Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 06.01.2016 o 19:35, lis_23 napisał:

Ja akurat tych fobii nie mam. Uważam się za osobę tolerancyjną, co mnie obchodzi to,
co inni robią w łóżku albo jaką religię wyznają? Mogą sobie robić co chcą, dopóki nie
krzywdzą innych i nie narzucają swoich poglądów siłą.


Ty chyba jednak jesteś ślepy na oboje oczu. Zobacz sobie jak się uchodźcy zachowują w krajach do których zjechali i jak narzucają co tylko się da. Łaskawie przypomnę tylko sytuację w Norwegii [Żądanie niepodległości dla dzielnicy Grønland argumentując, że "nie będą mieszkać z takim bydłem i świniami po sąsiedzku", piękne podziękowanie za azyl - w normalnych czasach by ich przyzwoicie przepałowano i deportowano].
To już nawet nie jest kwestia fobii - tylko zdrowego rozsądku.

Swoją drogą jesteś taki tolerancyjny i ogólnie dziecko kwiat z ciebie - czemu nie wyjedziesz np do głębokiej Afryki albo do Arabii Saudyjskiej? Przecież nic ci tam nie grozi, masz tarcze zrobioną z tolerancji =)

Pogadamy o uchodźcach i twojej miłości do nich jak ci obedrą żywcem ze skóry psa a potem zgwałcą i zamordują kilku członków rodziny albo bliskich przyjaciół. Uchodźcy napływający do europy to nie są ofiary wojny, to jest leniwe bydło które nie chce się asymilować tylko wali tu po darmowe pieniądze i szerzenie bezprawia żerując na obsranej poprawności politycznej. To jest jedyny atut PiSu [na razie - bo nie wiadomo jak oni te kwestie rozwiążą], ich totalna wszechfobia i tylko to jeszcze trzyma ten motłoch z daleka od naszego kraju [no to i gówniany socjal, ale za gówniany socjal to musimy jednak dziękować Donkowi i PO ^^ ]

Dnia 06.01.2016 o 19:35, lis_23 napisał:

Obecnie to jednak polski kościół narzuca nam swoją wolę: in vitro, środki antykoncepcyjne,
ustawa przemocowa. To nie Arabowie pielęgnują ciemnogród w narodzie, tylko my sami.


Ciemnogród w Polsce to my mamy od czasów PRLu. Natomiast wyolbrzymianie zerowego obecnie autorytetu kościoła to już zagrania typu "tonący brzytwy się chwyta". Abstrahując od tego, że uważam PiS za bandę oszołomów [aczkolwiek z zupełnie innych powodów niż ty, dla mnie to partia jeszcze większego kolesiostwa i złodziei niż PO i PSL razem wzięte, do tego beznadziejnie zarządzająca budżetem no i z arcy-oszołomem na czele w postaci Maciara jako szefa MON], to ty masz taką obsesje i paniczną wręcz paranoję na punkcie Kaczyńskiego, że aż momentami żal dupsko ściska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2016 o 21:21, Highline napisał:

>

Zastanawiam się wiesz dlaczego PiS walczy o inną Polskę, wolną od postkomunistycznego
układu i czy cokolwiek z tego rozumiesz. Zastanawiające jest czy wiesz dlaczego ludzie
w Polsce po upływie 25 lat dekomracji i wspaniałego kapitalizmu dalej zarabiają nędzne
grosze. Zastanawiam sie czy wiesz dlaczego Polska prawie nie ma własnego przemysłu. Zastanawiam
się czy jesteś z tych co chcą karmić dzici z domów dziecka szczawiem i mirabelkami.
Ciekawe zjawisko.


Czym jest " postkomunistyczny układ "?
Czy moi rodzice ( 60 lat ) to ko,uchy, czy postkomuchy?
Czy ja ( 37 lat ) jestem postkomuchem?
Skoro tak, to dla kogo jest ta " inna Polska "? Tylko dla obecnych dwudziestolatków?

