Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Konkretniej mówiąc, to Hindusi chcą tylko wykorzystać doświadczenia Rosyjskich konstruktorów.
Po delikatnym "puknięciu ich" na cenie modernizowanego Admirała Groszkowa, który został im opchnięty za ponad 2 mld $ i własnych doświadczeniach przy budowie okrętu klasy Vikrant (niebawem zakończy się budowa pierwszego, a w planach są jeszcze dwa podobne) Hindusi już tacy skorzy do współpracy na tym polu nie są.
Vikrant będzie całkiem dobrym okrętem i gdy jego wdrażanie okaże się sukcesem (pierwszy okręt ma wejść do służby w 2015 roku), to planowany zakup reszty post-sowieckich okrętów straci sens, skoro można wybudować własne i nawet już teraz Indie pracują nad planami potężniejszej jednostki o napędzie nuklearnym, podobnej do tych Amerykańskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 15:09, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ > Stały tam legalnie czy nielegalnie ?.
A skąd ja mam wiedzieć? Najprawdopodobniej legalnie.


Też mi się tak wydaje w innym wypadku na pewno znalazłby się jakiś społecznik który by doniósł do odpowiednich służb.


/.../

Dnia 02.03.2010 o 15:09, KrzysztofMarek napisał:

Przecież czołgi zostały porzucone, nie trzeba ich kraść, tylko sprzątnąć z lasu. To już
tam nie ma ekologów?


Ekolodzy w Rosji ? gdzie ?

Dnia 02.03.2010 o 15:09, KrzysztofMarek napisał:

Jak by była niewarta, to by czołgów na złom nie kradli. Ja sam tak z dwa lata temu wystawiłem
kuchenkę gazową. Po dwóch godzinach już jej nie było, została zabrana na złom. Jeśli
opłaca się komuś zabrać kuchenkę gazową na złom, to co dopiero czołg? To jest ponad 30
ton złomu.


Zgoda 30 ton , tylko ilu ludzi musiałbyś wciągnąć do tego procederu ? ile dać w łapę ? itd. itp.
Są bardziej opłacalne metody na zarobek.
Postaw się na miejscu złomiarza wieziesz te czołgi na ciężarówkach zatrzymuje cię patrol policji i poddaje rutynowej kontroli.
I odpowiadasz że czołgi wziąłeś z lasu , o ile w Polsce sprawa by się rozeszła po kościach tak w Rosji... w najlepszym wypadku poszedłbyś siedzieć w najgorszym... chyba nie muszę mówić.
Po drugie kuchenka to nie czołg.

Ps. Wiem że w czasie wojny w Czeczeni Rosjanie sprzedali Czeczenom transporter opancerzony i czołg ale jednak to nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 20:02, kerkas napisał:

/.../ > Ps. Kolejny przykład przewagi demokracji na innymi systemami.

A znasz monarchię, gdzie odbierano ludziom kontrolę nad dziećmi? Nawet w Turcji tego nie było chociaż tam odbierano dzieci w czasie wypraw na tereny sąsiednich państw i brano dzieci do szkoły janczarów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 20:02, kerkas napisał:

Ps. Kolejny przykład przewagi demokracji na innymi systemami.


Pisanie fantazji i kłamstw to chyba twoja specjalność?

Znalazłeś już KrzysztofowiMarkowi surę Koranu, w której jest rzekomo napisane twój cyt.:"Bijcie kobiety one nie mają duszy"?
Dlaczego skłamałeś i oczerniasz Islam?

Twierdziłeś że w Rosji mieszka już 10 milionów Chinczyków i ta liczba wzrasta - czy podasz oszuście swoje żródło skąd ta liczba, skoro w Rosji mieszka ca 100 tysięcy Chińczyków (łącznie z nielegalnymi)?

