Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2013 o 20:27, ZubenPL napisał:

> /.../> -Finansowanie inwestycji krajowymi środkami,

Czyli kapitałem zgromadzony przez kapitalistów.

Dnia 24.08.2013 o 20:27, ZubenPL napisał:

-pożyczanie pieniędzy z zagranicy tylko poprzez budżet,

Trochę szkoda. Ale, w końcu to nie państwo finansowało inwestycje, jedynie zaciągało kredyt, który z kolei pożyczali od państwa kapitaliści.

Dnia 24.08.2013 o 20:27, ZubenPL napisał:

-utrzymywanie stabilności wartości wona,

Niezupełnie prawda. Od wielu dziesiątków lat stacjonowały w Korei Południowej wojska amerykańskie. Dolar był i jest walutą równoległą w Korei Południowej. Ja sam kupowałem i w sklepach i na targu za dolary amerykańskie. Nie będę dywagował, jak to wpływało na "stały" kurs wona.

Dnia 24.08.2013 o 20:27, ZubenPL napisał:

-początkową nacjonalizację banków komercyjnych, dla zaprzęgnięcia ich do rozwijania gospodarki,

Co do roli banków nie będę się spierał. Mam za mało informacji na ten temat, nawet nie wiem, kto jest włąścicielem największych koreańskich banków. Pozwolę sobie jednak zauważyć, że banki, to nie są instytucje dobroczynne, banki mają wypracowywać zyski.

Dnia 24.08.2013 o 20:27, ZubenPL napisał:

-zasadniczo nie wpuszczanie do kraju inwestycji zagranicznych,

Taaa. Jeśli nie będziesz liczył USA, to gotów jestem się zgodzić. USA były, są i z pewnością będą tam długie lata, za aprobatą rządu i społeczeństwa koreańskiego. Bazy USA są gwarancją istnienia Korei Południowej.

Dnia 24.08.2013 o 20:27, ZubenPL napisał:

-przyjmowanie z zagranicy tylko transferów technologii oraz wiedzy,

Z wyjątkiem USA. Nikt nie transferuje wiedzy bez spodziewanych zysków, bo i po co?

Dnia 24.08.2013 o 20:27, ZubenPL napisał:

-zamiast substytucji importu forsowanie rozwijania eksportu (na początku okresu wzrostu
eksport był 4,3 razy
mniejszy niż import),

Co to jest "substytucja importu"? Niby co zatępowało import? Kreatywność księgowa made in Rostowski?

Dnia 24.08.2013 o 20:27, ZubenPL napisał:

-ścisła polityka ograniczonej wymienialności wona: wymieniać walutę można było tylko
na potrzeby bieżącego
-handlu zagranicznego,

Wybacz, ale to gówno prawda. Bazy amerykańskie były stałym źródłem dopływu dolarów, równolegle w funkcjonowały dwie waluty: won i dolar. Sam to sprawdziłem i jeśli ktoś twierdzi inaczej, to opowiada bzdury.

Dnia 24.08.2013 o 20:27, ZubenPL napisał:

-wysokie cła na import,
-sponsorowanie wybranych gałęzi przemysłu oraz dużego nakładu pracy,

Konkretnie, jakie były kwoty sponsoringu i co sponsorowano? I kto sponsorował? Z moich doświadczeń wynika, że Azjaci mają inny stosunek do pracy niż, na przykład, my. Azjaci doskonale wiedzą, że żeby się czegokolwiek dorobić, trzeba długo, bardzo długo pracować.

Dnia 24.08.2013 o 20:27, ZubenPL napisał:

-ścisłe niedopuszczanie nie-Koreańczyków do rynku finansowego,

Tego to nie rozumiem. Chyba, że wyłaczysz USA, bo to Amerykanie byli istotnym czynnikiem w gospodarce koreańskiej. To żołnierze amerykańscy wydawali dużą część żołdu w koreańskich sklepach, to Amerykanie dostarczali sprzęt i go sprzedawali.

