Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2010 o 15:53, Kardithron napisał:

Prezydent zginął, generałowie zginęli. Kraj na chwilę obecną jest sparaliżowany. Jak
długo będzie trwała ta paranoja, nie wiem, ale w ewentualnych planach ofensywy miałaby
duże znaczenie.
Zakończmy jednak ten temat - nie chcę nawet myśleć o takim scenariuszu.

Prezydent jest tylko reprezentantem kraju, władze ma premier wiedz polityka sparaliżowana nie jest, generałowie ? to jest wojsko, zaraz ich ktoś zastąpi, w dzisiejszych czasach mało decyzji zapada na najwyższych strzeblach armii, wszystko idzie w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 17:10, lord0 napisał:

Prezydent jest tylko reprezentantem kraju, władze ma premier wiedz polityka sparaliżowana
nie jest, generałowie ? to jest wojsko, zaraz ich ktoś zastąpi, w dzisiejszych czasach
mało decyzji zapada na najwyższych strzeblach armii, wszystko idzie w dół


fakt faktem tak jest. Generałowie Nowi są już pewnie w drodze, prezydenta wybiorą nowego ...
mi tam najbardziej szkoda tych przedstawicieli rodzin katyńskich i niektórych polityków.
o dziwo winą obarczą pewnie pilota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 17:17, Bumblejazz napisał:

> Prezydent jest tylko reprezentantem kraju, władze ma premier wiedz polityka sparaliżowana

> nie jest, generałowie ? to jest wojsko, zaraz ich ktoś zastąpi, w dzisiejszych czasach

> mało decyzji zapada na najwyższych strzeblach armii, wszystko idzie w dół

fakt faktem tak jest. Generałowie Nowi są już pewnie w drodze, prezydenta wybiorą nowego
...
mi tam najbardziej szkoda tych przedstawicieli rodzin katyńskich i niektórych polityków.

o dziwo winą obarczą pewnie pilota


a pomyśl że samolot był naprawiany niedawno przez ruskich ale tego nie wezmą pod uwagę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2010 o 17:10, lord0 napisał:

Prezydent jest tylko reprezentantem kraju, władze ma premier wiedz polityka sparaliżowana
nie jest, generałowie ? to jest wojsko, zaraz ich ktoś zastąpi, w dzisiejszych czasach
mało decyzji zapada na najwyższych strzeblach armii, wszystko idzie w dół


Pół prawda. Bez podpisu prezydenta ustawa nie może wejść w życie. Ale i tak paraliżu nie ma, bo jego obowiązki przejął Komorowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 17:18, henq98 napisał:

a pomyśl że samolot był naprawiany niedawno przez ruskich ale tego nie wezmą pod uwagę..


A Ty nadal szukasz drugiego dna i myślisz, że to sprawka Rosjan. Chłopie weź lepiej się opanuj. Podaj mi przynajmniej jeden argument dlaczego ten kraj miałby tak postąpić? Z Twojego nicku wnioskuję, że jeszcze mało wiesz o świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 17:27, SongoX napisał:

> a pomyśl że samolot był naprawiany niedawno przez ruskich ale tego nie wezmą pod
uwagę..

A Ty nadal szukasz drugiego dna i myślisz, że to sprawka Rosjan. Chłopie weź lepiej się
opanuj. Podaj mi przynajmniej jeden argument dlaczego ten kraj miałby tak postąpić?


a przypomnij sobie jakie mamy z nimi stosunki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 17:28, henq98 napisał:

a przypomnij sobie jakie mamy z nimi stosunki!


To jest ten argument? No racja. Putin pewnie pomyślał: "Chcą żebyśmy ich przeprosili, więc damy im nauczkę..." Tak sobie to wyobrażasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 17:28, henq98 napisał:

a przypomnij sobie jakie mamy z nimi stosunki!

Ale z tego co mi się wydaje to Rosjanie ostatnio starali się te stosunki poprawić. Zresztą co oni zyskali na tej katastrofie?