Zekzt - Sorry, ale pisząc od rzeczy o gwałceniu członków rodziny i zjadaniu psa, po prostu stosujesz demagogię.
To, na co pozwolimy obcym kulturom zależy od nas. Francja czy Anglia mają Muzułmanów od lat i od początku tworzyły się tam małe getta, a to nie tędy droga. Pewnie powiesz, że nie wszyscy chcą się socjalizować. Prawda, ale część chce i to od nas zależy, czy damy im do tego warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.01.2016 o 22:09, lis_23 napisał:

Zekzt - Sorry, ale pisząc od rzeczy o gwałceniu członków rodziny i zjadaniu psa,
po prostu stosujesz demagogię.


Nie - podaję ci przykład widziany z innej perspektywy. Nie z perspektywy kanapowego internetowego lenia. Czwórka moich przyjaciół pracujących jako wolontariusze ck miała okazję zaznać "gościnności uchodźców" podczas swojej pracy za granicą, to bardzo zmienia punkt widzenia. Zmienia go tez ruszenie dupska z domu i zobaczenie co się dzieje w krajach ościennych [byleś gdzieś? widziałeś coś naocznie? bo ja np miałem okazję pomieszkać sobie zarówno w Anglii jak i przelotnie odwiedzić Paryż i to kilka lat temu, gdzie już wtedy widziałem tragizm sytuacji]

Btw - widać, ze jesteś w tym temacie zwykłym ignorantem bo nawet z tekstu nie umiesz poprawnie nic przepisać, co świadczy o tym, ze nie czytasz pisanych do ciebie postów, to natomiast ma jedną konsekwencję - nie ma sensu z tobą rozmawiać. Dalej wbijaj sobie do głowy głupoty o tolerancji.

Dnia 06.01.2016 o 22:09, lis_23 napisał:

To, na co pozwolimy obcym kulturom zależy od nas. Francja czy Anglia mają Muzułmanów
od lat i od początku tworzyły się tam małe getta, a to nie tędy droga. Pewnie powiesz,
że nie wszyscy chcą się socjalizować. Prawda, ale część chce i to od nas zależy, czy
damy im do tego warunki.


Nikt z tej bandy nierobów napływających do UE nie chce się asymilować. Powiedzą ci wszystko co chcesz usłyszeć byle tylko dostać status azylanta, tak jak to bydło które przyjęliśmy u nas [ta rodzinka która uciekła z plebanii mimo tego, że mieli chatę za darmo, żarcie, ciuchy, wygody - jak tylko im proboszcz znalazł prace poszli w długa, tak się chcą asymilować]

Ale ok - mam na to proste rozwiązanie - skasować zasiłki dla uchodźców. Całkowicie.
Prosty system - azylant dostaje 3 miesiące stosunkowo wysoki zasiłek, powiedzmy na nasze realia 2 tysiące netto. Większość ludzi w naszym kraju nie dobija takiej pensji, więc nie wyskakuj mi tu z argumentem, że "mało". Potem nie dostaje NIC. Ma kwartał na znalezienie pracy, za dwa kafle spokojnie wynajmie sobie mieszkanie i przetrwa, jeśli chce się asymilować i znajdzie prace oraz uszanuje fakt, ze jest tu gościem a nie na odwrót - spoko. Żyj i daj żyć - nie mam nic przeciwko tej idei. Jeśli pracy nie znajdzie - niech i nawet z całą rodziną umrze z głodu, życie to nie bajka. Ciekawe czy dalej by tu tak walili drzwiami i oknami, żeby się "asymilować" jak ty to bajdurzysz.

