Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2010 o 14:58, DonSzabla napisał:

Nie skąd. Po prostu każda błędna informacja przyprawiała mnie o ból serca wręcz.

No to było raczej napisać coś w stylu "jak najpierw dowiedziałem się o 130 a później o 88 ofiarach, to coś mnie ścisnęło", było by jaśniej:]
Mnie z kolei przybiły inne aspekty tej sprawy:
-co to za prasa, która "zna" ilość ofiar przed oficjalnym komunikatem z wiarygodnych źródeł ew co to za źródła, które ciągle zmieniają oficjalną liczbę ofiar.
-co to za służby, które nawet nie wiedzą kogo pakują do samolotu (dopiero po jakimś czasie "okazało się", że jedna osoba nie wsiadła)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie mogę zrozumieć tego, jak to możliwe, że tyle ważnych osób w państwie leciało jednym samolotem. Mamy jedyny plus tego, że nasz prezydent był pokłócony z Tuskiem i nigdzie nie latali razem. Bo gdyby w tej maszynie był jeszcze premier i pół rządu to dopiero byśmy mieli chaos w państwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 15:04, henq98 napisał:

a o co im chodziło z tym że się ktoś uratował? przecież nawet nie podali kto sie uratował


Bo nikt się nie uratował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 15:04, zadymek napisał:

-co to za prasa, która "zna" ilość ofiar przed oficjalnym komunikatem z wiarygodnych
źródeł ew co to za źródła, które ciągle zmieniają oficjalną liczbę ofiar.

Rosyjskie źródła podawały 134 osoby, prawdopodobnie na podstawie tego, że cywilny, pasażerski Tu-154M mieści tyle pasażerów. Te z 36 SPLT mają jednak trochę mniej miejsc.

Dnia 10.04.2010 o 15:04, zadymek napisał:

-co to za służby, które nawet nie wiedzą kogo pakują do samolotu (dopiero po jakimś czasie
"okazało się", że jedna osoba nie wsiadła)?

W przypiętym poście nie jest podana liczba ofiar, tylko zakontraktowani na lot pasażerowie. Ustalanie, czy ktoś zrezygnował trwa trochę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2010 o 15:01, xmarqinaxnellx napisał:

Ja nie byłam ani specjalną zwolenniczką ani przeciwniczką prezydenta. Żeby zrozumieć
jego politykę, musiałabym przeczytać te wszystkie poprawki, ustawy etc., które np. zawetował.
Nie powiesz mi, że ty je przeczytałeś? Z całym szacunkiem, nie można oceniać polityka
po tym, co nam wpajają media... Więc nie miałam o nim żadnego skrajnego zdania.
To dość dziwne, że nie jest Ci smutno z powodu zmarłych generałów, polityków, patriotów...
Mi w każdym bądź razie bardzo jest smutno, jak teraz będzie wyglądać "normalizacja" polityki
i wszystkich urzędów, które zajmowali zmarli?

A no o tym że generałowie zmarli to nie wiedziałem. Nie słucham wiadomości ale wiem że było tak 130 osób i nie wiem kto tam był prócz prezydenta, jego żony i generałów. Może w gazetach piszą ogólnie wiadomości ale w "teraz my" albo "kawa na ławę" już padają konkretne zdania o polityce więc mam zdanie o Kaczyńskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 15:06, Hoplita napisał:

A ja dalej nie mogę zrozumieć tego, jak to możliwe, że tyle ważnych osób w państwie leciało
jednym samolotem. Mamy jedyny plus tego, że nasz prezydent był pokłócony z Tuskiem i
nigdzie nie latali razem. Bo gdyby w tej maszynie był jeszcze premier i pół rządu to
dopiero byśmy mieli chaos w państwie...


Jezu, nawet nie chcę myśleć, gdyby na pokładzie był również premier i chociażby marszałek sejmu. Wtedy tak naprawdę nie mielibyśmy nikogo, kto mógłby rządzić w państwie i mogłoby być nieprzyjemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 15:09, PJ_MW napisał:

Jezu, nawet nie chcę myśleć, gdyby na pokładzie był również premier i chociażby marszałek
sejmu. Wtedy tak naprawdę nie mielibyśmy nikogo, kto mógłby rządzić w państwie i mogłoby
być nieprzyjemnie.


