Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2015 o 23:31, meryphillia napisał:

I dlatego też przecież śmieję się z Twojego podziwu: "zrezygnował z wielkich pieniędzy
by ratować kraj".

Napisałem, że zrezygnował z takiej kwoty dla takiej, a nie napisałem by ratować kraj :D ale dobra ważne, że na koniec doszliśmy do konsensusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2015 o 23:38, Paoro napisał:

> Wiesz mógłbym napisać to samo o Tobie ale jest fundamentalistą zakochanym w pis-e
i we
> własnych poglądach a reszta to banda ciemniaków i tyle.

Nigdzie nie napisałem, że jestem za jedną czy inną partią :D widzę, że od razu trzeba
być gdzieś zaszufladkowanym!


Choćby to iż napisałeś że pod rządami pis-u media publiczne będą rzetelne.
Nie wiem czy wiesz ale już w telewizji publicznej są towarzysze partyjni coby dziennikarze wiedzieli, co mają mówić, myśleć i co czytać.
Profesor Pawłowicz już powiedziała kto jest na jej liście do wywałki.
WOŚP też pisowcom przeszkadza i to bardzo.

>Zaraz będzie jak nie za tymi to za innymi i przydzielą do

Dnia 30.12.2015 o 23:38, Paoro napisał:

kategorii nr 2 i 3 "wyznawcy Korvina i Kukiza".


Akurat Kukiz właśnie się "obudził" i zobaczył że towarzysze z pis nie realizują obietnic wyborczych ale dążą do zapaści państwa i obywateli, trochę późno ale dobrze że wreszcie zdał sobie z tego sprawę.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kukiz-do-szydlo-to-nie-jest-ten-budzet-o-ktorym-pani-mowila-w-kampanii-wyborczej/818hb8

I już wyprzedzając twoją odpowiedź do wprowadzenia tych zmian niepotrzebne jest łamanie prawa, ręczne sterowanie TK, zmiana przepisów o podsłuchach itd. itp.
wystarczy zwykła większość w sejmie, senacie, oraz swój prezydent.
Aha na dzień 9 listopada 2015 r. 4 członków TK było wybranych głosami Pis, a kolejnych 5 głosami Pis i Po.

Dnia 30.12.2015 o 23:38, Paoro napisał:

A nie pomyślałeś, że rozmawiasz z osobą myślącą
mającą wyrobione własne poglądy, a nie szałaputem,


Twoje posty świadczą o czymś zupełnie przeciwnym.
O tym że są dofinansowane są kolektory słoneczne, energia geotermalna to się słowem nie zająknąłeś.
Pewnie że nie wszyscy z tego skorzystali ale akurat w mojej gminie dopłata z UE wynosiła 80% te 20% dokładali ludzie, żebyś widział te kolejki w wydziale KW.

Dnia 30.12.2015 o 23:38, Paoro napisał:

Widać to na przykładzie osób, które krytykują bez podawania
jakichkolwiek argumentów, a ja lubię sobie podyskutować na argumenty.


Zwłaszcza że do niektórych postów zupełnie się nie odniosłeś :)

Dnia 30.12.2015 o 23:38, Paoro napisał:

i nawet jakbyś pokazał im w jakim są błędzie
to będą szli w zaparte.


Dokładanie tak samo się zachowujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2015 o 21:53, Paoro napisał:


Nie wiem po co w takim razie tak bardzo bronisz poprzedniej władzy, nowa jest dla Ciebie
szansą, te 1200 zł miesięcznie za 12 h pracy to skutki działań poprzedniej ekipy.