Nie jeden a kiladziesiąt pojazdów pancernych ktoś z Rosjan sprzedał czeczenskim terrorystom i nie jeden Rosjani zginął z tej broni. O tym kazdy w Rosji wie. Tak jak duża częśc broni w Wietnamie Południowy w rękach Vietcongu była bronią nie z magazynów sowieckich czy chińskich ale... amerykańskich, kupionych od Amerykanów za dolary, narkotyki, panienki. I tysiące Amerykanów zgnięło z tej broni. Większośc broni żydowskich powstańców w warszawskim Getcie była kupiona przez Żydów od Niemców (za złoto, dolary, "młynarki"), część broni antyfracuskich powstańców w Algierii była kupiona przez nich od Francuzów (w metroploii i tzw. "zamorskiej Francji" czyli dzisiejszej Algierii.

Ten problem jest znany prawie każdej armii na całym Świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 10:44, strajker napisał:

Pisanie fantazji i kłamstw to chyba twoja specjalność?


A to przewaga demokracji nad totalitaryzmami i pochodnymi od nich systemami politycznymi jest według Ciebie kłamstwem?

Chyba dosadnym tego dowodem jest Twoja własna możliwość wypowiedzi publicznej nie podlegającej cenzurze.

Oczywiście, że demokracja jest w wielu miejscach bardzo "nieludzka" czego dowody mamy w ostatnich latach aż za bardzo jaskrawe, ale zdecydowanie wolę obecną nawet już tak podłą sytuację, od sytuacji przeciętnego mieszkańca Chin, Kuby czy nawet Rosji, gdzie Twoja "wolność wypowiedzi" może często skończyć się w najlepszym przypadku tylko pobiciem przez "niezidentyfikowanych sprawców"...

BTW. Śmiesznym jest też czytanie o "oczernianiu Islamu" w odniesieniu do traktowania kobiet, a patrząc na rzeczywistą sytuację kobiet w państwach arabskich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 03.03.2010 o 07:37, KrzysztofMarek napisał:

A znasz monarchię, gdzie odbierano ludziom kontrolę nad dziećmi? Nawet w Turcji tego
nie było chociaż tam odbierano dzieci w czasie wypraw na tereny sąsiednich państw i brano
dzieci do szkoły janczarów...


Cóż w tej postępowej Turcji nie ma przymusu kształcenia , wystarczy że obywatel umie czytać , pisać i liczyć.
Że nie wspomnę o niedawnym zakopaniu żywcem 14-letniej dziewczynki.

A propos monarchii to zawsze mnie martwi potencjalny kandydat , wyobraź sobie monarchię z Lepperem albo Kaczyńskim na czele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 12:46, meryphillia napisał:

> Pisanie fantazji i kłamstw to chyba twoja specjalność?
A to przewaga demokracji nad totalitaryzmami i pochodnymi od nich systemami politycznymi
jest według Ciebie kłamstwem?


"Demokratyczne wybory rozstrzygają o tym, kto będzie uciskany w majestacie prawa." - Nicolás Gómez Dávila
"Demokracja prowadzi do dyktatury." - Platon

Z reguły człowiek bogaty nie zajmuje się własną wolnością ale wolnością innych (i to czynią ludzie Zachodu) - a zwłaszcza w tzw. demokracji gdzie można sobie kupić wszystko i wmówić wszystko.
Dlatego ludzie bogaci (zwłaszcza bogaci przez złamanie prawa) kochają... demokracje - bo ona daje im to czego nawet nie mają autokratyczne rządy czy monarchie - ludzie sami zakładają sobie łańcuchy do nóg i mówią że to wolność!

Dnia 03.03.2010 o 12:46, meryphillia napisał:

Chyba dosadnym tego dowodem jest Twoja własna możliwość wypowiedzi publicznej nie podlegającej
cenzurze.


A co jest obrazoburczego w moich słowach że kwalifuikuje się do cenzurowania ale łaskawa tzw. demokracja toleruje moje słowa i pozwala mi mówić? Nawet przed 1789 r. w monarchii Burbonów byli tacy co pisali manarchia jest złem i nikt za to ich nie szykanował. Więc dlaczego piszesz mi że mam chwalilić demokracje skoro piszę źle o demokracji?

