Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 26.05.2014 o 00:33, Heartbreaker napisał:

Cóż, będzie zabawnie, jak będzie próbował niszczyć UE, pobierając pieniążki jako europoseł

A masz inny pomysł zamiast startowania w wyborach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 00:15, KrzysztofMarek napisał:

Krauze płacił podatki w Polsce. Jak mu Urząd Skarbowy chciał podnieść podatki po różnymi
głupawymi pretekstami, przeniósł siedzibę swojej firmy bodaj na Cypr. W ten właśnie sposób
zamiast wzrostu dochodów Urząd skarbowy spowodował utratę tych, które płacił.


W takim razie trzeba tak uszczelnić system podatkowy, żeby nie mógł uciec do raju podatkowego :D W dodatku często jest tak, że najbogatsi zatrudniają ludzi, którzy potrafią im ukrywać dochody. Biedniejsi nie mają takich możliwości. Podatki nie mogą też być za wysokie, ani za niskie.

Dnia 26.05.2014 o 00:15, KrzysztofMarek napisał:

A przy okazji: wzrost akcyzy na alkohol (wyszło mniej więcej 2 zł na butelce) spowodował
spadek dochodów z akcyzy mniej więcej o 14% o ile dobrze pamiętam.


Najwidoczniej została przekroczona ta stawka krytyczna wynikająca z przebiegu teoretycznej krzywej Laffera. Z podatkami trzeba bardzo uważać :D

Dnia 26.05.2014 o 00:15, KrzysztofMarek napisał:

Superbogaci są bardzo
potrzebni. Nie przejedzą i nie przepiją tych pieniędzy, choćby pili wyłącznie szampan
i żarli kawior. Jeśli ktoś ma firmę, wartą, powiedzmy 50 miliardów, to kupując produkty
luksusowe już tym samym sprawia, że ktoś może te luksusy produkować, czyli ktoś dzięki
temu ma pracę.


Gdyby tylko jeszcze kupowali produkty z kraju, z którego pochodzą :D A tak to samolot kupi amerykański czy brazylijski, jacht włoski, samochód włoski albo brytyjski, dom zaprojektuje zagraniczny architekt itp.

Dnia 26.05.2014 o 00:15, KrzysztofMarek napisał:

Zabierz mu firmę, to co się zmieni? Zmieni się zarządzający firmą, a że
będzie miał niższą pensję, to nie będzie się już tak starał i firma będzie traciła konkurencyjność,
będzie traciła dochody aż upadnie. Pożytek z tego będzie taki, ze kilka tysięcy osób,
może nawet kilkadziesiąt tysięcy, straci pracę. Bez pracy nie dostaną pieniędzy, i znowu
z powodu zmniejszenia popytu nastepna grupa firm odnotuje spadek zysków i iluś tam ludzi
straci pracę.


Opisujesz tu jakiś efekt domina, ale kto chce komu zabrać firmę? :D W tej chwili wiele firm w ogóle nie płaci żadnych podatków. Może i zapewniają miejsca pracy, ale często za minimalną krajową.

Dnia 26.05.2014 o 00:15, KrzysztofMarek napisał:

Komunizm był nie tylko krwawym, ale i kosztownym eksperymentem, socjalizm
jest łagodniejszą formą komunizmu i też nieuchronnie prowadzi do tego samego. Kraje skandynawskie
wcale nie są tak bardzo szczęśliwe ze swojego socjalizmu - norweski był już a agonii,
a tylko odkrycie złóż ropy i gazu pozwoliło ten socjalizm utrzymać. . Ech, długo by pisać...


A amerykanie są tak zachwyceni swoim kapitalizmem? :D Jakoś Szwecja czy Dania się trzymają i źle im się nie wiedzie. Francja coś ostatnio przeżywa kryzys, ale Niemcy za to dobrze sobie radzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 01:50, pawbuk napisał:

Granice między poszczególnymi stanami są tak szczelne, że broni nie da się przewieźć?
:D

Dziwne, że mnie jeszcze nie pobili, ani nie wbili noża w plecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 01:52, Zgreed66 napisał:

Dziwne, że mnie jeszcze nie pobili, ani nie wbili noża w plecy


To po co Ci broń palna, skoro nie masz się przed kim bronić? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 02:00, Zgreed66 napisał:

Rząd.