Bronię poprzedniej ekipy, ponieważ pamiętam rządy PIS o sprzed 8 - 10 lat i widzę, co PIS robi teraz i robi dokładnie to samo co robił wtedy, tylko szybciej, sprawniej i po trupach.
PO robiła podobnie ale przynajmniej zachowywała jakieś pozory, robiła to w białych rękawiczkach, a PIS nie ma żadnych skrupułów. Ja nie rozumiem, jak można ustawą wygasić mandaty wszystkich pracowników na szczeblu kierowniczym w TVP? Przecież to jest na pewno niezgodne z Konstytucją.
Za poprzedniej władzy polska bardzo się rozwinęła i zdobyła coś, czego nie da się kupić za pieniądze, czyli powszechne poważanie w Europie i na świecie, PIS przez dwa miesiące zniszczył wszystko to, co PO osiągnęła przez ostatnie osiem lat.
Wczoraj na TVP Info jakiś dziennikarz bodajże " Gościa Niedzielnego " żalił się, że dziennikarze TVP nie szanują PISu, rządu i prezydenta, nie chwalą ich, więc powinni wylecieć jako nieobiektywni, a najbardziej nie podobały mu się relacje sprzed TK, bo nikt nie pytał biednych PIS owców i nie chciał poznać ich zdania.
Ogólnie yo politycy myślą sobie, że media są po to, żeby oni tam brylowali i pierniczyli głodne kawałki, a ja osobiście nie chcę widzieć polityków - ani w tv publicznej, ani prywatnej, gdyż są to ciągle te same twarze, które mają zawsze to samo do powiedzenia zgodnie z tzw. " przekazem dnia " a ja bez słuchania wiem, co powie polityk PISu, polityk PO, itp.
Osobiście wolałbym aby w mediach więcej głosu zabierali tzw. fachowcy, specjaliści, którzy na prawdę mają coś do powiedzenia a nie udają, że znają się na wszystkim.

Co do wysokości pensji to wypowiadali się wczoraj ekonomiści i jest podobnie, jak pisze Kerkas; podatki, ZUS, itp.
Mówili oni, ze należałoby zlikwidować Vat i wprowadzić jeden, niski acz powszechny i nieunikniony podatek od sprzedaży.
W sumie to PO proponowała coś podobnego w tej kampanii wyborczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2015 o 09:14, kerkas napisał:

Choćby to iż napisałeś że pod rządami pis-u media publiczne będą rzetelne.


A ty potwierdziłeś tym zdaniem, że nawet nie przeczytałeś mojej wypowiedzi :D mało tego wmawiasz mi, że napisałem coś czego w rzeczywistości nie zrobiłem:
"Absolutnie nie uważam, że po reformach media publiczne będą obiektywne" - moje słowa kilka postów wyżej (sic!) - nr posta #52473 - najpierw przeczytaj co ma ktoś do powiedzenia, a potem z nim rozmawiaj, bo inaczej rozmowa nie ma sensu. Podobnie jak swego czasu inny użytkownik tego forum dopowiedziałeś sobie co ja myślę i teraz wmawiasz mi stwierdzenia, których nie napisałem i które nie są moją opinią na ten temat, ba! różnią się od mojego zdania diametralnie. Media publiczne nie będą po reformie obiektywne, bo żadne media nie są obiektywne, przedstawiają pewien pkt. widzenia, kto inteligenty to wie jak jedną wiadomość można czasem przedstawić na dwa różne sposoby - nie przypadkiem mówi się o mediach jako o czwartej władzy, resztę napisałem w w/w poście i nie chce mi się powtarzać.

Dnia 31.12.2015 o 09:14, kerkas napisał:

Zwłaszcza że do niektórych postów zupełnie się nie odniosłeś :)

Przynajmniej czytam posty na które odpowiadam, choć starałem się odpowiedzieć na jak najwięcej, co jak widać dla Ciebie i tak było za dużo i sobie część podarowałeś szkoda, że akurat ten fragment na temat którego ze mną dyskutujesz :) Co nie zmienia tego, że temat rzeka, a sylwester i nie mam czasu dzisiaj na politykowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2015 o 13:08, Paoro napisał:

> Choćby to iż napisałeś że pod rządami pis-u media publiczne będą rzetelne.


