Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 15.07.2016 o 23:14, meryphillia napisał:

Nic.
Normalne procesy, które zachodzą w cywilizacji od tysięcy lat.

Mądrala ;]

Dnia 15.07.2016 o 23:14, meryphillia napisał:

W przypadku wydarzeń w Turcji, ot typowy dla państw bliskowschodnich przewrót stanu przez
wojskowych.
Wszystko zależy od siły wywrotowców, a jeśli będzie udany i skończy się stryczkiem dla
Erdogana, jest szansa na lata względnego spokoju w Turcji.


Jestem ciekaw reakcji Zachodu - ostatecznie Turcja jest członkiem NATO, dopiero co był szczyt i zapewnienia o solidarności i innych pierdołach ...
Tak czy siak jest chaos i są to niebezpieczne czasy i mi się to nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2016 o 23:02, Outlander-pro napisał:

Dopiero co zamach w Nicei, a teraz prawdopodobnie wojskowy zamach stanu w Turcji ...
co to się dzieje z tym światem?

Odnosząc się do zamachów we Francji: tak to się kończy, jak wpuszcza się na potęgę wyznawców "religii pokoju". Przecież w samym Koranie jest napisane jasno, klarownie i wyraźnie, by bez certolenia się zabijać niewiernych (czytaj: niemuzułmanów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2016 o 23:42, Prince_Miki napisał:

Odnosząc się do zamachów we Francji: tak to się kończy, jak wpuszcza się na potęgę wyznawców
"religii pokoju". Przecież w samym Koranie jest napisane jasno, klarownie i wyraźnie,
by bez certolenia się zabijać niewiernych (czytaj: niemuzułmanów).


Francja ma silniejsze związki ze światem arabskim niż jakikolwiek inny kraj zachodni, dlatego też tam są te zamachy.
Nie do końca bym utożsamiał muzułmanina z terrorystą - nie popieram odpowiedzialności zbiorowej. To jest też zbytnie upraszczanie skomlikowanego problemu.
Podobnie jak z tym całym "multi-kulti" jako przyczyną obecnej sytuacji - to wszystko jest dużo trudniejsze do zrozumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2016 o 23:38, Outlander-pro napisał:

Jestem ciekaw reakcji Zachodu - ostatecznie Turcja jest członkiem NATO, dopiero co był
szczyt i zapewnienia o solidarności i innych pierdołach ...


No i solidarność na pewno będzie ze strony NATO... z jakimkolwiek zwycięzca przewrotu. ;)

Uwalenie umacniającego się na pozycjach Edrogana jest jak najbardziej na rękę NATO, tym bardziej gdy robione jest to rękoma umiarkowanych wojskowych, w interesie których jest utrzymywanie znormalizowanych stosunków z sojusznikami, a nie chaotyczne machanie szabelką i faworyzowanie religijnego fundamentalizmu.

Dnia 15.07.2016 o 23:38, Outlander-pro napisał:

Tak czy siak jest chaos i są to niebezpieczne czasy i mi się to nie podoba.


Chaos na pewno, ale "niebezpieczne czasy", to raczej wyrażenie na wyrost jeśli chodzi o wydarzenia w Turcji.
mało prawdopodobne by skończyło się na wojnie domowej, a ryzyko eskalacji poza granice Turcji jest praktycznie zerowe.
Zresztą i tak na razie mało co wiadome i najbliższe 24h powinny jakoś naświetlić rzeczywisty obraz i skutki wydarzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2016 o 23:55, meryphillia napisał:

Uwalenie umacniającego się na pozycjach Edrogana jest jak najbardziej na rękę NATO, tym
bardziej gdy robione jest to rękoma umiarkowanych wojskowych, w interesie których jest
utrzymywanie znormalizowanych stosunków z sojusznikami, a nie chaotyczne machanie szabelką
i faworyzowanie religijnego fundamentalizmu.


Jeśli pucz będzie udany i jego głównym celem będzie to samo, co w przypadku poprzednich, czyli przystopowanie sympatyków religijnych radykałów, to chyba dobrze ... zobaczymy.

