Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Niektórzy piszą, że nie stać nas na refundację in vitro, a czy stać nas na skup węgla od nierentownych kopalń? Właśnie coś takiego zapowiedział wczoraj rząd i prezydent, który zamykanie kopalń uznał za antypolskie działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2015 o 17:28, kerkas napisał:

P racojcowie i Starcy rzucili w naród nową myślą.
Myśl ta jak to na ich standardy przystało zaiste "rewolucyjna" jest , otóż "mędrcy" chcą
aby informację
o tym że ktoś został poczęty metodą in vitro wpisywać do dowodu :(

Zwykła stygmatyzacja "nieprawomyślnie poczętych", całkowiecie w ich stylu "my nie szukamy zwady i szanujemy wasz wybór, ale wy jesteście tacy i tacy, i w ogóle to do piekła z wami".
Jak zaczną wpisywać Gamerscore, to się będzie działo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie, co mówią ludzie od Kukiza: otóż, Trybunał Konstytucyjny jest niepotrzebny i należy go zlikwidować i zastąpić Sądem Najwyższym do którego sędziów wybierać ma " naród ".
Ten mityczny " naród " powinien wybierać wszystkich i decydować o wszystkim: kto ma być policjantem, lekarzem, pilotem, itp.
Nie ważne jest wykształcenie, umiejętności, itp. ważny jest naród.
Pamiętam że przed wyborami były tu osoby, które chciały wszystko rozwiązywać na drodze referendum to teraz będziecie mieć wybory " narodu " ;)
PIS natomiast uważa, że ta część społeczeństwa, która nie brała udziału w wyborach tak naprawdę poparła PIS i dała im zielone światło aby mogli robić co chcą - śmiać się, czy płakać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2015 o 21:10, lis_23 napisał:

PIS natomiast uważa, że ta część społeczeństwa, która nie brała udziału w wyborach tak
naprawdę poparła PIS i dała im zielone światło aby mogli robić co chcą - śmiać się, czy
płakać?


Teraz pis chce zmieniać granice województw, oczywiście ta banda kretynów nie wie że pociągnie to za sobą utratę części dotacji z UE, ale dla nich to nie problem oni chcą wyjść z UE i Nato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beata Kempa ogłosiła, że nie opublikuje wyroku TK z 3 grudnia ( zapewne z 9 także ) ponieważ, jej zdaniem, wyrok jest nieprawomocny gdyż obradował w składzie pięcioosobowym zamiast w pełnym składzie. Jest to ponoć próba ratowania prezydenta przed Trybunałem Stanu.
Ogólnie, PIS uważa, że prezydent uratował TK, ratując jego pluralizm ( bo TK nie może być " lewacki " ) oraz szanując wolę narodu, który to naród wybrał PIS i Dudę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2015 o 12:27, lis_23 napisał:

Beata Kempa ogłosiła, że nie opublikuje wyroku TK z 3 grudnia ( zapewne z 9 także ) ponieważ,
jej zdaniem, wyrok jest nieprawomocny gdyż obradował w składzie pięcioosobowym
zamiast w pełnym składzie. Jest to ponoć próba ratowania prezydenta przed Trybunałem
Stanu.
Ogólnie, PIS uważa, że prezydent uratował TK, ratując jego pluralizm ( bo TK nie może
być " lewacki " ) oraz szanując wolę narodu, który to naród wybrał PIS i Dudę.

Ja czytałem, że KPRM jednak będzie drukować i że to "kłamstwa". I oczywiście ubolewania, że prezes TK zamiast pójść na dywanik do premiera, leci na skargę do mediów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarosław w TV republice zapowiedział że szykują ustawę naprawczą dla trybunału konstytucyjnego. Czyli wszystko idzie zgodnie z planem instytucja trybunału zostanie częściowo zdemontowana a przez następne 4 lata wyborcy nawet przy tej masowej histerii jaką pompują wszystkie media szczególnie tvp(choć to w przeciągu paru miesięcy też się skończy) i tak zapomną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kaczyński mówił, że Marszałek Sejmu powinien zwrócić się do prezesa TK o unieważnienie wyroku z 3.12 i że wyrok ów nie powinien być publikowany, gdyż jego prawomocność jest co najmniej wątpliwa, gdyż wydało go pięciu a nie dziewięciu sędziów TK i taki wyrok absolutnie nie powinien być publikowany.
Aha, Kaczyński sugerował jeszcze, że sędzia Rzepliński i " dwaj inni " powinien / powinni się podać do dymisji.
Kaczyński wspominał też coś o " genie zdrady narodowej " ale nie dosłyszałem jeszcze, kto jest owym genem obdarzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2015 o 10:00, lis_23 napisał:

Aha, Kaczyński sugerował jeszcze, że sędzia Rzepliński i " dwaj inni " powinien / powinni
się podać do dymisji.