Pomijam już fakt, ze totalnym i skrajnym debilizmem jest przyjmowanie jakichkolwiek uchodźców w naszym kraju patrząc na to ilu ludzi tu na miejscu potrzebuje pomocy. Nie wiem, może jestem dziwny, ale stawiam swoich przed obcymi. Zamiast dawać nierobom z syrii kasę za psi gwizdek wolał bym ją dać polakom - może tez niektórzy z nich są nierobami, ale przynajmniej to są nasi rodacy i zawsze się powinno ich stawiać przed obcą hołotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2016 o 22:09, lis_23 napisał:

ciach


"Btw - widać, ze jesteś w tym temacie zwykłym ignorantem bo nawet z tekstu nie umiesz poprawnie nic przepisać, co świadczy o tym, ze nie czytasz pisanych do ciebie postów, to natomiast ma jedną konsekwencję - nie ma sensu z tobą rozmawiać. Dalej wbijaj sobie do głowy głupoty o tolerancji." - jakieś parę stron wcześniej pisałem do Ciebie taką samą uwagę jak kolega Zekzt, jednym słowem.. nie ma sensu z tobą rozmawiać ;) Radzę przemyśleć wszystko, bo jak jedna osoba ci coś takiego pisze, to możesz się tym jeszcze nie przejmować, ale jak wszyscy to trzeba jednak coś z tym zrobić. Pozdrawiam


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2016 o 21:21, Highline napisał:

Zastanawiam się wiesz dlaczego PiS walczy o inną Polskę, wolną od postkomunistycznego
układu i czy cokolwiek z tego rozumiesz. Zastanawiające jest czy wiesz dlaczego ludzie
w Polsce po upływie 25 lat dekomracji i wspaniałego kapitalizmu dalej zarabiają nędzne
grosze. Zastanawiam sie czy wiesz dlaczego Polska prawie nie ma własnego przemysłu. Zastanawiam
się czy jesteś z tych co chcą karmić dzici z domów dziecka szczawiem i mirabelkami.
Ciekawe zjawisko.


http://natemat.pl/84341,oskarzanie-opozycjonisty-to-nie-jedyna-plama-na-zyciorysie-posla-piotrowicza-jako-prokuratur-uniewinnil-ksiedza-pedofila-z-tylaw


Cudowne przypadki z życia Kaczyńskich
1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.
2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.
3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.
4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji kręgu doradców Lecha Wałęsy, nie zostaje internowany.
5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.
6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.
7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?
Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna troską. Opowieściami o wykańczaniu bolszewików?
Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał?


Mój "ulubiony" wielki demokrator Macierewicz który w czasie PRL-u był bardziej czerwony od ZSRR.
Tak skomentował wprowadzenie stanu wojennego przez generała Jaruzelskiego:
"Gen. Jaruzelski to zdrajca, ulice powinny spłynąć krwią kontrrewolucjonistów z solidarności"

Tylko kto dziś o tym pamięta ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2016 o 21:21, Highline napisał:

Zastanawiam się wiesz dlaczego PiS walczy o inną Polskę, wolną od postkomunistycznego
układu i czy cokolwiek z tego rozumiesz.


