Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 10.04.2010 o 18:17, konio1073 napisał:

> Wiem ze jestem beszczelny ale juz mam potąd tej gadaniny w tv i radiu, mszy swietych,

> dzwonu zygmunta itp. A jeszcze tydzien zaloby pozostal
> Mogliby podawac suche fakty a nie robic z tego film dokumentalny
No widzisz, sam wiesz, że jesteś bezczelny. I to jeszcze tak wyraźnie widać. Co ci żałoba
przeszkadza ? A co byś robił, jakby Twoi rodzice zginęli w obcej ziemi w tragicznym wypadku
?

Na pewno nie trułbym o tym wszystkim cały dzien
A jesli juz to nie w taki naiwny sposob
Smutna muzyczka, modlitwy, placz starych ludzi w warszawie itp
Tak jak mowilem powinno sie przestawic suche fakty a nie robic show

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 18:26, wsaadman napisał:

Zapewne żałował by. Ale z tego co napisałeś, wynika, że każesz upłakiwać każdą osobę,
którą zna tylko z telewizji. Przyzwyczajcie się, że nie każdy będzie myślał tak jak WY
chcecie. Niektórzy mają swoje rozumowanie i nie można im zakazywać myśleć w ów ich sposób.

Heh... Zauważyłeś, że tym naród głupszy, im wyższa jego świadomość zbiorowa? Indywidualne myślenie niestety ginie w odmętach internetu. Pogląd inny, niż zdefiniowanej przez liczebność (najgorszy czynnik do takiej definicji, biorąc pod uwagę zgniliznę umysłową) "większości" spotyka się z bezczelnym odzewem, oskarżeniami o wypranie z emocji o w ogóle "jesteś goopi". A hipokryzję czuć z kilometra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"o ruscy podłożyli bomby do samolotu. Bo podobno były dwa wybuchy. A po uderzeniu w drzewa samolot był nie był tak rozbity. 80% ludzi na świecie o tym wie...

I dziwne że w 70 rocznicę Katynia, ruski samolot, na ruskiej ziemi! podejrzane

A gdyby to nie oni to by wpóścili polską policję i medyków koło wraku samolotu a nie odgradzaku i siebie tylko wpuszcali. Ruskie kacapstwo. Wyzabijałbym ku**y!"


"Bomba czasowa... Dlatego kazali mu krążyć nad lotniskiem"

Ręce opadają...

@Siriondel
Nic dodać, nic ująć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, a wiecie co jest najgorsze? Tej sytuacji mogło w ogóle nie być. Raz, że niepotrzebnie próbowali lądować w Smoleńsku. Podobno dostali wytyczne, by polecieć gdzie indziej. Dwa, że 4 razy były próby lądowania, a po 2 razach powinno się polecieć gdzie indziej... Jeszcze ta mgła. Tylko i wyłącznie nad Smoleńskiem. Moim zdaniem błąd pilotów, ale cóż co się stało to się nie odstanie. Prezydenta podobno znaleźli. Ogólnie przykro i szok. Ciężko to zrozumieć. Wielka strata. Nawet jeśli nie lubiliśmy tych osób, które w tym samolocie leciały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 18:54, Rusty-Luke napisał:

Pewnie po tej katastrofie PiS się rozpadnie. Może w parlamencie w końcu zrobi się trochę
miejsca dla prawicy.

Spodziewam się wprost odwrotnej reakcji. Tragedie łączą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 18:54, Rusty-Luke napisał:

Pewnie po tej katastrofie PiS się rozpadnie. Może w parlamencie w końcu zrobi się trochę
miejsca dla prawicy.


A doopa tam.
Osobiście jestem liberałem w 50% w 25% radykałem i w 25% komuchem(paradoks kurde).
PiS jako prawica zjednoczy się jeszcze bardziej. Lech Kaczyński stanie się dla prawicy swoistym "męczennikiem" i to na nim, przez najbliższe "x" lat będą opierać swoją kampanię itp.Wykorzystają śmierć Prezydenta, jego Małżonki i osobistości związanych z PiS. Chcę się mylić kurczę, ale tak jest polityka.
Jak to bywa w tym narodzie, szybko zostanie zapomniane to co się wydarzyło (czy ktoś pamięta o pokoleniu JPII ) i do władzy dojdą liberałowie - moim bardzo subiektywnym zdaniem jedyna słuszna droga dla tego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe co z Jarosławem Kaczyńskim. Brat ginie, matka też zaraz umrze (wiek plus ciężko chora). Czy on psychicznie podoła w polityce? Nie powinien się wycofać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi śmierdzi ta katastrofa coś tu jest nie tak. Świadkowie mówią że przy lądowaniu wcześniej zapaliły się silniki i rozległ się huk i wtedy stała się katastrofa. W telewizji słychać że piloci nie posłuchali wieży kontrolnej by nie lądować... Jeżeli będzie to tak wyglądało to aż szkoda gadać co będzie sie działo i jaki to będzie odwet. Zobaczymy pożyjemy z czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 19:29, Tyler_D napisał:

Ale tylko na krótki czas ... już to przerabialiśmy z JP II i nic dobrego z tego nie wyszło.

Wystarczy żeby zrobić wzruszającą kampanię i wygrać wybory.
nemo-PL
A te niby dokumenty, które zwabiły naszych do Rosji? Już dwa dni temu były nieoficjalne informacje, że Putin żadnych dokumentów rozdawał nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 19:31, Jakli napisał:

Swoją drogą ciekawe co z Jarosławem Kaczyńskim. Brat ginie, matka też zaraz umrze (wiek
plus ciężko chora). Czy on psychicznie podoła w polityce? Nie powinien się wycofać?

