Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Nie chce mi się szukać. Ileś lat temu , jak pisałem, że Caritas to złodzieje, odpowiedź była taka sama " do prokuratury". I się przedawniło. Jerzy Zając ( klecha) zajebał 14 milionów ( mogę z nazwiska, bo ma wyrok) i cicho sza. 14 milionów zajebanych i tak długo proces trwa, że przedawnienie. I teraz suki Zajca, jak się tłumaczycie? Kraść w imię Boga i liczyć na przebaczenie? Bo Jurek dostał zawiasy? Bo się przedawniło. Cham nawet roku nie odsiedział a 14 milionów ma. A ma wyrok. Za 14 milionów rok w zawiasach. Kabaret

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

#Dobra Zmiana.

Zacytuje słowa Diraca, które zacytował Werner Heisenberg w czytanej akurat przeze mnie jego autobiografii ""Część i Całość":

Religia to rodzaj opium dla ludu, które pozwala uśpić ludzi w pobożnych marzeniach i skłonić aby zapomnieli o krzywdach, jakie są im wyrządzane. Stąd wynika sojusz owych dwu wielkich potęg politycznych, państwa i Kościoła. Państwo i Kościół potrzebują iluzji, że dobry Bóg nagrodzi ludzi w niebie, nie na ziemi - tych wszystkich którzy godzą się na niesprawiedliwości, którzy wypełniają swoje obowiązki cicho i bez narzekania. Dlatego właśnie uczciwe stwierdzenie, że Bóg jest tylko wytworem ludzkiej wyobraźni, nazywane jest przez Kościół najgorszym ze wszystkich grzechów śmiertelnych.

Słowa wypowiedziane ponoć w 1927 roku, a które nic nie tracą na swej trafności w 2016...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.10.2016 o 23:36, meryphillia napisał:

#Dobra Zmiana.
/.../
Religia to rodzaj opium dla ludu, /.../

A jak się ma do tego "religia smoleńska"? Ma już swoich męczenników (chociaż na co dzień pamięta się tylko o jednym), ma swój kult, ale nie męczennika, tylko jego brata, ma mannę z nieba (500+), ma comiesięczne obchody, walkę z innowiercami (inne niż PiS partie), ma swoich kozłów ofiarnych (dzisiaj to SB-ecja, jutro prokuratorzy i sędziowie) a co będzie na końcu? Przecież nie starczy dla wszystkich pisowców, tylko najbliższym Prezesowi będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, KrzysztofMarek napisał:

A jak się ma do tego "religia smoleńska"?

No chyba potwierdza właśnie mechanizmy rządzące powstawaniem i ewolucji wierzeń, które najczęściej nijak się mają do rzeczywistości. ;)

Jednakże przy okazji jednego z niedawnych lotów rządowych, tworząca się religia chyba wymaga dodatkowych ofiar, by tylko uprawomocnić swój status.

A jak już kiedyś trafnie rzucił aktualny prezes propagandowego szkiełka: "Ciemny lud, to kupi", więc te naszego ironizowanie niekoniecznie musi być takie niedorzeczne. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.12.2016 o 18:48, meryphillia napisał:

/.../A jak już kiedyś trafnie rzucił aktualny prezes propagandowego szkiełka: "Ciemny lud, to kupi", więc te naszego ironizowanie niekoniecznie musi być takie niedorzeczne. ;]

Sądząc po tym, co aktualnie dzieje się dzisiaj w Sejmie (i, ogólnie, nie tylko w Sejmie i nie tylko dzisiaj)  to żyjemy w ciekawych czasach.  Spełniło się chińskie przekleństwo: obyś żył w ciekawych czasach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KrzysztofMarek napisał:

/.../ obyś żył w ciekawych czasach...

Opiłem się całkiem pysznym porterem Black Boss, dobijam teraz ostatnio moim ulubionym Komesem i śmieje się oglądając ten cyrk na kółkach.

Więc jest dopsze... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, KrzysztofMarek napisał:

Sądząc po tym, co aktualnie dzieje się dzisiaj w Sejmie (i, ogólnie, nie tylko w Sejmie i nie tylko dzisiaj)  to żyjemy w ciekawych czasach.  Spełniło się chińskie przekleństwo: obyś żył w ciekawych czasach...

Nie śledzę cyrku w TV, ale zakładam, że kolejny akt tragedii smoleńskiej, albo coś pokrewnego, tak?