Dnia 15.07.2016 o 23:55, meryphillia napisał:

Chaos na pewno, ale "niebezpieczne czasy", to raczej wyrażenie na wyrost jeśli chodzi
o wydarzenia w Turcji.


To odnosząc się do tego, co ogólnie dzieje się na świecie - ciągłe zamachy, śmierć ludności cywilnej, czy to Francja, czy Bagdad, czy inne miejsce. Teraz wojskowy przewrót w Turcji, są to wydarzenia wielkiej wagi, które będą miały swój wpływ na cały świat, taki czy owaki. Wszelkie destabilizujące incydenty nie są pożądane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2016 o 00:01, Outlander-pro napisał:

To odnosząc się do tego, co ogólnie dzieje się na świecie - ciągłe zamachy, śmierć ludności
cywilnej, czy to Francja, czy Bagdad, czy inne miejsce. Teraz wojskowy przewrót w Turcji,
są to wydarzenia wielkiej wagi, które będą miały swój wpływ na cały świat, taki czy owaki.
Wszelkie destabilizujące incydenty nie są pożądane.


ISIS i Al-Qaeda nie są pierwszymi organizacjami terrorystycznymi po drugiej wojnie światowej przecież...
W Europie Zachodniej rodzimi terroryści działali wybuchowo na długo przed wyczynami "Saracenów"i ogólnie mają chyba nawet zdecydowanie więcej ofiar na swoim koncie.

Przewrót w Turcji choć znamienny, raczej nie będzie miał większego wpływu na losy świata, na wewnętrzne losy Turcji na pewno, ale to przede wszystkim sprawa lokalna, o małym znaczeniu dla reszty świata, nawet pomimo członkostwa kraju w NATO.
Bez zbędnej paniki; i tak dopiero w dzień zobaczymy, co głównie z tego bałaganu wyniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2016 o 23:42, Prince_Miki napisał:

Odnosząc się do zamachów we Francji: tak to się kończy, jak wpuszcza się na potęgę wyznawców
"religii pokoju". Przecież w samym Koranie jest napisane jasno, klarownie i wyraźnie,

W zasadzie to marzył im się francuski commonwealth, więc nie za bardzo mieli wybór: jak chcą utrzymywać bliskie kontakty z z koloniami, to przepływ ludzi musi być.

Dnia 15.07.2016 o 23:42, Prince_Miki napisał:

by bez certolenia się zabijać niewiernych (czytaj: niemuzułmanów).

Bynajmniej: są ustępy o wyrzynaniu niewiernych oprócz "narodów księgi", które mają być "zaledwie" obywatelami trzeciej kategorii ;)
BTW Quran zrzyna ostro z Tory, to i czego się spodziewać, jak nie mordowania niewiernych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wyników wyborów wynika prosta informacja. Wszyscy, którzy zagłosowali na PO, ale również przeciwko PIS, czyli wyborcy Nowoczesnej oraz Kukiza stanowili bezwzględną większość. I to nie używając argumentu frekwencji i hipotetycznych preferencji. Od dekad prawdą jest również iż wszyscy niegłosujący w wyborach mają większość konstytucyjną. Sprawdzałem to wiele razy i jest to tym większa przewaga im mniejszy procent osób bierze udział w wyborach.
Krótko mówiąc obie wygrane PiSu w 2005 i w 2015 wynikały głównie z lenistwa (słoneczny weekend) lub zniechęcenia dotychczasowych wyborców PO, a w 2015 również przeniesienie swoich głosów na Nowoczesną i Kukiza, co spowodowało rozdrobnienie głosów. Ponieważ w wyborach głosuje się jednak za czymś, a nie przeciwko czemuś, to oczywiste jest, że musiał wygrać PiS, który ma ok. 5 mln karnych wyborców, którzy zawsze głosują (wracając z kościoła.:))
Z drugiej strony PiS ma największy negatywny elektorat, więc jeżeli na czymkolwiek powinie się obecnej władzy noga w taki sposób, że zaboli to dotychczas niegłosujących, to szanse na reelekcję spadną do zera bo jak się zbierze elektorat negatywny plus obojętni, to nawet w przypadku niewielkiego wzrostu frekwencji (a ta wzrasta w Polsce głównie w wyniku niezadowolenia), te 5 mln karnych wyborców będzie niczym przy np. 10 mln przeciwników. Szczególnie jeżeli następcy nie zapowiedzą likwidacji 500, albo nawet podbiją to do 1000+ od jednego dziecka (co przy niewielkim sprycie jest do wyciągnięcia z banków i całego sektora finansowego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2016 o 16:40, Olamagato napisał:

Z drugiej strony PiS ma największy negatywny elektorat, więc jeżeli na czymkolwiek powinie
się obecnej władzy noga w taki sposób, że zaboli to dotychczas niegłosujących, to szanse
na reelekcję spadną do zera bo jak się zbierze elektorat negatywny plus obojętni, to
nawet w przypadku niewielkiego wzrostu frekwencji (a ta wzrasta w Polsce głównie w wyniku
niezadowolenia), te 5 mln karnych wyborców będzie niczym przy np. 10 mln przeciwników.
Szczególnie jeżeli następcy nie zapowiedzą likwidacji 500, albo nawet podbiją to do 1000+
od jednego dziecka (co przy niewielkim sprycie jest do wyciągnięcia z banków i całego
sektora finansowego).


Cóż, pamiętam takie stwierdzenia w tv, ze to wszystko wina PO i innych partii, bo już 10 lat temu mogli obiecać 500+ i darmowe mieszkania, a teraz to wszystko obiecał PIS, czym sobie zagwarantował, ponoć wieloletnie rządy, gdyż normalny Kowalski zawsze zagłosuje na partię, która da mu 500+ i darmowe mieszkanie, a jeżeli jego dzieci będą chciały głosować inaczej, to dostaną lanie, bo nie wolno się wyłamywać. W ten sposób PIS może robić co zechce, może wysłać TK na księżyc, a Komisje Wenecką i UE lekceważyć 9swoją drogą, dzisiaj była kolejna odsłona cyrku z TK, gdy sprawozdanie z działalności TK przerodziło się w sąd nad prezesem Rzeplińskim i w obronę decyzji prezydenta). A jak myśli przeciętny Kowalski przekonałem się na przykładzie mojego ojca, który ściskał dłoń Dudy, jako najlepszemu powojennemu prezydentowi Polski i mojego kolegi, którego bardzo ucieszył Brexit i który ma nadzieje, że teraz UE się rozpadnie, Polska ją opuści, przywróci granice i paszporty, wyrzuci obcokrajowców i innowierców i nareszcie odzyska suwerenność i przywróci Polskę "prawdziwym polakom" - tzn. białym, hetero i katolikom.
Może PIS owi dostanie się trochę za wczorajsze decyzje o podwyżkach, min. 7 tyś. zł dla premiera, 3 tys. zł dla posłów i senatorów i wypłatę dla pierwszej damy w wysokości 11-13 tys. zł - choć większość komentatorów jest za i chwali genialny pomysł rządu, a właściwie posłów PIS, bo to projekt poselski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Raczej będzie to najodpowiedniejszy temat na moje pytanko. Potrzebuję pewnej odpowiedzi. Tak pewnej jak śmierć w życiu ;) A papiery gdzieś pałętają się na nowym domu i nie mogę ich odnaleźć... a więc

Jestem rencistą. A w zasadzie to już na samym końcu. Wypłat zawsze był na 15ego dnia danego miesiąca a sama renta kończy mi się 30 sierpnia tego roku. I tu moje pytanie. [tak wiem, potencjalnie głupie pytanie :D] alę muszę to wiedzieć na miliard pierdyliardów %%%%


Czy ZUS, 15 sierpnia zrobi ostatni przelew na konto czy mogę zapomnieć o jakichkolwiek pieniądzach w tym miesiącu z ich strony?