Dnia 03.03.2010 o 12:46, meryphillia napisał:

Oczywiście, że demokracja jest w wielu miejscach bardzo "nieludzka" czego dowody mamy
w ostatnich latach aż za bardzo jaskrawe, ale zdecydowanie wolę obecną nawet już tak
podłą sytuację, od sytuacji przeciętnego mieszkańca Chin, Kuby czy nawet Rosji, gdzie
Twoja "wolność wypowiedzi" może często skończyć się w najlepszym przypadku tylko pobiciem
przez "niezidentyfikowanych sprawców"...


Tak Ci sie podoba demokracja po europejsku gdzie powtarza sie referenda (nie mając odwagi ławnie je sfałszować) do skutku, aż wyborcy wybiorą wersje zgodną z wolą rządzących? Irlandczycy naprawdę okazali sie litościwi bo iew. drugie "nie" moglobyspowodować trzecie referendum.

I powiedz mi dlaczego w krajach UE i tzw. demokracji powtarza sikę referenda których wynik był niezgodne z wolą rządzących a nie dopuszcza się do powtórzenia referend które dały pozytywny wynik dla rzadzących?

Dnia 03.03.2010 o 12:46, meryphillia napisał:

BTW. Śmiesznym jest też czytanie o "oczernianiu Islamu" w odniesieniu do traktowania
kobiet, a patrząc na rzeczywistą sytuację kobiet w państwach arabskich...


Nie oceniam Islamu w zakresie zasad religii jak i nie oceniam każdej relgii ale uważam za skandaliczne jeśli ktoś w żywe oczy oczernia jakąś religię i pisze kłamstwa na temat Ksiąg które są Świętymi Pisami dla danej religii i ich wyznawców/wiernych.

Islam nie jest łagodną religią i jest bardzo ekspansywny ale nie wolno sięgać do fałszerstw tak jak to zrobił kerkas.
Ponadt Islam nie jest tylko religią Arabów a czy ty sobie zadałeś trud np. zapytania się islamskich dziewcząt: dlaczego same chcą chodzić w czadorach i domagają się by w Europie to szanowano?

PS
Wrócę kiedyś do broni nuklearnej Izraela i okrętów podwodnych sprezentowanych Izraelowiu przez RFN (na koszt niemieckiego podatnika).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś w TVP Historia był ciekawy film dokumentalny o historii Polski i 1939 r.

Cyt. "1 września 1939 r. granicę Polski przekroczyło 1,2 miliona żołnierzy nazistowskich" (ciekawe w jakim języku mówili ci żołnierze nazistowscy? To był nazistowski język?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 19:35, Budo napisał:

Petycja przeciwko wprowadzeniu ustawy o przemocy w rodzinie. W linku można się podpisać,
są też przedstawione w zarysie postanowienia tej ustawy.
http://www.rzecznikrodzicow.pl/20100225_sprzeciw.php


Mogliby trochę jaśniej streścić ten projekt, bo z tego co napisali przeciętny czytelnik wnioskuje, że krytykowanie zachowań seksualnych może być powodem odebrania dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 13:09, strajker napisał:

Dlatego ludzie bogaci (zwłaszcza bogaci przez złamanie prawa) kochają... demokracje -
bo ona daje im to czego nawet nie mają autokratyczne rządy czy monarchie - ludzie sami
zakładają sobie łańcuchy do nóg i mówią że to wolność!


No, ale co takiego lepszego i bardziej ludzkiego oferują inne systemy polityczne?
W tych niedemokratycznych znacznie przecież łatwiej wyzyskiwać własnych rodaków, a gdy się co niektórzy buntują, to capa i do rowu z wapnem...
Demokracja sama w sobie nie jest zła, złe jest nasze pokolenie, że zamiast kontrolować poczynania rządzących, gonimy za pieniędzmi jak ślepe owieczki i godzimy się na zamienianie demokracji na kolejny totalitaryzm.

