Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2014 o 16:58, zadymek napisał:

No więc ja właśnie w odniesieniu do linkowanego artykułu: czy znalazł by się tutaj gdyby
była w nim mowa o "zwykłym mordercy"?

Jakbym znalazł podobny o zwykłym seryjnym mordercy to bym również wrzucił.

@Kubson023
Za 2 dni inna firma zrobi sondaż dla kogoś innego i będziemy mieć znowu news w stylu PIS zyskuje przewagę. Co mnie bardziej ciekawi w tych sondażach na WP to podejrzanie duża liczba wielokrotnie wyższa niż pod innymi newsami na tym portalu komentarzy i ocen często bardzo sprzecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2014 o 16:58, Kubson023 napisał:

Jak to możliwe że na tego złodzieja Tuska ktoś odaje głosy, czy polacy są naprawde tak
postrzeleni czy te głosy to są fałszowane/

Wp kłamie XD. Ich sondaże są zdupy, zależy kto zleci(zapłaci). Wp jest o tyle śmieszna, że kiedyś tylko PO, a teraz sama nie wie czy PO czy PiS. Moim zdaniem PO ma duże poparcie, ale to dlatego, że jeszcze zostają śmieci z tej propagandy nienawiści. Gdyby nie TVN i Michnik, to platforma pewnie by się nie utrzymała.
Z drugiej strony mamy Rzeczpospolitą artykuły no ciekawe, ale strasznie konserwatywne.
Newsweek, to towarzystwo wzajemnej adoracji. TVP może być tylko bez Olejnik. Za każdym razem zakrzykuje osoby o nie lewicowych poglądach. Ja czytam zagraniczną prasę o Polsce i wybrane artykuły z różnych gazet nawet z GW. TVN też, ale dokonuje selekcji. Dopóki ludzie będą się utożsamiać z takimi anty-dziennikarzami jak Wojewódzki, to nie będzie w Polsce dobrze. Jak to mówią 4 władza, ale mam nadzieje, że internet zabije GW i TVN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://finanse.wp.pl/sort,9,kat,1033823,title,Tysiac-zlotych-dla-kazdego-Polaka,wid,16336351,wiadomosc.html#opinie Jaki ma sens wprowadzenia 1000zł dla każdego w kraju w którym z 50% obywateli zarabia poniżej 2000zł na rękę? W taki wypadku osobą zarabiającą minimalną krajową(1100zł) nie będzie się opłacało pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2014 o 15:13, ZubenPL napisał:

Jaki ma sens wprowadzenia 1000zł dla każdego w kraju w którym z 50% obywateli zarabia
poniżej 2000zł na rękę? W taki wypadku osobą zarabiającą minimalną krajową(1100zł) nie
będzie się opłacało pracować.

Socjalisci są głupcami. Pozostawię, to bez komentarza. Wydzieliłbym dla nich rezerwat gdzie wprowadzają swoje optymistyczne zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2014 o 15:44, qwerty5712 napisał:

> /.../ > Socjalisci są głupcami. Pozostawię, to bez komentarza. Wydzieliłbym dla nich rezerwat
gdzie wprowadzają swoje optymistyczne zmiany.

Najlepsza byłaby duża wyspa - gdzie możnaby wysłać wszystkich socjalistów. Najpierw przyznaliby sobie zasiłki socjalne, tylko kto chciałby im cokolwiek za te pieniądze sprzedać?
A końcu byłoby tak, jak w Australii - gdzie wysyłano wyłacznie prostytutki, wszelkiej maści szubrawców i trochę policjantów. No i proszę, jak ładne społeczeństwo nam z nich wyrosło. Podobnie byłoby z socjalistami - zakładając, oczywiście, że przeżyliby pierwszą zimę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2014 o 16:19, KrzysztofMarek napisał:

Najlepsza byłaby duża wyspa - gdzie możnaby wysłać wszystkich socjalistów. Najpierw przyznaliby
sobie zasiłki socjalne, tylko kto chciałby im cokolwiek za te pieniądze sprzedać?

