Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Kilka dni temu został ogłoszony wyrok w sprawie W. Szumlińskiego. Proces w którym zeznawał (obecnie były) prezydent RP Komorowski. Temat unikany przez media i dlatego mało osób słyszało o Pro Civili. to dobry początek, może ktoś zajmie się tą sprawą.
Oprócz tego w mediach trzeba zaprowadzić jakieś standardy, żeby informowały, przedstawiały fakty a nie mówiły jak myśleć (prosty przykład: najpierw pokażemy debatę a potem powiemy co macie o niej myśleć).
Nie jestem zwolennikiem PiS''u, ale mam nadzieję że zaczną sprzątać po PO. Może za jakiś czas minie postkomuna.

Macierewicz rosyjskim szpiegiem? Prędzej amerykańskim czy żydowskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2015 o 11:35, Khorn1237 napisał:

Nie jestem zwolennikiem PiS''u, ale mam nadzieję że zaczną sprzątać po PO. Może za jakiś
czas minie postkomuna.

Sorry, ale jeżeli Kaczyński / Kaczyńscy / chciał coś sprzątać to mógł to robić na początku lat 90-tych po upadku komuny, a nie teraz.
Swoją drogą, Kaczyński mówił, że ten, kto skarży się/ donosi na Polskę za granicą to " gorszy sort polaków ", a czy to czasami nie pan prezydent Duda jako pierwszy nie poskarżył się w Niemczech, że w Polsce źle się dzieje? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2015 o 11:52, lis_23 napisał:


> Nie jestem zwolennikiem PiS''u, ale mam nadzieję że zaczną sprzątać po PO. Może
za jakiś
> czas minie postkomuna.
>
Sorry, ale jeżeli Kaczyński / Kaczyńscy / chciał coś sprzątać to mógł to robić na początku
lat 90-tych po upadku komuny, a nie teraz.
Swoją drogą, Kaczyński mówił, że ten, kto skarży się/ donosi na Polskę za granicą to
" gorszy sort polaków ", a czy to czasami nie pan prezydent Duda jako pierwszy nie poskarżył
się w Niemczech, że w Polsce źle się dzieje? ;)

Słyszałeś o rządzie Olszewskiego? Film "Nocna Zmiana", pokazuje reakcje na lustrację. Albo TK blokujący lustrację, zwłaszcza sędziów czy prokuratorów. Trzeba rozliczyć się z przeszłością, jak w innych krajach, i ruszyć dalej.

Przynajmniej nie pojechał specjalnie do Niemiec, żeby odpowiedzieć na to pytanie i się poskarżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2015 o 13:21, Khorn1237 napisał:

Słyszałeś o rządzie Olszewskiego? Film "Nocna Zmiana", pokazuje reakcje na lustrację.
Albo TK blokujący lustrację, zwłaszcza sędziów czy prokuratorów. Trzeba rozliczyć się
z przeszłością, jak w innych krajach, i ruszyć dalej.


A kogo Wy tam chcecie niby "rozliczać" 25 lat po 1990 roku?
Czy osoby jak Jasiński, Kryże, Piotrowicz i reszta też zostaną "rozliczeni", czy jednak już są tymi "prawdziwymi Polakami", a nie tymi gdzie "stało ZOMO". ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Większość to już albo stare dziadki, albo nie żyje. Jeżeli PIS chce rozliczać postkomunę to musiałby odebrać dorobek, przywileje wszystkim, którzy dorobili się przez ostatnie 26 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2015 o 13:21, Khorn1237 napisał:

Albo TK blokujący lustrację, zwłaszcza sędziów czy prokuratorów. Trzeba rozliczyć się
z przeszłością, jak w innych krajach, i ruszyć dalej.


Co by następnym głupot nie wypisywać, a przy okazji by wyrwać Cie z omamów spisków i komuszych służb specjalnych, poczytaj sobie może chłopie to:
http://trybunal.gov.pl/rozprawy/komunikaty-prasowe/komunikaty-po/art/3482-lustracja/
i to:
http://ipn.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0009/49293/DzU_2013_1388.pdf
W tym drugim przypadku wystarczy, że przeczytasz art. 4 ustawy i art. 7 ust. 1 i porównasz, z tym, co wcześniej napisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2015 o 15:31, meryphillia napisał:

A kogo Wy tam chcecie niby "rozliczać" 25 lat po 1990 roku?
Czy osoby jak Jasiński, Kryże, Piotrowicz i reszta też zostaną "rozliczeni", czy jednak
już są tymi "prawdziwymi Polakami", a nie tymi gdzie "stało ZOMO". ;D


