Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2005 o 16:32, Vilmar napisał:

Legitymowanie głosującego jest opcjonalne, choć najczęściej jednak występuje - komisja może odstąpić od wymagania dowodu tożsamości, jeśli zna głosującego - czyli na własną odpowiedzialność.


Legitymowanie głosującego jest nakazem prawnym. Jeśli członek komisji wyborczej tego nie zrobi to popełnia przestępstwo i sam sobie może zaszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 19:40, Vilmar napisał:

W takim razie onieśmieliła ją Twoja uroda albo po prostu
jej się nie chciało sprawdzać dowodu ;P

Myśle że jednak to pierwsze <lol2>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 20:04, Wredniak2003 napisał:

Ja nie moge lepper ma 13%. Nie mam slow. Na szczescie nie mial szans na wejscie do 2 tury bo bym sie zalamal.


A Andrzej Lepper policzył tak:
Dziś zdobył 5 razy tyle głosów co 5 lat temu. Czyli następne wybory wygra z ponad 50% poparciem...
Jak by to skomentować? Buhahahahahaha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 20:38, TYHE napisał:

> Jak
> by to skomentować? Buhahahahahaha.
czy w tym śmiechu jest nutka histerii? :)


Ja bym na końcu tego śmiechu dodał ;(, bo za pięć lat, przy założeniu, że obecni wybrańcy się skompromitują, grozi nam opalony prezio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh.. ja to tylko żaluje, że Cimoszewicz sie wycofal, bo po tym co prawica wycznia od wyborów spacerkiem wygrałby te wybory. A moj kandydate - Borowski. Niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Boże.. Widzieliście przed chwila wypowiedź Wałęsy na TVP1? Tragedia. Ten człowiek powinien miec zakaz wypowiadania się publicznie. On mówi o wywalaniu 50mlm w błoto? A ile On wydał przenosząc siedzibę prezydenta do Pałacu Namiestnikowskiego i ile przez to wydaje się rocznie na jej utrzymanie? Przypomnę że rocznie to kosztuje 160 mln zł. Rozśmieszyło muie Jego stwierdzenie, że sie wycofał. Sam? Buahaha, ludzie mieli już go dość. Wstyd mi za niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 18:31, A-cis napisał:

> Orientuje sie ktoś może na temat danych o frekwencji poszczególnych grup wiekowych?
To
na pewno podadzą później, ale może Cię (...)


W szkołach i na uczelniach frekwencja w takich wyborach jest zawsze bardzo wysoka. Podejrzewam, że w prawdziwych wyborach osoby stosunkowo młode również wypełniają swój obywatelski obowiązek. Tylko kto w takim razie został w domu? ;)

Własnie podali część elektoratu Tuska i Kaczyńskiego. Pierwszego popierają przedsiębiorcy, bezrobotni, kobiety i mieszkańcy większych miast. Kaczyński wyraźnie wygrał na wsi. Obawiam sie, że elektorat Samoobrony, PSL i SLD oraz Borowskiego może skierować swoje poglądy w stronę prezydenta Warszawy... może być gorąco.

Myślicie, że ile wytrzymają bez docinków i pyskówek? Dzisiaj PiS przekroczył chyba granice bezczelności sugerując, że ich kampania była spokojna i pełna konkretów a ich rywali pełna chamskich zagrywek poniżej pasa.

Frekwencja - ŻENADA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 17:15, HumanGhost napisał:

Owszem o ciszy wyborczej słyszeliśmy.(...)


Szkoda czasu na dyskusje... jeśli sprawdzą się hipotezy na temat wyższych tytułów to będą idealnie pasować do "systemu politycznego" panującego na Forum.

Dzisiaj rozmawiałem z wieloma osobami na temat wyborów i wyraźnie określiłem swoje poglądy polityczne starając się do nich przekonać innych ludzi... oż cholera, złamałem cisze wyborczą... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 21:26, .Darnok napisał:

Dzisiaj PiS przekroczył chyba granice bezczelności sugerując, że ich kampania była spokojna i pełna
konkretów a ich rywali pełna chamskich zagrywek poniżej pasa.


Wygląda na to że w sztabie Kaczyńskiego jednak liczono na taki sam cud jaki zdarzył się w wyborach parlamentarnych kiedy to sondaże wskazywały zwycięstwo PO a ostatecznie wygrał PiS. Stąd pewne rozczarowanie.
Ja ze zdziwieniem zauważyłem, że Kaczyński, humanista z wykształcenia, profesor, nie potrafi poprawnie mówić po polsku. Podczas spotkania z Tuskiem przed kamerami mówił o "faktach nieprawdziwych". I powiedział to dwukrotnie, więc o przejęzyczeniu nie mogło być mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ja tam nie byłem. Tusk mnie wkurzył ostatnio, więc nie zagłosowałem. Pójdę w drugiej turze, wszystko byle nie Kaczyński. Wyników ani frekwencji nawet nie znam ale się zaraz zapoznam ;]
KrzysztofMarek-----> weź kandyduj za 4 lata bo ja nie wiem. CDP zrobi Ci kampanię jak się patrzy, Twoje zdjęcie będzie w każdej grze i w ogóle całe forum Cię poprze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 20:46, Loonatyk napisał:

Heh.. ja to tylko żaluje, że Cimoszewicz sie wycofal, bo po tym co prawica wycznia od wyborów spacerkiem wygrałby te wybory.
A moj kandydate - Borowski. Niestety...

Lepiej dla wszystkich, że się wycofał. Wiedział co robi i dlaczego, my się możemy domyślać.
A niezależnie o tego, gdzie Ty widzisz prawicę? Gospodarczo to sama lewica, z odchyleniem centrowym PO. Jedyna prawica to Korwin Mikke ze swoim niewielkim elektoratem w granicach 2-3%, zresztą już zniechęcony do polityki, a szkoda, bo to chyba ostatni politycznie niepoprawny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 21:39, .Darnok napisał:

oż cholera,
złamałem cisze wyborczą... :)


Grozi Ci dożywotni ban, infamia i grzywna, a w najgorszym wypadku spalenie na stosie mokrego mchu ;)

A co do frekwencji - założyłem się o przekonanie, że wyniesie nieco ponad 60%. Połowa społeczeństwa nie jest chyba moimi rodakami (ręce i spodnie opadają) :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 21:43, KrzysztofMarek napisał:

Jedyna prawica to Korwin Mikke ze swoim niewielkim elektoratem w granicach 2-3%, zresztą już zniechęcony do polityki,
a szkoda, bo to chyba ostatni politycznie niepoprawny.


Ja mu się dzisiaj ukłoniłem. JKM dostał mój głos i z żalem muszę stwierdzić, że chyba ostatni raz będę na niego głosował. Wycofa się zapewne, a wielka szkoda. I tak miał dużo cierpliwości.
A tak na marginesie. Mam w domu karykaturę JKM jako Don Kichota, a budynek na Wiejskiej to wiatrak. Komentować tego nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się