Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2005 o 21:42, Budo napisał:

/.../
KrzysztofMarek-----> weź kandyduj za 4 lata bo ja nie
wiem. CDP zrobi Ci kampanię jak się patrzy, Twoje zdjęcie będzie w każdej grze i w ogóle całe forum Cię poprze. :)

Po dokładnym rozważeniu za i przeciw rezygnuję z kandydowania na prezydenta. Towarzystwo na forum bardziej mi odpowiada niż to, z którym miałbym do czynienia jako prezydent. No i nie mógłbym grać w TES V Gothica IV i Wiedźmina II. Ale dziękuję za poparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 19:43, HumanGhost napisał:

Legitymowanie głosującego jest nakazem prawnym.


Wybacz że póki nie zobaczę dowodu w formie paragrafu Konstytucji, uwierzę jednak mojemu profesorowi od WOSu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 21:43, KrzysztofMarek napisał:

Jedyna prawica to Korwin Mikke ze swoim niewielkim elektoratem w granicach 2-3%, zresztą już zniechęcony do > polityki, a szkoda, bo to chyba ostatni politycznie niepoprawny.

Niestety, ale Korwin Mikke to idealista, który gada całkiem do rzeczy, ale... na tym koniec. Gdyby doszedl do wladzy, to nie bylby w stanie zrealizowac swojego programu. A próby realizacji pograzylyby Polske w kryzysie na dlugie lata. Pewnie dluzej niz teraz zrobi to POPiS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 21:41, A-cis napisał:

(...)
Ja ze zdziwieniem zauważyłem, że Kaczyński, humanista z wykształcenia, profesor, nie potrafi poprawnie
mówić po polsku. Podczas spotkania z Tuskiem przed kamerami mówił o "faktach nieprawdziwych". I powiedział to dwukrotnie,
więc o przejęzyczeniu nie mogło być mowy.


A widziałeś wystąpienie Kaczyńskiego w swoim sztabie tuż po ogłoszeniu wyników? Przemawiał z tej mównicy strojąc takie groźne miny i z taką pewnoscia w glosie, że tylko starczyło mu dorobić charakterystyczny wąsik...
Fajnie wyszła relacja tvn - włączyli się do jego przemówienia w momencie kiedy ten burknął "baa!". Przed telewizorem wszyscy z przekąsem odparli "kwaaa" :D

Parę minut temu w tvp pojawili się dwaj przedstawiciele Tuska i Kaczynskiego odpowiedzialni za ich kampanie - już zdążyli sobie delikatnie dogadać. Taka krótka zapowiedź tej jak najbardziej pozytywnej kampanii na najbliższe 2 tygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą bardzo fajny wywiad z JKM -> http://wybory2005.wp.pl/typ,,wid,8017127,wiadomosc.html?TP%5Bpage%5D=1

Może i faktycznie z pewną częścią poglądów mógłbym się zgodzić, ale w moich oczach dyskwalifikuje go skłonność do paranoicznego postrzegania świata. Zachowuje sie jak ktoś nawiedzony - ogólnie ten wywiad utwierdził moją wcześniejszą opinię na jego temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 22:03, Loonatyk napisał:

> /.../. A próby realizacji pograzylyby
Polske w kryzysie na dlugie lata. Pewnie dluzej niz teraz zrobi to POPiS...

Tego nigdy nie będziemy wiedzieć. Pozostaje wiara, a ja wierzę, podobnie jak Ty, że by mu się nie udało, ale z innego powody, mianowicie tego, że, jako prezydent, nie miałby realnej władzy, a nie z dlatego, że wprowadzałby złe reformy. Musiałby mieć za sobą poparcie lojalnego premiera i większość sejmową a do tego nigdy nie dojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 22:36, Loonatyk napisał:


Nietypowy jestem. Na plusie jest Korwin Mikke 52% (tylko!) i Kaczyński - 14%. Reszta na minusach a Borowski aż minus 62%. To co, mam teraz głosować na Kaczyńskiego? a figę, gdyby był jeden, to pewnie bym tak zrobił, ale ich jest dwóch, a to znaczy, że o jednego za duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 21:26, .Darnok napisał:

Myślicie, że ile wytrzymają
bez docinków i pyskówek? Dzisiaj PiS przekroczył chyba granice bezczelności sugerując, że ich kampania była spokojna i pełna
konkretów a ich rywali pełna chamskich zagrywek poniżej pasa.


