Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2010 o 11:57, L33T napisał:

Wg przypisów nie mieli prawa być razem w tym samolocie.


Naprawdę? Nikt nie mówił o tym w mediach.
BTW. Słyszeliście, że samolot około godziny okrążał teren lotniska przed katastrofą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam listę tych nazwisk...wyobraźnie sobie teraz że nie zobaczycie już tych osób na ekranie telewizora. Ja staram się śledzić polską politykę, jeszcze wczoraj słuchałem wypowiedzi Wassermana, Karpiniuka...jest to dla mnie bardzo bolesne wydarzenie. [*] 10 kwietnia 2010 [*]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 12:02, PJ_MW napisał:

BTW. Słyszeliście, że samolot około godziny okrążał teren lotniska przed katastrofą?

Podobno cztery razy przymierzał się do lądowania. A wcześnie obsługa lotniska proponowała pilotowi, by zmienił kurs i wylądował na jakimś lotnisku zastępczym, ale ten się nie zgodził...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 11:59, Budo napisał:

Rosyjski samolot rozbija się w Rosji w rocznicę masakry katyńskiej, gdzie tysiące polskich
oficerów zostało zabitych przez Rosjan. Giną czołowi przedstawiciele władzy i wojska
polskiego.

Imo również nie ma się tutaj co dopatrywać spisku na razie, ale sam przyznasz, że to
wygląda dziwnie.

Te wszystkie elementy tym bardziej sprawiają że cała ta sytuacja jest dla Rosjan wybitnie niekorzystna. Dotąd o Katyniu dowiadywała się cała Polska lecz w innych krajach ludzie ani nie mieli o tym pojęcia ani temat nie interesował ich na tyle aby czegoś się o nim dowiedzieć, dzisiaj trafiło/trafi to pewnie do wszystkich największych serwisów informacyjnych. Powiedziałbym że Rosjanie są pewnie bardziej wściekli niż zasmuceni ale faktem jest że z pewnością czegoś takiego sobie nie życzyli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 11:55, Prince_Miki napisał:

Mam nadzieje, że wejdzie zakaz latania po Europie ruskimi samolotami. Może gdyby ten
przepis już dawno nie wszedł nie było by tej strasznej tragedii.
Ach, jeszcze te warunki pogodowe...

Tak, niech wszyscy latają amerykańskimi, padnie elektronika bądź będzie jakiś trudny manewr to rozbicie samolotu/najzwyczajniejsze w świecie ''złamanie'' go w powietrzu. Ludzie, nie wiecie a sie wypowiadacie. Wole zeby rząd latał samolotami Rosyjskimi ( bo tu zależy coś od pilota ) niz Amerykanskimi ( błąd wkomputerze i nikt nie ma sans przeżyć ) ale NOWYMI a nie gruchotami od starego ZSRR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 11:59, L33T napisał:

Z tego co pamiętam są jakieś zapisy o tym że nie powinni latać razem.


Nie mogą latać razem Prezydent, Marszałek Sejmu i Marszałek Senatu, bo to oni po sobie kolejno sprawują funkcję w razie śmierci poprzednika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proste rozwiązanie - zamiast wydawać kasę na pierdoły lepiej przeznaczyć dotacje unijne na stworzenie własnej, eksperymentalnej marki, która to będzie zależeć od pilota i będzie w miarę nowoczesna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie był ani mój prezydent ani moja partia ale nawet najgorszemu wrogowi nie życzyłbym tego co się stało. Strasznie mnie to ruszyło... Po prostu jestem w szoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 12:06, HumanGhost napisał:

> Z tego co pamiętam są jakieś zapisy o tym że nie powinni latać razem.

Nie mogą latać razem Prezydent, Marszałek Sejmu i Marszałek Senatu, bo to oni po sobie
kolejno sprawują funkcję w razie śmierci poprzednika.


No tak, to trochę zmienia postać rzeczy i postu Leeta. Na szczęście ani marszałka sejmu, ani senatu nie było na pokładzie, aż strach pomyśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to na sprawdzone na 100% wiadomości to trzeba poczekać jeszcze sporo czasu. jedni mówią, że chciał podchodzić po raz drugi, inni, że już krążył. Nie wiadomo.

Na TVN24 widziałem, jak jakiś kamerzysta dostał się w pobliże wraku. Ukrył kamerę przy kurtce gdzieś. Po chwili ktoś ze służb go zwinął, ale to co zdążył nakręcić było makabryczne. Z Samolotu zbyt dużo nie zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 12:08, Karharot napisał:

Jaruzelski to chyba nie tam miał lecieć?