Też się nad tym zastanawiam xD

Dnia 21.01.2014 o 16:19, KrzysztofMarek napisał:

A końcu byłoby tak, jak w Australii - gdzie wysyłano wyłacznie prostytutki, wszelkiej
maści szubrawców i trochę policjantów. No i proszę, jak ładne społeczeństwo nam z nich
wyrosło. Podobnie byłoby z socjalistami - zakładając, oczywiście, że przeżyliby pierwszą
zimę...

Prostytucja nie dała by rady. Wszyscy, żyli by w komunie. Jakby przeżyli, to by szło w stronę systemu totalitarnego.
Zakładając, że nie doszliby do kapitalizmu w końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2014 o 15:13, ZubenPL napisał:

http://finanse.wp.pl/sort,9,kat,1033823,title,Tysiac-zlotych-dla-kazdego-Polaka,wid,16336351,wiadomosc.html#opinie
Jaki ma sens wprowadzenia 1000zł dla każdego w kraju w którym z 50% obywateli zarabia
poniżej 2000zł na rękę? W taki wypadku osobą zarabiającą minimalną krajową(1100zł) nie
będzie się opłacało pracować.

Mnie w takim wypadku zastanawia dlazcego tylko 1000 a nie np 2000 lub nawet więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2014 o 15:13, ZubenPL napisał:

http://finanse.wp.pl/sort,9,kat,1033823,title,Tysiac-zlotych-dla-kazdego-Polaka,wid,16336351,wiadomosc.html#opinie
Jaki ma sens wprowadzenia 1000zł dla każdego w kraju w którym z 50% obywateli zarabia
poniżej 2000zł na rękę? W taki wypadku osobą zarabiającą minimalną krajową(1100zł) nie
będzie się opłacało pracować.

Witam wszystkich po dłuższej przerwie. A teraz wracając do posta na który odpowiadam, w przypadku gdyby to weszło przewiduję blisko 100% bezrobocie w sektorze prywatnym, połączone z gigantyczną inflacją (chleba poniżej 50 zł/bochenek nawet w "biedronce" nie kupi). Tysiak to tysiak, nawet ten kto zarabia 10 tyś miesięcznie poważnie zastanowi się czy nie lepiej "na czarno".

ps do tego jeszcze bilion w gospodarkę oraz 500 zł miesięcznie na dziecko, i mennica nie wyrobi z drukowaniem coraz to wyższych nominałów banknotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj ludzie, dajcie już sobie spokój. Przecież sam pomysłodawca zdaje sobie sprawę z nierealności tego pomysłu. 1000 zł na twarz to typowa kiełbasa wyborcza, hasełko dla gawiedzi, a Wy tak się dajecie podpuszczać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2014 o 15:03, S1G napisał:

Żyjemy w socjalizmie mój drogi, realne pomysły z miejsca trafiają do kosza.


Hahaha, dobre! :D <ThumbUp>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2014 o 15:08, Anjinsan napisał:

> Żyjemy w socjalizmie mój drogi, realne pomysły z miejsca trafiają do kosza.

Hahaha, dobre! :D <ThumbUp>

Żeby nie było. Ponoć wraca pomysł opodatkowania kabli internetowych podatkiem od nieruchomości, co "idealnie" pasuje do walki z cyfrowym wykluczeniem, tudzież budowom sieci szerokopasmowych w Polsce wschodniej. I ty mi tu piszesz o realności pomysłów decydentów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2014 o 15:19, S1G napisał:

/.../


Gwoli wyjaśnienia, bo boję się czy zostałem dobrze zrozumiany: Mnie naprawdę podobał się Twój tekst z poprzedniego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2014 o 15:19, S1G napisał:

Żeby nie było. Ponoć wraca pomysł opodatkowania kabli internetowych podatkiem od nieruchomości,
co "idealnie" pasuje do walki z cyfrowym wykluczeniem, tudzież budowom sieci szerokopasmowych
w Polsce wschodniej.