Aneks do mojego poprzedniego posta do Ciebie

- zaczynamy od Wojciecha Jasińskiego. Do PZPR zapisał się w 1975 roku. Dwa lata wcześniej został pracownikiem Urzędu Miejskiego w Płocku, gdzie kierował Wydziałem Spraw Wewnętrznych
- Kolejny to Maciej Łopiński. Do PZPR zapisał się w 1971 r. i był w partii aż do wybuchu stanu wojennego w 1981 r.
- mamy Stanisława Kostrzewskiego. Postać drugoplanowa, ale swego czasu znacząca w Prawie i Sprawiedliwości. Był skarbnikiem PiS-u i doradcą gospodarczym prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Należał do PZPR aż do jej rozwiązania. Prywatnie jest ojcem "Perfekcyjnej Pani Domu" Małgorzaty Rozenek.
- Andrzej Kryże, czyli sekretarz stanu i podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Był w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej do samego końca. W 1980 r. jako warszawski sędzia wydał wyroki skazujące na ówczesnych opozycjonistów - Andrzeja Czumę, Wojciecha Ziembińskiego i Bronisława Komorowskiego.
- poseł Stanisław Piotrowicz. Po odzyskaniu wolności bywał posłem i senatorem, pełnił również funkcję sekretarza stanu w KPRM. To jego ostanie sejmowe wystąpienia opozycja zakrzykiwała słowami "precz z komuną!". Do PZPR należał od 1978 roku. Ma również na sumieniu akt oskarżenia przeciwko opozycjoniście.
Szefem PKP z nadania PiS-u został Bogusław Kowalski, polityk "narodowy", a za komuny tajny współpracownik bezpieki
-Jeden z ułaskawionych przez Dudę funkcjonariuszy CBA został kilka lat temu uznany za winnego w sprawie kradzieży paliwa ze stacji benzynowej, a drugiego prawomocnie skazano za ujawnienie ściśle tajnej informacji z operacji Biura`”
- Miliardami rolników będzie zarządzał człowiek oskarżony o korupcję i wyłudzenie.Nowym prezesem Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa został właśnie Daniel Obajtek. To polityk PiS, na którym ciążą zarzuty przyjęcia łapówki, tuż przed Świętami ma się odbyć w tej sprawie kolejna rozprawa.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Skoro PIS tak nie lubi " komuchów " to dlaczego jeden z nich został szefem Orlenu?

Sorry, Zekzt ale po prostu nie chciało mi się czytać Twojej zabobonnej tyrady w całości.
Ok, Twoi znajomi mieli pecha, ale czy przez ten pryzmat można ocenić wszystkich uchodźców?
Polacy za granicą są uważani za pijaków i złodziei samochodów. Na pewno i tacy są ale czy stereotypy mają określać nasz stosunek do innych ludzi?
Polacy też nie chcą się jakoś szczególnie asymilować, stąd polskie dzielnice, bary, żarcie, itp.
Skasować zasiłki? Ok, ale po równi. Podobnie należałoby postąpić w UK, Irlandii, Niemczech, itp. Wszędzie tam, gdzie są Polacy. Bo z jednej strony my nie chcemy przyjąć tych uchodźców ale z drugiej strony sami protestujemy przed tym, że UK chce obciąć zasiłki, min. dla polaków.

Wracając do Polski i do PISu:
Nasz rząd chce zwiększyć dzietność. Proponuje 500 zł + na drugie i każde następne dziecko. Specjaliści twierdzą, że nie tędy droga, że potrzeba więcej miejsc w przedszkolach, w żłobkach, gwarancji, że młoda matka wróci do pracy po urlopie.
Co robi rząd? Przyjmuje ustawę o cofnięciu sześciolatków do przedszkoli, przez co zabiera miejsca młodszym dzieciom, nie mówiąc już o tym, że są szkoły które wydały nawet dwa miliony zł na dostosowanie do potrzeb sześciolatków. W taki sposób dzietności polaków nie poprawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propos uchodźców. Na pewnym noworocznym spędzie w Kolonii doszło do pewnych bardzo przykrych wydarzeń.
Zastanawiacie się pewnie "co do diabła mają z tym wspólnego azylanci?". Może niewie, jak próbują uspokajać niektóre persony, a może całkiem sporo, jak piszą tutaj
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/niemieckie-media-ataki-imigrantow-na-kobiety-w-kolonii-i-hamburgu,608198.html
Najciekawsze są "dobre rady" władzy dla potencjlnych ofiar ;)
http://www.theguardian.com/world/2016/jan/06/cologne-attacks-mayor-women-keep-men-arms-length-germany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już chyba nikt PIS owi nie podskoczy:

UE już się kaja, że Polsce z jej strony nic nie grozi, a " druh " Kaczyńskiego, " wielkiego wojownika o wolność ", pan Orban ogłosił, że Węgry nie zgodzą się na żadne sankcje wobec Polski,
Trybunał Konstytucyjny chyba też się poddał, właśnie odwołał rozprawę, która miała się odbyć 12 stycznia, a siedmiu sędziów ma naciskać na prezesa żeby ten przyjął tych pięciu sędziów powołanych przez PIS i robił to, czego chce rząd.
Tymczasem prezesem TVP został znany laluś i łamacz przepisów drogowych - Jacek Kurski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat to oddalenie było do przewidzenia. bo rozumiem dalej jako dzielny naczelny narzekacz pijesz do pozwu wobec Kaczyńskiego odnośnie słów o chorobach uchodźców?
Rzadko ten człowiek mówi cokolwiek z sensem, ale akurat tam mu się zdarzyło. Jeśli kiedykolwiek ruszysz tyłek z ciepłego domku w jakieś bardziej egzotyczne rejony świata to dowiesz się, ze np w Afryce czy Argentynie można żyć jako nosiciel wielu chorób które przeciętnego Europejczyka zabiją. Część chorób wymarłych w europie [jak np malaria, wszelkie odmiany gorączki krwotocznej, denga] to w Afryce chleb powszedni. Już pomijam całą masę pasożytów które u nas nie występują a przeciętny Syryjczyk może być nosicielem nawet kilku z nich. Zamiast być oszołomem-ignorantem warto by czasem odłożyć na bok swoje fanatyczne antypatie i pomyśleć nad tematem szerzej.

Co do zasiłków - oczywiście, skasować całkiem jak dla mnie. Przez całe życie ani razu nie wyciągnąłem łapy do państwa po darmowe pieniądze, wolałem przysłowiowo "kopać rowy" przez pół roku jak zwolniłem się z jednej firmy i szukałem pracy niż strugać leniwego pasożyta który tylko szuka zasiłków albo renty na ładne oczy.
Zostawić i podwyższyć tylko zasiłek z urzędu pracy - pod warunkiem, ze nieroby z UP zaczną skutecznie szukać ludziom pracy zamiast pic 4 kawki na godzinę i odcinać kupony.

W temacie o polityce już sobie nie porozmawiamy. Dla mnie prezentujesz typowy debilny tok rozumowania, miłośnika ułudy zwanej tolerancja i poprawnością polityczną, czciciela nieróbstwa z pokolenia "mi się wszystko należy". To przez taką postawę "mam wszystko d upie póki mi jest dobrze" cała Europa tonie w zalewie absurdu i multikulturowego szamba. Więc tu się zgodzimy - że się nie zgodzimy.

P.S.
wyjątkowo żenujące jest jak się nie ma argumentów w dyskusji i zasłania się "nie czytaniem postów". I to nie ja pierwszy ci to tu wytykam [a o zgrozo - sam nie jestem zwolennikiem PiSu, bo akurat tu podzielam zdanie kerkasa odnośnie zakłamania i oszołomstwa jakie w tej partii panuje, nie zmienia to jednak faktu, że to jedyna partia która ma odpowiednio duże szalone jaja, żeby pewne rzeczy zrobić i może skończy się tylko na 7 tysiącach arabskiej hołoty na która się zgodził rzad PO-PSL dzięki temu, ze kato-prawica rządzi teraz w kraju].

P.S.2
Moje "zabobony" pokazał ci zadymek post wyżej. Oczywiście rozumiem jesteś pewnie tego zdania, ze te kobiety w SYLWESTRA same się o to prosiły, przecież były "skąpo" ubrane, przybij pionę z twoją liderką Angelą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowelizacja ustawy medialnej. Prezydent podpisał tą nowelizację, by "wywalić" zarząd TVP i Polskiego Radia by media kierowały się bezstronnością i rzetelnością, dobrze rozumiem?

I z tej okazji Jacek Kurski, znany i NIElubiany działacz PiS zostaje prezesem TVP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2016 o 14:03, Zekzt napisał:

P.S.2
Moje "zabobony" pokazał ci zadymek post wyżej. Oczywiście rozumiem jesteś pewnie tego
zdania, ze te kobiety w SYLWESTRA same się o to prosiły, przecież były "skąpo" ubrane,
przybij pionę z twoją liderką Angelą.

