Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 29.06.2009 o 22:42, KrzysztofMarek napisał:

Jeśli pożyczysz mi 100 000 złotych bez procentu, to urząd skarbowy naliczy mi dodatkową
korzyść. Bo gdybym brał w banku pożyczkę to bym odpowiedni % zapłacił. Sąd już wydał
odpowiedni wyrok i to, o ile sobie przypominam,

Nie wiem czy sprawa zahaczyła o sąd najwyższy, ale też o tym wyroku słyszałem. czekać tylko na "ekopodatek" od emisji co2 przez ludzkie płuca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 07:09, S1G napisał:

> J/.../ czekać > tylko na "ekopodatek" od emisji co2 przez ludzkie płuca ;)

>
Pozostaje tylko liczyć na dotację, ze względu na to, że " mój" dwutlenek węgla jest niezbedny do prawidłowego rozwoju roślin. Mój ogródek jest kompletnie zarośnięty przez roślinki, dla których dwutlenek węgla jest błogosławieństwem. Dotacja murowana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doktoraty honoris causa dostali dzisiaj przywódcy państw byłej wielkiej Rzeczpospolitej Obojga Narodów i w tym Juszczenko.
Moim zdaniem wychodzi tutaj obłuda naszego tak zwanego prezydenta. Uwielbia gadać, on i jego partyja na temat nazistów z Niemiec i komunistów z Rosji, ale jakoś temat Ukrainy zawsze umyka. Sławny duchowny, jak zwykle wzniósł protest przeciw Juszczence i jak zwykle został przez media, które sprawe mogłoby trochę rozdmuchać i zrobić choć raz coś dobrego pominięte. Ale może dla dobra Euro 2012 o Upa i hasłach - jak to strajker pisał - śmierć jednego Polaka to metr wolnej Ukrainy.
No, ale czy my mamy dobrych kandydatów na urząd prezydenta w ogóle?
Ciekaw jestem co będzie dalej między Rosja a Ukrainą i Rosją a Gruzją. W obu przypadkach, nasz wybitny wódz będzie miał szansę się wykazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 23:39, Vaxinar napisał:

/.../ > No, ale czy my mamy dobrych kandydatów na urząd prezydenta w ogóle? /.../

Mamy, tylko nie startują w wyborach. Polecam Ci lekturę Pisma Świętego, a zwłaszcza tego fragmentu, gdzie są wspomnienia(?) Salomona. Nie pamiętam, czy to było w Księdze Królów, czy w Psalmach, ale chodzi o to, ze Salomon juz niemal wszystko widział...na przykład oblężone miasto, w którym mieszkał człowiek, który mógł ocalić miasto, ale nie dano mu sposobności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 11:23, KrzysztofMarek napisał:

Mamy, tylko nie startują w wyborach.


Złapałeś mnie z lekka za słówko. :) Oczywiście, że taki by się znalazł. Pisząc, że nie ma dobrych kandydatów, miałem na myśli właśnie kandydatów na ten urząd, którzy swą kandydaturę ogłosili.
Ostatnio z lekka wypłynęła pani Jola Kwaśniewska, ale od niej to Tusk już lepszy.

P.S.
Wracasz do starych tytułów? Uważaj, bo to może zostać uznane za "zamach na demokrację". ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz nas, bo sie jeszcze ktos znajdzie, kto zechce cos takiego wprowadzic w zycie :P

Trzeba uwazac, co sie pisze na forach, kiedys byl przypadek, ze ktos pytal sie o jakas mysliwska bron do ustrzeliwania kaczek, co odebrano jako probe zamachu na Kaczynskiego i na goscia naslano policje :P
Ja nie zartuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 15:53, Vaxinar napisał:

> /.../ > Wracasz do starych tytułów? Uważaj, bo to może zostać uznane za "zamach na demokrację".
;-D

Ależ mam już taki tytuł.
Więcej, jeszcze w tym miesiącu spodziewam się awansu na Lorda, o czym przekonasz się niebawem, bo na pewno będzie to widać w moich postach.
Co do pani Jolanty - zgadzam się z Toba.

