Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

A gdzie ten film pokazuje caly teren katastrofy? A gdzie jakis w ogole dowod w ktorym momencie nakrecono ten film? Timer chociazby. Nie dziwi Cie fakt ze ktos kto pierwszy biegnie na miejsce katastrofy zupelnie przypadkiem zabiera sie radosnie za krecenie filmiku?

Trochę naciągasz nie sądzisz, zależy od mentalności danej osoby co robi, ja np bym patrzył czy tu ktoś żyje, co się stało, zadzwonił po karetki et cetera, ot taką mam mentalność.
A tu facet miał telefon lub może aparat cyfrowy, zszokowany zaczął kręcić bo w życiu takiego czegoś nie widział ot taka miał mentalność, tak zareagował. Nie przesadzajmy że ludzie nie kręcą filmików z miejsc wypadków, bo mamy na to dowodów od groma i deko, że niektórzy zamiast pierw udzielić pomocy kręcą ludzką tragedię w pierwszej kolejności.


Pomijajac taki drobny fakt ze gdyby to mieli zrobic rosjanie to sadze ze dokonano by tego w takim miejscu ze nikt by ich nie polaczyl z taka katastrofa

Zgodzie się w 100%, też nie szukam tu teorii spiskowej, tylko niejasności do wytłumaczenia i zaniedbań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 14:12, Pietro87 napisał:

Trochę naciągasz nie sądzisz, zależy od mentalności danej osoby co robi, ja np bym patrzył
czy tu ktoś żyje, co się stało, zadzwonił po karetki et cetera, ot taką mam mentalność.

No dobra, troche moze i naciagam bo faktycznie ludzie lubia sensacje i masz racje z tymi filmami, mozna ich znalezc od cholery na youtube, ale w dalszym ciagu ten film nie ma wlasciwie zadnego umiejscowienia w czasie poza tytulem ktory stwierdza ze to tuz po upadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 13:46, Terrorite napisał:

Wiec albo wiesz, albo nie wiesz, albo prawdopodobnie, albo byc moze...


Organy Państwa (obywatele i podmioty prawne zreszta też) maja obowiązek działania w ramach istniejącego porzadku prawnego. Skoro kuria krakowska zezwala na pochówek na Wawelu, skoro władze miasta nie oponują (a nawet popieraja pomysł), to mniemam, że przepisów dotyczących pochówku zmarłych nie złamano. Oczywiścia jak każde domniemanie i takie mozna wzruszyć. Skoro tak, to zewsze istnieje jakies prawdopodobieństwo, ze ktos w którymś miejscu, z uwagi na obowiązujący porządek prawny, dał plamę. Stąd też ta swego rodzaju furtka, ze "a nuz jest inaczej". Ale by sie upierac, ze jest inaczej to trzeba najpierw to wykazać.

Dnia 15.04.2010 o 13:46, Terrorite napisał:

Gdyby go pochowano lub nie po referendum narodowym to nie byloby w ogole podstaw do protestow.
Ale skoro nie dostrzegasz takich rozwiazan no to coz....


O tak. I jeszcze kampanie przedreferendalna zróbmy w tej kwestii. Taą z bilbordami i telewizyjnymi reklamówkami przeciwników i zwolenników.

Dnia 15.04.2010 o 13:46, Terrorite napisał:

A kto sie dopatruje? (...)
Przeciez to opisalem, (...)


Było w tym wątku było w niejednej wypowiedzi innych osób. Przypisałem i Tobie. Widac niesłusznie. OK. W takim razie odszczekuję to. Mea culpa:)

Dnia 15.04.2010 o 13:46, Terrorite napisał:

Gdyby, prawdopodobnie... no no? A gdyby samolot nie spadl, a gdyby... a nadal rodzina
Kaczynskiego twierdzi ze to nie bylo jej zyczeniem.


