Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2012 o 12:58, Pietro87 napisał:

Tak słuchałem dziś pierdół odnośnie wypadku kolejowego [w którym nota bene ciężko
ranny został mój kolega ze swoją narzeczoną więc poniekąd trochę personalnie mnie sprawa
dotyczy, tzn mam do niej swojego rodzaju osobisty stosunek, w końcu to moi przyjaciele
tam jechali] i oczywiście standardowo - panowie z opozycji [swoją drogą czemu takie parapety
nie siedzą w psychiatryku o.0?] : wina Tuska i rządu.
No ta wiadomo, jak meteoryt jebutnie w ziemię to tez będzie bankowo wina Tuska [nie żebym
kochał nasz rząd jakoś nadmiernie, z resztą swoje mało pochlebne zdanie ogólnie o politykach
wyraziłem nie raz]...

Witaj Pietro87. Przykro mi z powodu sytuacji Twojego kolegi, ale już co najmniej od paru lat (katastrofa polskiego autobusu we Francji, katastrofa smoleńska) wiadomo, że cała polska infrastruktura transportowa to relikt PRL-u i jest do bani! Do bani też jest cały system bezpieczeństwa transportu i służb kryzysowych (z numerem 112 nadal są kpiny). Wg mnie powinna powstać odrębna, niezależna i całościowa agencja: Urząd Bezpieczeństwa Transportu podzielona na wydziały (drogowy, kolejowy, lotniczy, morski, rzeczny, energetyczny). Szefa tego urzędu powinien powoływać Sejm bezwzględną większością głosów, kandydata wskazywać minister transportu. Przy powołaniu tego urzędnika powinna być kontrasygnata premiera i prezydenta. Ta instytucja powinna być niezależna i powinna być podzielona również na referaty: studiów i analiz, monitorowania infrastruktury, śledczy (tak, powinni tam być niezaleźni prokuratorzy na wzór prokuratorów IPN), zarządzania kryzysowego. To temu urzędowi powinny być podporządkowane: Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych, Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych itd.

Masz rację Pietro87, opozycja nie ma prawa zwalać winy na Tuska, bo sama nie jest bez winy!

To chyba tyle na razie. Pozdrawiam.

P.S. To mój debiut w tym wątku, mam nadzieję, że będę się udzielał tu częściej, w końcu studiowałem nauki polityczne... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i kolejna katastrofa i zaraz się zacznie jazda w sejmie że każdy zaraz bd obwiniał tego i tego. Naprawdę straszne to jest ale się zastanawiam jak to możliwe żeby 2 pociągi były na 1 torze i nikt o tym nie wiedział?.


ps. Mam takie pytanie co z maszynistami bo od od 1h oglądam tvn24 i nic nie podali na temat maszynistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 13:23, Amaros napisał:

No i kolejna katastrofa i zaraz się zacznie jazda w sejmie że każdy zaraz bd obwiniał
tego i tego. Naprawdę straszne to jest ale się zastanawiam jak to możliwe żeby 2 pociągi
były na 1 torze i nikt o tym nie wiedział?.


Na którymś odcinku gazociągu w Rosji stwierdzono iż jest mniejsze ciśnienie znaczy się musi być gdzieś nieszczelność tak przynajmniej pomyślałby ktoś normalny.
Cóż zwiększono ciśnienie w gazociągu i tyle.
Gaz zbierał się w niecce w pobliżu torów kolejowych mijały się dwa pociągi poszła iskra i pierwszy pociąg zniknął z powierzchni ziemi z drugiego udało się uratować niektórych pasażerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 12:58, Pietro87 napisał:

Tak się zastanawiam czemu ma służyć takie mącenie wody. Wiecznie jedna grupa idiotów
stara się usilnie poprzez media [będące świetnym narzędziem do wprowadzania bzdur i manipulacji]
kłócić ludzi jako naród.