Ze starszych kwiatków najbardziej podobały mi się obowiązkowe projekcje biografii jakiegoś "Roja" (jak ten youtube'r?) dla wojska polskiego i propozycja  lojalki ws "wartości" dla ateistów, prawosławnych i muzłumanów ;) Gdyby nie strumień środków płynący z UE pewnie niedługo czekały by nas izolacja od zagranicy i reglamentacja pozwoleń na opuszczenie kraju, a może nawet polowanie na agentów wpływu UE.

Swoją drogą to zabawne ile kojarzonych z Komuną chwytów wykorzystuje do sprawowania rządów formacja jakoby tak zaciekle antykomunistyczna. Jeśli pod koniec kadencji tego sejmu tzw Naród nie będzie dostawał mdłości na widok haseł "prawica" i "wartości chrześcijańskie", to uznam, że należy mu się dokładka i poprę Prawych i Sprawiedliwych w następnych wyborach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, zadymek napisał:

Nie śledzę cyrku w TV, ale zakładam, że kolejny akt tragedii smoleńskiej, albo coś pokrewnego, tak?

 

Nie, chodzi o zakaz obecności mediów w sejmie (przynajmniej w obecnej formule), który ma wejść w życie od 1 stycznia 2017 r. Dziennikarze nie będą mogli zadawać pytań posłom w korytarzu, itp. i każda agencja będzie mogła mieć tylko jednego przedstawiciela na raz w tym samym czasie, czyli, np. Fakty TVN, TVN24 i TVN 24 BIS będą mogli mieć tylko jednego przedstawiciela z jednego z w. w. programów. Wczoraj media protestowały przeciwko temu projektowi, min. nie pokazując polityków w tv. Podczas obrad sejmu jeden z polityków PO wyszedł ma mównice z napisem 'wolne media' czy jakoś tak i marszałek wyrzucił go z sejmu - no i się zaczęło, gdyż ludzie spontanicznie wyszli na ulice i ponoć w sile 10 tyś. zablokowali wyjazdy z sejmu. Politykom PISu udało się uciec ok. 3 w nocy, w tym samym czasie wyproszono dziennikarzy z sejmu i od tej pory nie mają prawa wstępu.

PIS twierdzi, ze to było przestępstwo i nocna zmiana i że ludzie dopuścili się przestępstwa, blokując sejm i że oni nie cofną się ani o krok, bo to ludzie ich wybrali a Ci, którzy protestują nie mogą tego zrozumieć i przeboleć. Zabawne jest to, że PIS walcząc z komunizmem stosuje dokładnie te same metody, wprowadzając taki komunizm XXI wieku, taki współczesny bolszewizm, gdzie całe Państwo jest scentralizowane i w ręku jednego ugrupowania politycznego, a w efekcie w ręku jednego człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, lis_23 napisał:

Zabawne jest to, że PIS walcząc z komunizmem stosuje dokładnie te same metody, wprowadzając taki komunizm XXI wieku, taki współczesny bolszewizm, gdzie całe Państwo jest scentralizowane i w ręku jednego ugrupowania politycznego, a w efekcie w ręku jednego człowieka.

Jeśli by mnie spytać, to ograniczenie dostępu mediów do decydentów to naturalna ewolucja ich wcześniejszych zabiegów - jeśli dobrze pamiętam, za poprzednich rządów PiS na konkretne konferencje prasowe wpuszczano tylko dziennikarzy mediów "niepokornych"....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie szczere bawi jak za obronę wolnych mediów i wolności słowa biorą się ludzie, którzy nie tak dawno temu wysłali ABW do Wprost. A teraz święci. Oczywiście społeczne masy lecą za tym jak muchy za... sami wiecie czym.

A sam pomysł ograniczenia biegania dziennikarzy po korytarzach i typowej dla naszych mediów pogoni za sensacją uważam za wspaniały pomysł. Zresztą dla mnie właściwie każdy pomysł ograniczania samowoli (nie wolności) mediów jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Graffis napisał:

Mnie szczere bawi jak za obronę wolnych mediów i wolności słowa biorą się ludzie, którzy nie tak dawno temu wysłali ABW do Wprost. A teraz święci. Oczywiście społeczne masy lecą za tym jak muchy za... sami wiecie czym.

A sam pomysł ograniczenia biegania dziennikarzy po korytarzach i typowej dla naszych mediów pogoni za sensacją uważam za wspaniały pomysł. Zresztą dla mnie właściwie każdy pomysł ograniczania samowoli (nie wolności) mediów jest dobry.