Było wczoraj. Ponoć nawet próbowano rodzine namówic na ten pochówek. Przynajmniej wg. mediów powołujących sie na jakiś oficjeli z kurii krakowskiej związanych z Dziwiszem.

Dnia 15.04.2010 o 13:46, Terrorite napisał:

Jest do dupy bo podjeto taka decyzje arbitralnie, informujac o tym wszystkich po fakcie.
To naprawde mile ze widzisz tylko dwie mozliwosci ale uwierz mi, mozna bylo to zalatwic
inaczej i to na kilka sposobow. Chociazby urzadzic uroczystosci na Wawelu a potem przeniesc
do rodzinnego grobu i dopiero podjac decyzje przy udziale spoleczenstwa.


A powiedz mi od kiedy to społeczeństwo ma prawo do decydowania o tym, kto bedzie tam pochowany lub nie? Społeczeństwo NIGDY nie miało takiego prawa i NADAL nie ma. Bo niby na podstawie czego? To czy kogos pochować, czy nie na Wawelu lezało w gestii biskupów krakowskich. No moze za czasów monarchii było inaczej. Ale nie w ostatnich dziesiątkach lat, począwszy od II RP. Za rozbiorów, bez zgody biskupa tez chyba nie szło sie obejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możemy z tego pożaru widocznego gdzieś tam miedzy chyba 0.30-0.50 wywnioskować że to niewiele po katastrofie, no i dodać można że nie ma na miejscu jeszcze w zasadzie chyba żadnych władz ani wojskowych z lotniska, bo sporo ludzi [vide ten dziadek i jakieś osoby nieco w oddali] tam pomyka bez przeszkód.
Nie ma straży, taśm odgradzających, jestem skłonny uwierzyć że to niewiele po wypadku a kręcący to jakiś okoliczny mieszkaniec który żyje sobie niedaleko miejsca wypadku [jak by nie patrzeć jest tam nieopodal sporo domków prywatnych z tego co się zorientowaliśmy w wywiadach w tv i jakiś warsztat/tartak/stolarnia coś w tym typie]

Dla mnie najważniejsze że tego nie olali, prokuratura bada ten film, może nawet pofatygują się do autora celem przesłuchania. No i mam nadzieję że jednak moja druga teoria jest słuszna i jeśli strzelano to strzelało wojsko do szabrowników, ostrzegawczo żeby przepędzić wszystkich cywili [chociaż to Rosja to mogli i strzelać nie-ostrzegawczo], bo w spiski mocno nie wierze [nie widzę tu raczej do spisku motywu i korzyści które wynikną z tego wypadku, oprócz nie takiego znowu wielkiego osłabienia naszego dowództwa i likwidacji mocno anty-ruskiego Kaczyńskiego który czasem niedyplomatycznie mówił za dużo ocierając się o otwarte konflikty polityczne]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 14:20, Dux napisał:

A powiedz mi od kiedy to społeczeństwo ma prawo do decydowania o tym, kto bedzie tam
pochowany lub nie?

Po 1. Konflikt wawelski. Pokazuje jasno jak spoleczenstwo moze zareagowac.
Po 2. Skoro nie decyduje to po jaka cholere twierdzic ze to wola "narodu"?
Po 3. Tymczasem rzecznik krakowskiej kurii ks. Robert Nęcek poinformował, że z inicjatywą pochówku na Wawelu wyszła rodzina Lecha Kaczyńskiego. Ale na sam pomysł miał wpaść krakowski opozycjonista, związany z PiS Stanisław Markowski. Potem podchwycił go prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Takkk, w gestii biskupow. Jasssne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 14:06, Pietro87 napisał:

Co do karetek...