A ty potwierdziłeś tym zdaniem, że nawet nie przeczytałeś mojej wypowiedzi :D mało tego
wmawiasz mi, że napisałem coś czego w rzeczywistości nie zrobiłem:
"Absolutnie nie uważam, że po reformach media publiczne będą obiektywne" - moje słowa
kilka postów wyżej (sic!) - nr posta #52473 - najpierw przeczytaj


"Absolutnie nie uważam, że po reformach media publiczne będą obiektywne, ale będzie przeciwwaga dla tego co jest teraz."

Tak dokładnie brzmi to zdanie, oczywiście teraz jak polityk możesz odwracać sens itd. itp. szkoda mi czasu na dyskusję z Tobą i tak wiesz lepiej :)
Przypomina mi się
https://www.youtube.com/watch?v=l5SxeYtukc8
od 0:40 do 0:55

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku i hucznego sylwestra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2015 o 23:12, kerkas napisał:

Obiecanki cacanki a ....
Nikt tych pieniędzy nie zobaczy, jak sam mówiłeś krucho u Pis-owców z ekonomistami, a
jeśli to zrobią
to Polska zbankrutuje 42 miliardy złotych rocznie ciekawe skąd wezmą te pieniądze.

Koszty tego wynoszą 22 miliardy rocznie. A te 42 to wymysł niezależnych ekspertów z platformy. http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,18698069,pis-przedstawil-projekt-500-zl-na-drugie-dziecko-koszty-22.html

Dnia 30.12.2015 o 23:12, kerkas napisał:

Elektrownia atomowa która nic nie kosztuje, taa masz jeszcze jakieś rewelacje

I tak jest znacznie bardziej opłacalna niz ekobzdury pokroju energi wiatrowej, czy dalszego opierania się na węglu.

Dnia 30.12.2015 o 23:12, kerkas napisał:

Szkoda słów podobnie jak Profesor Staniszkis, Krasnodębski itd. kiedy przestaniesz być
potrzebny to Cię oszkalują, oplują i obrzucą błotem, może wtedy zaczniesz się zastanawiać
czy było warto popierać tę bandę chorych z nienawiści, małych, podłych ludzi którzy nie
potrafią negocjować inaczej niż pozycji siły oraz zamierzają wyprowadzić Polskę z UE
i Nato.

Pis chce wyprowadzić Polskę z NATO i EU, ty chyba już na serio żyjesz w alternatywnej rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2015 o 09:47, lis_23 napisał:

Bronię poprzedniej ekipy, ponieważ pamiętam rządy PIS o sprzed 8 - 10 lat i widzę, co
PIS robi teraz i robi dokładnie to samo co robił wtedy, tylko szybciej, sprawniej i po
trupach.
PO robiła podobnie ale przynajmniej zachowywała jakieś pozory, robiła to w białych rękawiczkach,
a PIS nie ma żadnych skrupułów.

Stwierdzenie bardzo niefortunne, potwierdzające tylko, że jeśli ktoś robi coś źle, ale robi to "w białych rękawiczkach" to dopuszczasz lepszy odbiór takich działań. Moim zdaniem to straszne co piszesz. Problem jest właśnie siła mediów, piękny przekaz, gdzie góra afer jest niczym w przypadku zmian np. w TVP. To jest problem dużej części polskich wyborców, nie głosuje wg swoich przekonań, tzn. nie patrzą na program, nie porównuje go ze swoimi oczekiwaniami, a po wyborach i ew. rządach swojej partii nie rozlicza ich z obietnic, tylko głosuje na ludzi, weźmy przykład nowej gwiazdy naszej klasy politycznej - przystojniaczek, ekonomista (spotkałem się ze stwierdzeniem, że to pewnie doktor) zabawie mówi, ale w sumie to bełkot skupiający się na krytyce przeciwników politycznych i w swoim działaniu nie przejawia jakichkolwiek działań ustawodawczych, ostatnio ktoś im to zarzucił, to zaraz zaczęli szykować jakąś ustawę bodajże w sprawie TK.