Co rząd? :D Kiedy ostatni raz rząd wyprowadzil wojsko i policję na ulice? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 02:03, pawbuk napisał:

Co rząd? :D Kiedy ostatni raz rząd wyprowadzil wojsko i policję na ulice? :D

Wtedy kiedy potrzebował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polakom na pewno nie powinno dawać się dostępu do broni palnej. Na pewno trafi ona w niepowołane ręce, tego mogę być pewien :D
I dresiki na osiedlu będą lataly już nie z kastetami i bejsbolami, tylko z pistoletami... Super wizja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do wynikow wyborów - najwyraźniej nie wszystkim jest źle za rządów PO, bo po raz kolejny ta partia najprawdopodobniej wybory wygrała :D I nikt mi nie wmówi, że to wynik propagandy tvn-owskiej czy GW - nikt by na PO nie zagłosował, gdyby mu źle nie było. Można powiedzieć, że to urzednicy albo rodziny członków PO. Jednak co z tymi 75% uprawnionych do głosowania, ktorzy w ogóle nie poszli głosować. Może im też nie jest tak źle, skoro nie chcą zmian? Może nie wierzą, że wybory cokolwiek zmienią?
Państwo będzie funkcjonować niezależnie od tego kto wybory wygra. Podatki będą dalej podnoszone (albo przynajmniej na tym samym poziomie), emerytury wypłacane, politycy dalej będą żyć ponad (nasz) stan :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2014 o 02:23, pawbuk napisał:

to wynik propagandy tvn-owskiej czy GW - nikt by na PO nie zagłosował, gdyby mu źle nie
było. Można powiedzieć, że to urzednicy albo rodziny członków PO. Jednak co z tymi 75%
uprawnionych do głosowania, ktorzy w ogóle nie poszli głosować. Może im też nie jest
tak źle, skoro nie chcą zmian? Może nie wierzą, że wybory cokolwiek zmienią?
Państwo będzie funkcjonować niezależnie od tego kto wybory wygra. Podatki będą dalej
podnoszone (albo przynajmniej na tym samym poziomie), emerytury wypłacane, politycy dalej
będą żyć ponad (nasz) stan :D


Spokojnie jeszcze PiS moze wygrac btw http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Fatalizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2014 o 21:57, Tyler_D napisał:

Może jakbyś ''dobili'' do 10 % to w końcu by się coś zmieniło. Albo lepiej - 5 %. Taki
drugi Majdan albo co ...

Weź... przy takiej frekwencji po miałoby ok 70% xp
Bo sami urzędnicy od ryżego by głosowały na niego xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 01:48, pawbuk napisał:

W takim razie trzeba tak uszczelnić system podatkowy, żeby nie mógł uciec do raju podatkowego

W jakie sposób chcesz mu zabronić przeniesienia własnej firmy? Tego typu ludzie mają apartamenty na całym świecie, jak trzeba będzie wyprowadzą się z polski w ciągu góra kilku dni. Zamkniesz granice żeby im to uniemożliwić?

ps skoro juz o podatkach mowa, to w "szczęśliwo - opiekuńczych" krajach absolutnie w żadnym wypadku nie chciałbym mieszkać. W sprawie borni (jestem za swobodnym dostępem) już napisano prawdę, strzelaniny są tam gdzie nie wolno jej mieć (przestępca zdobędzie ją niezależnie od prawa, a ofiary nie mają się czym bronić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 00:18, SurgeonOfDeath napisał:

Każdy z nas niezależnie czy popiera Donalda, Kaczora, Korwina jest Polakiem i trzeba
poświęcić najbliższe lata na naprawę tego.

A jakie to ma znaczenie? Ja tam nie wybierałem miejsca gdzie się urodzę, więc uważam że to czy się należy do stada Polaków, Niemców, Węgrów jeszcze innego nie ma najmniejszego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sprawie borni (jestem za swobodnym dostępem) już napisano prawdę, strzelaniny są tam gdzie nie wolno jej mieć (przestępca zdobędzie ją niezależnie od prawa, a ofiary nie mają się czym bronić).