Dnia 03.03.2010 o 13:09, strajker napisał:

A co jest obrazoburczego w moich słowach że kwalifuikuje się do cenzurowania ale łaskawa
tzw. demokracja toleruje moje słowa i pozwala mi mówić? Nawet przed 1789 r. w monarchii
Burbonów byli tacy co pisali manarchia jest złem i nikt za to ich nie szykanował. Więc
dlaczego piszesz mi że mam chwalilić demokracje skoro piszę źle o demokracji?


No nie mów, że nie zrozumiałeś o czym ja pisałem...

Dnia 03.03.2010 o 13:09, strajker napisał:

I powiedz mi dlaczego w krajach UE i tzw. demokracji powtarza sikę referenda których
wynik był niezgodne z wolą rządzących a nie dopuszcza się do powtórzenia referend które
dały pozytywny wynik dla rzadzących?


Tak, jak pisałem wyżej. Sami jesteśmy tego winni, nie rządzący czy system demokracji. Sami godzimy się na coraz większą kontrolę nad naszym życiem i ograniczanie naszego wpływu na postępowanie władz. Nikt inny.

Dnia 03.03.2010 o 13:09, strajker napisał:

Ponadt Islam nie jest tylko religią Arabów a czy ty sobie zadałeś trud np. zapytania
się islamskich dziewcząt: dlaczego same chcą chodzić w czadorach i domagają się by w
Europie to szanowano?


Jako cudzoziemiec prawdopodobnie zostałbym w takiej Arabii Saudyjskiej ścięty za zaczepianie ponętnych muzułmanek. ;] Tak samo one prawdopodobnie zostałyby ukamienowane, gdyby chciały dyskutować o tym czy chcą nosić na sobie czador, czy nie.
Na tym właśnie polega cały problem z kobietami w państwach o silnych tradycjach muzułmańskich.

Dnia 03.03.2010 o 13:09, strajker napisał:

Wrócę kiedyś do broni nuklearnej Izraela i okrętów podwodnych sprezentowanych Izraelowiu
przez RFN (na koszt niemieckiego podatnika).


Ale tutaj na serio nie ma do czego wracać.
Okręty te nie były oddane za symboliczne Euro od sztuki, jak MiGi-29 dla nas, czy używane Leopardy także zezłomowane u nas za symboliczna sumę. Niemcy dostali za te okręty kilkaset milionów zielonych papierków...
Izrael dostawał od Zachodu "wojskowe prezenty" tylko na początku swojego istnienia. Później musiał już za towar pieniędzmi, ewentualnie kraść, tak jak było to m.in z planami Francuskich Mirage III, które posłużyły do opracowania "własnych" samolotów IAI Kfir

http://www.globalsecurity.org/wmd/world/israel/dolphin.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do argumentów na rzecz demokracji dodam kolejny

Demokracja nie jest systemem ludzi "leniwych" to system dla społeczeństw obywatelskich.
Dobrym przykładem jest Szwajcaria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 17:30, kerkas napisał:

Do argumentów na rzecz demokracji dodam kolejny

Demokracja nie jest systemem ludzi "leniwych" to system dla społeczeństw obywatelskich.

Dobrym przykładem jest Szwajcaria.

Demokracja to system dla arystokracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 03.03.2010 o 17:48, R3clus3 napisał:

> Dobrym przykładem jest Szwajcaria.
Demokracja to system dla arystokracji.


Masz na myśli to że większość parlamentarzystów w Polsce ma szlacheckie korzenie i nazwiska ?
Rostowski
Kaczyński
Napieralski
Komorowski
Drzewiecki
Kownacki
Andrzej Kraszewski
Krzysztof Kwiatkowski
Ćwiąkalski
Marek Sawicki
Bogdan Zdrojewski
itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolisz miast Platona Arystotelsa twierdzacego: "Demokracja jest najgorszym z możliwych ustrojów, bowiem są to rządy hien nad osłami."?