Dnia 31.12.2015 o 09:47, lis_23 napisał:

Ja nie rozumiem, jak można ustawą wygasić mandaty wszystkich
pracowników na szczeblu kierowniczym w TVP? Przecież to jest na pewno niezgodne z Konstytucją.
Za poprzedniej władzy polska bardzo się rozwinęła i zdobyła coś, czego nie da się kupić
za pieniądze, czyli powszechne poważanie w Europie i na świecie, PIS przez dwa miesiące

Powszechne poważanie w Niemczech nie pomogło Tuskowi zablokować budowy Nord Stream II mimo, że to bardzo ważne było dla niego by przynajmniej budowa nie blokowała rozbudowy gazoportu w Świnoujściu. "Sukces" o którym piszesz polega głównie na poklepywaniu Polski po ramieniu, a nic rzeczywistego z tego nie wynika. Przykro to mówić, ale jesteśmy kolonią europejską, do której spływają towary i technologie z Zachodu. Wpadamy w pułapkę średniego dochodu (możesz sobie poczytać na czym to polega), i teraz tak za pstryknięciem nie będzie lepiej. Polacy po 89 roku zdali sobie sprawę, że nagłe poprawienie jakości życia jest możliwe, ale teraz na takim etapie rozwoju jakim jesteśmy to coraz trudniejsze, bez reform nakierowanych na innowacyjność nie da rady. Odtwarzanie rozwiązań technicznych z Zachodu poprzez tanią siłę roboczą nie będzie dawało za kilka lat już takiego efektu jak w latach 90 czy obecnie. Musimy realizować coś czego na Zachodzie nie mają i co będą od nas chcieli kupić.

Dnia 31.12.2015 o 09:47, lis_23 napisał:

Co do wysokości pensji to wypowiadali się wczoraj ekonomiści i jest podobnie, jak pisze
Kerkas; podatki, ZUS, itp.
Mówili oni, ze należałoby zlikwidować Vat i wprowadzić jeden, niski acz powszechny i
nieunikniony podatek od sprzedaży.
W sumie to PO proponowała coś podobnego w tej kampanii wyborczej.

Nie chce mi się przypominać propozycji tej partii z wyborów z 2007, ale może powinienem je przedstawić, byś uzmysłowił sobie, że zdecydowana większość nie została zrealizowana. Ta partia pokazała przez 8 lat rządzenia, że jest nastawiona na utrzymanie władzy, tj. bez reform, byle tylko słupki nie powędrowały zbyt nisko, ale polityka ciepłej wody w kranie prowadzi to takich problemów jak z górnictwem, nie da się nie robić reform patrz co napisałem wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2015 o 09:47, lis_23 napisał:

Za poprzedniej władzy polska bardzo się rozwinęła i zdobyła coś, czego nie da się kupić
za pieniądze, czyli powszechne poważanie w Europie i na świecie, PIS przez dwa miesiące
zniszczył wszystko to, co PO osiągnęła przez ostatnie osiem lat.

"czyli powszechne poważanie w Europie i na świecie"

A co to jest? To jakaś wartość namacalna czym to się objawia?
Polska nie ma, nigdy nie miał i prawdopodobnie nigdy nie będzie miała żadnego poważania i znaczenia na świecie. Objawia się to na każdym kroku od wiz do USA, braku baz NATO, całkowitym ignorowaniu polskiej opinii przez EU, ignorowaniu polskiego stanowiska w sprawie konfliktu na Ukrainie, wykluczenie nas nawet z rozwiązywania spraw i konfliktów regionalnych. Pis nic w tej kwestii też nie zmieni, tak samo jak PO no chyba że za poważanie w europie rozumiesz całkowitą wasalizacje wobec Niemiec.

Dnia 31.12.2015 o 09:47, lis_23 napisał:

Co do wysokości pensji to wypowiadali się wczoraj ekonomiści i jest podobnie, jak pisze
Kerkas; podatki, ZUS, itp.
Mówili oni, ze należałoby zlikwidować Vat i wprowadzić jeden, niski acz powszechny i
nieunikniony podatek od sprzedaży.
W sumie to PO proponowała coś podobnego w tej kampanii wyborczej.