Kłamstwo potarzane wielokrotnie staje się obiegową prawdą vide Towarzysz Lepper i jego leitmotiv "Balcerowicz musi odejść" i mało kto się zastanawia ile w tym stwierdzeniu prawdy i ogólnie czy jest to prawda.
Dobry przykład to "Folwark Zwierzęcy" Orwella.

Dnia 04.03.2012 o 12:58, Pietro87 napisał:

Przecież to co uprawiał Kaczyński z młoda Kaczyńska to jest rozumowanie na poziomie :


A powiedzenie generalissimusa Kaczyńskiego cytuję:
Policja powinna korzystać z metod służby bezpieczeństwa gdyż były one skuteczne.
słyszałeś ?.

Pewnie będzie kolejny proces (Komunizm uznano za system zbrodniczy) tylko co z tego skoro ten nie ma skrupułów zdrajca Jarek wywinie się z tego bez większego uszczerbku.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 13:49, kerkas napisał:

A powiedzenie generalissimusa Kaczyńskiego cytuję:
Policja powinna korzystać z metod służby bezpieczeństwa gdyż były one skuteczne.

słyszałeś ?.

Pewnie będzie kolejny proces (Komunizm uznano za system zbrodniczy) tylko co z tego skoro
ten nie ma skrupułów zdrajca Jarek wywinie się z tego bez większego uszczerbku.

Zalecenia Kaczyńskiego z powodzeniem wdraża w życie Orban na Węgrzech... I co tam mamy? Jeden wielki b***... A gospodarczo Węgry są na krawędzi zapaści... Jak mawiał klasyk: "Władza korumpuje. Władza absolutna korumpuje absolutnie." Prorocze słowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 13:59, Janek_Izdebski napisał:

Zalecenia Kaczyńskiego z powodzeniem wdraża w życie Orban na Węgrzech... I co tam mamy?
Jeden wielki b***... A gospodarczo Węgry są na krawędzi zapaści... Jak mawiał klasyk:
"Władza korumpuje. Władza absolutna korumpuje absolutnie." Prorocze słowa...


Problem jest w czym innym Kaczyński jak sam mówił jest wierny ideałom solidarności , patriotą itd. itp.
a to co powiedział jest przeciwieństwem wartości którym hołduje.
Po drugie skoro on dopuszcza stosowanie takich metod to jest zagrożeniem nie tylko dla demokracji ale i dla Polski.
Po trzecie jeżeli po tych słowach nadal ma poparcie rzędu 30% to bardzo źle świadczy o ludziach którzy go popierają np. o Janie Pietrzaku.
Po czwarte sądzę że Kaczyńskiemu nie zależy na władzy ale na dojechaniu do emerytury obecnie ma 63 lata czyli musi przetrwać na stanowisku prezesa pis do końca 2015 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 16:41, kerkas napisał:

Problem jest w czym innym Kaczyński jak sam mówił jest wierny ideałom
solidarności , patriotą itd. itp.
a to co powiedział jest przeciwieństwem wartości którym hołduje.
Po drugie skoro on dopuszcza stosowanie takich metod to jest zagrożeniem nie tylko dla
demokracji ale i dla Polski.
Po trzecie jeżeli po tych słowach nadal ma poparcie rzędu 30% to bardzo źle świadczy
o ludziach którzy go popierają np. o Janie Pietrzaku.
Po czwarte sądzę że Kaczyńskiemu nie zależy na władzy ale na dojechaniu do emerytury
obecnie ma 63 lata czyli musi przetrwać na stanowisku prezesa pis do końca 2015 r.