Ps. Podobno znaleziono ciało Lecha Kaczyńskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie smuci to, że zapomniano w Tv o załodze i BORowcach. Ciągle mówią o tych 88 osobach (Czego jak najbardziej nie potępiam), ale jeszcze nie wspomniano o załodze i ludziach z BOR... Ciągle nie mogę uwierzyć:(
EDIT: I pojawiła się czarna wstążeczka na górze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 17:56, zajacisko napisał:

Mnie smuci to, że zapomniano w Tv o załodze i BORowcach. Ciągle mówią o tych 88 osobach


BORowcy znajdują się pośród tych 88 osób, więc poniekąd o nich mówią. O załodze faktycznie niewiele, i trochę nieładnie, że w większości przypadków mowa o 88 ofiarach, a nie 96.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 18:04, Anjinsan napisał:

BORowcy znajdują się pośród tych 88 osób, więc poniekąd o nich mówią.

Poniekąd - nie wymieniają ich nazwisk, a szkoda, bo można uznać że po części oddali życie by wypełnić swoje obowiązki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze jestem beszczelny ale juz mam potąd tej gadaniny w tv i radiu, mszy swietych, dzwonu zygmunta itp. A jeszcze tydzien zaloby pozostal
Mogliby podawac suche fakty a nie robic z tego film dokumentalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, nastąpiła dziś straszliwa, przytłaczająca Polskę tragedia, bowiem zginęła elita naszego narodu, łącznie z prezydentem Kaczyńskim. Przekazuję wyrazy współczucia dla bliskich i rodzin zmarłych, ponieważ myślę, że to ich najdotkliwiej dotknęła ta katastrofa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 18:06, zajacisko napisał:

> BORowcy znajdują się pośród tych 88 osób, więc poniekąd o nich mówią.
Poniekąd - nie wymieniają ich nazwisk, a szkoda, bo można uznać że po części oddali życie
by wypełnić swoje obowiązki.


A czy mówią o Wiesławie Wodzie? A o Wojciechu Lubińskim, Leszku Deptuli? No sorry, jest pewna gradacja, nie można się dziwić, że media koncentrują się na tych najważniejszych osobach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 18:13, Starscream napisał:

Wiem ze jestem beszczelny ale juz mam potąd tej gadaniny w tv i radiu, mszy swietych,
dzwonu zygmunta itp. A jeszcze tydzien zaloby pozostal
Mogliby podawac suche fakty a nie robic z tego film dokumentalny

No widzisz, sam wiesz, że jesteś bezczelny. I to jeszcze tak wyraźnie widać. Co ci żałoba przeszkadza ? A co byś robił, jakby Twoi rodzice zginęli w obcej ziemi w tragicznym wypadku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 18:17, konio1073 napisał:

> Wiem ze jestem beszczelny ale juz mam potąd tej gadaniny w tv i radiu, mszy swietych,

> dzwonu zygmunta itp. A jeszcze tydzien zaloby pozostal
> Mogliby podawac suche fakty a nie robic z tego film dokumentalny
No widzisz, sam wiesz, że jesteś bezczelny. I to jeszcze tak wyraźnie widać. Co ci żałoba
przeszkadza ? A co byś robił, jakby Twoi rodzice zginęli w obcej ziemi w tragicznym wypadku
?

Zapewne żałował by. Ale z tego co napisałeś, wynika, że każesz upłakiwać każdą osobę, którą zna tylko z telewizji. Przyzwyczajcie się, że nie każdy będzie myślał tak jak WY chcecie. Niektórzy mają swoje rozumowanie i nie można im zakazywać myśleć w ów ich sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 17:45, Gregwil napisał:

Mi sie podoba zachowanie Rosjan. Postanowili u siebie zrobić żałobę narodową.


Podobnie szykują się Litwini (a to trochę zdziwko, w końcu ostatnio Polska nie jest "trendy" za północną granicą) oraz Gruzja (co akurat nie dziwi). Ponoć myślą też na Ukrainie, pewno gdyby było jeszcze przed wyborami to by Juszczenko ogłosił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 18:17, konio1073 napisał:

No widzisz, sam wiesz, że jesteś bezczelny. I to jeszcze tak wyraźnie widać. Co ci żałoba
przeszkadza ? A co byś robił, jakby Twoi rodzice zginęli w obcej ziemi w tragicznym wypadku
?

Wiem, że pytanie nie było skierowane do mnie, ale jeśli nastąpiłaby taka sytuacja o jakiej napisałeś... Mnie żałoba narodowa tylko by wkurzyła. Zdecydowanie wolałbym przeżywać to sam w towarzystwie znajomych, niż słuchać jak to cały naród mi wielce "współczuje". Możecie mnie nazwać jak chcecie, ale tak jest. Już o nawykach internautów, co do stawiania [*] nie będę wspominał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się