Tak jak 3x15 i likwidacje podatku audio wizualnego i wiele innych propozycji które były wysuwane 8 lat temu i nagle zniknęły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2015 o 23:57, Paoro napisał:

Czy może jakiś super, mega, nowy, tajemniczy sposób,
o którym wiedzą tylko Niemcy i może Ty (jeśli wiesz opowiedz, bo jestem ciekaw), bo póki
co to albo jest źródło "czyste" albo tanie,

No właśnie sam jestem ciekaw jak Niemcy zamierzają sprawić, by ich system energetyczny był jedocześnie:
1. Stabilny/wydajny - jeśli nie wyprodukują dość energii, to cały system nie ma sensu.
2. Czysty - bo niby chcą być tacy eko.
3. I ekonomicznie opłacalny - bo inaczej się to zwyczajnie nie przyjmie.
Znając ich zamiłowanie do dotacji, nie zrealizują 3 punktu.
Znając alternatywę nie zrealizują 2.
Znając OZE nie zrealizują [co najmniej] 1.

Dnia 30.12.2015 o 23:57, Paoro napisał:

chyba że tak jak u nas jest trzecia opcja brudne i nieopłacalne.

Ale jakim cudem? Kupią w RP/Ukrainie/Rosji bloki energetyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2015 o 13:50, ZubenPL napisał:

> potrafią negocjować inaczej niż pozycji siły oraz zamierzają wyprowadzić Polskę z UE
> i Nato.
Pis chce wyprowadzić Polskę z NATO i EU, ty chyba już na serio żyjesz w alternatywnej
rzeczywistości.

Przejaw chęci budowy w Polsce stałych baz NATO to z pewnością pierwszy krok do wyprowadzenia Polski ze struktur tej organizacji. Zabawne są takie konwersacje, zazwyczaj jeśli nie przynosi efektu przekręcanie faktów, wyciąganie z kontekstu to w końcu pod presją siły argumentów rozmowa kończy się stwierdzeniem, "a i tak nie ma sensu z Tobą rozmawiać." :) Tak jest udanej zabawy sylwestrowej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2015 o 14:03, zadymek napisał:

Ale jakim cudem? Kupią w RP/Ukrainie/Rosji bloki energetyczne?

Aaa kuman już :D prąd "po dobrej cenie" będzie płyną kabelkami do Niemiec, ew. kary za nieprzestrzeganie norm będą płacić państwa na terenie, których są elektrownie. Faktycznie energetyka w Niemczech będzie czyściutka jak łza, a do tego tania i wydajna! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2015 o 13:50, ZubenPL napisał:

Koszty tego wynoszą 22 miliardy rocznie. A te 42 to wymysł niezależnych ekspertów z platformy.
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,18698069,pis-przedstawil-projekt-500-zl-na-drugie-dziecko-koszty-22.html


Po prostu tanio jak barszcz :)

Dnia 31.12.2015 o 13:50, ZubenPL napisał:

> Elektrownia atomowa która nic nie kosztuje, taa masz jeszcze jakieś rewelacje
I tak jest znacznie bardziej opłacalna niz ekobzdury pokroju energi wiatrowej, czy dalszego
opierania się na węglu.


W obecnej sytuacji ekonomicznej Polski nie stać nas na elektrownię jądrową a na tak pogardzane przez Ciebie wiatraki stać ba kto był mądry to uzyskał na to dofinansowanie z UE.

Dnia 31.12.2015 o 13:50, ZubenPL napisał:

Pis chce wyprowadzić Polskę z NATO i EU, ty chyba już na serio żyjesz w alternatywnej
rzeczywistości.


