Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Piekło za niewinność
Upośledzony umysłowo Tomasz dostaje wyrok za zabójstwo 10-letniego chłopca. W więzieniu, jako dzieciobójca jest bity, poniżany i gwałcony, tymczasem do morderstwa przyznaje się inny mężczyzna. Nikt w Polsce nie prowadzi statystyk, ilu skazanych odsiadywało wyroki za niepopełnione zbrodnie.
http://natropie.onet.pl/crimestory/zzyciawziete/pieklo-za-niewinnosc,1,4404926,artykul-special.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 07:18, kerkas napisał:

Zwróć uwagę nie na to co jest treścią tego artykułu, ale na to jakie i ile komentarzy ludzi pojawiło się pod nim. Takie wątki powinny być obowiązkowo czytane w całości przez sędziów i prokuratorów jako cotygodniowe szkolenie. Bo w Polsce po prostu nie działa stara zasada prawna: "lepiej podejrzanego winnego zwolnić niż podejrzanego niewinnego skazać". Właściwie w Polsce jeżeli chodzi o prawo, to nie działa nic jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 10:57, Olamagato napisał:

> http://natropie.onet.pl/crimestory/zzyciawziete/pieklo-za-niewinnosc,1,4404926,artykul-special.html

Zwróć uwagę nie na to co jest treścią tego artykułu, ale na to jakie i ile komentarzy
ludzi pojawiło się pod nim. Takie wątki powinny być obowiązkowo czytane w całości przez
sędziów i prokuratorów jako cotygodniowe szkolenie. Bo w Polsce po prostu nie działa
stara zasada prawna: "lepiej podejrzanego winnego zwolnić niż podejrzanego niewinnego
skazać".


Dokładnie , dlatego też jestem przeciwnikiem kary śmierci.
To że cały wymiar sprawiedliwości źle działa w Polsce nie trzeba mnie przekonywać ot choćby kuriozalne sprawy o zniszczenie sadzonki za 1zł.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 22:22, kerkas napisał:

/.../ > Schizofrenia bezobjawowa nie znam tego pojęcia powiedź coś więcej.

A pojęcie schizofrenii znasz? Bo, jeśli nie znasz, to trudno byłoby wytłumaczyć...
Otóż nauka radziecka, pardon, przodująca nauka radziecka, dogłębnie zbadała chorobę, którą nauka burżuazyjna nazwała schizofrenią. Jest rzeczą oczywistą, że schizofrenia wymaga leczenia - czy to wymaga dowodu? Chyba nie... no więc nauka radziecka, pardon, przodująca w świecie nauka radziecka dogłębnie zbadała chorobę psychiczną zwaną schizofrenią i stwierdziła, ponad wszelką wątpliwość, że istnieje grupa chorych na schizofrenię, u której nie widać objawów "zwykłej" schizofrenii i którzy zachowują się jak normalni ludzie. Ale jeśli obserwować takich chorych dokładnie, to można zauważyć, zwłaszcza w rozmowach, że nie podoba im się socjalizm i ustrój w ZSRR. Jest to niewątpliwie choroba, którą trzeba leczyć i dlatego takich ludzi nie wysyła się do obozów pracy, gdzie mogliby odkupić swoje winy, a jedynie leczy się w szpitalach psychiatrycznych. Jest przejaw humanitarnego podejścia do ludzi, którzy, bez swojej winy, występują przeciwko socjalizmowi i, szerzej, przeciwko władzy radzieckiej. Takich ludzi się leczy, zamiast karać. Czy Wy, towarzyszu kerkas, macie jakieś wątpliwości? Chętnie Wam wyjaśnię, a jeśli nie zrozumiecie... no cóż, chyba trzeba będzie Was skierować na dodatkowe badania... ewentualnie na leczenie... Bo chyba nie jesteście wrogiem Władzy Radzieckiej, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../> Bo moim zdaniem tzw. ekologia w polityce, to po prostu nowocześniejsza wersja komunizmu./.../
W Austrii nie dali się zwariować i nazwali to ekoterroryzmem. Po czym aresztowali "ekologów". Niestety, nie wiem, jak to się skończyło. A szkoda, gdyby tych ekoterrorystów zmknęli na dwa, trzy lata, może mielibyśmy trochę spokoju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dzięki za wytłumaczenie.
Mam jeszcze jedno pytanie czy Uważasz że ktoś podobne metody stosuje w Polsce ?.
Rozumiem że technika się posunęła naprzód jak więc mogła by wyglądać obecnie taka "schizofrenia bezobjawowa" ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 16:32, kerkas napisał:

/.../> Dokładnie , dlatego też jestem przeciwnikiem kary śmierci. /.../

A ja jestem zwolennikiem kary śmierci. Za wielokrotne morderstwo (morderstwo=zabójstwo z niskich pobudek i z premedytacją) oraz za parę innych przestępstw, np. za szpiegostwo. Ale to temat zasługujący na odrębny wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 16:46, kerkas napisał:

/.../ > Dzięki za wytłumaczenie.
Mam jeszcze jedno pytanie czy Uważasz że ktoś podobne metody stosuje w Polsce ?. /.../

Ależ oczywiście, że jeszcze nie!
Jeszcze nikt nie wysyła ludzi do psychiartyków. Ale... posłuchaj wypowiedzi polityków, przecież kto nie wspiera PO ten jest (...), a kto myśli inaczej niż PiS jest (...), ten kto jest za SLD, ten jest (...) i tak dalej... dobrze, ze jeszcze PSL nie używa takiego słownictwa, ale oni wcale nie są lepsi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 16:46, kerkas napisał:

Rozumiem że technika się posunęła naprzód jak więc mogła by wyglądać obecnie taka "schizofrenia
bezobjawowa" ?.

Hehehe. Schizofremia bezobjawowa jest ponadczasowa. Tzn. niezależnie od czasu w którym występuje, jedynym jej objawem jest całkowity brak objawów. :D
Resztę dopowiedz sam sobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu wspominałem o tym, że elektrownia "eko" powinna składać się z kilku nawzajem wspierających się systemów uzyskiwania energii. A tu niespodzianka - ktoś właśnie to zrobił:
http://wiadomosci.ekologia.pl/energia/Elektrownia-hybrydowa-w-Turcji-Energia-z-gazu-wiatru-i-slonca-w-jednej-elektrowni,15551.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 17:14, Olamagato napisał:

/.../ > Hehehe. Schizofremia bezobjawowa jest ponadczasowa. Tzn. niezależnie od czasu w którym
występuje, jedynym jej objawem jest całkowity brak objawów. :D /.../

Ooo, przepraszam. Jest pewien objaw, który pozwala bezbłędnie rozpoznać schizofrenię bezobjawową... Jest to brak miłości do aktualnie miłościwie panującej nam władzuchny ;-D
Dlatego to, co dzisiaj jest tym jedynym objawem schizofrenii bezobjawowej, jutro może stać się przejawem gorącego patriotyzmu. Coś, Olamagato, nie jesteś na bieżąco... a to grozi popadnięciem w schizofrenię. Bezobjawową, oczywiście ;-D
Mnie to nie grozi, ja od dawna jestem schizofrenikiem hihihi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 16:32, kerkas napisał:

Dokładnie , dlatego też jestem przeciwnikiem kary śmierci.
To że cały wymiar sprawiedliwości źle działa w Polsce nie trzeba mnie przekonywać ot
choćby kuriozalne sprawy o zniszczenie sadzonki za 1zł.


Widać, że trzykrotne tłumaczenie nie pomogło. Wróć sobie jeszcze raz do tego tematu i czytaj wyjaśnienie z linku, który sam wtedy wrzuciłeś do skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 17:37, Olamagato napisał:

Jakiś czas temu wspominałem o tym, że elektrownia "eko" powinna składać się z kilku nawzajem
wspierających się systemów uzyskiwania energii. A tu niespodzianka - ktoś właśnie to
zrobił:
http://wiadomosci.ekologia.pl/energia/Elektrownia-hybrydowa-w-Turcji-Energia-z-gazu-wiatru-i-slonca-w-jednej-elektrowni,15551.html


Ciekawi mnie obecność spalin w opisie skoro para będzie grzana kolektorem słonecznym, a nie przez spalanie paliw. Poza tym ciekawa sprawa, we Francji o ile pamiętam jakaś huta grzeje tak piec od dłuższego czasu, a dopiero teraz wpadli na to by tak grzać kocioł w elektrowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2011 o 01:10, marcinsud napisał:

Ciekawi mnie obecność spalin w opisie skoro para będzie grzana kolektorem słonecznym,
a nie przez spalanie paliw.