Akurat pod tym względem PO nie jest lepsza. Myślałem że chociaż oni będą trzymać poziom, ale mocno sie rozczarowałem. Prawde mówiąc, jeżeli usunąć na bok merytoryczne argumenty, Kaczyński robi w tv lepsze wrażenie od Tuska. Jest moim zdaniem bardziej ''wygadany'' i bardziej doświadczony w polemice przed kamerami. W mini pojedynku na tvn24, tuż po ogłoszeniu wyników, zrobił dużo lepsze wrażenie. Tusk zdaje sie to też dostrzegł, bo cały czas miał strasznie kwaśny uśmiech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 22:36, Loonatyk napisał:

Zapraszam do przetestowania sie


Ja mam troszkę dziwny wynik, Kaczyński niby jest na plusie i tylko on.. i to na bardzo małym plusie bo
5% .... Mimo iż większości jego zdań nie podzielam i ostatecznie nie jestem za nim, ale cóż...

Lech Kaczyński: 5%
Marek Borowski: -5%
Andrzej Lepper: -14%
Donald Tusk: -24%
Adam Słomka: -24%
Henryka Bochniarz: -24%
Janusz Korwin-Mikke: -43%
Liwiusz Ilasz: -43%
Jarosław Kalinowski: -52%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 01:50, A-cis napisał:

PKW podała przed chwilą wyniki z ponad 91% obwodów wyborczych.
Tusk - 35,82%
Kaczyński - 33,29%

Różnica 2,53%

---> Ta, jak zwykle okazało się, że wyborcy wstydzą się w sondażach przyznać, że głosują na Leppera, wolą powiedzieć że głosują na Tuska. No cóż, teraz na Leppera nie będą mogli głosować, gorzej, że jest raczej pewne na kogo głosy "lepperowców" przejdą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 21:56, Vilmar napisał:

Wybacz że póki nie zobaczę dowodu w formie paragrafu Konstytucji, uwierzę jednak mojemu profesorowi od WOSu.


Służę uprzejmie. Tyle, że nie jest to przepis Konstytucji co jest oczywiste a Ordynacji Wyborczej. Jeśli masz ochote zwróć uwagę na Art.68 Rozdział 8 Ordynacji Wyborczej do Sejmu i Senatu. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 06:33, LifaR napisał:

---> Ta, jak zwykle okazało się, że wyborcy wstydzą się w sondażach przyznać, że głosują na Leppera, wolą
powiedzieć że głosują na Tuska. No cóż, teraz na Leppera nie będą mogli głosować, gorzej, że jest raczej pewne na kogo głosy
"lepperowców" przejdą...



Na Leppera i tych innych maniaków głosowali, zdaje się, głównie ludzie ze wsi i małych miast a sondaże były robione w miastach raczej dużych, więc może się nie wstydzą, zwłaszcza że sondaże są anonimowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 06:33, LifaR napisał:

---> Ta, jak zwykle okazało się, że wyborcy wstydzą się w sondażach przyznać, że głosują na Leppera, wolą
powiedzieć że głosują na Tuska. No cóż, teraz na Leppera nie będą mogli głosować, gorzej, że jest raczej pewne na kogo głosy
"lepperowców" przejdą...



Na Leppera i tych innych maniaków głosowali, zdaje się, głównie ludzie ze wsi i małych miast a sondaże były robione w miastach raczej dużych, więc może się nie wstydzą, zwłaszcza że sondaże są anonimowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 12:43, Mika napisał:

A reszta głosować! :) Najlepiej na Tuska ;) Jesli nie ze względu na jego poglądy to
ze względu na wygląd, bo kto to widzial miec prezydenta przykurcza kaczora :>


Heh, ten post to tak naprawde zlamanie zakazu agitacji w dniu wyborow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 15:06, Cheed napisał:

obyło się bez okazywania dokumentu potwierdzającego tożsamość co
mnie bardzo zdziwiło


Mnie rowniez. Tak naprawde to powinno byc zgloszone Panstwowej Komisji Wyborczej, i mogloby byc jednym z argumentow na rzecz uniewaznienia wyborow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się