To posłuchaj czasem LIVE co Ci wybrańcy narodu wykrzykują, a nie potem kogoś obrażaj.
Pooglądaj nocne obrady sejmu, posłuchaj jakim językiem się posługuje ta partia "prawa" i "sprawiedliwości" i wtedy pogadamy o alternatywnej rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2015 o 13:57, Paoro napisał:

Stwierdzenie bardzo niefortunne, potwierdzające tylko, że jeśli ktoś robi coś źle, ale
robi to "w białych rękawiczkach" to dopuszczasz lepszy odbiór takich działań. Moim zdaniem
to straszne co piszesz. Problem jest właśnie siła mediów, piękny przekaz, gdzie góra
afer jest niczym w przypadku zmian np. w TVP. To jest problem dużej części polskich wyborców,
nie głosuje wg swoich przekonań, tzn. nie patrzą na program, nie porównuje go ze swoimi
oczekiwaniami, a po wyborach i ew. rządach swojej partii nie rozlicza ich z obietnic,
tylko głosuje na ludzi, weźmy przykład nowej gwiazdy naszej klasy politycznej - przystojniaczek,
ekonomista (spotkałem się ze stwierdzeniem, że to pewnie doktor) zabawie mówi, ale w
sumie to bełkot skupiający się na krytyce przeciwników politycznych i w swoim działaniu
nie przejawia jakichkolwiek działań ustawodawczych, ostatnio ktoś im to zarzucił, to
zaraz zaczęli szykować jakąś ustawę bodajże w sprawie TK.

No sorry, ale ja nie przypominam sobie, żeby Tusk mówił o swoich przeciwnikach, iż " to gorszy sort polaków ... gen zdrady narodowej ... cała polska się z was śmieje, komuniści i złodzieje " ani żeby prezydent Komorowski mówił, że zwolennicy PISu " to ludzie, którzy stracili władzę, wpływy i stołki i nie mogą się z tym pogodzić ". Ba! to jego wyzywano od " Komoruskiego " i " przypadkowego prezydenta ".
Co do ustaw to Wiesz, jak powinno wyglądać prawidłowe procedowanie? Ok. dwa miesiące na konsultacje społeczne i siedem dni przerwy pomiędzy pierwszym, drugim i trzecim czytaniem - tymczasem teraz mamy trzy czytania w ciągu dwóch dni, zero konsultacji społecznych, senat i podpis prezydenta, czyli góra dwa, trzy dni ;)
Żadna partia polityczna nie spełniała obietnic wyborczych. PIS ma takie ambicie ale na razie forsuje same ustawy roszczeniowe.
Kerkas ma rację, posłuchaj sobie obrad sejmu i senatu, poczytaj wpisy na facebooku, itp. Wczoraj nawet jeden PIS owiec wykrzykiwał coś, że jeszcze wezmą się za facebooka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto jak kto, ale niemieccy politycy powinni zabrać się w pierwszej kolejności za wolność słowa w Niemczech. Informację o sylwestrowych wydarzeniach z niemieckich miast podano z kilkudniowym opóźnieniem, licząc, że sprawa ucichnie/uda się wypracować jakieś spójne stanowisko w niemieckim rządzie.. wszystko jest ok dla niemieckich polityków póki wszystkie media są poprawne politycznie, najlepiej by także takie było w Polsce. Niemcy jednak widzą co się dzieje na ulicach ich miast - to już totalne fiasko polityki w sprawie migrantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2016 o 18:35, Paoro napisał:

wszystko jest ok dla niemieckich polityków póki wszystkie
media są poprawne politycznie, najlepiej by także takie było w Polsce.


Ależ będą :)
Najpierw posłanka Pawłowicz powiedziała których dziennikarzy z imienia i nazwiska należy zwolnić a resztę na kursy reedukacyjne do telewizji Trwam.
A później się wezmą za media prywatne.
Czekam kiedy wezmą się za internet

20160106184842718

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemcy przynajmniej nie boją się uchodźców jak Polacy, którzy obawiają się siedmiu tysięcy Syryjczyków, zapominając o znacznej liczbie Czeczenów i Ukraińców, którzy o nas przebywali / przebywają.
Tymczasem Kaczyński, niemal jak wódz przyjmował dzisiaj swego politycznego idola, Orbana. Ciekawe, co Kaczyński zamierza jeszcze zrobić, żeby upodobnić Warszawę do Budapesztu?
Politycy PIS majką kolejne pomysły, np. takie, że zabiorą finansowanie TK, a tymczasem coraz więcej ludzi odwraca się od PISu i prezydenta, np. pani Staniszkis, czy były prezes Sądu Najwyższego, według którego Duda kilkukrotnie złamał prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2016 o 18:51, lis_23 napisał:

Niemcy przynajmniej nie boją się uchodźców jak Polacy, którzy obawiają się siedmiu tysięcy
Syryjczyków, zapominając o znacznej liczbie Czeczenów i Ukraińców, którzy o nas przebywali
/ przebywają.


