Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

A jakie kolega widzi istotne różnice między nimi? Weź pod uwagę że podwyższenie wieku emerytalnego było przygotowywane jeszcze za rządów PiS-u z przystawkami.

ps chodzi mi naturalnie o to co PiS robił za swoich rządów a PO robi, bo z obietnic to politycy z obu grup gadają to co ich grupy docelowe chcą usłyszeć, a potem robią coś innego. Zaś "Gender" i in-vitro skutecznie zmniejszyły zainteresowanie kościelną komisją majątkową (która gdyby doprowadzić sprawę do końca mogła by się okazać przekrętem na taką skalę, że dotychczasowe afery w tym ART-B trzeba by zdegradować do miana drobnicy). A już na pewno KK nie mógł by twierdzić że państwo jest mu cokolwiek winne, tylko sam musiał by oddać nadwyżkę i zacząć wreszcie płacić podatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 15:04, S1G napisał:

A jakie kolega widzi istotne różnice między nimi?


PIS chce władzy absolutnej i uznania Polski za najważniejszy kraj w Europie ( przez co Kaczyński nie różni się tak wiele od krytykowanego Putina ). Gotowi są skłócić nasz kraj z większością sąsiadów z UE, byleby tylko mieć dobre stosunki ze wschodnią Europą i wejść amerykanom do tyłka bez masła ;) PIS nie ma też żadnego respektu przed UE i jej prawem.

PO jest bardziej cywilizowaną partią, nie chce zamykać sobie żadnych dróg w UE i nie chce napiętych stosunków z żadnym z sąsiadów. PO nie chce też aż tak ścisłej współpracy z USA ( przynajmniej nie kosztem partnerów z UE ), boi się Unijnego prawa i nie będzie go łamać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 14:55, lis_23 napisał:

Nie ważne czy ZUS czy coś co go zastąpi, ważne byleby mi ktoś tę rentę wypłacał ;)


Żeby tylko miał ci kto te pieniądze płacić. Wątpię, żeby ktokolwiek chciał raptem za psi gwizdek płacić obywatelom świadczenia za ZUS który zbankrutował. To tak samo, jak by ktoś miał płacić mi pensję w momencie jak moja firma padnie bo okaże się nierentowna i niewypłacalna - gdzie tu sens i logika xD ?

Dnia 25.08.2015 o 14:55, lis_23 napisał:

Za OFE nie płaczę, miałem zaledwie jedną składkę ;)


To fajnie, twoi rodzice zapewne mieli tam grube pieniądze, podobnie jak moi i całkiem spora część narodu która okradziono. Dodatkowo nasz zbaraniały naród szybko zapomniał, że te pieniądze wyjęli nam bezprawnie, jak złodzieje z naszej kieszeni.

Dnia 25.08.2015 o 14:55, lis_23 napisał:

PIS i prezydent mogliby otwarcie powiedzieć czym skutkuje obniżenie wieku emerytalnego,
ale brak im odwagi. Oni cały czas utrzymują, że jak przejmą władzę to zlikwidują szarą
strefę i wszyscy będą płacić podatki ;) i stąd wezmą kasę na obietnice swoje i Dudy.


Duda-wielkie-cuda i Jarosław-Polskezbaw będa ciagnąć kabaret tak jak to robił Wszystko-moge-Tusk i Nic-nie-mogę-Komorowski, jest to logiczne i oczywiste. Każdy jeden który by ich zastąpił, czy to Palikot, Kukiz, JKM /wstaw dowolnego politycznego pokemona/, będzie robił dokładnie to samo, bo jakość klasy politycznej w naszym kraju to standard świni przy korycie. Każdy ryje tak samo tylko przed wyborami wciska inne bajki, żeby się marketing zgadzał.

Dnia 25.08.2015 o 14:55, lis_23 napisał:

Dla mnie nie ma i nigdy nie było POPISu, jest PIS na który nie zagłosuję nigdy w życiu,
oraz PO, które mimo wad jest dla mnie akceptowaną opcją.


Zwalę to na karb twojego niedowidzenia =)
PO i PiS to jest jeden wór. Ten sam program wyborczy, ta sama mentalność, te same oszołomy [no może w PiSie trochę większa kato-prawica niż w PO z bardziej skrajnym pierdzielcem, ale to kosmetyczne różnice], te same złodziejskie nawyki [można by wytykać POwcom ile kasy przetrwonili na bzdury i tak samo robił PiS - przypomnę tylko podgrzewane chodniki jak się Kaczor wywalił o własne sznurówki swego czasu w zimę czy podróże Baltazara Gąbki vel Hoffmana tudzież Ziobry onegdaj].
Z drugiej strony cała reszta jest też nie lepsza, ergo - problem Polski = nie ma na kogo głosować, wszyscy pierdzą w jedną tubę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 15:11, Zekzt napisał:


To fajnie, twoi rodzice zapewne mieli tam grube pieniądze, podobnie jak moi i całkiem
spora część narodu która okradziono. Dodatkowo nasz zbaraniały naród szybko zapomniał,
że te pieniądze wyjęli nam bezprawnie, jak złodzieje z naszej kieszeni.