08.56 - maszyna rozbija się, podchodząc do lądowania na lotnisku wojskowym Siewiernyj.
/.../
09.36 - ekipy ratownicze zakończyły gaszenie płonącego samolotu, podjęto próbę wydobycia ciał pasażerów;
Wszystkiego 40 minut w czasie ktorych zdolano dojechac, rozstawic sprzet, ugasic i zabrac sie za wydobywanie cial. Przeciez na miejscu ladowania samolotu, nawet tak waznego nie stoi tyle karetek ile jest osob na pokladzie. Nalezy wiec wziasc pod uwage ze musiano poinformowac pogotowie, potem musiano te, powiedzmy ze 30 karetek, zorganizowac i wyslac na miejsce. Przeciez karetki maja to do siebie ze jezdza do roznych wezwan, nie kazda byla w tym momencie dostepna. A wyobraz sobie jakby w okolicach Okecia sie jakis samolot rozsypal to ile czasu zajeloby niektorym karetkom dojechanie na miejsce, np. z Woli czy Zoliborza. Tym bardziej ze wszyscy mowia ze teren katastrofy to podmokly bagienny lasek w ktorym taki sprzet moglby sie zakopac. Samoloty maja to do siebie ze jak spadaja to niekoniecznie w poblizu autostrady albo ogromnego pustego parkingu z wygodnymi drogami dojazdowymi. Tu ogromna przeszkoda mogl byc wlasnie sam teren.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 14:32, Terrorite napisał:

Po 2. Skoro nie decyduje to po jaka cholere twierdzic ze to wola "narodu"?


Bo naród to nie tylko internauci? A na razie jedyne "referenda" odbyły się w internecie.
Bo Naród z Kościołem, a Kościół z Narodem :)?

Dnia 15.04.2010 o 14:32, Terrorite napisał:

Po 3. Tymczasem rzecznik krakowskiej kurii ks. Robert Nęcek poinformował, że z inicjatywą
pochówku na Wawelu wyszła rodzina Lecha Kaczyńskiego. Ale na sam pomysł miał wpaść krakowski
opozycjonista, związany z PiS Stanisław Markowski. Potem podchwycił go prezes PiS Jarosław
Kaczyński.

Takkk, w gestii biskupow. Jasssne


Nie przesadzasz z tym zacietrzewieniem? Wiesz co oznacza to co własnie zacytowałeś?

a) To nie rodzina (Jarek, córka, brat) wyszła z pomysłem pochówku,tylko ktoś z rodziną niezwiązany.

A że im się spodobał? Cóż, kto by się nad tym chociaż z raz nie zastanowił. Zwłaszcza, jesli jest w żałobie.

b) Dziwisz jest Arcybiskupem metropolitą, więc jedyne rozkazy jakie może dostać pochodzą z Watykanu.
c) NAPRAWDĘ sądzisz, że to politycy mają wpływ na dostojników kościelnych a nie na odwrót?


Pomysł NIE ich. A propozycja wyglądała co najwyżej tak"Czy to możliwe"


Ja jestem tylko ciekaw, co Kościół na tym ugra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 14:06, Pietro87 napisał:

Tylko cholernie mnie drażnią pewne niejasności których nikt nie prostuje

Bo nikt nie ma pełnej wiedzy. Tę będzie miała dopiero komisja po wykluczeniu wszystkich niemożliwych rzeczy.
Zauważ, że wytłumaczenie przyczyn wypadku może byc bardzo proste. Lotnisko nie posiada ILS, a jedynie radiolatarnie, które mówią wyłącznie o osi pasa. To znaczy, że aby określić odległość od pasa załoga musiała posługiwać się standardowymi metodami nawigacyjnymi (często oznaczało to zwykły cyrkiel na mapie i zegarek) i kontaktować z kontrolą lotu aby te informacje uzyskać z radaru lotniskowego. W nawigacji można się pomylić, co do odległości można nie dogadać się z kontrolerem (co jak wiemy miało miejsce - bo właśnie z liczbami były problemy). Nie wiem czy piloci mogli skorzystać i korzystali z GPS. Tak czy inaczej całą katastrofę można wytłumaczyć błędem w określeniu odległości do pasa, który jak na razie tłumaczyłby wszystkie skutki.