Sorry, ale rząd PO był jakieś 100 razy lepszy od obu rządów PISu, a jeżeli teraz PIS i przychylni mu dziennikarze twierdzą, że spontaniczne protesty ludzi na ulicach to zaplanowana ustawka PO, to ja mogę uznać, ze pseudo afery, jak afera podsłuchowa to zaplanowane działania PISu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lis_23 napisał:

Sorry, ale rząd PO był jakieś 100 razy lepszy od obu rządów PISu, a jeżeli teraz PIS i przychylni mu dziennikarze twierdzą, że spontaniczne protesty ludzi na ulicach to zaplanowana ustawka PO, to ja mogę uznać, ze pseudo afery, jak afera podsłuchowa to zaplanowane działania PISu ;)

Bo tak mogło być. 

Nie oszukujmy się - nikomu zaangażowanemu w politykę nie chodzi o dobro obywateli. PO zwietrzyło możliwość pognębienia PiSu, który podłożył się masakrycznie swoimi działaniami. Nie robią tego dla wolności demokracji itp - chodzi o zmianę przy korycie. Dlatego spontaniczność wszystkich protestów jest dla mnie wątpliwa. Uwierzę w nią, jeśli na protestach nie będzie flag partyjnych, nie zaczną się od stron partyjnych na FB, a skrzykiwać obywateli nie będą prezesi partii.

Z tego samego powodu nie uczestniczyłem w proteście lekarzy w Warszawie - nie chcę, by mój protest stał się pożywką i kolejnym krokiem jakiegoś polityka, który przez ileś lat nie zrobił nic, a teraz jest uciśnionym opozycjonistą pomagającym ciemiężonemu ludowi. 

Rządy obecne nie są ani gorsze, ani lepsze - są tak samo fatalne i antyspołeczne, oparte na kłamstwie, prywacie i innych ideach naszej klasy politycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Graffis napisał:

Rządy obecne nie są ani gorsze, ani lepsze - są tak samo fatalne i antyspołeczne, oparte na kłamstwie, prywacie i innych ideach naszej klasy politycznej.

Czy ty naprawdę wierzysz w to co piszesz, bo na serio ten rząd to najgorsze co mogło spotkać Polskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Numenpl napisał:

Czy ty naprawdę wierzysz w to co piszesz, bo na serio ten rząd to najgorsze co mogło spotkać Polskę.

Nie wiem co, a raczej jak na to odpowiedzieć. Nie jest zwolennikiem partii rządzącej, ani opozycji - w inny sposób ale obie te opcje są fatalne dla tego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Graffis napisał:

Nie wiem co, a raczej jak na to odpowiedzieć. Nie jest zwolennikiem partii rządzącej, ani opozycji - w inny sposób ale obie te opcje są fatalne dla tego kraju.

Ja głosuję na tych co nie szukają zaczepki z pewnym mocarstwem które może dokonać inwazji naszego kraju w 48 godz. i co gorsza to mocarstwo jest naszym bezpośrednim sąsiadem. Nie głosuję na tych co próbują wszystkiego by nas EU i Nato wyrzucili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Numenpl napisał:

Ja głosuję na tych co nie szukają zaczepki z pewnym mocarstwem które może dokonać inwazji naszego kraju w 48 godz. i co gorsza to mocarstwo jest naszym bezpośrednim sąsiadem. Nie głosuję na tych co próbują wszystkiego by nas EU i Nato wyrzucili.

I lepszą postawą jest urojone bezpieczeństwo wynikające z wiary w trzy filary europejskiego pokoju:

- udawanie, że problemy nie istnieją i wszyscy nasi wrogowie będą zawsze szukali rozwiązań na takiej same drodze co my czyli bezcelowych i wiodących donikąd negocjacji i szczytów; problem Rosji nie istnieje, problem ISIS nie istnieje, etc.

- EU ma jakie znaczenie? Archaiczna sypiąca się instytucja, wobec której można zrobić tylko jedno - wydoić zanim samoistnie się rozpadnie

- NATO - poważnie wierzysz, że którekolwiek z państw członkowskich zrobiłoby cokolwiek, by nas bronić? Oczywiście oprócz podjęcia szybkich negocjacji z najeźdźcą. 