Ej no, bez przesady- ja rozumiem, że globalne ocieplenie itd, ale raczej wątpię, by wyszły z domu bez kurtek i czapek ;)

BTW Jakby kogoś interesowały informacje z pierwszej ręki, to dokopałem się do zeznań naocznego świadka wydarzeń z Kolonii. Niejaki Ivan Jurcevic - podobno to ktoś znany- opowiada to i owo o napastnikach, ofiarach i siłach porządkowych
https://www.youtube.com/watch?v=9J4iE2CncDg
Można przy okazji porówanać tę wersję, z tym co mówią mainstreamowe media.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2016 o 13:51, zadymek napisał:

Ej no, bez przesady- ja rozumiem, że globalne ocieplenie itd, ale raczej wątpię, by wyszły
z domu bez kurtek i czapek ;)


Merkolowa się skorygowała, chyba ktoś z jej biura do spraw PR ją lekko ogarnął. Nie mniej pierwsze jej wypowiedzi i wypowiedzi władz miasta to była żenada.

Dnia 09.01.2016 o 13:51, zadymek napisał:

BTW Jakby kogoś interesowały informacje z pierwszej ręki /ciach/


Mi tam wystarczyły nagrania z kontroli granicznych jak ich przyjmowano kilka miesięcy temu i to jak to bydło się zachowuje [to rzucanie jedzeniem, palenie ubrań]. Teraz pozostaje tylko liczyć na długą mroźną zimę - dupska im przemrozi to może zawrócą do siebie.
Dziś w mediach króluje pierdzielenie, ze w kilku rejonach w syrii ludzie z głodu zaczynają umierać bo żywności brakuje. W Afryce od dekad ludzie umierają z głodu na porządku dziennym i jakoś telewizyjne szczurki z tego powodu nie płaczą na porządku dziennym.
Btw - dzieci mojej prababki umarły z głodu w czasie powojennym, bo jedyne co mieli do jedzenia to ziemniaki i obierki od ziemniaków. Nikt wtedy też z tego powodu nie płakał i mało kto o tym dziś chce pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2015 o 12:13, lis_23 napisał:

Nie epatujmy też tak tą tradycją i religią i tym, jacy to my jesteśmy wyjątkowi i w ogóle.
Pamiętajmy, że Muzułmanie też mają swoją religię i swoją tradycję i jeżeli obie strony
będą tym epatować to nic dobrego z tego nie wyjdzie. Każdy musi odpuścić i zejść ze swojego
twardego stanowiska, bo inaczej porozumienia nie będzie.

Ostatnie wydarzenia pokazują, że Muzułmanie nie maja zamiaru odpuszczać, teraz przynajmniej czaje, że te stroje arabskich kobiet to nie od parady, bo taka tradycja, tylko dla ich bezpieczeństwa.

Przykro mi to mówić, ale polityka ustępstw, była powodem bezradności policji w niemieckich miastach. Syryjczycy darli na kawałki dokumenty na oczach policjantów, mówiąc, że na następny dzień wyrobią sobie nowe, a policjanci nie mogą im nic zrobić, bo są tu na zaproszenie pani kanclerz. Pokazuje to jedno, czują się w Europie bezkarni. Nie zdziwię się jak w wyborach parlamentarnych do Bundestagu za półtora roku, obecnie rządząca partia przegra z kretesem.

Kolejna kwestia to, że uchodźcy do tej pory kojarzyli mi się z kobietami, dziećmi, ew. starcami, a tu zdecydowana większość przyjezdnych to młodzi, silni mężczyźni, w kwiecie wieku (66% wszystkich to mężczyźni, kolejne 20% to małoletni w czym uwaga! 90% z nich to chłopcy). Jeśli w danej grupie wiekowej pojawia się ich za dużo to będzie zaburzenie równowagi płci. To naukowo opisany problem, dlatego na przykład Kanadyjczycy nie przyjmują samotnych mężczyzn i chłopców bez opieki.