Co nie zmienia faktu, że nawet w/w obrońca tzw. demokracji czyli Arystoteles doszedł do wniosku: w demokracji osły wybierają hieny i hieny rządzą osłami.
To szokująca co nieco kwintesencja tego czym jest tzw. demokracja, czymn była i czym zawsze będzie.

Ja wolę lwa rządzącego osłami i nie wybieranego przez osły a hieny za siną dalą:)

Dnia 03.03.2010 o 16:46, meryphillia napisał:

Ale tutaj na serio nie ma do czego wracać.
Okręty te nie były oddane za symboliczne Euro od sztuki, jak MiGi-29 dla nas, czy używane
Leopardy także zezłomowane u nas za symboliczna sumę. Niemcy dostali za te okręty kilkaset
milionów zielonych papierków...
Izrael dostawał od Zachodu "wojskowe prezenty" tylko na początku swojego istnienia. Później
musiał już za towar pieniędzmi, ewentualnie kraść, tak jak było to m.in z planami Francuskich
Mirage III, które posłużyły do opracowania "własnych" samolotów IAI Kfir


W ubiegłym roku w "Raporcie" (polski miesięcznik poś. militariom) pisali o dotychczasowych mechanizmach finansowania przez RFN (niemieckiego podatnika) uzbrojenia dla Izraela. Co prawda Izrael stara się teraz o zbudowanie w RFN nowe okręty podwodne i korwety, ale dopiero teraz Niemcy żądają od Tel Avivu większego wkładu odpłatności za sprzęt wojskowy - w tym przyapdku Izrael ma zapłacić 2/3 wartości planowanych okrętów podwodnych i korwet. Mimo ustwicznych pielgrzymek przedstawicieli Izraela i ich głośnych postulatów pod adresem wladz niemeickich, że to Niemcy powinni zapłacić więcej za te okręty dla Izraela...

W niemieckich mediach można spotkać ciekawą informacje. że wcześniejsze dostawy sprzętu dla Izraela szły za pól ceny a pierwsze okręty podwodne zbuddowane w RFN dla Izraela za ca. 10 procent ich wartości.

Niemcy czasami poruszaja termat, iż Izrael od lat 50-tych XX w. do dziś dostał w sumie (jako rekompensatę dla żydowskiego pańsatwa powstałego w 1948 r. za śmierć w l. 1939-1945 z ręki niemieckiej ca. 3 milionów obywateli Polski wyznania mojżeszowego - plus zabici mojżeszowi z innych krajów) kwotę ca. 105,5 miliardów dolarów (w przeliczeniu).

Oprócz Niemiec i USA (o czym poniżej) Izrael wyłudził pieniądze m.in. od Austrii ca. 370 milionów dolarówm Szwajcarii ca. 1.275 mld., Francja 162 mln. (duża częśc z tego poszła na budowę żydowskiej bomby atomowej, oraz tzw, "mur nienawiści").

O pieniądzxach z USA w linku ponizej (z tym że w/w dane nie zostały uaktualnione)

http://www.informationclearinghouse.info/article14083.htm

I to wszystko dla Izraela i róznych żydowskich organizacji (Sefardyjczyków) za śmierc wschodnich Żydów (Aszkenazyjczyków), którymi Sefardyjczycy pomiatali i pogardzali.