Ano przebywają, podobnie jak spora mniejszość narodowa w postaci Romów. Mimo wszystko wole te narody niż bydło z krajów arabskich [bo 90% tych przyjezdnych tak się właśnie zachowuje, jak bydło].
To jest jedyny plus PiSu - ich multi-fobia :)
Geje be, uchodźcy be, multi-kulti be i bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.01.2016 o 19:28, Zekzt napisał:


Ano przebywają, podobnie jak spora mniejszość narodowa w postaci Romów. Mimo wszystko
wole te narody niż bydło z krajów arabskich [bo 90% tych przyjezdnych tak się właśnie
zachowuje, jak bydło].
To jest jedyny plus PiSu - ich multi-fobia :)
Geje be, uchodźcy be, multi-kulti be i bardzo dobrze.

Ja akurat tych fobii nie mam. Uważam się za osobę tolerancyjną, co mnie obchodzi to, co inni robią w łóżku albo jaką religię wyznają? Mogą sobie robić co chcą, dopóki nie krzywdzą innych i nie narzucają swoich poglądów siłą.
Obecnie to jednak polski kościół narzuca nam swoją wolę: in vitro, środki antykoncepcyjne, ustawa przemocowa. To nie Arabowie pielęgnują ciemnogród w narodzie, tylko my sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2016 o 18:51, lis_23 napisał:

Niemcy przynajmniej nie boją się uchodźców jak Polacy, którzy obawiają się siedmiu tysięcy
Syryjczyków, zapominając o znacznej liczbie Czeczenów i Ukraińców, którzy o nas przebywali
/ przebywają.

Potwierdziła to nawet Komisja Europejska - każdy uchodźca będzie miał prawo ściągnąć swoją rodzinę do kraju, w którym otrzyma status azylanta, chodzi o unijną dyrektywę na temat łączenia rodzin. KE nie mówi tego wprost, by dodatkowo nie niepokoić społeczeństw UE, ale może to oznaczać liczbę imigrantów nawet siedmiokrotnie większą niż ta, którą przypisała nam w swoim dokumencie Komisja Europejska. Unijne statystyki mówią, że zdecydowana większość - bo ponad 80 procent - Syryjczyków występujących o azyl to mężczyźni. Jeśli jesteś inteligenty to z tych słów możesz sobie wyliczyć ilu imigrantów do nas przyjedzie :)

Co do spotkania tych panów to jeśli ma to być uzgodnienie wspólnego stanowiska Polski i Węgier w rozmowach z UK to dlaczego nie robić takich spotkań, jeśli udało by się uzgodnić jednolite zdanie to na pewno wzmocni pozycję negocjacyjną naszego kraju w rozmowach z Cameronem (głównie godzi o bazy NATO w Polsce). Moim zdaniem kraje Europy Środkowowschodniej mają podobne interesy i powinny mówić jednym głosem - mówię tu o Grupie Wyszehradzkiej (razem mamy ponad 64 milionów ludności to prawie tyle ile Francja), do tego dodałbym jeszcze Rumunię, w pewnych kwestiach z krajami takimi jak Litwa, Łotwa i Estonia możemy mówić jednym głosem. A 8 państw, co prawda w większości małych, ale razem stanowią siłę 90 milionów ludzi, z którą trzeba się liczyć na forum europejskim. Przestańmy mówić, że my nic nie możemy w Unii Europejskiej. Dlatego warto konsultować się i wypracowywać razem wspólne zdanie, a nie tylko łykać co Berlin mówi, ponieważ jak się okazuje mówi bzdury. Czego mogę się tu przyczepić? Przede wszystkim tego dlaczego rozmawiamy tylko z Węgrami, a nie z Czechami i Słowakami, ale mam nadzieje, że i na spotkanie z nimi przyjdzie kolej. Rozmowy na wyżej wymieniony temat, czyli uzgadnianie wspólnego stanowiska z tymi państwami to polski interes narodowy. Nie wiadomo jednak na pewno o czym panowie rozmawiają, a więc gdybanie na ten temat nie ma sensu.