Moim zdaniem, powinniśmy rozliczyć całą przeszłość - bez względu w jakiej partii teraz są.
Dużo osób jeszcze żyje, byli tajni współpracownicy są autorytetami w mediach. Są tak zwane resortowe dzieci.
Dlaczego niektóre procesy o stan wojenny trwały tak długo? Generałowie nawet nie zostali zdegradowani... może ktoś im pomagał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2015 o 21:51, Khorn1237 napisał:

Moim zdaniem, powinniśmy rozliczyć całą przeszłość - bez względu w jakiej partii teraz są.
Dużo osób jeszcze żyje, byli tajni współpracownicy są autorytetami w mediach. Są tak zwane resortowe dzieci.
Dlaczego niektóre procesy o stan wojenny trwały tak długo? Generałowie nawet nie zostali
zdegradowani... może ktoś im pomagał?

...a może po prostu mało komu zależy?
Spójrzmy prawdzie w oczy: klimat do rozliczeń był w okolicach 89, teraz ludzie chcą po prostu żyć, więc produktywniej jest wykreślić grubą kreskę i ...
A że generałowie nie zostali ukarani? A za co?

BTW Jak rozliczać przeszłość, to zacznijmy od Mieszka I, i barbarzyńskiego narzucenia "Polakom" religii - skoro sprawiedliwości stanie się zadość jeśli zemścimy się na potomkach, to nie widzę przeciwwskazań by to ciągnąć wstecz przynajmniej do IX wieku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2015 o 21:51, Khorn1237 napisał:

> A kogo Wy tam chcecie niby "rozliczać" 25 lat po 1990 roku?
> Czy osoby jak Jasiński, Piotrowicz i reszta też zostaną "rozliczeni", czy
jednak
> już są tymi "prawdziwymi Polakami", a nie tymi gdzie "stało ZOMO". ;D

Moim zdaniem, powinniśmy rozliczyć całą przeszłość - bez względu w jakiej partii teraz
są.


O.k. w pierwszej kolejności proponuję rozliczyć Jarosława Kaczyńskiego, jego tata żołnierz AK dostał po wojnie od państwa willę na Żoliborzu oraz wykładał na państwowej uczelni.
Jarosław Kaczyński ani nie został aresztowany podczas stanu wojennego ani internowany, za to teraz wielki patriota z niego co to z komuną od kołyski walczył.
Chcesz rozliczeń ? o.k. ale rozliczymy wszystkich Macierewicza,Kryże, Piotrowicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Premier Szydło mówiła dziś w specjalnym wydaniu " Kawy na Ławę ", że protestujący na ulicach to obrońcy systemu, ludzie którzy stracili władzę i stanowiska i nie mogą się z tym pogodzić.
Cóż, moim zdaniem, pani Szydło, jak i pan Kaczyński nie mogą się pogodzić z tym, że to są zwykli ludzie, a nie " armia PO ".
Zresztą, teraz wrogiem PISu jest już Petru i Rzepliński, bo to o nich pani premier mówiła najczęściej.
Skoro PIS owi tak zależy na odpolitycznieniu urzędów, itp. to dlaczego wszędzie powsadzał swoich ludzi? oni już mogą dorwać się do koryta, bo są nasi? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki, interesujący jest zwłaszcza punkt 4 z wyroku TK. Dzięki za linki, interesujący jest zwłaszcza punkt 4 z wyroku TK.
Spiski? Przecież spiski istnieją tylko w filmach... Komunistyczne służby?Spiski? Przecież spiski istnieją tylko w filmach... Komunistyczne służby -odwołam się tylko ponownie do WSI i Pro Civili.

Tak, wszystkich "rozliczyć", czyli otworzyć ''tajne'' archiwa i historycy mieli by co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2015 o 21:51, Khorn1237 napisał:

Dużo osób jeszcze żyje, byli tajni współpracownicy są autorytetami w mediach. Są tak
zwane resortowe dzieci.


Znaczy sugerujesz, że jeśli za 50 lat normą będzie kara śmierci za wypisywanie głupot w internecie, a za czyny swoich rodziców będą odpowiadały dzieci, to Twoje zostaną skazane? ;)

Nie było dekomunizacji zaraz po 89 i nie da się już jej przeprowadzić czysto.
Pogódźcie się z tym, że jak zwykle "Polak mądry po szkodzie"...
Pomyśl też dlaczego owa dekomunizacja nie została przeprowadzona, choć Solidarność, w tym i Kaczyńscy byli u władzy zaraz po upadku komuny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2015 o 23:26, Khorn1237 napisał:

Dzięki za linki, interesujący jest zwłaszcza punkt 4 z wyroku TK. Dzięki za linki, interesujący
jest zwłaszcza punkt 4 z wyroku TK.
Spiski? Przecież spiski istnieją tylko w filmach... Komunistyczne służby?Spiski? Przecież
spiski istnieją tylko w filmach... Komunistyczne służby -odwołam się tylko ponownie do
WSI i Pro Civili.

