Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 28.12.2013 o 21:23, ZubenPL napisał:

Prywatna to w sumie lepsze określenie.

Regulowana? Prywatne jest jak jest twoje i możesz używać jak uznasz za stosowne.
Więc znowu, nie tylko kto jest właścicielem, ale kto decyduje jak coś jest wykorzystywane/na jakich zasadach działa.
A rząd USA od lat kilkudziesięciu lat ingeruje w służbę zdrowia (w co w ogóle łap nie wsadził).
Równie dobrze można znaleźć przykład Singapuru, albo obadać jak realnie jest zbudowany system zdrowia w Szwecji . Czy np nie jest zdecentralizowany, albo nie jest obłożony debilnymi regulacjami etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 22:01, Zgreed66 napisał:

Regulowana? Prywatne jest jak jest twoje i możesz używać jak uznasz za stosowne.
Więc znowu, nie tylko kto jest właścicielem, ale kto decyduje jak coś jest wykorzystywane/na
jakich zasadach działa.
A rząd USA od lat kilkudziesięciu lat ingeruje w służbę zdrowia (w co w ogóle łap nie
wsadził).
Równie dobrze można znaleźć przykład Singapuru, albo obadać jak realnie jest zbudowany
system zdrowia w Szwecji . Czy np nie jest zdecentralizowany, albo nie jest obłożony
debilnymi regulacjami etc.

Ingeruje bo prywatne firmy tworzą kartele i wręczają im łapówki by ustanawiali przepisy dobre wyłącznie dla ich zysku, dzięki czemu powstają jeszcze większe kartele które wręczają większe łapówki za które otrzymują jeszcze więcej korzystnych dla siebie regulacji i zniesienie niekorzystnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 22:17, ZubenPL napisał:

Ingeruje bo

Ingeruje bo obywatele mają parcie na "more government". Czego to jest wynikiem zostawię sobie.
W każdym razie lobbyści (i nie tyle co "prywatni") tylko to wykorzystują. A, że obywatele widzą tylko "more government" to się nawet nie zastanawiają, jak te więcej rządu powinno wyglądać. To tak wychodzi.
Jak się zapytasz przykładowo o Szwecję "polskiego" socjaldemokraty (ja wymieniłem kilka postów ze sławetnym rurkowcem; polecam poczytać Szumlewicza dla beki) to ci wyskoczy z "walką klas" i ładnymi frazesami, ale szczegółów to nie. W sumie co do szczegółów, to się tyczy także "liberałów", ale to inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 22:35, Zgreed66 napisał:

Ingeruje bo obywatele mają parcie na "more government". Czego to jest wynikiem zostawię
sobie.
W każdym razie lobbyści (i nie tyle co "prywatni") tylko to wykorzystują. A, że obywatele
widzą tylko "more government" to się nawet nie zastanawiają, jak te więcej rządu powinno
wyglądać. To tak wychodzi.

Tak, tak a kto ich pcha do tego "more government" jak nie lobby które na tym skorzystają właśnie na korzystnych dla siebie regulacjach. Przy czym więcej rządu to nie zawsze zły pomysł, czasem i on wbrew twierdzeniom liberałów jest potrzebny.

Dnia 28.12.2013 o 22:35, Zgreed66 napisał:

Jak się zapytasz przykładowo o Szwecję "Polskiego" socjaldemokraty (ja wymieniłem kilka
postów ze sławetnym rurkowcem; polecam poczytać Szumlewicza dla beki) to ci wyskoczy
z "walką klas" i ładnymi frazesami, ale szczegółów to nie. W sumie co do szczegółów,
to się tyczy także "liberałów", ale to inna bajka.

Proszę, nawet nie wspominaj o takich osobach jak Szumlewicz jak i innych socjaldemokratach, bo wypowiedzi tych ludzi świadczą tylko o ich całkowitym braku kontaktu z rzeczywistością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://metromsn.gazeta.pl/Wydarzenia/1,126477,15195451,Msza_swieta_w____miejskim_autobusie__Kierowca_nieugiety.html
"Dodaje, że w autobusie, który w Boże Narodzenie kursował na trasie dziesiątki są, cztery kamery monitoringu. Oprócz obrazu - co ważne - nagrywają także dźwięk. - To z pewnością pozwoli ustalić, co się stało - mówi Satke."