-> Kuba 9876543210
To na liście podpadniętych jest pewnie i Obama?
Ostatnio pytał się o dzwonek do komórki z kwakaniem kaczki. Policji na niego nie naślą, ale może gajowego, bo sezon na kaczki jeszcze się nie zaczął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Federalny Sąd Konstytucyjny w Niemczech miał zadecydować w ramach traktatu z Lizbony.
I stwierdził, że będzie on dopiero zgodny z niemiecką konstytucją przy zmianie prawa. Prawo to, Niemcy zmienią tak, aby nic co dotyczy spraw wewnętrznych Niemiec nie przeszło bez głosowania w Bundestagu. Jest to moim zdaniem bardzo ważne, gdyć to jest główna wada TL, że parlamenty krajowe są mniej ważne od tego europejskiego.
Dlaczego pisze, że to ważne? Dziwie się, że nasz wspaniałe media tak słabo to nagłośniły, pisał o tym jedynie na swym blogu Michalkiewicz. Być może, gdyby media to rozgłośniły mocniej, euroentuzjaści nareszcie zrozumieliby co jest złego w TL i że eurosceptycy nie są eurosceptykami dlatego bo są zaściankowi, zacofani, czy co tam jeszcze tylko że dostrzegają wady obecnej Unii.
Co za tym idzie przez rozgłośnienie w mediach polscy politycy mogliby postarać się o coś takiego jak niemieccy i już byłoby choć troszkę lepiej.
Czy w ogóle ktoś poza Niemcami sobie coś takiego zapewnił, któryś z krajów Unii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 19:32, KaRkAsZo napisał:

orientuje sie ktos, czy konflikt graniczny z Czechami nadal jest? chodzilo kiedys o Zaolzie,
a teraz do niedawna o pare pól rolnych

Jest, ale mniej więcej o takiej skali jak moje pretensje do Mierzei Wiślanej (uważam, że powinna być w całości polska, a Stalin zrobił sobie jaja tnąc granicę ołówkiem po mapie). :D
Krótko mówiąc o Zaolzie pewnie też mają pretensje różni ludzie z tej czy tamtej strony, ale ogólnie mało to kogo obchodzi zarówno w Polsce jak i Czechach/Słowacji. Szczególnie teraz gdy można sobie mieszkać po obu stronach, a granica sprowadza się do tabliczki na drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 14:29, Olamagato napisał:

> orientuje sie ktos, czy konflikt graniczny z Czechami nadal jest? chodzilo kiedys
o Zaolzie,
> a teraz do niedawna o pare pól rolnych
Jest, ale mniej więcej o takiej skali jak moje pretensje do Mierzei Wiślanej (uważam,
że powinna być w całości polska, a Stalin zrobił sobie jaja tnąc granicę ołówkiem po
mapie). :D
Krótko mówiąc o Zaolzie pewnie też mają pretensje różni ludzie z tej czy tamtej strony,
ale ogólnie mało to kogo obchodzi zarówno w Polsce jak i Czechach/Słowacji. Szczególnie
teraz gdy można sobie mieszkać po obu stronach, a granica sprowadza się do tabliczki
na drodze.

Ogólnie to Stalin te Mierzeje i Zaolzie trochę przetegował. Ale mówisz, że nadal jest czy nei ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 20:19, S1G napisał:

Tekst traktatu http://bookshop.europa.eu/eubookshop/bookmarks.action?target=EUB:NOTICE:FXAC07306:EN:HTML&request_locale=PL
na górze możliwość zamówienia wersji papierowej, na dole PDF do ściągnięcia za free


edit: google nie boli.

sorka masz racje powinienem poszukać.
ale dlaczego tam pisze część 1 to znaczy że całość nie jest dostępna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 22:35, I_dont_know napisał:

ale dlaczego tam pisze część 1 to znaczy że całość nie jest dostępna?


Jest dostępna całość traktatu. Jest po prostu jedna część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój komentarz do zachowania niektórych polskich europosłów:
Nie będą się nudzić w Brukseli z naszymi eurodeputowanymi z Pis-u oj nie będą.
Z drugiej strony komentarz dotyczący osoby Michała Kamińskiego może da ludziom do myślenia jakiego
pokroju ludzie są w tej partii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvp.info/wiadomosci/polska/chcieli-przeplacic-za-karty-dla-emerytow

Zmarnotrawili już w tej sprawie ok. 4,7 mln zł i chcieli jeszcze tę kwotę powiększyć o ok. 2,6 mln zł. Czy ta niegospodarność to tylko efekt wydawania cudzych pieniędzy, czy też przyjmowania osobistych korzyści przez niektórych decydentów z ZUS? Jest szansa, że CBA pod obecną presją wnikliwie prześwietli tę sprawę. Tylko czy winni zapłacą za to własnymi pieniędzmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się