Tak, wszystkich "rozliczyć", czyli otworzyć ''tajne'' archiwa i historycy mieli by co
robić.


A powiedz mi kolego co mi da ta cała dekomunizacja ćwierć wieku po zmianie ustroju? Czy zapewni mi dobrze płatną i stałą pracę? Czy pozwoli gospodarce rozwijać się? A może zapewni co najmniej poprawne stosunki z innymi państwami i organizacjami międzynarodowymi? Odpowiedz mi co takiego daje teraz dekomunizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2015 o 21:51, Khorn1237 napisał:

Moim zdaniem, powinniśmy rozliczyć całą przeszłość - bez względu w jakiej partii teraz
są.


A wiesz, jak takie rozliczanie naprawdę wygląda? Nie w wersji podawanej w mediach, odpowiednio zabarwionej i przedstawionej w sposób zgodny z linią partyjną (nomen omen), ale faktycznie, bez owijania w bawełnę? Bo ja wiem. Mój ojciec, pracujący od końca lat siedemdziesiątych w jednym z ministerstw jako pracownik, powiedzmy, techniczny, który w "szczytowym" okresie swojej kariery był "aż" ekspertem, nigdy nie zajmował stanowiska choćby zbliżonego do kierowniczego, w 2005 roku prawie wyleciał na bruk. Otóż przyszedł młodzik z nowego rozdania, który stwierdził, że zrobi porządek z "komunistycznym betonem". Kij z tym, że mój ojciec nigdy do partii nie należał, nigdy nie mieszał się w politykę, a w pracy po prostu robił swoje, miał swoje obowiązki, z których się wywiązywał. W ciągu 2 czy 3 miesięcy od wyborów, w których PiS wygrał, musiał kilka razy pisać swój życiorys i przedstawiać go do "weryfikacji" odpowiednim osobom. Z kilkunastoosobowego wydziału w pracy zostało ich wtedy bodajże trzech. Ale robotę nadal odwalali za kilkunastu. Nie, nie było podwyżek. I do 2007 roku ojciec nie wiedział, czy wychodząc z pracy w piątek, będzie miał gdzie wrócić w poniedziałek. Tak właśnie wyglądało "rozliczanie" komunizmu przez PiS i ich koalicjantów. Facet, który zawsze był okazem zdrowia i który nigdy nawet kataru nie miał, nagle prawie został inwalidą. Serce, krążenie, nadciśnienie... Zdrowia nie odzyskał już do śmierci. I zmarł na zawał w wieku 58 lat.

Mojej babci obcięto w tym okresie emeryturę, którą pobierała po śmierci dziadka, bo szanowna władza uznała, że skoro dziadek był przez kilka lat w milicji (czyli podlegał pod MSW), to znaczy, że był częścią aparatu opresji. Dziadek był zwykłym krawężnikiem, prostym sierżantem, który potem odszedł ze służby i był kierowcą. Ale to się nie liczy. Przecież był komuchem, nie? Bo urodził się w niewłaściwym momencie.

To ciekawe, z jakim zapałem rozliczano zwykłych, szarych ludzi, z jaką łatwością niszczono im życie. Ale o tym nikt się nie zająknął, nikt nie wspomniał. Bo to już by źle wyglądało. Lepiej mówić, że cały czas rozlicza się przeszłość, bez wdawania się w szczegóły. A to, że gdyby nie pomoc rodziny, babcia musiałaby wybierać między wykupieniem leków na serce albo leków na nerki, to już przecież nie jest istotne. Ważne, że kolejny przebrzydły komuch został rozliczony.

Jak na to patrzę, nie wiem, czy mnie kiedyś jakiś pacan nie potraktuje podobnie. Bo za 10, 20 czy 30 lat może się okazać, że ja, jako "resortowe dziecko", również powinienem dostać głodową emeryturę, a najlepiej być postawiony przed sądem. Przecież to, że jestem w mundurówce, na pewno spowodowane jest znajomościami ojca i dziadka! Nieważne, że jestem zwykłym strasznym chorążym (a nie porucznikiem, jak pewien prawie 10 lat młodszy ode mnie gostek, który ma wujka w Ordynariacie Polowym WP). Nieważne, że pół roku życia poświęciłem na przygotowanie się do egzaminów wstępnych. Nieważne, że ojciec się do mnie nie odzywał przez prawie pół roku, a przez kolejne 3, aż do swojej śmierci, był na mnie obrażony, że poszedłem do firmy. Jestem przecież "resortowym dzieckiem". Przynajmniej według tych, którzy za wszelką cenę chcą się "rozliczyć z przeszłością".