Nie wierzę w nasze gwarancje bezpieczeństwa militarnego, politycznego i ekonomicznego, nie mam żadnego powodu by wierzyć. Czy postawa oferowana przez PiS, czyli udawania że w cztery lata pyskowania komu popadnie i tworzenia głupawych sojuszy (np. przyjaźń z Orbanem, bo sobie wtedy poradzimy z Rosją ;) ) coś da? Nie. Tak samo jak nie da się naprawić tego, że przez osiem lat rządów poprzedniej ekipy budowano mit bezpieczeństwa i pewności oparty o europejskie sny. Coraz bardziej brodzimy w szambie i nie ma większego znaczenia co wybierzemy. Gruzja podskakiwała Rosji i dostała w łeb. Ukrainie EU próbowała pomóc układając się z Misiem a tu niespodzianka - w klatce siedzi teraz Niedźwiedź i właściwie już wyłamał zamki. Tymczasem Obama zmienia okręty podwodne z balistycznych w oceanograficzne i spowalnia proces wymiany floty lotniskowców, bo jest eko. Ofc nie jest w stanie to zrazić naszego ministra obrony, głęboko przekonanego że US of A to nasz BFF i w razie czego rzuci się Niedźwiedziowi do gardła.

Kto wie, czy nie zmierzamy do sytuacji analogicznej do lat 36-39 XXw. Jakie znaczenia miała decyzja o odmowie połączenia terytoriów Rzeszy? Zdaniem Korwina kluczowe, ale chyba jednak był to po prostu pretekst, sytuacja rozstrzygnęła się o wiele wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Graffis napisał:

- EU ma jakie znaczenie? Archaiczna sypiąca się instytucja, wobec której można zrobić tylko jedno - wydoić zanim samoistnie się rozpadnie

Ale jakaś forma organizacji to już lepiej niż nic. A poza tym, zdaje się, nadrzędnym celem integracji europejskiej (zaczęło się od gospodarek) jest niedopuszczenie do powtórki scenariusza WŚ 3.0. Na razie szło nieźle.

12 godzin temu, Graffis napisał:

- NATO - poważnie wierzysz, że którekolwiek z państw członkowskich zrobiłoby cokolwiek, by nas bronić? Oczywiście oprócz podjęcia szybkich negocjacji z najeźdźcą. 

Popraw mnie jeśli coś pochrzaniłem, ale czy nie obie strony dawnej "Żelaznej kurtyny" to teraz nie cienie dawnych potęg? Tak jak ty lżysz NATO można traktować WNP. Popatrz jak porewolucyjna, wielonarodowa Ukraina potrzebuje obrony przed Rosją, a przecież nawet nie jest w NATO. Tak jak można bagatelizować NATO, tak samo można bagatelizować "zagrożenie ze wschodu".

BTW Co do stosunku do obu ex-solidaruchów, to totalnie się zgadzam: czy niekompetentni, agresywni moherzy z kompleksem mniejszości, czy kulturalni, koniunkturalni macherzy z kompleksem wielkości, jedni walą prosto w ryj, a drudzy działają w białych rękawiczkach, ale to jeden pies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Graffis napisał:

I lepszą postawą jest urojone bezpieczeństwo wynikające z wiary w trzy filary europejskiego pokoju:

- udawanie, że problemy nie istnieją i wszyscy nasi wrogowie będą zawsze szukali rozwiązań na takiej same drodze co my czyli bezcelowych i wiodących donikąd negocjacji i szczytów; problem Rosji nie istnieje, problem ISIS nie istnieje, etc.

- EU ma jakie znaczenie? Archaiczna sypiąca się instytucja, wobec której można zrobić tylko jedno - wydoić zanim samoistnie się rozpadnie

- NATO - poważnie wierzysz, że którekolwiek z państw członkowskich zrobiłoby cokolwiek, by nas bronić? Oczywiście oprócz podjęcia szybkich negocjacji z najeźdźcą. 

