Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Mógłby ktoś rzucić linkiem do jakiejś strony, gdzie w przystępny sposób (dla kogoś, kto się raczej nie interesuje sprawami gospodarczymi) opisany jest kryzys grecki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sprawie palacza - moja matka paliła 35 lat. Dwie paki "Mocnych 25". Pewnego dnia stwierdziła, że prawie 900zł miesięcznie na papierosy to czyste wariactwo. Nie pali od tego dnia do dziś.

Większość nałogowców zrywa z przyzwyczajeniami właśnie ze względów finansowych. Dopiero potem dochodzi do nich, że podreperują sobie dodatkowo zdrowie (i fizycznie i psychicznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2015 o 22:38, S1G napisał:

> wszak wyżywi wszystkich doń podłączonych. Chociaż pozostaje jeszcze mała szansa
na to,
> że politycy obiecują jedno
Mam nadzieję że tak będzie, bo jak zaczną realizować swoje bajki wyborcze to Grecja będzie
przy nas naprawdę bogatym krajem.

No już jest i przy dalszych rządach liberalnych populistów z PO nadal będzie dla nas bogatym krajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie twierdziłem że PO rządzi dobrze, to tacy sami twardogłowi socjaliści jak i pozostałe partie. Co prawda Korwin być może okazał by się liberalny w kwestiach gospodarczych, ale cała reszta jest nie do przyjęcia.

ps jak spojrzeć na to co robią/ili a nie na to co gadają to różnica między PO a PiS jest głównie PR-owska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2015 o 11:22, ZubenPL napisał:

>/.../ > No już jest i przy dalszych rządach liberalnych populistów z PO nadal będzie dla nas
bogatym krajem.

W Najwyższym Czasie" JKM przytacza dowcip jaki ponoć rok temu wygrzebał w Sieci:
"Obecnie jest możliwość adoptowania Greka, za jedyne 500 euro miesięcznie! Twój Grek będzie za Ciebie robił wszystko, na co nie masz czasu. Spać będzie za Ciebie do jedenastej. Chodzić za Ciebie na kawę. Odbywać za Ciebie poobiednia sjestę. Wieczorem siedzieć za Ciebie w knajpce.
Ja już adoptowałem - i mam luz: mogę pracować od rana do wieczora!"

Życzę udanej adopcji ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten dowcip ma już co najmniej kilka lat - pierwszy raz usłyszałem go już na początku problemów gospodarczych Grecji, więc pewnie w okolicach 2009 - 2010 roku, a znając życie jest jeszcze starszy.
Nie wiem czy Grecy są leniwi, natomiast na pewno zbyt licznie unikają podatków i jednocześnie posiadają zbyt wiele ulg, dodatków i przywilejów. Normą tam było niekończenie domów, żeby nie płacić za nie podatków.
Greccy armatorzy przez lata mieli gigantyczne ulgi podatkowe, Igrzyska też mocno nadszarpnęły budżet kraju (a dorobili się na nich oligarchowie).
Nie twierdzę, że reformy narzucone przez MFW i EBC są słuszne, ale Grecja na pewno potrzebuje trudnych reform.
W Polsce, wbrew pozorom, sytuacja jest znacznie lepsza, ale brak reformy systemu emerytalnego może nas doprowadzić do takiego stanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2015 o 13:05, Citkowsky napisał:

A co z ptakami?

Odpowiedziały na ten nagły atak samolotu ostrzałem rakietowym i wróciły do baz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2015 o 10:24, KrzysztofMarek napisał:

Złe bociany zadają cios komisji Macierewicza:

UWAGA Drastyczne fotki!: [m-I]
http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-samolot-wlecial-w-stado-bocianow-ogromne-zniszczenia-boeinga,nId,1870740



Przypominam, że forum przeglądają osoby niepełnoletnie oraz takie, które na widok drastycznych zdjęć lub podobnych sytuacji nie chcą lub z jakichś przyczyn nie mogą. Jeśli już zamieszczasz taki link to prozę to oznaczyć, tak jak ja to zrobiłem. Tymczasem Degard -1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2015 o 19:04, Isildur napisał:

> /.../ > Przypominam, że forum przeglądają osoby niepełnoletnie oraz takie, które na widok drastycznych
zdjęć lub podobnych sytuacji nie chcą lub z jakichś przyczyn nie mogą. Jeśli już zamieszczasz
taki link to prozę to oznaczyć, tak jak ja to zrobiłem. Tymczasem Degard -1

Po dojrzałym namyśle doszedłem do wniosku, że, albo:
- forum nie spełnia moich oczekiwań;
albo:
- ja nie spełniam oczekiwań forum (czyli: moderatorów).
Zatem, nie wdając się w dalsze przepychanki, rezygnuję z uczestnictw w TYM forum na okres jednego roku. Co będzie dalej - zobaczę. I proszę nie odpisywać mi na forum - będzie to baaardzo małostkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, okazuje się, że nowy prezydent nie jest " prezydentem wszystkich polaków " jak to buńczucznie zapowiadał, tylko prezydentem jednej partii, ewentualnie prezydentem polskiej prawicy.
Najpierw pan prezydent zaczął objazd kraju, niby dziękując swoim wyborcom a tak na prawdę wspierając kampanię parlamentarną swojej byłej partii. Potem wymyślił że to rząd PO powinien przygotować ustawy które to On zapowiedział w swojej kampanii wyborczej, a teraz ogłosił referendum, które sprzyja tylko jednej partii. Swojej byłej partii.
Teraz wygrana PISu jest już niemal pewna, a PO jest skazane na przegraną, gdyż:
- jeżeli PO ( Senat ) zgodzi się na referendum 25 października to PIS dostanie ogromny zastrzyk energii i całą kampanię oprze na pytaniach referendalnych
- jeżeli PO ( Senat ) nie zgodzi się na referendum 25 października to zarówno PIS jak i prezydent Duda będą chodzić w chwale, że oni chcieli, oni słuchają ludzi, a zła Platforma okazała się nieobywatelska.
W tym drugim przypadku PIS może wygrać wybory z jeszcze większą przewagą, gdyż część wyborców PO może uznać, że referendum ich nie interesuje więc nie pójdą ani na referendum, ani na wybory, a wyborcy PISu są zdyscyplinowani i zapewnią partii Kaczyńskiego wygraną w cuglach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2015 o 13:58, lis_23 napisał:

Cóż, okazuje się, że nowy prezydent nie jest " prezydentem wszystkich polaków " jak to
buńczucznie zapowiadał, tylko prezydentem jednej partii, ewentualnie prezydentem polskiej
prawicy.

Nikt chyba nie myślał że jest inaczej. Co do samego referendum, to zawsze można "zagrać" konstytucją, referendum musi być w sprawach ważnych dla państwa. A tak się składa że wśród PiSowskich takowych niema (bo interesują tylko nielicznych obywateli), więc Kopacz może ogłosić że chciała by wysłuchać tychże 6 milionów obywateli ale niestety było by to mocno nielegalne. Natomiast JOW-y, finansowanie partii czy też podatki dotyczą wszystkich dorosłych bez wyjątku (więc to referendum można było zrobić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2015 o 14:11, S1G napisał:

Co do samego referendum, to zawsze można "zagrać"
konstytucją, referendum musi być w sprawach ważnych dla państwa. A tak się składa że
wśród PiSowskich takowych niema (bo interesują tylko nielicznych obywateli) ...


Dzisiaj wypowiadał się jeden z Konstytucjonalistów, że jeżeli Prezydent i Senat uznają, że pytania postawione w referendum są istotne dla Państwa i obywateli, to są one ważne i kropka i nie muszą dotyczyć spraw ważnych dla Państwa.
Osobiście anulowałbym oba referenda i gdyby tak postąpił prezydent Duda, byłby na prawdę prezydentem wszystkich polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2015 o 14:18, lis_23 napisał:

Osobiście anulowałbym oba referenda i gdyby tak postąpił prezydent Duda, byłby na prawdę
prezydentem wszystkich polaków.