Aszkenazyjczycy byli nie lubiani przez ogół światowego żydostwa, nie chcieli dawać im pomocy. Nie lubili ich za zacofanie kulturowe, za ich obyczaje (chasydyzm), nieeuropejskie stroje, no i za biedę — wymagającą ciągłej pomocy. A tak problem załatwiali im Niemcy, a odpowiedzialność za brak pomocy można było zwalić na Polaków. Wśród Żydów sefardyjskich. wyższych w ich rozumieniu rasowo (problem ten istnieje i obecnie w Izraelu w stosunku do Żydów kolorowych), słyszało się liczne głosy przed wojną i podczas okupacji, że Ostjude (termin nie tylko niemiecki ale i jidisz) jest kulą u nogi i kompromitacją Żydów zachodnich. W wyższych sferach żydowskich w kraju byli tacy, którzy akceptowali likwidację biedoty. wierząc w swe pieniądze i lepsze jutro po wojnie.

Przeciw tej obojętności i brakowi pomocy Zachodu (zachodnich Żydów) na znak protestu popełnił samobójstwo Szmul Zygielboim. członek polskiej Rady Narodowej w Londynie i dopiero ten krok spowodował ruszenie pierwszej pomocy finansowej Żydów z USA i UK w końcu 1942 r., a właściwie w 1943 r., czyli po śmierć ca. 80% Żydów mieszkających na ziemiach II RP.
Zupełnie jakby czekali na to...

A propos Izraela. W Izraelu, kraju bardzo drogim, gdzie granica ubóstwa kształtuje się na poziomie ok. 2 tysięcy szekli na osobę miesięcznie (ok. 360 euro). co czwarty ocalały z Holokaustu żyje... w biedzie.
Co najmniej jedna czwarta z ok. 250 tysięcy mieszkańców Izraela, którzy ocaleli z Szoah, żyje poniżej granicy ubóstwa - tak twierdził niedawno przewodniczący federacji organizacji ofiar holokaustu Noah Flug.
Według innych szacunków takich osób może być nawet jedna trzecia.
Większość nie stać na lekarstwa a nawet była afera w Izraelu z lekarzami, którzy dokonywali eksperymentów medycznych na tej grupie ludnoiści. Z polskich witryn pisał kiedyś o tym Onet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 18:14, strajker napisał:

Wolisz miast Platona Arystotelsa twierdzacego: "Demokracja jest najgorszym z możliwych
ustrojów, bowiem są to rządy hien nad osłami."?

Co nie zmienia faktu, że nawet w/w obrońca tzw. demokracji czyli Arystoteles doszedł
do wniosku: w demokracji osły wybierają hieny i hieny rządzą osłami.
To szokująca co nieco kwintesencja tego czym jest tzw. demokracja, czymn była i czym
zawsze będzie.

Ja wolę lwa rządzącego osłami i nie wybieranego przez osły a hieny za siną dalą:)


Czekałem , czekałem i się doczekałem.
Po co używasz półsłówek ?, mów otwartym tekstem RZĄDY SILNEJ RĘKI się Waszmości marzą.
A już ostatnia sentencja bardzo niedaleko pada od hitlerowskiej koncepcji nadludzi.
Skoro więc Waszmość jesteś LWEM to reszta jest... .
To kiedy planujesz zamach stanu ewentualnie pucz wojskowy?
Mam propozycję przenieś się do Rosji , Putin pragnie być współczesnym Carem Rosji.






Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 18:14, strajker napisał:

W niemieckich mediach można spotkać ciekawą informacje. że wcześniejsze dostawy sprzętu
dla Izraela szły za pól ceny a pierwsze okręty podwodne zbuddowane w RFN dla Izraela
za ca. 10 procent ich wartości.


Jak już pisałem i jak wynika z tekstu z globalsecurity, pierwsze okręty podwodne kosztowały Izrael po 320 mln $ od sztuki. Jest to na pewno nieco zaniżona cena, ale widocznie Niemcy lubią robić takie prezenty, skoro mają gest rozdawać sprzęt także prawie za darmo, jak w naszym przypadku.
Do pierwszych trzech okrętów już dostarczonych, mają dołączyć dwa kolejne za które Izrael ma zapłacić kolejne kilkaset milionów dolarów.
Można gdybać dlaczego tak faworyzowany jest Izrael (Amerykanie też sprzedają im swoje uzbrojenie, a konkretnie samoloty, po obniżonej cenie) i nie widzę w tym żadnej "sensacji" skoro nawet nikt z zainteresowanych takiej z tego nie robi.