Z góry dziękuję za wszelakie odpowiedzi

Pozdrawiam i gorącego sierpnia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Renta kończy Ci się 30 Sierpnia, ZUS przelew robi 15, tak? To są przelewy z dołu czy z góry? Jak miałem zasiłek rehabilitacyjny, to były z dołu, za poprzedni miesiąc. Więc w Sierpniu wg mnie normalnie dostaniesz, nie wiem jak będzie z Wrześniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Dnia 04.08.2016 o 21:50, pawbuk napisał:

Renta kończy Ci się 30 Sierpnia, ZUS przelew robi 15, tak?

Tak. 15 dnia każdego miesiąca w godzinach 13:00 z hakiem pieniążki juz były na koncie.. Od 15ego do 15ego musiałem czekać na następny wypłat. 15 lipca 2016 z czystej ciekawości sprawdziłem czy sa wcześniej. I juz o 10:00 był pieniądz. Ale to tak przy okazji :-)
>To są przelewy z dołu czy

Dnia 04.08.2016 o 21:50, pawbuk napisał:

z góry? Jak miałem zasiłek rehabilitacyjny, to były z dołu, za poprzedni miesiąc. Więc
w Sierpniu wg mnie normalnie dostaniesz, nie wiem jak będzie z Wrześniem.


Tak teraz spojrzałem na legitymacje emeryta rencisty by sie upewnić. Nie wiem co mi sie ubzdurało z tym 30tym. Napisane na niej jest

Legitymacja ważna 31 sierpnia 2016 z dowodem tożsamości. Pamietam jak ostatni raz czytałem papiery, to z dniem 31 sierpnia kończy mi sie tez bycie całkowicie nie zdolnym do pracy tak jak orzekł orzecznik z ZUSu .np mamie za 25 lat pracy na poczcie jako naczelnik dali 1300 PLN ale orzeczenie: ze jest tylko cześciowo nie zdolna do pracy. oczywiście juz papiery o kolejne świadczenia rentowe złożone. ]:-> [diabelski śmiech w tle.Czekam teraz na list z ich strony na rozmowę z lekarzem który wszystko osadza. A pozniej na rozmowę z orzecznikiem który juz nie za bardzo ma do gadania . :) bo zdanie lekarza jest święte.

Za ewentualne błędy i brak interpunkcji przepraszam ale awaryjnie jak nigdy pisze tego posta z przenośnego Jabłka. Bo nie mam ostatnio nawet czasu przysłowiowej taczki załadować a o kobiecie juz nie wspomnę :/

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2016 o 23:46, pawbuk napisał:

> Odnosząc się do zamachów we Francji: tak to się kończy, jak wpuszcza się na potęgę
wyznawców
> "religii pokoju". Przecież w samym Koranie jest napisane jasno, klarownie i wyraźnie,

> by bez certolenia się zabijać niewiernych (czytaj: niemuzułmanów).

Francja ma silniejsze związki ze światem arabskim niż jakikolwiek inny kraj zachodni,
dlatego też tam są te zamachy.
Nie do końca bym utożsamiał muzułmanina z terrorystą - nie popieram odpowiedzialności
zbiorowej. To jest też zbytnie upraszczanie skomlikowanego problemu.
Podobnie jak z tym całym "multi-kulti" jako przyczyną obecnej sytuacji - to wszystko
jest dużo trudniejsze do zrozumienia.


Bardzo dawno nie przeczytałem tak trafnego komentarza w internecie! Serio. Odzyskałem wiarę w ludzkość.

@Olamagato: Twój post też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,20625072,miniaturowe-metalowe-blasiki-takie-statuetki-wreczono.html

Niech mnie ktoś w końcu obudzi z tego snu wariatów...

Czy na serio ten naród już tak skretyniał do reszty?
Rozumiem że można przezywać te niepodważalną tragedię, jaką był Smoleńsk AD2010, ale obecne zaklinanie historii nabiera już cech prawdziwej groteski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2016 o 20:03, meryphillia napisał:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,20625072,miniaturowe-metalowe-blasiki-takie-statuetki-wreczono.html

Niech mnie ktoś w końcu obudzi z tego snu wariatów...

Czy na serio ten naród już tak skretyniał do reszty?
Rozumiem że można przezywać te niepodważalną tragedię, jaką był Smoleńsk AD2010, ale
obecne zaklinanie historii nabiera już cech prawdziwej groteski.