Ta trójka sama wyłączyła się ze sprawy, więc to ostatni, od których oczekiwałbym dymisji. Chyba, że chodzi mu o ...no nie, czy JK liczy na to, że nieusuwalni sędziowie TK uniosą się honorem i zrobią mu prezent na BN? Gdyby sędziowie TK mieli podawać się do dymisji ilekroć okaże się, że współpracowali przy bublu (częściowym), to nie byłoby sensu powoływać ich na stanowiska.
Czytałem opinie, że wspomniany bubel to mógł być akt sewizlizmu wobec rządu PO, a orzeczenie z 3.12 to z kolei włażenie w ehkhm nowemu rządowi. Jeśli to prawda, to sędziowie TK zasłużyli na szambo, w którym teraz brodzą.

BTW Jak już o dymisjach mowa: obstawiamy dymisję rządu Szydło?
Ja daję 1 rok ;)

Dnia 12.12.2015 o 10:00, lis_23 napisał:

Kaczyński wspominał też coś o " genie zdrady narodowej " ale nie dosłyszałem jeszcze,
kto jest owym genem obdarzony.

Takie zagrywki słowne, to prawie jak podpis ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę się wtrącę. A czy prezes TK to przypadkiem nie ten co uciekał z sejmu z marynarką na głowie jak przestępca? Jeżeli sędziowie, którzy mają sprawdzać zgodność ustawy z konstytucją, współtworzą ustawę niezgodną z nią to chyba mają kiepskie referencje.
Czytałem, że w poprzedniej kadencji nie wykonywano wyroków TK nawet 50 razy - dlaczego ani razu tak głośno o tym nie było w mediach?
Inne pytanie to kiedy powstał TK, w jakich czasach i w jakim celu? Aby strzec przestrzegania konstytucji czy kontrolować większe zmiany w państwie? Blokować lustracje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2015 o 12:38, Khorn1237 napisał:

Trochę się wtrącę. A czy prezes TK to przypadkiem nie ten co uciekał z sejmu z marynarką
na głowie jak przestępca? Jeżeli sędziowie, którzy mają sprawdzać zgodność ustawy z konstytucją,
współtworzą ustawę niezgodną z nią to chyba mają kiepskie referencje.
Czytałem, że w poprzedniej kadencji nie wykonywano wyroków TK nawet 50 razy - dlaczego
ani razu tak głośno o tym nie było w mediach?
Inne pytanie to kiedy powstał TK, w jakich czasach i w jakim celu? Aby strzec przestrzegania
konstytucji czy kontrolować większe zmiany w państwie? Blokować lustracje?


Sędziowie TK pracowali nad ustawą ale w jej poprzednim kształcie, czyli przed poprawką, która pozwalała wybrać pięciu a nie trzech sędziów. Była to wersja prezydencka, która potem została zmieniona w sejmie.
Pamiętaj, że TK daje często dosyć długi czas na wykonanie wyroku, który dotyczy jakiejś ustawy. Czasem są to nawet dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2015 o 12:38, Khorn1237 napisał:

Trochę się wtrącę. A czy prezes TK to przypadkiem nie ten co uciekał z sejmu z marynarką
na głowie jak przestępca?


Nie. Z zasłonięta twarzą uciekał przed dziennikarzami wybrany przez PiS nibysedzia TK. Twierdził przy tym, że to dlatego, ze źle wypada w telewizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dosłowny cytat z Kaczyńskiego:

" - ​To jest też ten nawyk donoszenia na Polskę zagranicą. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. Ten najgorszy sort Polaków jest niesłychanie aktywny, bo czuje się zagrożony. Wojna, komunizm, transformacja temu typowi ludzi dawała szanse - "

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-najgorszy-sort-polakow-kaczynski-wywolal-gigantyczne-oburzen,nId,1937727#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2015 o 16:50, lis_23 napisał:

Dosłowny cytat z Kaczyńskiego:

" - ?To jest też ten nawyk donoszenia na Polskę zagranicą. W Polsce jest taka fatalna


Żle się dzieje w państwie duńskim - że zacytuję Szekspirowskiego Hamleta .
Zastanawiam się co ci szaleńcy z pis-u jeszcze wymyślą ? Przecież działania Macierewicza to podkopywanie zaufania innych państw do Polski, za chwilę nikt z nami nie będzie współpracował.

Trzeba zbierać podpisy pod referendum aby odwołać tego przedstawiciela Vichy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już po tym jak rozwalił WSI i opublikował dokumenty nt. służb informacyjnych w internecie mówiłem, że Macierewicz to agent radzieckiego, tfu rosyjskiego wywiadu. 20-letni doradca w MON, nocne najście na natowską komórkę wywiadu i wymiana ludzi. Ciekawe co będzie dalej.