Coś pomyliłem? O ile pamiętam to Kaczyński miał użyczyć mu miejsca w samolocie, a na liście ofiar go nie było. Czyli albo leciał sam, albo w ogóle nie poleciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 12:05, Karharot napisał:

Te wszystkie elementy tym bardziej sprawiają że cała ta sytuacja jest dla Rosjan wybitnie
niekorzystna. Dotąd o Katyniu dowiadywała się cała Polska lecz w innych krajach ludzie
ani nie mieli o tym pojęcia ani temat nie interesował ich na tyle aby czegoś się o nim
dowiedzieć, dzisiaj trafiło/trafi to pewnie do wszystkich największych serwisów informacyjnych.
Powiedziałbym że Rosjanie są pewnie bardziej wściekli niż zasmuceni ale faktem jest że
z pewnością czegoś takiego sobie nie życzyli...


Bardzo ciekawy tok rozumowania. Całkowicie się z Tobą zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wiadomość o przejęciu władzy przez Bronisława Komorowskiego

Zgodnie z Konstytucja RP, w przypadku wygaśnięcia mandatu prezydenckiego przed upływem kadencji spowodowanego śmiercią Prezydenta, obowiązki Głowy Państwa przejmuje czasowo Marszałek Sejmu RP. W związku z katastrofą lotniczą w Smoleńsku, w której zginął m.in. prezydent RP Lech Kaczyński, do czasu wyboru nowego Prezydenta Rzeczypospolitej jego obowiązki wykonywał będzie więc Bronisław Komorowski.

Według kancelarii Sejmu, Bronisław Komorowski przerwał swój pobyt w Trójmieście i udał się pilnie do Warszawy. Z Trójmiasta do stolicy wraca również premier Donald Tusk.

W katastrofie samolotu rządowego RP w smoleńsku zginęło najprawdopodobniej 88 osób - wszystkie znajdujące się na pokładzie. Wśród pasażerów były najważniejsze osoby w państwie: Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, wicemarszałek sejmu Jerzy Szmajdziński, szef IPN Janusz Kurtyka, szef Sztabu Generalnego RP Franciszek Gągor, wielu posłów i senatorów.
Zgodnie z Konstytucja RP, w przypadku wygaśnięcia mandatu prezydenckiego przed upływem kadencji spowodowanego śmiercią Prezydenta, obowiązki Głowy Państwa przejmuje czasowo Marszałek Sejmu RP. W związku z katastrofą lotniczą w Smoleńsku, w której zginął m.in. prezydent RP Lech Kaczyński, do czasu wyboru nowego Prezydenta Rzeczypospolitej jego obowiązki wykonywał będzie więc Bronisław Komorowski.

Według kancelarii Sejmu, Bronisław Komorowski przerwał swój pobyt w Trójmieście i udał się pilnie do Warszawy. Z Trójmiasta do stolicy wraca również premier Donald Tusk.

W katastrofie samolotu rządowego RP w smoleńsku zginęło najprawdopodobniej 88 osób - wszystkie znajdujące się na pokładzie. Wśród pasażerów były najważniejsze osoby w państwie: Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, wicemarszałek sejmu Jerzy Szmajdziński, szef IPN Janusz Kurtyka, szef Sztabu Generalnego RP Franciszek Gągor, wielu posłów i senatorów.

Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Marszalek-Sejmu-zastepuje-Prezydenta-RP,wid,12158439,wiadomosc.html?ticaid=19f6c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 12:10, Woo-Cash napisał:

> Jaruzelski to chyba nie tam miał lecieć?

Coś pomyliłem? O ile pamiętam to Kaczyński miał użyczyć mu miejsca w samolocie, a na
liście ofiar go nie było. Czyli albo leciał sam, albo w ogóle nie poleciał.


Jaruzelski miał lecieć w maju do Moskwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 12:10, Woo-Cash napisał:

Coś pomyliłem? O ile pamiętam to Kaczyński miał użyczyć mu miejsca w samolocie, a na
liście ofiar go nie było. Czyli albo leciał sam, albo w ogóle nie poleciał.


Jaruzelski mial leciec za kilka dni nie do Katynia na rocznice pomordowania oficerow Polskich, lecz do Moskwy na rocznie zakonczenia Wilkiej Wojny Ojczyznianej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się