To się nazywa polityka historyczna - wyższa forma propagandy, zaklinanie nie tylko bieżących faktów, ale i przerabianie historii. Przyzwyczaj się do tego, bo coraz więcej tego będzie trafiało do mediów: żołnierze wyklęci i Smoleńsk 2010 to dopiero preludium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PIS ogłosił dziś wielki sukces, swój i prezydenta Dudy: 82% sześciolatków nie poszło do pierwszej klasy, dzięki czemu mamy pierwsze klasy liczące czterech uczniów, oraz przepełnione przedszkola, bo muszą one znaleźć miejsce dla tych sześciolatków, kosztem młodszych roczników. Cały rząd był też praktycznie obecny na rozpoczęciu roku szkolnego.

To, co się obecnie dzieje w Warszawie to kpina: krzyki i wyzwiska są tak głośne, że prezydent nie może normalnie zabrać głosu. PIS domaga się dymisji pani Waltz, ale już zapowiedział, że ustawy reprywatyzacyjnej nie będzie, bo to za duże koszta (ponoć nawet 70 miliardów zł w skali całego kraju), a przecież 500+, frankowicze i obniżenie wieku emerytalnego to ważniejsze priorytety. PIS nie chce też żadnej komisji, bo wyszłoby na jaw, że ich święty Lech Kaczyński wcale nie był taki święty - ponoć gdy był On jeszcze prezydentem Warszawy, zablokował możliwość odzyskania nieruchomości przez zasiedzenie na kilka godzin przed terminem, aby miasto nie straciło.

Od niedzieli mamy też rozruby w trakcie i po mszy świętej i kolejne obelgi z ust "prezydenta wszystkich Polaków", a były prezydent, Wałęsa musiał wyjść w trakcie mszy z kościoła.

PIS ma też już ponoć pomysł, jak rozwiązać sprawę TK - teraz chce się zająć sędziami TK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać?
Ponoć Macierewicz zamierza odkupić od Czechów nowego Tupolewa i w ramach eksperymentu chcą go rozpędzić do wielkiej prędkości, następnie zamierzają rozpędzić do podobnej prędkości samochód z ... brzozą na dachu :lol: Ma to udowodnić, że zderzenie z brzozą nie mogło doprowadzić do takich zniszczeń, jakie były w katastrofie Smoleńskiej.
Część rodzin ofiar katastrofy dowiedziała się, że - delikatnie rzecz ujmując, nie są prawdziwymi polakami, skoro nie wierzą w zamach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam, czy trzeba coś brać żeby się obudzić czy wręcz przeciwnie. A może przestać oglądać, czytać, słuchać tego show dla kretynów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było tak ponuro: ;)

Oda dla Jarosława Kaczyńskiego, przywódcy narodu, zwycięzcy w wyborach:

Niby zwycięski Chrobry wzmacniasz państwo nasze,

Ty , który od nowa polską godność wskrzeszasz,

Jak orzeł ponad skałą wzlatujesz i zawsze,

To Ty masz rację, Ty na pomoc spieszysz.

Tyle dróg przejść musiałeś, wodzu nasz zwycięski,

Tyle klęsk przejść musiałeś by podnieść się z klęski,

Tyle lat musiałeś czekać by teraz już w chwale,

Rządzić Polską, by zmieniać nasz kraj stale

W kierunku mocarstwa od morza do morza,

By wszystkie narody od Bałkanów po Bałtyk

A nawet ptaki co krążą w przestworzach,

Wielbiły Polskę i wielbiły jej wodza.

O Jarosławie Wielki, władco dusz Polaków,

Który nasz naród wyprowadzisz z klęski,

Który zdobędziesz imperium Lechitów,

I znów odrodzisz Warszawę i Kraków.

Niech będzie pamięć Twego brata Lecha

Na zawsze w kraju świętego Wojciecha

Łączyć a nie dzielić naród nasz wybrany

http://www.newsweek.pl/polska/oda-do-jaroslawa-kaczynskiego-selima-chazbijewicza-wiersz-o-kaczynskim,artykuly,396992,1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się