Dnia 24.08.2013 o 20:27, ZubenPL napisał:

-stopy procentowe ustalano w interesie rządu/gospodarki

A to znaczy, że rząd nie przeszkadzał kapitalistom koreańskim, którzy tworzyli gospodarkę koreańską.

Dnia 24.08.2013 o 20:27, ZubenPL napisał:

-stosunkowo niskie zadłużenie kraju, ze szczególnie niskim udziałem zadłużenia krótkoterminowego
Większość z neoliberalizmem nie ma nic wspólnego, za szybkim rozwojem korei południowej
stała przemyślana strategia państwowa i wysiłek pokoleń koreańcyków.

To właśnie jest liberalizm, państwo nie przeszkadza, kapitaliści rozwijają gospodarkę. Jeśli źle zainwestuą - upadną, jeśli dobrze, wzbogacą się i zainwestuję w rozwój.

Dnia 24.08.2013 o 20:27, ZubenPL napisał:

Opinia, dlaczego niby moja ma być gorsza? Ja byłem tam i widziałem. Mam też znajomych, którzy pracują w firmach koreańskich w Polsce. Nie spotkałem nikogo, kto by lubił Koreańczyków - cisi i pokorni na początku dążą nieustępliwie do objęcia władzy w fimie. Każdej, która zatrudnia Koreańczyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2013 o 21:05, Ostrowiak napisał:

podczas tych nieszczęsnych dwóch lat IVRP zmieniła się w afrykańskie państwo plemienne,
gdzie na skinienie głowy kacyka nabijano wrogów na oszczepy


ironia ? sarkazm ? kpina ? czy też mówisz poważnie ? , jesteś za pis-em ? przeciw pis-owi ? neutralny ?.

Pis poczuł że wreszcie ma realną szansę dorwać się do władzy i przy odrobinie lenistwa wyborców ponad 50% w sejmie i senacie, oni są niczym rekiny które poczuły krew naprawdę sądzisz że coś ich powstrzyma przed polityczną dintojrą i vendettą nad pozostałymi którzy im podpadli ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2013 o 21:13, kerkas napisał:

Pis poczuł że wreszcie ma realną szansę dorwać się do władzy i przy odrobinie lenistwa
wyborców ponad 50% w sejmie i senacie, oni są niczym rekiny które poczuły krew naprawdę
sądzisz że coś ich powstrzyma przed polityczną dintojrą i vendettą nad pozostałymi którzy
im podpadli ?.


powstrzyma ich - kto będzie wynosił te wszystkie zmasakrowane ciała?

a nie, znając pis po prostu zostawią je pokotem na ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2013 o 21:16, Ostrowiak napisał:

powstrzyma ich - kto będzie wynosił te wszystkie zmasakrowane ciała?

a nie, znając pis po prostu zostawią je pokotem na ziemi


Po co mają wynosić skoro to będą "wypadki" ? zresztą już sobie robili wprawki ot. uchlali człowieka po czym podrzucili mu pieniądze a następnie kiedy wytrzeźwiał aresztowali i oskarżyli o korupcję.
W tym roku sąd wydał wyrok uniewinniający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2013 o 21:21, Mogrim napisał:

/.../ > Stare. Dobrze, że udawane, bo to najlepszy polski felietonista, bez dwóch zdań.

Lepszy był Maciej Rybiński, lepszy też jest Stanisław Michalkiewicz. Ale, co kto lubi, ksiądz kapustę, organista Magdę tłuste...
De gustibus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2013 o 21:27, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ > Stare. Dobrze, że udawane, bo to najlepszy polski felietonista, bez
dwóch zdań.


Ciekawe że człowiek który tak gardzi Urbanem na avatra z jego zdjęciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2013 o 21:27, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ > Stare. Dobrze, że udawane, bo to najlepszy polski felietonista, bez
dwóch zdań.
Lepszy był Maciej Rybiński, lepszy też jest Stanisław Michalkiewicz. Ale, co kto lubi,
ksiądz kapustę, organista Magdę tłuste...
De gustibus...