A propos tego co napisałeś. Polecam obejrzeć to:

http://www.youtube.com/watch?v=F_Oxtn000L8&sns=fb

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 04.03.2012 o 16:46, Janek_Izdebski napisał:

A propos tego co napisałeś. Polecam obejrzeć to:

http://www.youtube.com/watch?v=F_Oxtn000L8&sns=fb

:)


Smutne jest to że można to podciągnąć pod każdą opcję polityczną :(
Z drugiej strony JKM popełnia karygodne błędy i dziwi się ludzie nie chcą na niego głosować.
70 sekunda
http://www.youtube.com/watch?v=ODsnq0Q6LOQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 17:00, kerkas napisał:

Z drugiej strony JKM popełnia karygodne błędy i dziwi się ludzie nie chcą na niego głosować.
70 sekunda
http://www.youtube.com/watch?v=ODsnq0Q6LOQ


Co to za błąd, bo jakoś nie wychwyciłem? Mówienie od serca i wprost tego, co myśli? Dla ludzi przyzwyczajonych do obecnej polityki rzeczywiście może to być "karygodne".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 13:23, Amaros napisał:

ps. Mam takie pytanie co z maszynistami bo od od 1h oglądam tvn24 i nic nie podali na
temat maszynistów.

Obaj przeżyli. Zakładam, że gdy się zobaczyli to od razu uruchomili hamulce awaryjne i uciekli do przedziałów silnikowych - dzięki temu żyją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 13:49, kerkas napisał:

/.../ > A powiedzenie generalissimusa Kaczyńskiego cytuję:
Policja powinna korzystać z metod służby bezpieczeństwa gdyż były one skuteczne.

słyszałeś ?. /.../>

>
Freudowska pomyłka?
Ziobro też działał skutecznie. Widzę w tym jakieś pokrewieństwo duchowe Jarkacza z SBecją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 17:11, Jaracz napisał:

> Z drugiej strony JKM popełnia karygodne błędy i dziwi się ludzie nie chcą na niego
głosować.
> 70 sekunda
> http://www.youtube.com/watch?v=ODsnq0Q6LOQ

Co to za błąd, bo jakoś nie wychwyciłem? Mówienie od serca i wprost tego, co myśli? Dla
ludzi przyzwyczajonych do obecnej polityki rzeczywiście może to być "karygodne".


To elementarne, Watsonie!
Polacy wyjeżdżali i wyjeżdżają za granicę właśnie dla bezpieczeństwa finansowego i żeby móc normalnie żyć.
Po to że jak już dostaną emeryturę to nie będą musieli brać dodatkowych etatów aby przeżyć do pierwszego tak jak w Polsce.
Będzie ich stać na założenie rodziny i aby tę rodzinę utrzymać.
JKM mówiący do tego lewicowca że Pan chce żyć i się nażreć kompromituje się bo właśnie impulsem do pracy w innych krajach jest to żeby przeżyć , z zarobionych pieniędzy utrzymywać rodzinę w Polsce.
Dopiero w dłuższej perspektywie jest osiedlenie się za granicą i ułożenie sobie tam życia.
Skoro JKM nie przyswoił sobie tak podstawowych faktów to nie dziwne że przeżyna wybory a co gorsza nie orientuje się w realiach przynajmniej w tym wycinku.

Większość Polaków chce żeby pensja starczyła do pierwszego , żeby móc założyć i utrzymać rodzinę , żeby na emeryturze nie musiały pomagać mu dzieci i żeby mógł się sam z emerytury utrzymać.
To jest na pierwszym planie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 17:00, kerkas napisał:

Z drugiej strony JKM popełnia karygodne błędy i dziwi się ludzie nie chcą na niego głosować.
70 sekunda
http://www.youtube.com/watch?v=ODsnq0Q6LOQ


Jaki tu błąd dostrzegasz, bo ja nie widzę, a znam ten materiał od dawna.
Pytam jeszcze raz, bo to co napisałeś Jaraczowi nie jest dla mnie odpowiedzią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 17:53, kerkas napisał:

>/.../ > Większość Polaków chce żeby pensja starczyła do pierwszego , żeby móc założyć i utrzymać
rodzinę , żeby na emeryturze nie musiały pomagać mu dzieci i żeby mógł się sam z emerytury
utrzymać.
To jest na pierwszym planie.