Jak widać problem migracji jest mega złożony, ale jakoś dziwnym trafem niemiecki rząd zapraszając migrantów do Europy w ogóle nie brał tego pod uwagę? W grę w chodzą tylko dwie opcję głupota lub działanie specjalne. Toż to jeden wielki eksperyment społeczny na żywym organizmie.

PS Wrażenie musiał też zrobić napis na trybunach podczas meczu Niemcy - Polska, celnie punktujący, by nasi sąsiedzi zajęli się bałaganem na swoim podwórku, a nie uczyli nas Polaków demokracji. Jak tak dalej będzie to w przyszłych wyborach polska prawica może osiągnąć jeszcze większy sukces. Polacy nie lubią mieć jakiegokolwiek nadzoru np. Komisji Europejskiej nad sobą, czy jakichkolwiek prób jego nałożenia, patrz czasy PRL i ZSRR. Zresztą to samo było na Węgrzech, gdzie po wtrącaniu się UE, Orban zdobył większość konstytucyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2016 o 13:57, Zekzt napisał:

W Afryce od dekad ludzie umierają z głodu na porządku dziennym
i jakoś telewizyjne szczurki z tego powodu nie płaczą na porządku dziennym.

Na Bliskim Wschodzie jest ropa, a w Afryce nie. A mainstreamowe media muszą jakoś tłumaczyć głupiemu ludowi, po co władze wysyłają w te rejony swoje wojska.

Dnia 09.01.2016 o 13:57, Zekzt napisał:

Btw - dzieci mojej prababki umarły z głodu w czasie powojennym, bo jedyne co mieli do
jedzenia to ziemniaki i obierki od ziemniaków. Nikt wtedy też z tego powodu nie płakał
i mało kto o tym dziś chce pamiętać.

Dokładnie, my przechodziliśmy dokładnie to samo i wszyscy mieli to gdzieś, dziwi mnie jeszcze jedno, dlaczego od czasów Średniowiecza Arabowie, którzy np. za czasów Saladyna byli wydawałoby się na wyższym poziomie rozwinięcia kulturowego, naukowego i pewnie mógłbym tak wymieniać jeszcze wiele, a nagle w pewnym momencie ta ciemna Europa ich wyprzedziła?

Dodam tylko, że oprócz niefortunnej wyprawy ramię w ramię z USA na Irak, która nic nam Polakom nie dała, nigdy nie byliśmy kolonizatorem, nie czerpaliśmy zysków, nie żerowaliśmy na krajach Bliskiego Wschody, Afryki itp. dlatego moralnie nie powinniśmy czuć się odpowiedzialni za tych ludzi. Owszem z dobrego serca mogę im pomóc, ale tam na miejscu, wysyłając jakieś dary, albo poprzez pomoc finansową Polski m.in. z moich podatków, ale nie wyobrażam sobie by przyjechali do mnie i robili mi tu bałagan, a do tego wszystko zmierza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2016 o 15:25, Paoro napisał:

Dokładnie, my przechodziliśmy dokładnie to samo i wszyscy mieli to gdzieś, dziwi mnie
jeszcze jedno, dlaczego od czasów Średniowiecza Arabowie, którzy np. za czasów Saladyna
byli wydawałoby się na wyższym poziomie rozwinięcia kulturowego, naukowego i pewnie mógłbym
tak wymieniać jeszcze wiele, a nagle w pewnym momencie ta ciemna Europa ich wyprzedziła?

Hmm, podboje, ingerencja mocarstw europejskich, Zimna Wojna, ekstremizm religijny, kolonializm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2016 o 15:25, Paoro napisał:

Owszem z dobrego serca mogę im pomóc, ale tam na miejscu, wysyłając jakieś
dary, albo poprzez pomoc finansową Polski m.in. z moich podatków, ale nie wyobrażam sobie
by przyjechali do mnie i robili mi tu bałagan, a do tego wszystko zmierza.