Piloci mogli sądzić, że lotnisko jest bliżej niż było i rozpoczęli szybkie przyziemianie. A kiedy zobaczyli pod sobą las mogłoby być już zbyt późno aby powstrzymać samolot przed zejściem między drzewa.

Cała reszta, czyli odcięcie końca skrzydła, przechył oraz odbijanie się od ziemi końcówkami skrzydeł i kadłuba wirując pionowo w tej samej osi, cały czas przy pełnym ciągu silników - to tylko skutek powodujący, że nikt tego nie miał prawa przeżyć
Prawdopodobne, że gdyby pilot nie przyspieszył w panice do maksimum, tylko od razu zrezygnował "z walki" i wyłączył silniki pozwalając na płaskie uderzenie w ziemię i drzewa, to być może wielu ludzi z tego samolotu mogłoby żyć. Po prostu pech.

Przynajmniej tak mi to wygląda na teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 09:19, logray napisał:

> Innymi słowy już po pierwszym nieudanym podejściu do lądowania pilot powinien zrezygnować

> z lądowania w tych warunkach pogodowych na tym lotnisku.
Rozbili się przy pierwszej próbie.


Kto podał tę wiadomość ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szopki nad trumnami ciąg dalszy.Pod zdjęciami Kochanowskiego , Kurtyki i Skrzypka podpis w stylu : "Trudno będzie znaleźć równych im następców".Hipokryzja dziennikarzy sięga zenitu.
Skrzypek przed mianowaniem na prezesa NBP i zaraz po tym fakcie , przez prawie wszystkie media opisywany był jako PiSowski aparatczyk i człowiek zupełnie nie mający wiedzy do sprawowania tego urzędu.Raptem rozmaite pisarczyki wielkiego superprezia z niego robią.
Po Kurtyce jechano podobnie i co drugie wydawnictwo IPNu było głośno i bardzo krytycznie komentowane , a sam prezes , był jeszcze parę dni temu....oczywiście PiSowskim aparatczykiem.
Rzecznik Praw Obywatelskich , podobnie jak poprzednicy , dobrej prasy nie miał , a sporo jego pomysłów opisywano jako kuriozalne.Obecnie wybiórcza dziennikarska pamięć o tym nie pamięta.
Aż dziw , że tym wszystkim , którzy tak ujadali , a obecnie tylko chwalą , teraz łapki nie uschną od pisania tego wszystkiego.Nie lepiej byłoby godnie , chociaż odrobinkę , pomilczeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę zbaczając z tematu, ale wiece, że do dzisiaj nie zostały podane zapowiadane informacje dotyczące mordu w Katyniu, które miały być przełomowe w tej sprawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 15:20, Lone_Wolf napisał:

Bo naród to nie tylko internauci? A na razie jedyne "referenda" odbyły się w internecie.

Pomijajac te manifestacje wczorajsze w Lodzi, Gdansku, Wroclawiu, Katowicach, Krakowie czy Poznaniu.
a) No i? Wysnujesz z tego jakis wniosek czy zamierzales mnie poinformowac o tym co wczesniej napisalem? W tej krotkiej informacji skrot PiS pojawia sie dwukrotnie, wiec nadal to nie jest decyzja polityczna?
b) Zakladajac ze na wydanie zgody byloby mu takie pozwolenie potrzebne.
c) To jest system naczyn polaczonych. Dziala w obie strony. Jesli np. popiera sie w kazaniach jakas partie polityczna to chyba w zamian za jakies przyszle korzysci. Skoro kosciol jest apolityczny to nie powinien faworyzowac nikogo, a jesli to robi to znaczy ze ma w tym jakis cel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 15.04.2010 o 08:50, Lone_Wolf napisał:

A jeśli zwyczajnie okaże się, że to był całkowity przypadek? Wola Boża, jeśli wolisz.