Do dalszego tekstu nie będę się odnosił, bo nie wiem jaki on ma niby związek z cała sprawą. Równie dobrze też mógłbym dorzucić teraz, że "Solidarność" nachapała się za komuny dolarów od Zachodu, a z którymi nie wiadomo co się stało, ale jaki niby to ma sens w całej dyskusji...

Izrael najprawdopodobniej ma taki "bonus" z racji bycia przydatnym Zachodowi zabezpieczeniem w owym regionie. Tak, jak i w okresie Zimnej Wojny, Izrael zawsze mógł liczyć na pomoc Zachodu, by być przeciwwagą dla Sowieckiej dominacji w regionie.
Nie wiem o co cały ten szum tak na prawdę. Ot mają farta, ale czy należy aż tak nienawistnie im tego zazdrościć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 18:37, kerkas napisał:

> Ja wolę lwa rządzącego osłami i nie wybieranego przez osły a hieny za siną dalą:)
Czekałem , czekałem i się doczekałem.
Po co używasz półsłówek ?, mów otwartym tekstem RZĄDY SILNEJ RĘKI się Waszmości
marzą.
A już ostatnia sentencja bardzo niedaleko pada od hitlerowskiej koncepcji nadludzi.


Masz czelność do mnie pisać?

Znalazłeś już KrzysztofowiMarkowi surę Koranu, w której jest rzekomo napisane cyt.:"Bijcie kobiety one nie mają duszy"? Dlaczego skłamałeś i oczerniasz Islam?

Twierdziłeś że w Rosji mieszka już 10 milionów Chinczyków i ta liczba wzrasta - czy podasz oszuście swoje żródło skąd ta liczba, skoro w Rosji mieszka ca 100 tysięcy Chińczyków (łącznie z nielegalnymi)?

Z reką w nocniku się obudziłeś? Przecież zawsze pisałem że demokracja to zgnilizna i amoralny system, gdzie głos lumpa, prostytutki czy nieuka znaczy tyle samo co głos lekarza czy inżyniera i i garstka cwaniaczków wykorzystuje naiwność większości wyborczej.

Dnia 03.03.2010 o 18:37, kerkas napisał:

Skoro więc Waszmość jesteś LWEM to reszta jest... .


Ja sie nie pcham na afisz i nie potrzebuę władzy by mieć pieniądze:P

Dnia 03.03.2010 o 18:37, kerkas napisał:

To kiedy planujesz zamach stanu ewentualnie pucz wojskowy?


Niekoniecznie "pucz wosjowy" - wybory w tzw. demokracji czasami dają "dziwne" wyniki - np. powrót monarchii i Napoleona III. Ale nie znam ani dania ani godzi ani sposobu pogrzebu tzw. demokracji który nadejdzie.

Dnia 03.03.2010 o 18:37, kerkas napisał:

Mam propozycję przenieś się do Rosji , Putin pragnie być współczesnym Carem Rosji.


Twoje propozycja jest świadectwem że nie czytasz co komentujesz i nie wiesz o czym mówisz:P
Na p. V. Putina głosowała moja rodzina ale Putin nie będzie Carem bo nie jest z Rodu:P
O monarchii nie ma mowy zresztą w obecnej chwili - dla nikogo!
Choć go bardzo szanuję i dużo Putin zrobił by Rosja wyszła z III Smuty.