Byłby Sikorski. Wg. mnie to człowiek, który by się nadawał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak będzie BARDZO nieprzyjemnie. Kiedy nagle ginie Prezydent nigdy nie jest przyjemnie., a jak ginie z nim prawie 100 najważniejszych osób w państwie to już zakrawa o kiepski żart tego tam na górze względem nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 15:08, henq98 napisał:

no przecierz wiem ale po co tak gadają


To twoim zdaniem po co jest forum? Dla mnie to miejsce kulturalnej dyskusji i wymiany zdań, a jeżeli masz odmienne zdanie, to co tu w ogóle robisz?
BTW. Przed chwilą lektor po serwisie Trójki przeczytał całą listę zmarłych i ciarki mnie przeszły...
Przed u mnie przestał padać grad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 15:06, Hoplita napisał:

A ja dalej nie mogę zrozumieć tego, jak to możliwe, że tyle ważnych osób w państwie leciało
jednym samolotem. Mamy jedyny plus tego, że nasz prezydent był pokłócony z Tuskiem i
nigdzie nie latali razem. Bo gdyby w tej maszynie był jeszcze premier i pół rządu to
dopiero byśmy mieli chaos w państwie...


We wszystkich normalnych krajach są przepisy zakazujące lotów jednym samolotem różnym szychom, a taki delegacje lecą kilkoma samolotami, albo w turach. Podejrzewam, że teraz i u nas takie prawo zrobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 15:11, henq98 napisał:

ale nie podejrzewacie że to troche rosjanie?
to oni robili remont samolotu


"Trochę"? Mógłbyś mi podać informację, że oni robili przegląd samolotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 15:06, Hoplita napisał:

A ja dalej nie mogę zrozumieć tego, jak to możliwe, że tyle ważnych osób w państwie leciało
jednym samolotem. Mamy jedyny plus tego, że nasz prezydent był pokłócony z Tuskiem i

Cięcie wydatków?

Dnia 10.04.2010 o 15:06, Hoplita napisał:

nigdzie nie latali razem. Bo gdyby w tej maszynie był jeszcze premier i pół rządu to

Jaki plus skoro już ktoś wspomniał o przepisie, który tego zabrania?

Dnia 10.04.2010 o 15:06, Hoplita napisał:

dopiero byśmy mieli chaos w państwie...

Nie ma ludzi nie do zastąpienia. A chaos jest wtedy gdy niewłaściwi ludzie zasiadają na wysokich stołkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 15:11, henq98 napisał:

ale nie podejrzewacie że to troche rosjanie?
to oni robili remont samolotu



Nie, teorie spiskowe to sobie wrzucaj na swój blog. Czarna a raczej pomarańczowa skrzynka wszystko wyjaśni, ale póki co można powiedzieć, że to warunki pogodowe spłatały "psikusa". No i brak asertywności pilota (prawdopodobnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 15:11, henq98 napisał:

ale nie podejrzewacie że to troche rosjanie?
to oni robili remont samolotu

A co oni by na tym zyskali? Poza tym najprawdopodobniej przyczyną katastrofy był błąd pilota, a nie awaria maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 14:53, Citkowsky napisał:

Ciekawi mnie jedno. na pokładnie było 96 osób w tym 8 osób załogi. A gdzie informacje
o funkcjonariuszach BORu? Nie wierzę, że ich tam w ogóle nie było bo być musieli.


Rosjanie wysyłali swoich borowców osobnym samolotem na przykład, może u nas było podobnie. A może to własnie te dodatkowe 30 osób, bo rosyjskie media podawały ok 130 ofiar. Nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 15:14, Budo napisał:

We wszystkich normalnych krajach są przepisy zakazujące lotów jednym samolotem różnym
szychom, a taki delegacje lecą kilkoma samolotami, albo w turach. Podejrzewam, że teraz
i u nas takie prawo zrobią.


No tak, mądry Polak po szkodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się