Większość Polaków dostosowała się, bo musiała, do sytuacji. Skoro rząd grabi nas podatkami, to zaczynamy od rządu wymagać - chociażby emerytur. Na razie, ale tylko na razie, rząd wykpił się "likwidacją przywilejów", bardzo nieudolną zresztą. Wobec SBeków jakoś to przeszło, ale jak spróbował te "przywileje odebrać innym, to zaczęły się schody. Nie mówiąc o tym, że SBecja skończyła się ponad 20 lat temu i zostały niedobitki, za to mamy razem setki tysięcy wojskowych, policjantów, prokuratorów i sędziów, strażaków, celników i kogo tam jeszcze - i z nimi łatwo nie będzie.
Ludzie nie odłożą na życie "na emeryturze" - bo to, co dzisiaj odłożą z wielkim trudem, za 20, czy 30 lat będzie tylko zwykłym papierkiem. Można oczywiście lokować oszczędności w walutach obcych, ale jakich? Dolar leci na łeb tak jak złotówka, euro tak samo, a franków szwajcarskich dla wszystkich nie starczy.
Rząd to przewidział i uruchamia rozliczne programy eutanazyjne - jak dotąd masz dwa widoczne gołym okiem: podwyższenie wieku emerytalnego i ustawa refundacyjna, na której państwo oszczędza setki milionów, o ile nie miliardów.
Owszem, jest grupa zawodów, w których można pracować do 70, czy nawet 75 toku życia, ale takich jest niewiele, że o wydajności w tym wieku nie wspomnę. Już widzę 65 letniego policjanta, strażaka czy kierowcę autobusu. Albo górnika. Wsiadłbyś do samolotu wiedząc, że nie ma drugiego pilota, a pierwszy ma 65 lat? Albo wiedząc, że kontroler lotów ma 65 lat?
A socjaliści chcą nachapać się i nażreć teraz, zaraz, bo potem będzie za późno. Oni zresztą, ci najbardziej walczący o prawa ludzi pracy, nachapią się tyle, że starczy na willę i spory zapas pieniędzy, no i oni chcieliby "pracować" jeszcze baaardzo długo. Czy zaprzeczysz, że posłowie nie chcieliby "pracować" jako posłowie długo, najlepiej dożywotnio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 04.03.2012 o 18:50, Blackbird napisał:

Jaki tu błąd dostrzegasz, bo ja nie widzę, a znam ten materiał od dawna.
Pytam jeszcze raz, bo to co napisałeś Jaraczowi nie jest dla mnie odpowiedzią.


Żarty sobie stroisz :)

Polacy chcą normalnie żyć tak żeby po zapłaceniu haraczu państwu (W Polsce jest to podatek od podatku podatkiem poganiający) zapłaceniu za światło , wodę , gaz itd. itp. zostało im coś jeszcze w portfelu.
Obecnie zaś część Polaków tyra na dwóch etatach i po poniesieniu w.w. kosztów ledwo starcza im do pierwszego.
Nie dziwne więc że żeby przeżyć emigrują do innych krajów np. do Norwegii , Finlandii , Szwecji.
Ten młody lewicowiec powiedział o krajach w których panuje socjalizm (inna sprawa co miał myśli) czyli Norwegia , Szwecja , Finlandia i o tym że obywatele tych krajów są w pierwszej trójce krajów w których obywatele czują się bezpieczni finansowo.
I JKM zamiast odnieść się merytorycznie do tych zarzutów zachował się niczym Lepper i po prostu obraził rozmówcę.
A mógł bardzo szybko merytorycznie zamknąć mu usta.
W tych krajach panuje socjalizm proszę pana bo ich na to stać:
Norwegia ma złoża ropy naftowej , gazu ziemnego , rudy żelaza , miedzi , tytanu , niklu , molibdenu , cynku , ołowiu , srebra , siarki oraz surowce skalne wapienie i granity.
Szwecja ma rudy żelaza , cynku , ołowiu , miedzi , wolframu , tytanu i uranu.
Finlandia ma rudy miedzi, cynku, żelaza, chromu i niklu.