Nie wierzę w nasze gwarancje bezpieczeństwa militarnego, politycznego i ekonomicznego, nie mam żadnego powodu by wierzyć. Czy postawa oferowana przez PiS, czyli udawania że w cztery lata pyskowania komu popadnie i tworzenia głupawych sojuszy (np. przyjaźń z Orbanem, bo sobie wtedy poradzimy z Rosją ;) ) coś da? Nie. Tak samo jak nie da się naprawić tego, że przez osiem lat rządów poprzedniej ekipy budowano mit bezpieczeństwa i pewności oparty o europejskie sny. Coraz bardziej brodzimy w szambie i nie ma większego znaczenia co wybierzemy. Gruzja podskakiwała Rosji i dostała w łeb. Ukrainie EU próbowała pomóc układając się z Misiem a tu niespodzianka - w klatce siedzi teraz Niedźwiedź i właściwie już wyłamał zamki. Tymczasem Obama zmienia okręty podwodne z balistycznych w oceanograficzne i spowalnia proces wymiany floty lotniskowców, bo jest eko. Ofc nie jest w stanie to zrazić naszego ministra obrony, głęboko przekonanego że US of A to nasz BFF i w razie czego rzuci się Niedźwiedziowi do gardła.

Kto wie, czy nie zmierzamy do sytuacji analogicznej do lat 36-39 XXw. Jakie znaczenia miała decyzja o odmowie połączenia terytoriów Rzeszy? Zdaniem Korwina kluczowe, ale chyba jednak był to po prostu pretekst, sytuacja rozstrzygnęła się o wiele wcześniej.

Ja nie mogę kolejny co żyje II wojną światową.

Zacznijmy od tego że dla Rosji nasz kraj nie ma żadnego znaczenia strategicznego, a dla nich oznacza że po prostu wjadą i zniszczą wszystko i wszystkich - no może północna część jeszcze coś dla nich znaczy i tyle. I nie chrzań o Węgrach bo to jest coś co nasze media o czym w ogóle nie piszą - każde głosowanie na naszą niekorzyść było poparte przez Węgry i Orbana w UE za wyjątkiem jednego Weta. 

UE tak po prostu się nie rozpadnie tylko będzie powrót to tak zwanego wewnętrznego kręgu gdzie państwa założycieli będą mieli najwięcej do gadania. Brexit zdaniem wielu sceptyków jest początkiem końca UE, ale tak naprawdę to spełnienie marzeń wielu państw UE oraz innych mocarstw w tym Rosji i USA. Nie jest żadną tajemnicą że Holendrzy, Niemcy, Francuzi, Dania, Hiszpania itp. chcieli się pozbyć UK z UE od dawna. Dodatkowo dopiero teraz Anglicy skapnęli się jaką pomyłką był brexit i próbują go odkręcić z następujących powodów:

- Nie ma żadnej umowy dotyczącej imigrantów np. Francja powiedziała, że nie będzie próbować przeszkodzić im w dotarciu do UK gdyż w wyniku brexitu nie obowiązuje ich ochrona granic UK jako państwa członkowskiego. A w UK jest takie prawo, że muszą przyjąć tych imigrantów, wcześniej nie musieli ich przyjmować ponieważ UE robiła dla nich za bufor.

- Tracą wszystkie umowy gospodarcze także te z USA bo ci co namawiali do brexitu zapomnieli wspomnieć że 98,5% umów z USA mają tylko dlatego że są w UE, bo USA podpisywała umowy z Unią Europejską nie z Wielką brytanią. I Trump nie zmieni nic w tej kwestii. On popierał brexit bo dzięki temu wycięto UK z jakichkolwiek negocjacji z UE.

- Zamykana jest dla nich strefa schengen co oznacza kontrole graniczne i konieczność posiadania wizy przez obywatela UK. Co dla gospodarki UK może być tragiczne w skutkach gdyż zacznijmy od tego dla USA i innych państw o wiele lepszym rynkiem zbytu jest zjednoczona Europa, a nie Anglia.

- Czeka ich znaczne podwyższenie podatków gdyż Brexit oznacza zmiejszenie przychodów państwa z handlu oraz wzrost bezrobocia. Nie wspomnę o problemach w sektorze bankowym.

- Wielkie niezadowolenie społeczne ze strony Szkocji, Londynu i Irlandii Płn co w efekcie może dojść do rozpadu UK. Jedynym powodem dla którego Szkoci zostali w UK jest była obietnica że UK zostanie w UE. Brexit nastąpił no i zaczęły na nowo odradzać się ruchy niepodległościowe i bądźmy szczerzy to Anglia potrzebuje Szkocji nie na odwrót. Wszystko elita, surowce, przemysł, wojsko itp. znajduje się w Szkocji. Irlandia Płn także nie jest obojętna co raz więcej pojawiają się głosy na to by opuścić UK i przyłączyć do Irlandii. Londyn także groził odłączeniem.

