Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 22.11.2010 o 22:15, Galadin napisał:

Chociażby przez sondaże społeczeństwo jest mocno sterowane.
Dobra kończąc ten temat - jestem zaskoczony tak wysokimi wynikami PSLu, skazałem ich
dawno na wymarcie, a tutaj proszę, niedługo SLD skroją jak tak dalej pójdzie.


PSL zawsze miał niezłe wyniki w wyborach samorządowych, ponieważ są silni w strukturach gminnych w wsiach i małych miasteczkach. Choć wyniki i tak wysoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Typowa bzdura prawda jest taka ,że lwia czesc spoleczenstwa głosowała na PO z antypatii do kaczorow ktora powstala przez nagonke medialną.Z doświadczenia znam takich ludzi co wychwalali PO jakie to ono nie jest a po wyborach skonczyło sie jak zawsze solidnym strzalem w twarz.

Ja nie jest ekspertem od polityki mam marna wiedze w tym zakresie ale ja widze jak telewizja i wszelakie spoty wyborcze wpływają na ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 22:58, hammerfall87 napisał:

z antypatii do kaczorow


Jarek też sam się bardzo przyczynił do tego aby go nie lubiono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 23:22, Galadin napisał:

> z antypatii do kaczorow

Jarek też sam się bardzo przyczynił do tego aby go nie lubiono.


ale ja rozpatruje stare wybory a nie terazniejsze wydarzenia.Kaczynskich sie nie lubialo za wszystko i tez próby z podsluchem robione przez tych cwaniaczków sekielskiego i morozowskiego.Telewizja tez to napedzala i skonczylo sie wygrana PO która na spotach ładnie sie prezntowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 21:42, kuba9876543210 napisał:

Heh, wiesz, jestes na forum, wiec musisz sie liczyc z tym, ze kazdy moze odpowiedziec
albo zacytowac ktorys z Twoim postow ;]


Owszem, tak samo jak ogólnie w życiu codziennym. Dla pewnych "osobników" jednak czynię wyjątek - dla głupoty nie ma zmiłowania, w moim małym, osobistym katalogu praw człowieka ich nie mieszczę.

Dnia 22.11.2010 o 21:42, kuba9876543210 napisał:

Jesli ewidentnie Ci to przeszkadza to zawsze mozesz to udac sie z tym do modow.


Czekaj czekaj czekaj - tych samych kompetentnych modów, którzy wywalali już za mniejsze rzeczy z forum Yarra, a pewnego "osobnika" tolerują aż po próg WTeka? Wolne żarty. Równie dobrze mógłbym iść do chińskiego policjanta z prośbą o zezwolenie na manifę na Tiananmenchang ;>

Dnia 22.11.2010 o 21:42, kuba9876543210 napisał:

btw. znacie moze jakies strony podobne do wikileaks.org albo cryptome.org?
szukam jakichs ciekawych info ;>


Z takich rzeczy przychodzi mi na myśl tylko www.irrepressible.info, prowadzona przez Amnesty. Aleale, z tym że ta strona zawiera materiały z - jakoby - innych, ocenzurowanych stron. Innymi słowy to oznacza, że o ile tamte strony bawią się raczej w rzeczywiste przecieki, tutaj możesz trafić zarówno na jakąś faktyczną ultra-super-duper prawdę wyciętą przez jakiś tajnych i smutnych panów, to równie dobrze możesz trafić na bandę paranoików, co sobie życie ubarwiają spiskowymi teoriami dziejów.


EDZIA:
kerkas --->

Dnia 22.11.2010 o 21:42, kuba9876543210 napisał:

Poproszę o linka z taką prośbą , ponieważ nie przypominam sobie niczego takiego


Doskonale wiesz, że coś takiego miało miejsce, więc albo potwierdzasz że jesteś wziętym kłamcą, który "zapomina" niewygodne dla swych śmiesznych tez fakty, albo że jesteś po prostu bezdennie głupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 22:15, Galadin napisał:

Chociażby przez sondaże społeczeństwo jest mocno sterowane.
Dobra kończąc ten temat - jestem zaskoczony tak wysokimi wynikami PSLu, skazałem ich
dawno na wymarcie, a tutaj proszę, niedługo SLD skroją jak tak dalej pójdzie.