Mniejsza o sprawę powyżej, ale jakim prawem nagrywane są rozmowy pasażerów w miejskich autobusach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 23:13, ZubenPL napisał:

Tak, tak a kto ich pcha do tego "more government"

Zdziwiłbyś się

Dnia 28.12.2013 o 23:13, ZubenPL napisał:

jak nie lobby które na tym skorzystają właśnie na korzystnych dla siebie regulacjach.

W których to, czy jest "prywatne" ma najmniejsze znaczenie.

Dnia 28.12.2013 o 23:13, ZubenPL napisał:

Przy czym więcej rządu to nie zawsze zły pomysł, czasem i on wbrew twierdzeniom liberałów jest potrzebny.

Inaczej. To rząd kreuje prawo i zasady wg. których funkcjonujemy. Więc jego istnienie to mus, ale osobną sprawą jest to ilość jego kompetencji.
To w naszym interesie jest, aby to prawo i rząd były jak najbardziej skuteczne.

Przykład. Znasz indeks wolności gospodarczej heritage foundation?
http://old.trystero.pl/archives/8008

Dnia 28.12.2013 o 23:13, ZubenPL napisał:

Proszę, nawet nie wspominaj o takich osobach jak Szumlewicz jak i innych socjaldemokratach,
bo wypowiedzi tych ludzi świadczą tylko o ich całkowitym braku kontaktu z rzeczywistością.

Za to uwydatnia, że to nie własność "prywatna" jest problemem. Co sam właśnie przyznałeś tylko ta banda idiotów co pcha się w politykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 00:12, Zgreed66 napisał:

W których to, czy jest "prywatne" ma najmniejsze znaczenie.

Ono zawsze jest w pewnym stopniu prywatne :)

Dnia 29.12.2013 o 00:12, Zgreed66 napisał:

liberałów jest potrzebny.
Inaczej. To rząd kreuje prawo i zasady wg. których funkcjonujemy. Więc jego istnienie
to mus, ale osobną sprawą jest to ilość jego kompetencji.
To w naszym interesie jest, aby to prawo i rząd były jak najbardziej skuteczne.

To chyba jest oczywiste że prawo powinno przedewszytkim skuteczne.

Dnia 29.12.2013 o 00:12, Zgreed66 napisał:

Przykład. Znasz indeks wolności gospodarczej heritage foundation?
http://old.trystero.pl/archives/8008

Znam.

Dnia 29.12.2013 o 00:12, Zgreed66 napisał:

Za to uwydatnia, że to nie własność "prywatna" jest problemem. Co sam właśnie przyznałeś
tylko ta banda idiotów co pcha się w politykę.

Własność prywatna nie jest dla mnie żadnym problemem, tylko uważam że takie rzeczy jak służba zdrowia powinny być publiczne i niekomercyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kierują się zasadą, że lepiej dać obywatelowi poczucie bezpieczeństwa, niż wolność całkowitą.

Dlatego nasze rozmowy przez telefon są nagrywane, rozmowy na mieście czy to w środkach komunikacji, czy poza nią też są nagrywane. Podobnie z internetem, gdzie każdy nasz wpis jest zapisywany i sprawdzany pod kątem ewentualnego prawdopodobieństwa spełnienia tego, co piszemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 00:27, ZubenPL napisał:

To chyba jest oczywiste że prawo powinno przedewszytkim skuteczne.

Nie, nie jest. Szczególnie dla buraków którym marzy się wszechmocny lewiatan, albo liberałów którzy chcą "wykopsać rząd z gospodarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 21:13, rob006 napisał:

>/.../ > Ma ktoś jakieś źródło? Słyszałem to już kilka razy, a brzmi to jak jak jakaś miejska
legenda...

To było ładnych parenaście lat temu, ale było i w prasie i wiadomościach telewizyjnych. Dostępu do akt sprawy nie mam, ale wujek Google podał kilka przykładów, m. in. taki:

http://odszkodowania24.bblog.pl/wpis,odszkodowanie;za;goraca;kawe;w;mcdonalds,25094.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 20:17, ZubenPL napisał:

>/.../ > Czyli w ciągu całego życia wpłacę do NFZ mniej niż wynosi w USA koszt wycięcia wyrostka,
a tam nawet z ubezpieczaniem trzeba dopłacić :)

Nie wiem, ile kosztuje to w USA, bo tam nigdy nie byłem, ale w 1989 roku we Francji, wycięcie wyrostka w publicznej służbie zdrowia kosztowało 35 000 franków, równoważnik mniej więcej 6 000 dolarów. Ile wynosiła składka ubezpieczeniowa nie pamiętam.

