale to też momentalnie spadnie jeżeli pierwszym atakiem nie uda mu się wygrać referendum oraz zaraz potem zdobyć 67% mandatów w sejmie. Szanse na to są niestety bardzo małe. Musiałoby się stać coś tak wstrząsającego jak Pearl Harbor u Amerykanów, żeby ludzie realnie ruszyli dupy i zmienili coś w całym systemie.

Dopóki komuś to się nie uda, tak długo ten system będzie powoli pikował w stronę takiego samego upadłego państwa jakim stała się I RP. Aż w końcu ktoś znowu stwierdzi, że Polacy nie potrafią się rządzić i zacznie to robić za nas. I wtedy znowu "rozbiory", martyrologia i kolejne bzdury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2015 o 18:37, Olamagato napisał:

>/.../ Praktycznie cała zbędna kadra wojskowa (mieliśmy dziesiątki tysięcy zbędnych pułkowników
i generałów, których główną zasługą było picie na imprezach zwanych naradami oraz nieskrępowane
łapówkarstwo po obu stronach) stała się momentalnie kadrą prokuratur i służb specjalnych, /.../

Pomyliłeś się co najmniej o rząd wielkości. Generałów mamy raptem około 350 - oczywiście łącznie z tymi emerytowanymi, pułkowników jakieś 5-6 tysięcy, też łącznie z emerytowanymi. Do dziesiątków tysięcy daleko, tym bardziej, że tylko część z nich zdołała się uwłaszczyć, a część jeszcze nie zaczęła, bo pozostaje w służbie.
Natomiast tego, że system jest chory nie będę kwestionował, tyle, że w ramach tego chorego systemu uwłaszczyła się spora część dawnej Solidarności i teraz to oni siedzą przy korycie to już nie chciałeś zauważyć. Dawnym "bojownikom o wolność" powodzi się całkiem dobrze, a reszcie - powodzi się tak, jak każdy widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2015 o 23:11, S1G napisał:

Teraz się zorientowałeś? O tym że Zakład Utylizacji Szmalu jako piramida finansowa jest
skazany na bankructwo wiadomo od dawna

Zderzenie ZUS z górą lodową jest pewne. Ze smutkiem jedynie przyjmuję wiadomość, że numer szalupy ratunkowej, do której może będę mógł wsiąść po raz kolejny wzrośnie.

Szkoda, że nie znajdzie się odważny, który powie, że podnosi wiek emerytalny do setki. Wówczas słuszną konkluzją byłoby uznać, że warto zaryzykować i nie płacić składek w ogóle, bo szansa dożycia do tej okrągłek rocznicy jest dość niska i nikomu nie zabrania się zabezpieczenia na starość na własną rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2015 o 20:47, Treant napisał:

Wówczas słuszną konkluzją byłoby uznać, że warto zaryzykować i nie płacić składek w ogóle,

To są jeszcze umowy o pracę które to umożliwiają? Zrzutka na tą piramidę finansową jest obowiązkowa, inaczej runęła by już dawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2015 o 18:37, Olamagato napisał:

a) chorego systemu politycznego stworzonego już w 1989 r., a utrwalonego od ok. 1997 r. nową konstytucją w
której swoją ogromną działę dostał również kościół

Kościół praktycznie zawsze był ustawiony i dopóty Polaki będą uważać, że Polska KK stoi i musi mieć dostęp do państwowego koryta to tak będzie.
Jak czytałem kiedyś chyba "Talleyrand, czyli niezrozumiały sfinks" i przeczytałem jak Talleyrand przed rew. we Francji bronił przywileju KK ze zwolnienia podatków, a przy tym jak przepierdzielano pieniadze, czy jak podchodzono do samej teologii to lekki zonk odczułem. Jak dodać do tego obraz "arystokracji" bawiącej sie w politykę. To kropka w kropkę dzisiejsze czasy :) Może Talleyrand będąc arcybiskupem ministrem finansów już nie zostanie, ale balować z arystokratami dalej mógł i na tym korzystał :)