SLD samo się skroi za zdradzenie ideałów socjalizmu, sojusz medialny z PiS i osobę przewodniczącego rozdającego jabłka zamiast wpajać ludziom ideały, za które zginęła Róża Luksemburg. IMO SLD skompromitowało się już na samym początku, przechodząc na socjaldemokrację i uznając wolny rynek; SLD w tym momencie różni się od PO tylko tym, że mają nieco bardziej (choć niewystarczająco) radykalne podejście do spraw Kościoła, gdyby byli zdeterminowani znieśliby konkordat za swoich rządów, wygnaliby kler z uroczystości państwowych na zawsze (konstytucjonalnie) czy chociażby usunęli krzyże ze szkół, zalegalizowali prawne związki homoseksualne et cetera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Korea płn zaatakowała południową- ostrzelali jakąś wyspę, są ranni, płoną domy itd Oo
Oni to robią małymi krokami, próbują na ile świat im pozwoli. Najpierw testy rakietowe na nie swoim terytorium, potem zatopienie okrętu południa, teraz ostrzał terytorium Korei Południowej... a świat stoi i się gapi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2010 o 21:01, Dexter_McAaron napisał:

Powiedziałem już, że nie życzę sobie, byś w jakikolwiek sposób cytował moje wypowiedzi.
To, że jesteś tak głębokim żłobem, że nie pojmujesz zdań bardziej złożonych niż "Ala
ma kota" to już wszyscy chyba tu obecni pojęli - ale czy naprawdę stwierdzenie "nie rób
tego" przekracza twoje zdolności pojmowania słowa pisanego?


Jesteś na forum publicznym i musisz się liczyć z tym, że ktoś odpowie na Twój post, jeśli tego nie chcesz po prostu się nie wypowiadaj w danym temacie. Ale widzę, że w dodatku lubisz obrażać innych więc degrad -1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 10:39, Budo napisał:


Korea płn zaatakowała południową- ostrzelali jakąś wyspę, są ranni, płoną domy itd Oo
Oni to robią małymi krokami, próbują na ile świat im pozwoli. Najpierw testy rakietowe
na nie swoim terytorium, potem zatopienie okrętu południa, teraz ostrzał terytorium Korei
Południowej... a świat stoi i się gapi.


"Eksperci" mówią taka jest droga negocjacji Korei, mam tylko nadzieje że tylko inne kraje się nie przyłączą jak USA czy Rosja. Chociaż według przepowiedni Wangi dziś powinna wybuchnąć 3 wojna światowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 10:39, Budo napisał:


Korea płn zaatakowała południową- ostrzelali jakąś wyspę, są ranni, płoną domy itd Oo
Oni to robią małymi krokami, próbują na ile świat im pozwoli. Najpierw testy rakietowe
na nie swoim terytorium, potem zatopienie okrętu południa, teraz ostrzał terytorium Korei
Południowej... a świat stoi i się gapi.

Nie bój żaby, Chiny nie pozwolą by się jakiś tam wypierdek im panoszył i przeszkadzał w interesach. Prędzej czy później dostaną od kogoś wciry.
Poza tym, tak jak podają informatorzy, to jest prowokacja mająca skłonić USA do wznowienia z nimi rozmów. Obama nie ma jaj, więc może się zgodzi. Bush pogroziłby palcem.
P.S Pamiętasz babcię Wandę która przepowiadała III wojnę światową ? Miała być 10 listopada. Dziś wypada ten dzień w kalendarzu Juliańskim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Co mnie obchodzi Juliański kalendarz... a cały świat daje sobie w kaszę dmuchać, Koreańczycy robią z nimi co chcą, a ci jeszcze negocjują i skaczą wokół nich jak wokół dziecka. Następne pociski spadną na Seul i ciekawe czy wtedy też świat będzie patrzył i kiwał głową. Pewnie tak, bo nikt nie ma jaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 11:36, Budo napisał:

/.../

Co mnie obchodzi Juliański kalendarz... a cały świat daje sobie w kaszę dmuchać, Koreańczycy
robią z nimi co chcą, a ci jeszcze negocjują i skaczą wokół nich jak wokół dziecka. Następne
pociski spadną na Seul i ciekawe czy wtedy też świat będzie patrzył i kiwał głową. Pewnie
tak, bo nikt nie ma jaj...


ja bym się obawiał chin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 10:43, Isildur napisał:

Jesteś na forum publicznym i musisz się liczyć z tym, że ktoś odpowie na Twój post, jeśli
tego nie chcesz po prostu się nie wypowiadaj w danym temacie. Ale widzę, że w dodatku
lubisz obrażać innych więc degrad -1.


O nie nie nie - bądźże w końcu kompetentny i konsekwentny, ten jeden raz w życiu. Degrad -1 był ostatnio, konsekwencją ponownego wykroczenia jest degrad -2.

Żądam respektowania moich praw! Chcę do Brygadzisty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 11:36, Budo napisał:

/.../

Co mnie obchodzi Juliański kalendarz... a cały świat daje sobie w kaszę dmuchać, Koreańczycy
robią z nimi co chcą, a ci jeszcze negocjują i skaczą wokół nich jak wokół dziecka. Następne
pociski spadną na Seul i ciekawe czy wtedy też świat będzie patrzył i kiwał głową. Pewnie
tak, bo nikt nie ma jaj...

Nic na to nie poradzisz, mało kto chce się wpychać w nie swoją wojnę. Tak to już jest. NATO i ONZ powstało by chronić swoje interesy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 13:09, Darkstar181 napisał:

Nic na to nie poradzisz, mało kto chce się wpychać w nie swoją wojnę. Tak to już jest.
NATO i ONZ powstało by chronić swoje interesy.


A Seul co? Wyobrażasz sobie, że Białoruś nagle nam ostrzeliwuje jakąś wiochę przygraniczną, a rząd polski nic? Przecież sami Polacy bez pytania by od razu poszli na Mińsk z grabiami ;[

hammerfall87---> Chin się trzeba obawiać pod kątem gospodarczym, a nie militarnym. Oni sobie świetnie radzą prowadząc pokojową politykę, nikogo nie prowokują, tylko wykupują świat po kolei ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2010 o 15:05, Budo napisał:

hammerfall87---> Chin się trzeba obawiać pod kątem gospodarczym, a nie militarnym.
Oni sobie świetnie radzą prowadząc pokojową politykę, nikogo nie prowokują, tylko wykupują
świat po kolei ;]


i to jest straszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2010 o 10:00, demerenfarsz napisał:

SLD samo się skroi za zdradzenie ideałów socjalizmu, sojusz medialny z PiS i osobę przewodniczącego
rozdającego jabłka zamiast wpajać ludziom ideały, za które zginęła Róża Luksemburg. IMO
SLD skompromitowało się już na samym początku, przechodząc na socjaldemokrację i uznając
wolny rynek;

Może i SLD się skompromitowało, ale jeszcze większą kompromitacją byłoby dla nich głosić idee, które dawno zbankrutowały. Bo że gospodarka planowa jest niewydolna można się było przekonać praktycznie wszędzie, gdzie wprowadzoną ją w życie (np. ZSRR osiągnęło poziom produkcji rolnej z Rosji carskiej... po kilkudziesięciu latach). No i SLD nie zaakceptowało wolnego rynku, ale gospodarkę rynkową. Te pojęcia to nie synonimy. A sojusz medialny z PiS nie jest niczym dziwnym. PiS to kontynuator PPS FR, a SLD to kontynuator PPS Lewicy. W zasadzie wyrastają z jednego korzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się