Państwo woli bardziej spektakularne i droższe metody wsparcia, np rozdawanie darmowych laptopów na lewo i prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2014 o 15:31, rob006 napisał:

>/.../ > Państwo woli bardziej spektakularne i droższe metody wsparcia, np rozdawanie darmowych
laptopów na lewo i prawo.

A ja, cholera jasna, właśnie zamówiłem sobie przedłużenie umowy o dostawę internetu z jednoczesną zamianą 2 Mb/sek na 10 Mb/sek. Chciałem nawet na 40 Mb/sek, ale ponoć nie ma mozliwosci technicznych. A to pewnie oznacza, ze , tak czy inaczej, będę musiał zapłacić więcej. Bo przecież nie właściciel sieci poniesie koszty, on bedzie tylko posrednikiem, a zapłaci odbiorca, czyli ja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2014 o 21:17, KrzysztofMarek napisał:

Bo przecież nie właściciel sieci poniesie koszty, on bedzie tylko posrednikiem,
a zapłaci odbiorca, czyli ja...

To są państwowe haracze (podatki, akcyzy, etc) z którymi jest inaczej? Nieważne kto oryginalnie płaci, są wliczane jako koszta własne w ceny usług/ produktów, więc przez krótszy lub dłuższy łańcuszek pośredników płacimy je my, zwykli obywatele z sektora prywatnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2014 o 18:30, KrzysztofMarek napisał:

> /..../ na Boga PRL złamał prawo, część obecnych właścicieli
> ma akty notarialne kupna danej nieruchomości.
No i co z tego? W swietle obowiązujązcego prawa właścicielem nie nie jest.


W świetle obowiązującego prawa właścicielem jest ale jak to w Polsce sprawa będzie miała finał w sądzie.

Dnia 18.01.2014 o 18:30, KrzysztofMarek napisał:

> Dlaczego obecni właściciele mają płacić za błędy państwa ? przecież to nie ich wina.

> Postawa Ministra Rolnictwa to bezprawie.
Dlatego, że Umiłowani Przywódcy tak chcąc.


Umiłowani przywódcy nie są bezkarni.

Dnia 18.01.2014 o 18:30, KrzysztofMarek napisał:

Kerkas, słuchaj, PAŃSTWO może wszystko. Ja już to wiem. Ty jeszcze masz złudzenia. Ale
w moim wieku, niestety, pozbedziesz się złudzeń. A wiesz, co jest ważne? Ważne jest to,
żebyś dożył tego wieku.


Państwo nie może wszystkiego a jeśli tak uważa to czasem się o tym boleśnie przekonuje autentyczne zdarzenie z zeszłego roku grant wrzucony na posesję samorządowca.
To nie ludzie mają bać się władzy, to władza powinna bać się ludzi.
Kiedy na sejmie w czasie I RP król rozgniewany krnąbrnością jakiegoś posła zawołał zamilcz błaźnie, ów poseł odpowiedział nie jestem błaznem ale posłem który obala tyranów i koronuje królów.

Może czas przywrócić jakąś formę rokoszu ?

Dnia 18.01.2014 o 18:30, KrzysztofMarek napisał:

> > 3. Niezależnie od wszystkiego to MY za to zapłacimy....
A dotąd myślałeś, że to to nie my za wszystko płacimy? No to byłeś szczęśliwym człowiekiem....


Za błędy wymiaru sprawiedliwości płaci zwykły podatnik to wiem.

Ps.

Mam prośbę z racji tego iż 7 lutego 2014 r. będzie premiera filmu o Kuklińskim Jack Strong Mógłbyś @KrzysztofieMarku polecić jakąś książkę jak najbardziej obiektywnie opisującą postać Kuklińskiego ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się