Mylisz się, wtedy byłby prezydentem w zasadzie niczyim. Bo dla tych co "przeciw" PiSowi, ważne są pytania o JOWy i finansowanie partii z referendum wrześniowego. Tak więc odwołując oba referenda, naraził by się dużo większej części społeczeństwa niż obecnie jawnie pomagając Kaczyńskiemu.

ps nie oszukujmy się, nie od dziś wiadomo że w Polsce prezydent to mało ważna funkcja, i bez poparcia premier(a) w zasadzie g..no może. Widać to było przy ostatnich wyborach na to stanowisko, kandydaci byli tak mało znaczący, że funkcję tę piastuje "człowiek znikąd". Nawet sam Duda stwierdził przy jakiejś okazji że pasowało by w końcu ustalić czy mamy silnego prezydenta z wyborów powszechnych, czy też obecnego słabego ale wybieranego przez parlament.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2015 o 15:19, S1G napisał:

Mylisz się, wtedy byłby prezydentem w zasadzie niczyim. Bo dla tych co "przeciw" PiSowi,
ważne są pytania o JOWy i finansowanie partii z referendum wrześniowego. Tak więc odwołując
oba referenda, naraził by się dużo większej części społeczeństwa niż obecnie jawnie pomagając
Kaczyńskiemu.

Cóż, tak twierdzi też kilku komentatorów, że gdyby odwołał oba referenda okazałby się silnym politykiem.

Dnia 21.08.2015 o 15:19, S1G napisał:

Nawet sam Duda stwierdził przy jakiejś okazji że pasowało by w końcu ustalić
czy mamy silnego prezydenta z wyborów powszechnych, czy też obecnego słabego ale wybieranego
przez parlament.

Osobiście byłbym za modelem kanclerskim ( Niemcy ): silny premier z prezydentem od spraw reprezentacyjnych.
Chętnie widziałbym też model dwupartyjny w polskim Sejmie i Senacie. I tak mamy wojnę PIS vs PO a taki model spowodowałby, że do Parlamentu nie weszli by wszelkiej maści populiści. Niestety, tutaj specjaliści uważają, że im więcej partii politycznych, tym lepiej. Ba! należałoby nawet obniżyć próg wyborczy do 3%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2015 o 15:34, lis_23 napisał:

Chętnie widziałbym też model dwupartyjny w polskim Sejmie i Senacie. I tak mamy wojnę
PIS vs PO a taki model spowodowałby, że do Parlamentu nie weszli by wszelkiej maści populiści.


Hm, to zdanie sugeruje, że wymienione partie to nie populiści. Ciekawa sprawa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2015 o 15:34, lis_23 napisał:

Chętnie widziałbym też model dwupartyjny w polskim Sejmie i Senacie. I tak mamy wojnę
PIS vs PO a taki model spowodowałby, że do Parlamentu nie weszli by wszelkiej maści populiści.

Ależ te partie to 100% populiści, a wojna między nimi jest czysto pozorna (i służy trzymaniu mniejszych partii poza sejmem, na zasadzie głosujcie na nas bo inaczej oni wygrają a wtedy będzie sodoma i gomora/państwo wyznaniowe (niepotrzebne skreślić)). Obie partie różnią się głównie PR-em.

System dwupartyjny nie byłby zły, ale potrzebowalibyśmy do niego dwóch skrajnie różnych partii, np liberałów i socjalistów. Problem w tym że u nas są tylko partie socjalistyczne. Co prawda Korwin częściowo liberalny (gospodarka) ale cała reszta niestety nie do przyjęcia. i właśnie ze względu na tą resztę nie ma nasz na zostanie jedną z tych dwóch partii. Gdyby to był wybór PO czy PiS, chodzenie na wybory nie miało by sensu bo zmiana rządu niewiele by zmieniała w życiu obywateli.

zgadzam się za to co do prezydenta, taki system byłby odpowiedni zwłaszcza że premier już silny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że nie byłoby tworów typu Palikot, Kukiz czy Korvin.
A czy Demokraci i Republikanie w USA to populiści? Oczywiście że tak, ale są to dwa największe twory polityczne i wtedy sprawa byłaby jasna i byłyby dwie wizje Polski do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się