Za pomoc tam na miejscu "z dobrego serca" podziękują ci gwałtem i morderstwem.
Nie bez powodu ogólnoświatowe wolontariaty ostatnio nie chcą wysyłać tam swoich pracowników bez obstawy wojska - i to nie byle jakiego wojska, bo najbardziej pożądana asysta to taka od oddziałów specjalnych albo firm najemnych takich jak Blackwater. Bo tylko takie formacje wojskowe budzą tam realny strach i dopiero w ich obecności "dzicz" się opamiętuje [bo ma świadomość, ze ci ludzie pierw strzelają a dopiero potem zadają pytania].
Sam jestem wolontariuszem, chociaż obecnie udzielam się społecznie bardzo rzadko bo zwyczajnie praca i dom ograniczają mi strasznie czas wolny. Mam masę znajomych i przyjaciół którzy jeżdżą chociażby z ramienia pck i niosą bezinteresowną pomoc w krajach dotkniętych klęskami czy wojną. Kilku takich przyjaciół straciłem bo w podzięce za pomoc dostali kilka noży w plecy.

Tu jest problem podobny jak z Haiti - nie da się pomóc komuś kto nie chce pomocy.
Pamiętasz materiały z Haiti? kilka dni po katastrofie - kobieta w prowizorycznym szałasie na gruzach jej domu, wszędzie pobojowisko, gruzy, syf. Po roku - ta sama kobieta, ten sam burdel. Gdyby przez rok wynosiła dwie cegły dziennie z tego bajzlu doprowadziła by swoje miejsce życia do względnej kultury. Ci ludzie mają taka mentalność - zrób za nas, my nie będziemy nic robić. Dlatego w czasach konkwisty odławiano ich jako niewolników, bo jak brutalnie by to nie brzmiało - bez bata nad dupskiem do dziś by mieszkali w lepiankach z odchodów.

Zanim ktoś mi powie, że jestem generalizującym rasistą - dajcie spokój. Mam świadomość, że wszędzie są wyjątki od reguły, ale prawda jest taka, że ogól tych ludzi prezentuje konkretną mentalność.
Nie mam nic przeciwko emigrantom - w moim mieście są bardzo fajni Tunezyjczycy, prowadza swój biznes od lat, są muzułmanami z wyznania. Przyjechali do polski po lepsze życie, założyli firmę, nauczyli się języka. Nikt im nie wadzi a oni nie wadzą nikomu. Uczciwie pracują i szanują naszą kulturę. Co więcej - każdemu debilowi który przyszedł by do nich pod lokal czy pod dom pisać graffiti na murach w stylu "ciapate do afryki" sam strzelił bym w gębę. Takich przyjezdnych jak oni zawsze chętnie powitam. Problem w tym, ze obecna fala przyjezdnych nie ma w planach ani uczciwie pracować ani szanować naszej kultury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2016 o 15:15, kerkas napisał:

/.../

Pis ma kolejnego wroga Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Ciekawe kiedy zabiorą się za cyklistów :(



Może nie kolejnego, a starego wroga, wszak PIS krytykuje WOŚP już od lat.
Mamy też już pierwsze zmiany w TVP: według medialnych doniesień, Piotr Kraśko i Diana Rudnik zostali odsunięci z prowadzenia " Wiadomości " na TVP1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" Trybunał Konstytucyjny umorzył sprawę uchwał Sejmu o unieważnieniu wyboru w październiku 2015 roku przez poprzedni Sejm 5 sędziów TK oraz o powołaniu w grudniu 5 nowych osób w ich miejsce. Zdania odrębne złożyli sędziowie Andrzej Rzepliński, Andrzej Wróbel i Marek Zubik. "

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-spor-wokol-tk/newsy/news-trybunal-konstytucyjny-umorzyl-sprawe-dot-powolania-5-sedzio,nId,1952685#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Czyli anulowanie rozprawy TK w tej sprawie miało głębsze znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się