Rybiński był dobry, ale już nie żyje. Michalkiewicz pisze zgrabnie, ale jest do bólu przewidywalny (razwiedka, razwiedka, judejczykowie, razwiedka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2013 o 21:29, kerkas napisał:

> > /.../ > Stare. Dobrze, że udawane, bo to najlepszy polski felietonista,
bez
> dwóch zdań.

Ciekawe że człowiek który tak gardzi Urbanem na avatra z jego zdjęciem.


Ja gardzę Urbanem? Skąd taki pomysł? Dlaczego zawsze przypisujesz mi złe intencje?

http://youtube.com/watch?v=ZUJIxbOCbJk&feature=g-high-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2013 o 21:37, Ostrowiak napisał:

bo zmieniłeś poglądy o 180 stopni i uprawiasz apoteozę komunistycznego zbrodniarza


Zawsze uważałem Jerzego Urbana za wzorowego Polaka, patriotę i inteligenta, nawet jeśli trochę różniłem się z nim w poglądach. Teraz przynaję, że pan Jerzy miał rację. Nic dziwnego, jest przecież bardziej doświadczony.
Nie jest to zbrodniarz. Nikogo nie skrzywdził, sam za to doznaje wielu krzywd będąc znieważanym przez skrajną prawicę za wierność swoim poglądom. Nie przefarbował się tak jak inni dziennikarze (na czele z Markiem Królem, kacykiem PZPRowskim, dziś pisowsko-karnowskim oszołomem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2013 o 21:42, Mogrim napisał:

> bo zmieniłeś poglądy o 180 stopni i uprawiasz apoteozę komunistycznego zbrodniarza


Zawsze uważałem Jerzego Urbana za wzorowego Polaka, patriotę i inteligenta, nawet jeśli
trochę różniłem się z nim w poglądach.


Taa ? serio bo Twoje posty mówią co innego

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=11670

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=13794

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=13804

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=13869

Ech... a czego się spodziewałeś po człowieku, który w "NIE" ma swoją stałą rubrykę (jest bodaj zastępcą uRBANA, a właściwie urbacha), oprócz tego w "Przeglądzie" i "Trybunie"? Gadzinowski to lewak i antyklerykał jakich mało, ale przyznam, że jak czasem słucham jego wystąpień w sejmie to robi się wesoło.
W "SuperStacji" jest taki program krzywe zwierciadło, a prowadzą go dwa lewaki - niejaki Wątły i Gzyl. Wczoraj tłumaczyli widzom, że pomniki w Polsce powinny zostać, bo armia czerwona ogólnie Polskę wyzwoliła! Dzwonią tam też ciekawi ludzie (wreszcie jakiś program dla ludzi o takich poglądach...) i można powiedzieć, że to wersja hardcorowa szkła kontaktowego - z wzrostu kaczyńskich śmieją się kilka razy dziennie, majewski tu blednie. Słuchacze ogólnie najeżdzają na: przeciwników aborcji, kościół, PIS.

Swoją drogą ITI ma zrobić kanał o tematyce religijnej - będą programy o różnych religiach, mają przybliżać nauczanie Jana Pawła II - śmiechu warte! Już widzę jak TVN tłumaczy widzom, że Jan Paweł II uczył, że aborcja jest zawsze złem... wypaczą to pewnie do bólu.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=13891

Oj, już teraz rodzi się kult skrajnej laickości i fobii religijnej. Wystarczy poczytać o powstających we francji organizacjach (typu "Czujność Laicka") które agresywnie reagują na każdy przejaw religijności w życiu publicznym (placowi przed katedrą Notre Dame gdy nadano imię Jana Pawła II, lub gdy po śmierci papieża nie opuszczono przed pałacem prezydenta flagę, to zaraz protesty wyznawców laicyz

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=14406

Jak lewak czy gej z parady obraża katolików, to jest wolność słowa. Jak ktoś jest przeciwny nadawaniu przywilejów dla gejów, to jest homofobem. Jak to ktoś napisał: trzeba się zdecydować, czy chce się być razem z Janem Pawłem II, Benedyktem XVI i Matką Teresą "homofobem", czy razem z Urbanem, Senyszynową i Gadzinowskim homofilem. Podobno homofobię mają wpisać na listę chorób (na tą, z której niedawno wykreślono homoseksualizm).
Swoją drogą w Polsce to obrażanie to jest wersja softcore. Na zachodzie kpią sobie z sakramentów, przebierają się za biskupów, papieży, zakonnice.
Jak we Włoszech abp Anioł Bagnasco skrytykował projekt ustawy legalizującej "wolne związki" osób tej samej płci, dodając, że po tym przyjdzie kolej na legalizację kazirodztwa i pedofilii, to rozpętano przeciwko niemu kampanię nienawiści (włącznie z pogróżkami).