Oby tak zrobił. W najbliższych dniach powinien ogłosić swoją rezygnację, najpóźniej po żałobie narodowej(za tydzień) Dzięki temu Komorowski będzie miał wygraną w kieszenie.
Jeżeli jednak zostanie i zacznie żerować(Jarosław zawsze był bardziej konfliktowy i nieprzewidywalny) na śmierci brata to nic z tego dobrego nie będzie. Obecnie poleciał na miejsce wypadku.
Autentycznie nie mogę doczekać się jego komentarza do całej tej sprawy. Będzie kluczowy dla całej obecnej polityki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć, że o ile w tym temacie regularnie udzielało się zwykle ok.5~10 osób, tak nagle przeżywa on wysyp masy postów użytkowników, którzy nie są z nim jakoś bardzo związani. I tak wg, to śmieszą mnie te wszystkie domysły, spekulacje itd. Spadli, rozbili się i nima. Tyle. Nie ma ludzi niezastąpionych. Na stanowiska zostaną powołane nowe osoby i od nowa zacznie się polityczna szopka. Ludzie, opamiętajcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 19:59, mskarpeta napisał:

Chciałbym zauważyć, że o ile w tym temacie regularnie udzielało się zwykle ok.5~10 osób,
tak nagle przeżywa on wysyp masy postów użytkowników, którzy nie są z nim jakoś bardzo
związani. I tak wg, to śmieszą mnie te wszystkie domysły, spekulacje itd. Spadli, rozbili
się i nima. Tyle. Nie ma ludzi niezastąpionych. Na stanowiska zostaną powołane nowe osoby
i od nowa zacznie się polityczna szopka. Ludzie, opamiętajcie się.


Tutaj nie chodzi już o politykę tylko o śmierć, bezsensowną śmierć tylu ludzi, a że akurat byli to politycy i głowa państwa to padło na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 19:59, mskarpeta napisał:

/ciach/

Bo wystarczy emocji na zwykłym TV, żeby wchodzić jeszcze na tematy o polityce na gram.pl? Dzisiaj zginęło kupę dowódców i głowa państwa, więc logiczne, że np. ja chcę się wypowiedzieć na ten temat. A w TV i tak nic innego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja to rozumiem. Tylko nie mogę znieść tych wszystkich teorii spiskowych-"bo to musieli ruscy zrobić"-i w wielu przypadkach, czystej obłudy. No, ale... To wyłącznie moje skromne zdanie i tyle. Zresztą, jakoś się tym wszystkim bardzo nie przejąłem. That's all.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie żyjemy w nieciekawych czasach, ale z ciekawymi epizodami. Prawdę mówiąc obiektywnie jest to lepiej niż gdybyśmy żyli w ciekawych czasach z nieciekawymi epizodami.

Na razie nie mówi się o tym, ale niezwykłe będą następstwa tego co się stało. Co się stało już się nie odstanie, a nadawanie w mediach kolejnych wiadomości zapewne spowoduje pojawienie się informacji nawet o posiłku na pokładzie czy DNA zmarłych. Nastąpi więc typowe "zmęczenie materiału".

Zapewne nikt w najdzikszym delirium alkoholika nie przewidywał zapewne takiego końca prezydentury Lecha Kaczyńskiego.
Na pewno w ciągu dwóch miesięcy odbędą się wybory prezydenckie.
Z liczących się kandydatów na prezydenta zniknęło dwóch, pozostaje dwóch, w praktyce jeden. Paradoksalnie tym jedynym kandydatem jest osoba, która przypadkiem przejmie obowiązki prezydenta, czyli Bronisław Komorowski, co samo w sobie jest ironią losu. Na pewno też szybko podjęte zostaną decyzje co do zakupu nowoczesnych samolotów rządowych oraz prawdopodobnie powstaną regulacje, które narody bardziej przewidujące od nas podjęły już dawno - mówię oczywiście o ustawowym zakazie wspólnych podróży najwyższych osób w państwie.

Zginęli też najwyżsi dowódcy wojskowi, co oznacza, że ich funkcje przejmą trwale prawdopodobnie ich obecni zastępcy, zapewne młodsi.

Metaforycznie można powiedzieć, że zginęło wielu, którzy byli w jakiś sposób związani z Polską, która przeminęła lub przemijała.
Dla osób wierzących mógłby to nawet być jakiś znak.

Skutek polityczny tej katastrofy będzie prawdopodobnie jeszcze bardziej nieprawdopodobny. Zniknie w praktyce blokowanie ustaw rządowych przez weto prezydenta. Może to też oznaczać bardzo szybkie i znaczące odchudzenie kancelarii prezydenta. Mnóstwo kluczowych ustaw zaplanowanych na następny rok (z powodu wyborów prezydenta) będzie mogło być uchwalonych nie tylko pół roku wcześniej, ale nawet przed przedterminowymi wyborami. To oznacza ponad pół roku więcej na możliwość reformowanie państwa. Jest też do pomyślenia aby jeszcze przed wyborami uchwalić zmianę prerogatyw prezydenta na mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym tylko naprawdę chciał żeby to "pojednanie" wywołane katastrofą w Smoleńsku było trwałe...Bo co da to iż przez miesiąc będzie niby spokój,a potem wojna polityczna? Teraz gdy PiS stracił większość swojej władzy być może PO będzie rządziło spokojniej...mam nadzieję że sprawiedliwie;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się