I teraz dojdzie do władzy w UE taka prawdziwa prawica(a nie te pie!@#!@ komuchy z PIS) według której przestrzegasz zasad UE, a jak się nie podoba to wynocha. I pierwsze co to prawdopodobnie polecą Węgry, Grecja i Polska. Więc radziłbym się wstrzymać z gadkami o dojeniu UE, bo coś takiego to tylko skończony kretyn może palnąć. I skoro mowo o Ukrainie to trzeba mieć na uwadze że tam połowa społeczeństwa jest tak naprawdę(wbrew temu co nasi i zagraniczni dziennikarze piszą) za Rosjanami zwłaszcza na wschód Ukrainy i na Krymie. 

Nato robiło za obronność w czasach Zimnej wojny po upadku ZSRR rola się zmieniła na rolę dyplomatyczno-wywiadowczą gdzie głównie chodzi o negocjacje. I teraz jesteś członnkiem Nato masz lepszą pozycję w negocjacjach, jak nie to gorszą. I teraz akcje Antoniego doprowadziły do tego że pojawiają się głosy z Europy (w tym UK, Niemiec, Czech) oraz USA by nas wywalić za odtajnienie dokumentów wojskowych i narazić na niebezpieczeństwo sprzymierzone państwa.

I teraz problem ISIS wiesz dlaczego przez tyle lat nie doszło do zamachów na taką skalę jak w USA i Europie zachodniej. Bo Araby doskonale wiedzą co to będzie się działo, gdy dojdzie do zamachu na terenie zamieszkiwanym przez Słowian. Ta to jest bardzo charakterystyczna cecha całej Europy Środkowo-Wschodniej - u nas nie ma żadnej tolerancji za cholerę. Pod tym względem my Polacy, Czesi, Węgrzy, Litwini, Rosjanie itp. nie różnimy się od siebie niczym. Kurde pamiętam jak to jakiś nawiedzony ekstremista od arabów chciał nawracać w Polsce na Islam i nawet jego najbardziej zatwardziali zwolennicy uznali że mu odbiło totalnie. Albo jak jakaś grupa terrorystyczna w jakimś państwie muzułmańskim chciała wysadzić Cerkiew w Moskwie - to było chyba najbardziej rekordowe wydanie tej grupy Rosjanom jeśli chodzi o szybkość procesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Numenpl napisał:

Ja nie mogę kolejny co żyje II wojną światową.

Zacznijmy od tego że dla Rosji nasz kraj nie ma żadnego znaczenia strategicznego, a dla nich oznacza że po prostu wjadą i zniszczą wszystko i wszystkich - no może północna część jeszcze coś dla nich znaczy i tyle. I nie chrzań o Węgrach bo to jest coś co nasze media o czym w ogóle nie piszą - każde głosowanie na naszą niekorzyść było poparte przez Węgry i Orbana w UE za wyjątkiem jednego Weta. 

UE tak po prostu się nie rozpadnie tylko będzie powrót to tak zwanego wewnętrznego kręgu gdzie państwa założycieli będą mieli najwięcej do gadania. Brexit zdaniem wielu sceptyków jest początkiem końca UE, ale tak naprawdę to spełnienie marzeń wielu państw UE oraz innych mocarstw w tym Rosji i USA. Nie jest żadną tajemnicą że Holendrzy, Niemcy, Francuzi, Dania, Hiszpania itp. chcieli się pozbyć UK z UE od dawna. Dodatkowo dopiero teraz Anglicy skapnęli się jaką pomyłką był brexit i próbują go odkręcić z następujących powodów:

- Nie ma żadnej umowy dotyczącej imigrantów np. Francja powiedziała, że nie będzie próbować przeszkodzić im w dotarciu do UK gdyż w wyniku brexitu nie obowiązuje ich ochrona granic UK jako państwa członkowskiego. A w UK jest takie prawo, że muszą przyjąć tych imigrantów, wcześniej nie musieli ich przyjmować ponieważ UE robiła dla nich za bufor.

- Tracą wszystkie umowy gospodarcze także te z USA bo ci co namawiali do brexitu zapomnieli wspomnieć że 98,5% umów z USA mają tylko dlatego że są w UE, bo USA podpisywała umowy z Unią Europejską nie z Wielką brytanią. I Trump nie zmieni nic w tej kwestii. On popierał brexit bo dzięki temu wycięto UK z jakichkolwiek negocjacji z UE.