Jak się zawaliła hala w Katowicach to też do dziś nie ma winnych.

Dnia 15.04.2010 o 08:50, Lone_Wolf napisał:

Uznasz to za celową manipulację faktami i dalej będziesz przekonany, że to wina L.K ?


Powiem tak , strasznie się ociągają z ujawnieniem zawartości czarnych skrzynek i zaczynam podejrzewać brzydkie rzeczy.

Dnia 15.04.2010 o 08:50, Lone_Wolf napisał:

Twierdząc, że tacy piloci byliby w stanie ulec presji nie poprawiasz i im opinii.
Zwłaszcza, że ewentualne spóźnienie z winy pilota byłoby "kompromitacją" dla prezydenta,
nie rządu. A rząd udowodnił po incydencie w Tbilisi, że ludzi takich nie wyrzuca się
na bruk.


Chciałem odpowiedzieć ale @KrzysztofMarek mnie wyprzedził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 15:34, Terrorite napisał:

Pomijajac te manifestacje wczorajsze w Lodzi, Gdansku, Wroclawiu, Katowicach, Krakowie
czy Poznaniu.


I kontrmanifestacje zwolenników. Obie przyciągnęły raczej małe grupki ludzi, a na pogrzeb wybierają się dziesiątki tysięcy.

Dnia 15.04.2010 o 15:34, Terrorite napisał:

a) No i? Wysnujesz z tego jakis wniosek czy zamierzales mnie poinformowac o tym co wczesniej
napisalem? W tej krotkiej informacji skrot PiS pojawia sie dwukrotnie, wiec nadal to
nie jest decyzja polityczna?


Oczywiście: nie uznaję tego za decyzję polityczną. To, że może zostać wykorzystana później w walce przez wszystkie strony to inna sprawa.

Dnia 15.04.2010 o 15:34, Terrorite napisał:

b) Zakladajac ze na wydanie zgody byloby mu takie pozwolenie potrzebne.


Stanowcze "Nie" z Watykanu zmusiłoby go do cofnięcia decyzji. Stawką byłaby nawet odebranie paliusza.

Dnia 15.04.2010 o 15:34, Terrorite napisał:

c) To jest system naczyn polaczonych. Dziala w obie strony.


Tak jak z mediami i właściwie wszystkim. Coś za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 15:28, Olamagato napisał:

Przynajmniej tak mi to wygląda na teraz.

http://img189.imageshack.us/i/shemasmolenskl3.jpg/
Tu jest ciekawa analiza calego podejscia do ladowania wraz z obiektami ktore skosil samolot.

@ Lone_Wolf

Dnia 15.04.2010 o 15:28, Olamagato napisał:

I kontrmanifestacje zwolenników. Obie przyciągnęły raczej małe grupki ludzi, a na pogrzeb wybierają się dziesiątki tysięcy.

Tak samo jak dziesiatki tysiecy popiera Wajde i dziesiatki tysiecy uczestniczy w roznych formach protestu w internecie. Wiec oba argumenty sie wzajemnie znosza.

Dnia 15.04.2010 o 15:28, Olamagato napisał:

Oczywiście: nie uznaję tego za decyzję polityczną.

To juz zalezy od osobistych przekonan. Dla mnie jest to decyzja polityczna.

Dnia 15.04.2010 o 15:28, Olamagato napisał:

Stanowcze "Nie" z Watykanu zmusiłoby go do cofnięcia decyzji. Stawką byłaby nawet odebranie paliusza.

Mocno naciagane, Watykan nie dziala w takim tempie, pomijajac to ze tez zostal postawiony przed faktem dokonanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 15:34, PJ_MW napisał:

Trochę zbaczając z tematu, ale wiece, że do dzisiaj nie zostały podane zapowiadane informacje
dotyczące mordu w Katyniu, które miały być przełomowe w tej sprawie...