Dnia 06.01.2016 o 18:51, lis_23 napisał:

Mogą sobie robić co chcą, dopóki nie krzywdzą innych i nie narzucają swoich poglądów siłą.

A co robiło wg Ciebie tych 1000 osób w ostatniego sylwestra na ulicach niemieckich miast?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2015 o 09:47, lis_23 napisał:


>
> Nie wiem po co w takim razie tak bardzo bronisz poprzedniej władzy, nowa jest dla
Ciebie
> szansą, te 1200 zł miesięcznie za 12 h pracy to skutki działań poprzedniej ekipy.


Bronię poprzedniej ekipy, ponieważ pamiętam rządy PIS o sprzed 8 - 10 lat i widzę, co
PIS robi teraz i robi dokładnie to samo co robił wtedy, tylko szybciej, sprawniej i po
trupach.
PO robiła podobnie ale przynajmniej zachowywała jakieś pozory, robiła to w białych rękawiczkach,
a PIS nie ma żadnych skrupułów. Ja nie rozumiem, jak można ustawą wygasić mandaty wszystkich
pracowników na szczeblu kierowniczym w TVP? Przecież to jest na pewno niezgodne z Konstytucją.
Za poprzedniej władzy polska bardzo się rozwinęła i zdobyła coś, czego nie da się kupić
za pieniądze, czyli powszechne poważanie w Europie i na świecie, PIS przez dwa miesiące
zniszczył wszystko to, co PO osiągnęła przez ostatnie osiem lat.
Wczoraj na TVP Info jakiś dziennikarz bodajże " Gościa Niedzielnego " żalił się, że dziennikarze
TVP nie szanują PISu, rządu i prezydenta, nie chwalą ich, więc powinni wylecieć jako
nieobiektywni, a najbardziej nie podobały mu się relacje sprzed TK, bo nikt nie pytał
biednych PIS owców i nie chciał poznać ich zdania.
Ogólnie yo politycy myślą sobie, że media są po to, żeby oni tam brylowali i pierniczyli
głodne kawałki, a ja osobiście nie chcę widzieć polityków - ani w tv publicznej, ani
prywatnej, gdyż są to ciągle te same twarze, które mają zawsze to samo do powiedzenia
zgodnie z tzw. " przekazem dnia " a ja bez słuchania wiem, co powie polityk PISu, polityk
PO, itp.
Osobiście wolałbym aby w mediach więcej głosu zabierali tzw. fachowcy, specjaliści, którzy
na prawdę mają coś do powiedzenia a nie udają, że znają się na wszystkim.

Co do wysokości pensji to wypowiadali się wczoraj ekonomiści i jest podobnie, jak pisze
Kerkas; podatki, ZUS, itp.
Mówili oni, ze należałoby zlikwidować Vat i wprowadzić jeden, niski acz powszechny i
nieunikniony podatek od sprzedaży.
W sumie to PO proponowała coś podobnego w tej kampanii wyborczej.


Zastanawiam się wiesz dlaczego PiS walczy o inną Polskę, wolną od postkomunistycznego układu i czy cokolwiek z tego rozumiesz. Zastanawiające jest czy wiesz dlaczego ludzie w Polsce po upływie 25 lat dekomracji i wspaniałego kapitalizmu dalej zarabiają nędzne grosze. Zastanawiam sie czy wiesz dlaczego Polska prawie nie ma własnego przemysłu. Zastanawiam się czy jesteś z tych co chcą karmić dzici z domów dziecka szczawiem i mirabelkami. Ciekawe zjawisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się