Dnia 21.06.2015 o 18:37, Olamagato napisał:

b) cofnięciem lub zatrzymaniem mnóstwa reform przez ekipę SLD, która odebrała władzę
po kilku latach radosnej i chaotycznej twórczości byłych ludzi Solidarności

Paradoksalnie Polscy katomarksiści dają ku temu przyzwolenie.
Znaczy nie bez powodu, bo ZUS, bo śmieciówki i cały zestaw bredni z jednej strony. Ale żadnej realnej próby reformy z drugiej. Bo co Korwin i likwidacja wszystkiego i mityczne państwo minimalne beż żadnej napisanej ustwy? :>
No, ale czego oczekiwać po życiu w PRL. Socjalizm fajny jest, Niemcy źli trzeba bić, ale Ruscy to nawet bo skopaliśmy z nimi Niemcom tyłki itd itp

Dnia 21.06.2015 o 18:37, Olamagato napisał:

c) Rozwój biurokracji był zresztą tym wszystkim bardzo na rękę.

Piszesz tak jakby usunięcie biurokracji to bylo *pstryk*. A przecież biurokracja to w całej swojej istocie, kolosalna ilość związanych interesów. I tych wynik. Ktoś ma coś z tego, ktoś inny z tamtego. I wszystko w kupie jest jak rozwinięty rak który praktycznie jest nie do ruszenia i cały czas pochłania kolejne organy.
Taki ZUS na dzisiejszy moment jak dla mnie jest nieruszalny.
Pomysłu likwidacji nikt nie przyjmie. Jedyne co przechodzi to podniesienie wieku emetytalnego i w zasadzie jest to jedyna podejmowana "reforma". Patrz parę postów wyżej. Chcieć to ruszyć? Mieliśmy niedawno konkurs na nowego prezesa z panią Kalatą. Wynik? :) Nikt nawet czegoś takiego do wiadomości nie przyjmie.
O Polskich mentalnych komuchach nie wspominając. Urzendasy warzne som.

Dnia 21.06.2015 o 18:37, Olamagato napisał:

> A choćby i o Balcerowiczu, czy reszcie starych ryjów przy korycie.
Niestety wpisujesz się do tego schematu.

Nie widzi mi się. Też mogę po nim jechać, ale przyjmując twoją retorykę. Choćby z podejściem do podatków i ZUS. Podatki, podatki, podatki gdzie co pchać i jak. Ale o efektywności samej biurwy cisza. No bo jak się za to złapać? :P To jest paranoja w samej swojej istocie. Tylko puste ideolo bajdurzenie z którego dosłownie nic nie ma i nie będzie. Jak gadam z ludźmi co zrobisz? Zbiorę podatki i wydam na to i na to.
Ale *JAK*, bo to, że nie umieją jest pewne to już kwestia pomijana.

Dnia 21.06.2015 o 18:37, Olamagato napisał:

Ja to widzę tak, że są w kraju pojedynczy ludzie, którzy próbują coś zmienić z tą bandą
idiotów zwanych Polakami. Ale po latach doświadczeń z nimi dochodzą do wniosku, że sprawa
jest beznadziejna.

Paradoksalnie zachowują się dobrze. Jak na to co umieją.
Tylko też zależy o której części małp mówimy.
Nawiązując do Kellogów i pozostałych prób zrobienia z małpy człowieka.
To Polakom brakuje okresu socjalizacji który stracili po 1939, ale to inny temat.
I tak jestem małpą. Bo nie umiem i nie umiałbym napisać ustaw, przeformować ZUSu na emerytury obywatelskie, urynkowić służby zdrowia itd.
Polacy są za to świetni w gadaniu o niczym i wydawaniu nieistniejących, cudzych pieniędzy.
Bo wolny rynek, bo państwo sraństwo.