I wiesz co? Niedobrze mi się robi, jak słucham takich oślepionych nienawiścią oszołomów, którzy klepią o rozliczaniu się z "przeszłością", a tak naprawdę zależy im tylko na jednym - żeby zrobić miejsce dla "swoich", bo przeszłość ich gucio obchodzi. Niestety, jak widać, nadal znajdują oni posłuch w społeczeństwie, któremu wydaje się, że takie akcje robione są dla jego dobra. Czas się obudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja też się podzielę wspominkami lustracyjnymi, z pierwszej lustracji.

Mój krewny należał do partii, i nigdy się nie wypisał - również nie udzielał się, jak większość zapisujacych się, ale to osobna kwestia- do tego, co najciekawsze, za PRL zajmował się tym, co dzisiejsi "pogromcy komuny" ukazują jako tępienie opozycji demokratycznej -w praktyce najczęściej wściekłego motłochu o mentalności kibolskiej i ideałach wybitnie socjalistycznych, zamykanych za pospolite przestępstwa. Mowa o przestępstwach, bo nasz komuszek to prokurator, któremu w stanie wojennym, jak wielu stróżom prawa wtedy, przyszło zamykać "pokojowych demonstrantów". Dodam jeszcze, że ów mecenas, wcześniej wojskowym będąc współtworzył kordon ochronny wokół niejakiego Wojtyły, a kto wie czy i nie wokół pewnych protestujących robotników.

A więc: komunista, opresor ludu pracującego i jeszcze dosłownie "stał tam gdzie ZOMO". Myślałby kto, że tacy jak on będą do odstrzału w nowym porządku, przynajmniej w ramach rewanżyzmu "porewolucyjnego".
Otóż nie jest tak pięknie. Okazuje się, że bycie w partii i zamykanie kamratów Wałęsy wcale nie kwalifikuje kogoś automatycznie do kosza na śmieci. Pan prokurator nie tylko przeszedł lustrację celująco i zachował stanowisko, nie tylko nie stracił poważania społeczności, ale ...otrzymał status pokrzywdzonego od IPN ;)
Mało tego, ludzie opozycji, których zamykał też darzą go szacunkiem i po latach bynajmniej nie kwestionują zasadności aresztu, tudzież nie odmawiają podania ręki.

Tak działa prawdziwa lustracja moi drodzy. I ludzie z PiS są tego świadomi: zakładam, że gdy mówią o dokończeniu lustracji, chodzi im nie tyle o zwięszenie zakresu, co rewizję przeszłych wyroków i ręczne sterowanie orzekaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasz prezydent wypowiadał się w radio BBC. Duda powtarzał tzw. " przekaz dnia ", czyli że nie możemy przeboleć, ze to PIS wygrał wybory i że wszyscy ci, którzy wychodzili na ulice w proteście przeciwko zmian w TK to ludzie, którzy stracili przywileje i stołki.
Ciekawe jest tylko to, że owe stołki PIS już rozdał swoim ludziom, a przeciwnicy PRLu i Putina działają dokładnie tak samo: centralizacja władzy i ograniczanie praw obywateli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2015 o 22:31, kerkas napisał:

O.k. w pierwszej kolejności proponuję rozliczyć Jarosława Kaczyńskiego, jego tata żołnierz
AK dostał po wojnie od państwa willę na Żoliborzu oraz wykładał na państwowej uczelni.
Jarosław Kaczyński ani nie został aresztowany podczas stanu wojennego ani internowany,
za to teraz wielki patriota z niego co to z komuną od kołyski walczył.

Ale za co miał być internowany skoro żadną ważniejszą osobistością opozycji wtedy nie był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2015 o 09:49, ZubenPL napisał:

Ale za co miał być internowany skoro żadną ważniejszą osobistością opozycji wtedy nie
był.


Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich
1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.
2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.
3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.
4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji kręgu doradców Lecha Wałęsy, nie zostaje internowany.
5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.
6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.
7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?
Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską. Opowieściami o wykańczaniu bolszewików?
Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prezydent Duda właśnie podpisał nowelizacje ustawy o TK, jeszcze tylko publikacja e dzienniku ustaw i nowe prawo wchodzi w życie, a TK praktycznie przestaje istnieć.
Teraz wystarczy, że piątka sędziów przeciągnie na swoją stronę jednego i nie będzie można wydać wyroku, bo nie będzie jednomyślnej większości i chyba o to w tym wszystkim chodziło.
Ziobro będzie mógł też odwołać teraz znienawidzonego przez PIS prezesa TK - Rzeplińskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się