Jak można decydować o zabiciu drugiego człowieka (bez jego zgody!). Embrion to JEST człowiek. W Hiszpanii zalegalizowano aborcję na życzenie i zabija się rocznie 70 tys. dzieci - to jest wolny wybór. Gwałty itp. tutaj to jest ułamek, to jest aborcja dla wygody - tak samo jak te setki tysięcy dzieci zabitych w Anglii.

A lat 80 już można? Takich więźniów jak Michnik:
L. Antonowicz: „Nie mogłem zrozumieć jak znienawidzony i więziony przez «Czerwonego» działacz jest w stanie pisać wewnątrz celi skierowane przeciw temuż «Czerwonemu» obszerne teksty z licznymi, bardzo długimi i trafnymi cytatami, do których wyboru potrzebna jest cała biblioteka? Jak to się odbywa? Zanim klawisz zerknie w judasz, to sprytny więzień zręcznym ruchem chowa rękopis i bibliotekę pod siennik ? A jeśli robią kipisz, to co ? Łyka to wszystko na czas rewizji? Posiada skrytkę w ścianie? Miałem wątpliwości, i chodziły mi po głowie różne dziwne myśli...".
W. Łysiak: „Michnikowi zezwalano pisać w pierdlu książki, dostarczano ryzy papieru i biblioteczny «aparat naukowy», choć innym po­litycznym zabierano skrawek ołówka i gazety, by nie napisali kilku zdań. Owe teksty wędrowały z celi do druku".
S. Murzański: „Jedni, jak Adam Michnik, pisali w więzieniu książki, drudzy zbierali na posadzce zęby".
A. Zybertowicz: „Nigdy nie spotkałem się z wyjaśnieniem przez samego Michnika fenomenu jego więziennej twórczości. I choć rzeczywiście poszlaki nie są dowodami, to dobrze byłoby wątpliwości wyjaśniać".

Ciekawe.

Ja wiem... 10 zabytkowych płyt z CD Action.
Zamiast wygranej wolałbym, żeby Wierzejski dostał się do Sejmu. Jego genialny cytat:
Na lewicę nikt normalny nie głosuje. Tylko dewiacja, patologia i prymitywizm obyczajowy.
będzie wiecznie w mojej pamięci.

Dnia 24.08.2013 o 21:42, Mogrim napisał:

to jest odpowiedź na posta dodanego przez Rga

Dnia 24.08.2013 o 21:42, Mogrim napisał:

A tak ogólnie to politycy mają jakąś, fobię, co mnie obchodzi czy ktoś był w SB czy nie?



Czemu fobię? To jest powód do dumy, trzeba takich ludzi promować.

Dnia 24.08.2013 o 21:42, Mogrim napisał:

to jest odpowiedź na posta dodanego przez Rga

Dnia 24.08.2013 o 21:42, Mogrim napisał:

:? LOL, ale musisz przyznać, że wyszsi urzędnicyto mówią, że "byl w SB i jest be"



To jest skandal. Jak można mówić, że człowiek, który był esbekiem jest be? Oni tyle dobrego dla Polski zrobili...

Poparłeś sługusów urbana, kapusiów SB, komunistów, byłych członków SLD, działaczy antychrześcijańskich propagujących aborcję. Jakim trzeba być człowiekiem, żeby coś takiego zrobić? Szkoda słów, to jest po prostu żałosne.