Dnia 21.06.2015 o 18:37, Olamagato napisał:

Bo dopóki palantom nie zagrozi prawdziwa wojna lub prawdziwe nieszczęście
podobnego kalibru, to będą zawsze rzucali kłody dla samej przyjemności rzucania.
Ta bezinteresowna zawiść jest naszą najgorszą cechą narodową.
Powinniśmy ją zwalczać jeszcze na etapie wychowywania dzieci, ale mamy to głęboko w d...

A potem jest "first to fight/die" i nic z tego nie wyłazi. Każdy Polaków wydymał jak się da.
Bo Polaki nie potrafią się ogarnąć i robią wszystko na hurra z pospolitego ruszenia :)
Polskie powstania i praktycznie wszystko później in your face.
Jedyny normalny moment to wzięcie narodu za mordę, ale to i tak nie było najlepsiejsze wyjście.
Bo nic nie rozwiązuje ;p No przecież jak to dyktator? Że KACZOR? :P

Dnia 21.06.2015 o 18:37, Olamagato napisał:

Dlatego bardzo dobrze robi Kukiz, że próbuje przy pomocy tej nigdy nie biorącej udziału
w wyborach części Polaków złamać ten system likwidując jego zabetonowaną przyczynę w
konstytucji.

Ale on sam nie wie tak na prawdę czego chce. Błądzi jak cała reszta narodu.
I to widać... BARDZO :]

Dnia 21.06.2015 o 18:37, Olamagato napisał:

A pośrednio przez wymuszenie na przejmujących władzę reprezentantów 100%
odpowiedzialności za rządzenie. Temu realnie służą JOWy.

To nie reprezentanci ponoszą odpowiedzialność, co obywatele nie mają możliwości tworzenia alternatywy.
Społeczeństwo obywatelskie to takie, które potrafi coś organizować bez rządu.
A Polacy są na ten moment tacy, że generalnie nie potrafią nic zorganizować.
I to jest problem. Jedyne co się organizuje to rosnąca biurokracja :P
Realnie mogą służyć jak kuźwa ktoś w tych JOWach się pokaże i ludzikom będzie się chciało poszperać, aby powybierać kogoś mniej "medialnie wyreklamowanego", a bardziej rzeczowego i ogarniętego, który najpierw gdzieś się musi wyrobić ;p A do tego te małpy też musiałyby się czegoś rzeczowego nauczyć.
Więc imho JOWy i tak znaczenia nie mają. Bo kończy się i tak na obywatelach.
A te małpy tylko ględzą o niczym. Bo podpierdzielę TOP10 10mld i "zbuduję fabryki i wyjdzie powiedzmy, że 100-200 tys zł na jedno miejsce pracy średnio nowoczesne".
Takich w Polsce mamy guru interesów.

Dnia 21.06.2015 o 18:37, Olamagato napisał:

Szanse na to są niestety bardzo małe. Musiałoby się stać coś tak wstrząsającego jak Pearl Harbor
u Amerykanów, żeby ludzie realnie ruszyli dupy i zmienili coś w całym systemie.

Jeżeli przyjąć, że Pearl Harbor było wymuszone i w znacznym stopniu wykreowane to nabiera to kompletnie nowego znaczenia :)
[rosnący stale imperializm USA, podejscie USA do pozycji Japoniii na pacyfiku, polityka zagraniczna, sankcje, ultimatum i sama kwestia, wiedzieli czy nie ^.^]

Dnia 21.06.2015 o 18:37, Olamagato napisał:

Dopóki komuś to się nie uda, tak długo ten system będzie powoli pikował w stronę takiego
samego upadłego państwa jakim stała się I RP. Aż w końcu ktoś znowu stwierdzi, że Polacy
nie potrafią się rządzić i zacznie to robić za nas. I wtedy znowu "rozbiory", martyrologia
i kolejne bzdury...

Ja tam życzę powodzenia w rozbijaniu biurw i interesów ;p
Cała masa urzędów, mediów, sądów i innych szczekaczy na posyłki już na niego czekają :)

I w sumie dlatego tak lubię Dragon Age'a drugiego [do was piję Templarsy, wy biurwy jedne]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się