I na koniec: demokracja na Zachodzie też sie kończy - nastanie kiedys taki dzień że być może również w USA (jesli przetrwaja) śladu po niej nie będzie.
Chiny Ludowe i inne kraje Azji oraz Rosja udowodniły, że nie trzeba być "liberalnym" i "demokratycznym" krajem aby być bogatym krajem! Tym bardziej że tzw. demokracja, gdy rodziła się jako idea polityczna, była pojmowana jako... sposób wybierania i sprawowania władzy, a dziś jest pojmowana w UE i USA z przystawkami jako ideologia "wolnościowa".
Dając ludziom możliwość realizacji wizji świata bez wartości, gdzie jedynym absolutem staje się dla nich egoizm, konsumpcjonizm, brak moralności i "prawo" do opluwania tego co tworzyło cywilizację (a zwłaszcza cywilizację Białego Człowieka)! Bo demokracja to... choroba Białego Człowieka, która zanieśliśmy innym kulturom i cywilizacjom, na swoje i ich nieszczęście!

Dziś w umierającej Europie duża częśc Europejczyków nienawidzi moralności, tożsamości i tradycji. Dzisiaj panuje w Europie wśród autochtonicznych Europejczyków moda na życie chwilą. Mówią: Żyj tak jakby jutra miało nie być. Co się będą ludzie przejmować przyszłością. Jakieś wartości?
Wartości już nie ma jest tylko hedonizm.

USA upadają bo niemożliwe jest zbudowanie trwałego imperium na zgniłym fundamencie rozpasanej demokracji.

Dług USA wynosi ca 14 bilionów $, codziennie
wzrasta o... 3 miliardy $, przy tym tempie ok. 2040 r. długi USA przekroczy wartość całego majątku narodowego USA (sytuacja podobna do 1918 r. i bankructwa Imperium brytyjskiego).

USA obecnie mają dochód ca. 14 bilionów $ to jest 28 % światowego dochodu, w 1968 r. jego udział wynosił 66,7 % światowego dochodu, USA do niedawna były zadłużone wobec Chin Ludowych (PRC) na kwotę ca. 585 miliardów $, Japonii 573 miliardów $ i... Rosji 65 miliard $. A teraz to ulega podwojeniu i końca nie widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2010 o 18:43, meryphillia napisał:

Jak już pisałem i jak wynika z tekstu z globalsecurity, pierwsze okręty podwodne kosztowały

(...)

Dnia 03.03.2010 o 18:43, meryphillia napisał:

skoro nawet nikt z zainteresowanych takiej z tego nie robi.


OK. Niby sprawa dla samych zainteresowanych ale warto znać kuilisy sprawy chociażby dla samej wiedzy.

Dnia 03.03.2010 o 18:43, meryphillia napisał:

Do dalszego tekstu nie będę się odnosił, bo nie wiem jaki on ma niby związek z cała sprawą.
Równie dobrze też mógłbym dorzucić teraz, że "Solidarność" nachapała się za komuny dolarów
od Zachodu, a z którymi nie wiadomo co się stało, ale jaki niby to ma sens w całej dyskusji...


Temat bagno - realny i zamieciony pod dywan. I idzie o duze pieniądze.

Dnia 03.03.2010 o 18:43, meryphillia napisał:

Izrael najprawdopodobniej ma taki "bonus" z racji bycia przydatnym Zachodowi zabezpieczeniem
w owym regionie. Tak, jak i w okresie Zimnej Wojny, Izrael zawsze mógł liczyć na pomoc
Zachodu, by być przeciwwagą dla Sowieckiej dominacji w regionie.
Nie wiem o co cały ten szum tak na prawdę. Ot mają farta, ale czy należy aż tak nienawistnie
im tego zazdrościć?


Warto ten temat znać Polakom bo niektórzy naiwnie myślą, że Polska może być dla USA drugim Izraelem co jest mrzonka z wielu powodów.
A "Bonusy" Izraela nie wynikają z "przydatności" tego państwa jako zabezpieczenie dla Zachodu. Zresztą przed czym ma zabezpieczać? Przed proamerykańskimi: Egiptem, Syrią, Arabą Saudyjską?

Polityka mniej Cię interesuje niz militaria. A czytujesz "(Nową) Technikę wojskową"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się