A później ludzie się dziwą że JKM dostaje najwyżej 3% poparcia i pada słuszne pytanie dlaczego mamy na niego głosować skoro zachowuje się jak reszta polityków ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja się z Tobą @KrzysztofieMarku zgadzam w całej rozciągłości dlatego się uprzejmie zapytuję na co Chciałeś mi zwrócić uwagę ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 19:31, kerkas napisał:

/.../

Ja się z Tobą @KrzysztofieMarku zgadzam w całej rozciągłości dlatego się uprzejmie
zapytuję na co Chciałeś mi zwrócić uwagę ?.

Twój post, to pretekst do odpowiedzi nie tylko dla Ciebie.
A wszystkim chciałem przypomnieć, że socjalizm zawsze tak się kończy: niewydolnością gospodarczą. No, chyba, ze ma się ropę (albo inne, bardzo potrzebne surowce) i wtedy inni muszą pracować, żeby od nas te surowce kupić, skoro nam się pracować nie chce.
Nawet Szwecja już ledwo dyszy (i mają w planach likwidację pieniądza i płatności wyłacznie kartami, bo łatwo to kontrolować), a taka Norwegia utrzymuje socjalizm tylko dzięki wydobyciu ropy.
My mamy socjalizm upadający i tylko czekam, kiedy Unia Jewropejska się rozleci. To bedzie piękny widok, chociaż kosztowny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2012 o 12:28, rob006 napisał:

Proszę cię, nie wmawiaj mi czegoś czego nie powiedziałem. Po prostu widziałem jak wygląda
często taki biznes i nie jest tak różowo jak staracie się tu opisać. Założenia że korupcja to domena urzędników > państwowych i w prywatnym biznesie to rzadkość to zwykła naiwna bzdura.


Ja podalem przyklady, Ty na razie zadnego. Na szybko przelatujac przez posty zauwazylem co najmniej jeden przyklad lit. podanej przez Backbirda...
Nie wiem czemu macie jakies obiekcje przeciwko wyeliminowaniu ''najslabszego ogniwa'', ktore kosztuje i hamuje rozwoj. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 23:17, kuba9876543210 napisał:

Ja podalem przyklady, Ty na razie zadnego.


O jaki przykład ci chodzi? O to że korupcja nie jest domeną tylko urzędników państwowych? Sam wspominałeś o kryzysie - zdajesz sobie sprawę co go spowodowało? To że ludzie zarządzający bankami przekładali własne interesy nad interesy swojego przedsiębiorstwa - banki udzielały kredytów, których kredytobiorcy nie byli w stanie spłacić. Dla banku to żaden interes, dla osoby która dostanie za niego premię - jak najbardziej. A było to możliwe, bo państwo zmniejszyło restrykcje nakładane na banki. Zmniejszono wpływy państwa - zbliżono się do kapitalizmu. Ja nie twierdzę że państwo jest super i żeby zostawić wszystko tak jak jest (jak dla mnie służba zdrowia i system emerytalny to pierwsi kandydaci do prywatyzacji), ale założenie żeby całkowicie wyeliminować państwo z gospodarki to zwykła naiwność, bo ktoś od razu wskoczy na jego miejsce.

BTW: Mogę linka do tej literatury Blackbirda? Bo w moich oczach urosła już do miana legendy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2012 o 22:50, KrzysztofMarek napisał:

My mamy socjalizm upadający i tylko czekam, kiedy Unia Jewropejska się rozleci. To bedzie
piękny widok, chociaż kosztowny...


Ekhmm @KrzysztofieMarku chciałbym przypomnieć że niejaki @strajker też mówił że z bankructwa USA będą płynąć same korzyści.
Jeśli UE padnie to my razem z nią i to w taki sposób że to się stało w Rumunii to będzie pikuś w porównaniu z nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się