Akurat nikogo takiego nie znam. Ojciec prowadzi własną działalność gospodarczą, a mama jest na rencie od ok. 20 lat.
Po prostu OFE mnie nigdy nie interesowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 15:11, Zekzt napisał:

To fajnie, twoi rodzice zapewne mieli tam grube pieniądze, podobnie jak moi i całkiem
spora część narodu która okradziono. Dodatkowo nasz zbaraniały naród szybko zapomniał,
że te pieniądze wyjęli nam bezprawnie, jak złodzieje z naszej kieszeni.

Ja pamiętam, że moje pieniądze bezprawnie tam wpłacono. A dorabiali się na tym wszyscy oprócz właścieli kont emerytalnych.

Dnia 25.08.2015 o 15:11, Zekzt napisał:

Z drugiej strony cała reszta jest też nie lepsza, ergo - problem Polski = nie ma na kogo
głosować, wszyscy pierdzą w jedną tubę.

To przynajmniej wybór na kogo głosować jest łatwy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2015 o 15:23, zadymek napisał:

Ja pamiętam, że moje pieniądze bezprawnie tam wpłacono. A dorabiali się na tym wszyscy
oprócz właścieli kont emerytalnych.


A to też swoją drogą, odrębna kwestia.

Dnia 25.08.2015 o 15:23, zadymek napisał:

To przynajmniej wybór na kogo głosować jest łatwy ;)


No ba. Zawsze mnie dziwi mała frekwencja na wyborach - przecież wystarczy iść i walnąć krzyżyk losowo, i tak wyjdzie na jedno i to samo =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tusk zarabia ciężką forsę na UE, więc nic dziwnego że są "Za" Swoją gdzieś ty widział tą antyunijność PISu? Bo faktycznie przydało by się opuścić tego duchowego spadkobiercę ZSSR i przejść np do NAFTA, co oznacza współpracę z USA. Realnie dla PiS liczy się to samo co dla PO, czyli kasa, kasa i jeszcze raz kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 15:34, S1G napisał:

Tusk zarabia ciężką forsę na UE, więc nic dziwnego że są "Za" Swoją gdzieś ty widział
tą antyunijność PISu?


Może nie do końca anty, co niechęć do pewnych krajów, jak Niemcy, UK, itp. Sam Kaczyński mówił, że z Niemcami możemy rozmawiać gdy wymrze chyba 10 te pokolenie urodzone po WW II.
Pamiętaj też, że PIS należał do partii Eurosceptycznych, gdy było referendum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PiS mimo posiadania dokładnie takiego samego programu jak PO należał do partii wszystko-sceptycznych będąc w opozycji, to logiczny tok rozumowania tego typu zakłamanych oszołomów :)
Gdyby wybory wygrał PiS w poprzednich kadencjach a nie PO to robił by dokładnie to samo co platforma. PO natomiast było by wtedy wszystko-sceptyczną opozycją. Taki "wiejski kabaret".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

\

Dnia 25.08.2015 o 16:00, lis_23 napisał:

Może nie do końca anty, co niechęć do pewnych krajów, jak Niemcy, UK, itp. Sam Kaczyński
mówił, że z Niemcami możemy rozmawiać gdy wymrze chyba 10 te pokolenie urodzone po WW
II.

Usłyszenie prawdy od polityka to najbardziej niemożliwa z niemożliwych rzeczy, tym bym się nie przejmował.

Dnia 25.08.2015 o 16:00, lis_23 napisał:

Pamiętaj też, że PIS należał do partii Eurosceptycznych, gdy było referendum.

Wprowadzili swoich ludzi do europarlamentu, zaczęli trzepać kasę to z miejsc "polubili" UE. Jedynym zgrzytem jest to, że jak ktoś im się zbuntuje to nie mogą pozbawić go stanowiska. Raz zdobyty "brukselski" mandat i przynależność do frakcji zostaje z tobą do końca kadencji, nawet jak z hukiem wylecisz partii która cię tam wprowadziła.

ps na chwilę obecną nie mamy chyba znaczących środowisk antyunijnych. Być może Ruch Narodowy my się nadał, ale mają śladowe poparcie i są tak daleko jak się tylko da od obszaru mojego zainteresowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 16:09, Zekzt napisał:

PiS mimo posiadania dokładnie takiego samego programu jak PO należał do partii wszystko-sceptycznych
będąc w opozycji, to logiczny tok rozumowania tego typu zakłamanych oszołomów :)
Gdyby wybory wygrał PiS w poprzednich kadencjach a nie PO to robił by dokładnie to samo
co platforma. PO natomiast było by wtedy wszystko-sceptyczną opozycją. Taki "wiejski
kabaret".