Czyli na aborcję, legalizację narkotyków, promocję homoseksualizmu. Przyczyniłeś się do wprowadzenia do sejmu największej propagatorki aborcji nowickiej, redaktorów NIE oraz faktów i mitów, koleżków mordercy ks. Popiełuszki, zagłosowałeś na partię popieraną przez czerwoną świnię jerzego urbana. Takim ludziom jak ty nie podaję nawet ręki.

Dnia 24.08.2013 o 21:42, Mogrim napisał:

to jest odpowiedź na posta dodanego przez Dux

Dnia 24.08.2013 o 21:42, Mogrim napisał:

Olek wyraźnie lubi wschód i wyraźnie widać dlaczego to lubi. Że się co nieco kompromituje,
to już inna bajka:)



Dobrze, że magister kwaśniewski robi to na uczelni, a nie nad grobami. A może po prostu boli go goleń, jak w Charkowie - i z tego bólu niewyraźnie mówi.

A ja uważam, że religia powinna mieć zagwarantowane miejsce w życiu publicznym i nie być sprowadzana w kąt jak we Francji. Prędzej czy później prowadzi to do fanatycznej dysryminacji religii.


To, że gazeta urbana się sprzedaje świadczy o tym, że wciąż dobrze się ma postkomunistyczny beton i podobne patologiczne środowiska (np. fani morderców księży). Ile w życiu zarobię czy zarabiam teraz tego akurat wiedzieć nie możesz, więc daruję sobie komentowanie tych infantylnych osobistych wycieczek, bo przypominają przekrzykiwania się dzieci ze szkoły podstawowej czyj tatuś zarabia więcej.

Rozenka (kumpel czerwonej świni urbana) który jako swoje hobby wymienia "dopier*alanie czarnym" i wychwala lenina. A może Kopyciński, który broni symboli komunistycznych i paraduje z koszulką z che guevarą?


Rewelacji ciąg dalszy.
http://www.rp.pl/artykul/758612-Kotlinski-i-p...rupcji-.html

Widać ta antyklerykalna szuja nie cofnie się przed niczym.

Dnia 24.08.2013 o 21:42, Mogrim napisał:

to jest odpowiedź na posta dodanego przez Pietro87

Dnia 24.08.2013 o 21:42, Mogrim napisał:

To chrześcijanie chyba chcą stanowić wzór tolerancji - jeśli komuś przeszkadza wymuszane
wieszanie krzyży wszędzie, to chyba jako ludzie rozsądni chcący nieść jakieś przesłanie
dialogu i porozumienia, powinni się zgodzić na tychże krzyży zdjęcie, bóg ich za to nie
opuści [tylko tu wcale nie chodzi o walkę o wiarę - tylko walkę o FORSĘ]


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&pid=44090

Na tej samej zasadzie można twierdzić, że chrześcijanie powinni w ogóle zrezygnować z głoszenia Ewangelii, bo u wielu ludzi wywołuje ona dziką furię.
Nie dziwi mnie, że sługusów urbana, kumplów mordercy Popiełuszki i byłych kapusiów SB krzyż doprowadza do szału i strasznie się z nim będą męczyć na sali sejmowej, ale to nie powód, żeby krzyż ściągać. Jak bowiem pisał Janusz Palikot w 2009 roku na swoim blogu:
„Jednak nie przeszkadzają mi krzyże w szkołach czy innych miejscach publicznych. Krzyż jest w takim samym stopniu w Polsce symbolem religijnym, co narodowym. Jeśli komuś przeszkadza symbol religijny niech odczytuje to w sposób narodowy właśnie. Kościół w Polsce był zawsze bowiem po stronie ludu i po stronie polskości. Dlatego – inaczej niż w Hiszpanii – nie można bezmyślnie walczyć z krzyżem”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2013 o 21:07, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../> -Finansowanie inwestycji krajowymi środkami,
Czyli kapitałem zgromadzony przez kapitalistów.

Który w pewnej części rozdystrybuowało państwo.

Dnia 24.08.2013 o 21:07, KrzysztofMarek napisał:

Trochę szkoda. Ale, w końcu to nie państwo finansowało inwestycje, jedynie zaciągało
kredyt, który z kolei pożyczali od państwa kapitaliści.