Nie spalin tylko technologii odzyskiwania energii z spalin, para czy spaliny to i to gorące i przesuwa się rurami w stanie gazowym więc można to ciepło w ten sam sposób "odzyskać" i zamienić w prąd. Przy parze będzie pewnie nawet wyższa wydajność (ze względu na wyższą temperaturę).

ps nadal uważam że taka elektrownia nie ma u nas racji bytu, zwłaszcza część słoneczna (w tekście też o tym jest [cyt]Jak stwierdzili specjaliści z koncernu, tego typu konstrukcje mogą stać się najlepszym rozwiązaniem częściach świata z dużą ilością dni słonecznych lub z silnymi wiatrami. [/cyt] U nas nie ma ani jednego ani drugiego).

pps dziwnym trafem nie wspominają tam o kosztach inwestycji. Czyżby miały przekroczyć koszt budowy atomówki o podobnej mocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prokuratura prosi J. Kaczyńskiego o próbkę DNA
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prokuratura-prosi-j-kaczynskiego-o-probke-dna,1,4416764,wiadomosc.html
Prokuratura zajmująca się wyjaśnianiem przyczyn katastrofy smoleńskiej zgłosiła się z prośbą do Jarosława
Kaczyńskiego o próbkę DNA - informuje tygodnik "Wprost" na swoich stronach internetowych.
Nie wiadomo jednak, czy prezes PiS zgodzi się przekazać próbkę DNA. Już raz tego nie zrobił, 10 kwietnia
2010 roku w Smoleńsku, gdy prosili go o to Rosjanie.


"Prezes PiS jest wyjątkowy"
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezes-pis-jest-wyjatkowy,1,4418851,wiadomosc.html

Polska musi zapłacić odszkodowanie dr. Mirosławowi G.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polska-musi-zaplacic-odszkodowanie-dr-miroslawowi-,1,4419259,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 09:11, S1G napisał:

pps dziwnym trafem nie wspominają tam o kosztach inwestycji. Czyżby miały przekroczyć
koszt budowy atomówki o podobnej mocy?

Atomówka wymaga infrastruktury. Przede wszystkim bezpieczeństwa antyterrorystycznego (np. przejęcia materiałów radioaktywnych). W wielu krajach nie ma w ogóle takich możliwości - szczególnie tych "z dużą ilością dni słonecznych i wiatrów". :)
Na przykład ja jestem przeciwnikiem budowy elektrowni bazujących na rozszczepieniu atomu - ale nie z powodów ideologicznych, lecz ekonomicznych. Po prostu nawet działające już 70 lat elektrownie (i te już zamknięte) wciąż nie wygenerowały wszystkich kosztów ich działania, a te uwzględniając utylizację materiałów, które muszą rozkładać się setki tysięcy lat są po prostu horrendalne.
Być może składowanie takich materiałów wiercąc w strefach subdukcji (tam gdzie płyta jednego kontynentu wpływa pod drugi) rozwiązałoby problem (pomijając znowu koszt takiej wysyłki) - ale na razie jest to tylko SF.
Od technologii rozszczepiania moim zdaniem odejdzie się bardzo szybko kiedy uda się trwale podtrzymać reakcję syntezy trytu lub deuteru (wtedy szacowane koszty atomistyki rozszczepialnej "nagle" okażą się bardzo wysokie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2011 o 18:16, KrzysztofMarek napisał:

Mnie to nie grozi, ja od dawna jestem schizofrenikiem hihihi...

Btw. Przeczytane w sieci: W USA pewna kobieta sprzedawała profesjonalne zestawy do samobójstwa, nie było ani jednej reklamacji bo żaden użytkownik nie przeżył. Po aferze medialnej zatrzymało ją FBI, a teraz szukają na nią paragrafu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się