Dnia 28.12.2013 o 20:17, ZubenPL napisał:

> /.../ > Proszę o statystki, ile tych wielomilionowych odszkodowań jest corocznie zasądzanych
w USA w dziedzinie służby zdrowia.

Ja zaś poproszę o statystyki dotyczące pogłowia owiec w Nowej Południowej Walii z podziałem na rasy i płeć, za ostatnie 10 miesiecy ubiegłego roku.
Jak tylko nauczę się angielskiego (miałem na studiach, ale nigdy w życiu nie nauczyłem się dobrze, a to co się nauczyłem, dawno zapomniałem) to zapytam wujka Google. Teraz nie potrafię odpowiednio sformułować pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 02:33, Zgreed66 napisał:

Nie, nie jest. Szczególnie dla buraków którym marzy się wszechmocny lewiatan, albo liberałów
którzy chcą "wykopsać rząd z gospodarki.

Dla nich jest najważniejsze, by prawo pozwalało skutecznie realizować ich prywatne interesy.

@KrzysztofMarek
http://i.imgur.com/JpUjchCh.jpg?1 tu masz rachunek bodajże za wycięcie wyrostka, 55000$ dolarów z czego ubezpieczenie pokryło 43909$, reszta do zapłaty.
Tu masz wycenę poszczególnych usług:
http://i.imgur.com/SsMTlsEh.jpg?1
http://i.imgur.com/APbtSaPh.jpg?1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ujmę to tak, jeśli ktoś twierdzi, że na służbie zdrowia da się zarobić to jest za przeproszeniem nieźle pogrzany.
Oczywiście przy założeniu, że przy pewnych drogich chorobach np. nowotwory ubezpieczyciel nie pokrywa kosztów leczenia lub pokrywa je w stopniu minimalnym zysk jak najbardziej jest możliwy oczywiście mordowanie ludzi jest popłatne, co udowodniła afera „łowców skór”.
Eutanazja to nic innego jak obniżanie składek ubezpieczeniowych oraz kwot wypłacalnych rodzinie ubezpieczonego.

@KrzysztofieMarku jest jeden 100% skuteczny sposób, aby sprawdzić czy firmy ubezpieczeniowe w USA działają dobrze, zaszczepić ich dyrektorom nowotwór złośliwy i poddać leczeniu w ich placówkach przy minimalnym ubezpieczeniu przez miesiąc jak przeżyje ponad połowa z nich znaczy się że system jest wydolny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2013 o 00:49, Tyler_D napisał:

Miller do końca życia nie da powiedzieć nic złego o Rosji. Rynce opadajo.

A gdzie on tam mówi o Rosji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówi o bojkotowanej olimpiadzie i o tym, że on sam by pojechal gdyby byl kimś znaczącym. To nic, że bojkot między narodowy, Miller uważa, że należy Rosję wesprzeć. Wniosek wyciagnij sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2013 o 01:55, QST07 napisał:

Mówi o bojkotowanej olimpiadzie i o tym, że on sam by pojechal gdyby byl kimś znaczącym.
To nic, że bojkot między narodowy, Miller uważa, że należy Rosję wesprzeć. Wniosek wyciagnij
sam.

To, że międzynarodowy nie znaczy, że ma sens. Jak dla mnie to właśnie tak jak Miller mówi, Ruskich ubodło by gdyby kilka reprezentacji nie pojechało. Wyobraźcie sobie te ka mery skierowane na puste centra treningowe, te niewygodne pytania mediów, te...a czy ja w ogóle muszę komuś kreślić tą wizję?
A polityków nawet nikt tam nie zaprasza.

PS Inna sprawa to to, że gość jest ostatnią osobą, która może kogoś pouczać nt zakresu współpracy Polski z zagranicą w sprawie wojny z terroryzmem;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale olimpiady to takie nienagłaśniane szczyty, zjazdy polityków, gdzie załatwia się sprawy nieoficjalnie/mniej oficjalnie.
Poza tym jak "zbojkotują" to media napiszą, a wybory tuż tuż ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się