Ale to państwo udzielało kredytów, czyli deptało świętą zasadę nie interwencji w gospodarkę.

Dnia 24.08.2013 o 21:07, KrzysztofMarek napisał:

Niezupełnie prawda. Od wielu dziesiątków lat stacjonowały w Korei Południowej wojska
amerykańskie. Dolar był i jest walutą równoległą w Korei Południowej. Ja sam kupowałem
i w sklepach i na targu za dolary amerykańskie. Nie będę dywagował, jak to wpływało na
"stały" kurs wona.

Obecność tych kilkudziesięciu tysięcy amerykańskich żołnierzy na pewno wpłynęło pozytywnie na rozwój gospodarki i rozpowszechniło dolara, ale na obszarach gdzie nie znajdowały się amerykańskie bazy dolar był znacznie mniej rozpowszechniony.Na Słowacji(przed wejściem jej do strefy euro) płaciłem złotówkami i nikomu to nie przeszkadzało, rok temu w Rumuni też nimi płaciłem i jakoś miejscowym to nie przesadzało.

Dnia 24.08.2013 o 21:07, KrzysztofMarek napisał:

Pozwolę sobie jednak zauważyć,
że banki, to nie są instytucje dobroczynne, banki mają wypracowywać zyski.

W Brukseli to też wiedzą dlatego je tak hojnie dokapitalizowują :)

Dnia 24.08.2013 o 21:07, KrzysztofMarek napisał:

Taaa. Jeśli nie będziesz liczył USA, to gotów jestem się zgodzić. USA były, są i z pewnością
będą tam długie lata, za aprobatą rządu i społeczeństwa koreańskiego. Bazy USA są gwarancją
istnienia Korei Południowej.

Oczywiście USA w ich sytuacji geopolitycznej musieli słuchać i wpuszczać ich inwestycje, bo jak sam zauważyłeś pomoc wojskowa USA była(dziś w mniejszym stopniu) gwarancją istnienia ich państwa.

Dnia 24.08.2013 o 21:07, KrzysztofMarek napisał:

Co to jest "substytucja importu"? Niby co zatępowało import? Kreatywność księgowa made
in Rostowski?

Zastępowanie importu produkcją krajową.

Dnia 24.08.2013 o 21:07, KrzysztofMarek napisał:

Wybacz, ale to gówno prawda. Bazy amerykańskie były stałym źródłem dopływu dolarów, równolegle
w funkcjonowały dwie waluty: won i dolar. Sam to sprawdziłem i jeśli ktoś twierdzi inaczej,
to opowiada bzdury.

Dolar oczywiście miał duży wpływ na gospodarkę(a powyższe zdanie z wiki jest błędne i nie powinienem go wklejać), ale trochę za bardzo przeceniasz wpływ stacjonujących w Korei sił amerykańskich.

Dnia 24.08.2013 o 21:07, KrzysztofMarek napisał:

Konkretnie, jakie były kwoty sponsoringu i co sponsorowano? I kto sponsorował? Z moich
doświadczeń wynika, że Azjaci mają inny stosunek do pracy niż, na przykład, my. Azjaci
doskonale wiedzą, że żeby się czegokolwiek dorobić, trzeba długo, bardzo długo pracować.

Jak wysokie były to nie mam informacji, ale to nie zmienia faktu że to państwo pomagało przedsiębiorcą czyli w obliczu neoliberalizmu popełniło grzech niewybaczalny.

Dnia 24.08.2013 o 21:07, KrzysztofMarek napisał:

Tego to nie rozumiem. Chyba, że wyłaczysz USA, bo to Amerykanie byli istotnym czynnikiem
w gospodarce koreańskiej. To żołnierze amerykańscy wydawali dużą część żołdu w koreańskich
sklepach, to Amerykanie dostarczali sprzęt i go sprzedawali.

W powyższym zdaniu chodziło raczej o system bankowy i giełdę.

Dnia 24.08.2013 o 21:07, KrzysztofMarek napisał:

A to znaczy, że rząd nie przeszkadzał kapitalistom koreańskim, którzy tworzyli gospodarkę
koreańską.