Albo ruski szpieg, albo szaleniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2015 o 17:49, fenr1r napisał:

Albo ruski szpieg, albo szaleniec.


No gdzie tam?!
Wielki Patriota! ;)

Dajcie im porządzić w końcu.
Jak pokazały już przeszłe doświadczenia, i tak prędzej niż później pozagryzają się między sobą i znowu będą wcześniejsze wybory...

Co nie zmienia faktu, że w ich trakcie zostanie wybrane znowu PO... u... przepraszam Nowoczesna PO. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2015 o 17:40, kerkas napisał:

Zastanawiam się co ci szaleńcy z pis-u jeszcze wymyślą ?


Po tym, co robią teraz - strach pomyśleć o tym, co będzie.
TK zły, bo propełowski. Nie mają zamiaru respektować jego orzeczeń, ale swoich sędziów w nim zainstalowali i pewnie będzie ich jeszcze więcej. Czy tylko ja tu wyczuwam paradoks?
Wymienili już większość "kierowników" w czym tylko się dało. Niedługo wezmą się za telewizję publiczną i radio.
O szykującej się "burzy smoleńskiej" i "cyrku smoleńskich ekspertów" nie wspomnę.

Kiedyś tam usłyszałem, jak ktoś tam powiedział, że oni zostali wybrani przez większość narodu i mają prawo do tego, co robią, gdyż taka jest wola narodu.
Kto tak trochę kuma w czym rzecz, może dostrzec, że Dżarosław powoli się gubi w tym wszystkim. Ogólnie pis to jest jak sekta, wszyscy mówią to samo, że robią dobrze. I są bardzo bezczelni w rozmowach medialnych, myślałem, że polski Hof czy Mastelarek byli nie przebierali w słowach, ale teraz prawie każdy się wymądrza i używa "mowy nienawiści". Interpretują prawo tak, jak akurat im wygodnie. Koniec arogancji władzy zapowiadali, a tymczasem wszyscy widzimy jak jest.
Obietnice wyborcze swoje i swojego prezydenta spełnią, ale jakim kosztem? W kampanii wyborczej schowali kilka osób, które teraz brylują w mediach i ogólnie w partii, a pewnie by oni trochę procent im odebrali, choć akurat ukrywanie się zdarzało wcześniej.
Ogólnie jeszcze zastanawia mnie, dlaczego niektórzy ministrowie siedzą cicho? A ten cały M. Morawiecki i jego super resort rozwoju, istnieją? Gowin by nie mógł się odezwać w związku z TK? Dżarosław, aż taką ma władzę, że nikt bez jego zezwolenia nie może nawet się odezwać?

Może być tylko gorzej.

Dnia 18.12.2015 o 17:40, kerkas napisał:

Przecież działania Macierewicza
to podkopywanie zaufania innych państw do Polski, za chwilę nikt z nami nie będzie współpracował.


Wina Tuska i PO.
PO i jego osiem lat kradzieży było nieciekawe. Ogólnie pijawki wypiły przez te lata wiele złotej krwi narodu, nie można nic o nich dobrego powiedzieć, ale czy pis jest lepszy? A nawet pół roku nie wykonują "woli narodu". :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że ponoć jeden z ich nowych sędziów TK już w wakacje miał się powoływać przed policją na to, że jest sędzią TK ;) więc PIS już znacznie wcześniej miał to zaplanowane.
Kolejną ciekawostką jest to, że szefem Orlenu został niedawny poseł PISu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2015 o 18:41, Kakarotto napisał:

Po tym, co robią teraz - strach pomyśleć o tym, co będzie.
TK zły, bo propełowski. Nie mają zamiaru respektować jego orzeczeń, ale swoich sędziów
w nim zainstalowali i pewnie będzie ich jeszcze więcej. Czy tylko ja tu wyczuwam paradoks? /ciach/ itg

1. Again
2.Again
3.Again
4. ...
Ogólnie: a kogo to dziwi? I kto się spodziewał, że [tym razem] będzie inaczej (pomijając frajerów przy urnach)?
Ja się spodziewalem, Pan się spodziewał, mało kto się nie spodziwał. Cieszmy się zatem, że demskowanie PiS zabrało tak mało czasu, i już obstawiajmy kto "po nich". Oby nie potop;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź Ziobry; ogólnie z TK chodzi o to, żeby prezes Rzepliński nic nie mógł ;) PIS i Ziobro mają jakąś obsesję na punkcie Rzeplińskiego i TK, który ma im zablokować nawet 500 zł na drugie i następne dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się