- Zamykana jest dla nich strefa schengen co oznacza kontrole graniczne i konieczność posiadania wizy przez obywatela UK. Co dla gospodarki UK może być tragiczne w skutkach gdyż zacznijmy od tego dla USA i innych państw o wiele lepszym rynkiem zbytu jest zjednoczona Europa, a nie Anglia.

- Czeka ich znaczne podwyższenie podatków gdyż Brexit oznacza zmiejszenie przychodów państwa z handlu oraz wzrost bezrobocia. Nie wspomnę o problemach w sektorze bankowym.

- Wielkie niezadowolenie społeczne ze strony Szkocji, Londynu i Irlandii Płn co w efekcie może dojść do rozpadu UK. Jedynym powodem dla którego Szkoci zostali w UK jest była obietnica że UK zostanie w UE. Brexit nastąpił no i zaczęły na nowo odradzać się ruchy niepodległościowe i bądźmy szczerzy to Anglia potrzebuje Szkocji nie na odwrót. Wszystko elita, surowce, przemysł, wojsko itp. znajduje się w Szkocji. Irlandia Płn także nie jest obojętna co raz więcej pojawiają się głosy na to by opuścić UK i przyłączyć do Irlandii. Londyn także groził odłączeniem.

I teraz dojdzie do władzy w UE taka prawdziwa prawica(a nie te pie!@#!@ komuchy z PIS) według której przestrzegasz zasad UE, a jak się nie podoba to wynocha. I pierwsze co to prawdopodobnie polecą Węgry, Grecja i Polska. Więc radziłbym się wstrzymać z gadkami o dojeniu UE, bo coś takiego to tylko skończony kretyn może palnąć. I skoro mowo o Ukrainie to trzeba mieć na uwadze że tam połowa społeczeństwa jest tak naprawdę(wbrew temu co nasi i zagraniczni dziennikarze piszą) za Rosjanami zwłaszcza na wschód Ukrainy i na Krymie. 

Nato robiło za obronność w czasach Zimnej wojny po upadku ZSRR rola się zmieniła na rolę dyplomatyczno-wywiadowczą gdzie głównie chodzi o negocjacje. I teraz jesteś członnkiem Nato masz lepszą pozycję w negocjacjach, jak nie to gorszą. I teraz akcje Antoniego doprowadziły do tego że pojawiają się głosy z Europy (w tym UK, Niemiec, Czech) oraz USA by nas wywalić za odtajnienie dokumentów wojskowych i narazić na niebezpieczeństwo sprzymierzone państwa.

I teraz problem ISIS wiesz dlaczego przez tyle lat nie doszło do zamachów na taką skalę jak w USA i Europie zachodniej. Bo Araby doskonale wiedzą co to będzie się działo, gdy dojdzie do zamachu na terenie zamieszkiwanym przez Słowian. Ta to jest bardzo charakterystyczna cecha całej Europy Środkowo-Wschodniej - u nas nie ma żadnej tolerancji za cholerę. Pod tym względem my Polacy, Czesi, Węgrzy, Litwini, Rosjanie itp. nie różnimy się od siebie niczym. Kurde pamiętam jak to jakiś nawiedzony ekstremista od arabów chciał nawracać w Polsce na Islam i nawet jego najbardziej zatwardziali zwolennicy uznali że mu odbiło totalnie. Albo jak jakaś grupa terrorystyczna w jakimś państwie muzułmańskim chciała wysadzić Cerkiew w Moskwie - to było chyba najbardziej rekordowe wydanie tej grupy Rosjanom jeśli chodzi o szybkość procesu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za poprzedni post, teraz dodawanie takowych stało się nieczytelne. Na post Numenpl to chciałbym odpowiedzieć że:

"Co do tej &*^% Szkocji to jeśli chodzi o surowce to się zgodzę, dzięki nim mogą dyktować warunki jednak o jakie enigmatycznej elicie Ty mówisz? Z tym przemysłem to trochę chybione bo Szkocja jest generalnie pustym krajem bez większych ośrodków przemysłowych (w porównaniu do Anglii).

A czy za brakiem zamachów "u Słowian" stoi jakaś wyższa ideologia? Moim zdaniem jest tak tylko dlatego iż muzułmanie występują na wschodzie Europy w znikomych ilościach więc skutkiem czego nie ma za bardzo komu tutaj organizować takich wydarzeń, choć twardych danych na ten temat oczywiście nie posiadamy."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się