W teorii żaden rząd nie powinien przesadzać kapitalistą w tworzeniu gospodarki.

Dnia 24.08.2013 o 21:07, KrzysztofMarek napisał:

To właśnie jest liberalizm, państwo nie przeszkadza, kapitaliści rozwijają gospodarkę.
Jeśli źle zainwestuą - upadną, jeśli dobrze, wzbogacą się i zainwestuję w rozwój.

Ale wpływało i po części wspomagało rozwój co w tak zwanym wolnym rynku nie powinno mieć miejsca.

Dnia 24.08.2013 o 21:07, KrzysztofMarek napisał:

Opinia, dlaczego niby moja ma być gorsza? Ja byłem tam i widziałem. Mam też znajomych,
którzy pracują w firmach koreańskich w Polsce.

Twoja opinia nie jest gorsza tylko ja się z nią nie zgadzam :)

Dnia 24.08.2013 o 21:07, KrzysztofMarek napisał:

Nie spotkałem nikogo, kto by lubił Koreańczyków
- cisi i pokorni na początku dążą nieustępliwie do objęcia władzy w fimie. Każdej, która
zatrudnia Koreańczyków.

Czyli postępują prawidłowo.

@Mogrim Ty teraz trolujesz czy piszesz to na poważnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2013 o 22:18, kerkas napisał:

Oj, już teraz rodzi się kult skrajnej laickości i fobii religijnej. Wystarczy poczytać
o powstających we francji organizacjach (typu "Czujność Laicka") które agresywnie reagują
na każdy przejaw religijności w życiu publicznym (placowi przed katedrą Notre Dame gdy
nadano imię Jana Pawła II, lub gdy po śmierci papieża nie opuszczono przed pałacem prezydenta
flagę, to zaraz protesty wyznawców laicyz

Fobia religijna nie dotyczy na szczęście "Religi Pokoju", bo każdy kto spróbuje powiedzieć coś złego na temat muzułmanów z marszu jest rasistą i ksenofobem, który w każdej chwili może dosłownie stracić głowę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam z przerażeniem. Jakby jakiś faszysta to pisał. Winny jestem więc Urbanowi przeprosiny, na usprawiedliwienie mam to, że zostałem zmanipulowany.
Wierzę, że ci, co dziś opluwają Urbana nie robią tego ze złej woli, tylko też padli ofiarą manipulacji. I tym ludziom trzeba pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2013 o 22:20, ZubenPL napisał:

@Mogrim Ty teraz trolujesz czy piszesz to na poważnie ?


Zawsze piszę poważnie, nie jestem jakimś gimnazjalistą, żeby trolować na forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=146&u=48195#end
Grecja potrzebuje tylko już niewielkiego dofinansowania w wysokości kilkudziesięciu miliardów euro z tej radości zaśpiewajmy pieśń ku chwale Europy "Niezłomny jest związek europejski republik swobodnych, złączone na wieki wielkie Niemcy. Niech żyje potężny jednością ludów, Z ich woli stworzony nasz kraj – Unie Europejską! Sława ci więc nasza Ojczyzno wolności,Ostojo przyjaźni ludów! Partia Merkel, siła ludów,Do zwycięstwa Euro-komunizmu wiedź nas! W zamieciach jaśniało nam słońce wolności,I geniusz Barroso, wciąż światłem nam był: Do dzieła wielkiego porywał ludów, W zmaganiach i w trudach dodawał nam sił! Sława ci więc... W triumfie idei wiecznej euro-komunizmu Widzimy jutrzejszy dzień świata i nasz. Niebieskich sztandarów sławnej Ojczyzny będziemy strzec zawsze wciąż wierna ich straż! Chwała ci Europo.

@Mogrim
To ci bardzo współczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2013 o 22:52, ZubenPL napisał:

To ci bardzo współczuje.


Nie ma czego. Ja jestem już wolnym człowiekiem, nikomu źle nie życzę. Ty życzysz Urbanowi śmierci. To komu należy współczuć? Nie mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się