Bo obie partie szukają tzw elektoratu negatywnego, czyli tych którzy "nie trawią" tej drugiej. Na głosowaniu na Tuska żeby powstrzymać "oszołoma" Kaczyńskiego oraz na Kaczyńskiego celem powstrzymania "antypolskiego" Tuska stworzono 2 największe partie w Polsce, które oficjalno - formalnie nie mają nic do zaoferowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w komisji referendalnej i oczywiście frekwencji zdradzać przepisy nie pozwalają, ale jak byłem głosować u siebie w okręgu [właśnie wróciłem z pierwszej zmiany, na liczenie głosów jadę o 22, w drodze do domu zahaczyłem o swój lokal wyborczy i oddałem swoje głosy] to widziałem puste pozycje w rubrykach do podpisu, byłem jedynym ze swojej ulicy jaki dziś przyszedł.

Podejrzewam, ze jest to pierwsze i ostatnie referendum na dosyć długi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2015 o 14:28, Zekzt napisał:

Podejrzewam, ze jest to pierwsze i ostatnie referendum na dosyć długi czas.


Z kim bym dzisiaj nie rozmawiał przez telefon czy twarzoksiążkę, był bardzo zdziwiony faktem, że dziś jest jakieś referendum. Coś tam wisi na tablicach ogłoszeń, "ale to Kukiz, chyba jeszcze z kampanii prezydenckiej."

Widać niektórym nie na rękę, żeby frekwencja była duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na referendum byłem i też podpisów na kartce nie widziałem. I to tyle jeśli o mnie chodzi do 22, bo nie chce mi się sądownie udowadniać wyższości konstytucji (wolność wypowiedzi) nad zbędą i martwą ustawą o ciszy wyborczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2015 o 15:24, Arclight napisał:

Widać niektórym nie na rękę, żeby frekwencja była duża.


Widzisz bo to jest celowe działanie.
Potem będzie piekna wymówka przy kolejnych referendach, tj panująca w danej chwili władza powie - no dajcie spokój, szkoda pieniędzy jak chcecie referendów a potem jest frekwencja na mizernym poziomie i i tak jest nieważne.

Tylko wszyscy oczywiście zapomną o kwestii pytań. Obecne pytania są zwyczajnie głupie bo i tak by NIC nie zmieniły.

Zróbmy referendum z pytaniami np :

Czy jesteś za prywatyzacją lasów państwowych ?

Czy jesteś za kara śmierci ?

Czy jesteś za przyjmowaniem imigrantów ?

Czy jesteś za wyjściem z unii europejskiej ?

I wtedy pogadajmy o frekwencji. Bo chociaż z jednym z poniższych pytań na karcie jestem pewien, że 50% wymaganego progu ważności przebito by z przysłowiowym palcem w tyłku [a i kart do głosowania by może gdzieniegdzie zabrakło, bo warto dodać, ze karty wydawane są orientacyjnie i szacunkowo, nie na każdym referendum wydaje się 100% kart, u nas obecnie wydano np 70% w okręgu gdzie jestem w komisji, dopiero jak frekwencja dobija do limitu kart i rokuje na przebicie szacunków dowozi się dodruk z urzędu]


P.S.
Dla zainteresowanych - podam po ciszy wyborczej procent głosów ważnych jaki uzyskamy, uprawnionych do głosowania mamy w naszym kręgu niecałych 1300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2015 o 13:33, kerkas napisał:

Panowie i Panie, byliście głosować na referendum ?


Nie. Nikt z mojej rodziny i otoczenia. Pewnie jakby połączyli to z parlamentarnymi to bym ewentualnie krzyżyk zaznaczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2015 o 00:13, Zekzt napisał:

Frekwencja w mojen komisji wyniosła zawrotne 9,28%.
Hip hip hurra chce się rzec :-)


I osobiscie stawiam na to, ze w calej Polsce glosowalo niewiele ponad te 9,28%. Sam nie glosowalem bo pytania idiotyczne. Jakby byly pytania, ktore sam przytoczyles, to bylbym pierwszy w kolecje o 6 rano ;) (choc nie oszukujmy sie, wladza [obojetnie jakiej partii] bala by sie wyprowadzenia referendum wsprawie imigrantow, bo wynik kazdy glupi przewidzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że ktokolwiek przy korycie będzie ryjem rył - referendum z którymkolwiek z moich przykładowych pytań, danego nam zobaczyć nie będzie :) *
Już pal sześć imigrantów, od lat nie chcą nam zezwolić na referendum w sprawie kary śmierci zastawiając się gówno wartymi badaniami obopu które to rzekomo mają oddawać to jak Polacy podchodzą do tej kwestii.


*
Poleciałem mistrzem Yodą =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się