Przejrzyj jakikolwiek dziennik "Wyborczą" , "Rzeczpospolitą" , "Dziennik" itd. nic się innego w kraju i na świecie się nie dzieje tylko Kaczyński i Kaczyński paranoja.
J.Kaczyński już rozpoczął kampanię prezydencką (nie zdziwiłbym się gdyby to on wystartował w wyścigu o fotel prezydencki)a inne różne hieny próbują ugrać na śmierci Ś.p. prezydenta Kaczyńskiego co tylko się da używając
"argumentów" w stylu:
"Kto nie chce aby prezydent spoczął na Wawelu ten nie jest prawdziwym patriotą"

"Powązki jako miejsce pochówku prezydenta Kaczyńskiego nie wchodzą w grę gdyż leży tam mnóstwo działaczy PRL-u"
Co nawiasem mówiąc traktuję jako osobistą zniewagę (gdyż część mojej rodziny leży na Powązkach , normalny grób żadna aleja zasłużonych i poczytuję to sobie jako powód do dumy gdyż na Powązkach jest pochowanych tylu wspaniałych Polaków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wina to jest gęstej radzieckiej (będzie polemikaaa!) mgły, zwalanie jej na ludzi to bzdura. Że bez sensu? Tak samo jak szukanie kozła ofiarnego. Niemalże setka ludzi zginęła a najbardziej interesującą rzeczą jest winny, nie rodziny ofiar >.>


Stawiam orzeszka, że jakiś Anonimowy Forumowicz na dowolnej stronie internetowej Magazynów Publicystycznych zasugeruje Talibów. Ewentualnie Ros... radzieckich paskudów. Albo USraj. Albo radziecko-amerykańską unię antypolską :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 15:41, kerkas napisał:

Jak się zawaliła hala w Katowicach to też do dziś nie ma winnych.


Rozumiem, że żyjesz w jakimś alternatywnym wymiarze? Takim, w którym sprawy ubezpieczeniowe nie rozgrywają się długimi latami?

Dnia 15.04.2010 o 15:41, kerkas napisał:

Powiem tak , strasznie się ociągają z ujawnieniem zawartości czarnych skrzynek i zaczynam
podejrzewać brzydkie rzeczy.


Śledztwo trwa od kiedy? Od soboty. Podaj mi przykład tak skomplikowanego sledztwa, które w niecały tydzień udało sie rozwiązać.

Dnia 15.04.2010 o 15:41, kerkas napisał:

Chciałem odpowiedzieć ale @KrzysztofMarek mnie wyprzedził.


Chciałem zauważyć, że KrzysztofMarek przeprosił za podawanie nieprawdziwych informacji. Przypominam: pilot nie został zwolniony, miesiąc po Tbilisi poleciał z prezydentem na szczyt ONZ a ostatnio rządowym Tupolewem brał udział w akcji na Haiti. Do tego rząd uhonorował go orderem, a wg. nieoficjalnych informacji prezydent się z nim pogodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2010 o 15:56, Ostrowiak napisał:

Stawiam orzeszka, że jakiś Anonimowy Forumowicz na dowolnej stronie internetowej Magazynów
Publicystycznych zasugeruje Talibów.

Jak to anonimowy jak to anonimowy? Ja juz zaproponowalem talibow, tutaj konkretnie -> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=35346
przegrales orzeszka!!
Ale powaznie, to chyba nie chodzi o to kto jest winny personalnie ale co doprowadzilo do katastrofy, wiec w tym wypadku mozna szukac winy, powiedzmy jakiegos niesprawnego urzadzenia, czy tez winy nieprawdopodobnego splotu wypadkow. Natomiast czy byly naciski na pilota czy nie raczej nie da sie z cala stanowczoscia stwierdzic bo po 1. nie ma raczej kogo zapytac, po 2. czarna skrzynka rejestruje dzwiek, wiec moglaby tylko zarejestrowac nakaz ladowania w formie werbalnej. A co jesli pilotowi przekazano powiedzmy notatke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się