W USA jest swobodny dostęp do broni, a efekty tego widać, porównaj to z Japonią w której jest całkowity zakaz posiadania broni i efekty tego też widać. Oczywiście podałem skrajne przypadki. Tylko, że w grę wchodzi też wychowanie i stosunek do drugiego człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 02:15, pawbuk napisał:

Polakom na pewno nie powinno dawać się dostępu do broni palnej. Na pewno trafi ona w
niepowołane ręce, tego mogę być pewien :D
I dresiki na osiedlu będą lataly już nie z kastetami i bejsbolami, tylko z pistoletami...
Super wizja :D

Jeśli masz złudzenia, ze teraz nie mają broni, to cieszy mnie niewymownie Twoja rozczulająca naiwność. Zapomniałeś, że "latanie z bejsbolami" od dawna jest zakazane, a pistolet łatwiej ukryć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 07:13, ribik napisał:

/.../, porównaj to z Japonią w której
jest całkowity zakaz posiadania broni i efekty tego też widać. /.../

Jeśli chodzi o Japonie, to Twoje wnioski są całkowicie nieuprawnione. W Japonii każdy (KAŻDY!) dorosły obywatel ma obowiązek i z tego obowiązku skrupulatnie wie wywiązuje, pisać do policji o wszystkim, co wydaje mu się podejrzane. Na przykład, ze kot sąsiada nie był dwa dni wypuszczany na noc, a wiec sąsiada chyba nie było w domu. I wykrywalność przestępstw w Japonii, w takim policyjnym systemie, wynosi około 95%. Jedynym problemem, z którym policja nie daje sobie rady (i które psują statystykę) to kradzież rowerów. Przeciętny Japończyk wychodzący po ciężkim dniu w pracy odpręża się w pobliskim barku, a jak wyjdzie, wsiada na pierwszy lepszy rower i jedzie do domu, a jak już podjedzie dostatecznie blisko, to porzuca rower i ostatni kawałek przechodzi pieszo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 00:08, Eternal101 napisał:

>/.../
Dobra człowieku, w wytycznych wyraźnie było napisane "NA TERENIE LOKALU WYBORCZEGO" :),
wiec jest okay nie dygaj. A tak a propo jest po ciszy wyborczej.

http://wybory.gazeta.pl/ParlamentEuropejski2014/1,137162,16018731,PKW__Like_na_Facebooku_lamie_cisze_wyborcza.html#BoxSlotI3img
Jak widać, cisza wyborcza obowiązuje również w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://wybory.gazeta.pl/ParlamentEuropejski2014/1,137162,16018731,PKW__Like_na_Facebooku_lamie_cisze_wyborcza.html#BoxSlotI3img

Dnia 26.05.2014 o 08:59, KrzysztofMarek napisał:

Jak widać, cisza wyborcza obowiązuje również w internecie.

To jest bzdura. bo ani w wytycznych ani w kodeksie wyborczym w paragrafach i artykułach wymienionych w wytycznych nie było nic o tym że nie moge wyrazić swoich poglądaów na temat polityczny, i chyba takowych nie ma po 2 nie namawiałem ludzi by głosowali na daną partię, nie namawaałem również by NIE głosowali na jakąś partię tylko się zapytałem "czy mają klapki na oczach czy są po prostu tak głupi?" + wymieniłem co mi osobiście jako prywatnej osobie się nie podoba, tak czy siak znowu wygrali i całe szczęście że jeszcze pół roku i znikam z tego kraju ;), także spokojnie bo przestudiowałem wytyczne dla komisji kilkukrotnie czytając je łącznie z artykułami które były podane, a to że "lije na FB" łamię ciszę wyborczą to już absurd, musieliby ileś tam okręgów pilnowac, do tego ludzi w domach również pilnować bo wyrażanie opinii w domu do żony, mamy, teściowej etc jest według tego łamaniem ciszy wyborczej także jeśli idąc tym tokiem to 3/4 komisji musiałoby być ukaranych, wszystko co określa ciszę wyborczą jako taką zostało zachowane nie było ani agitacji ani reklamy partii czy wymuszania by ktoś głosował na jakaś partię a przede wszystkim było to po za lokalem wyborczym :).

SurgeonOfDeath Dobrze by było, wiesz wole kłamce który nie działa w tak rażący sposóh na szkode Polski, niż typa co jedzie po całej bandzie i próbuje ją zniszczyć zaczynają od gospodarki, kończąc na sprzedaniu potem Polski w tym przypadku są dwa warianty albo Rosjanom albo Niemcom, a że potajemnie rozmawiał z Niemcami i w księgasz nawet widnieje flaga Niemiecka to nie zdziwie się jak Niemiec mi zajmie legalnie i zgodnie z prawem mój dom mówiąć że został on sprzedany przez rząd. I fakt jestem Polakiem, mamy piękny kraj szkoda że tak durnych ludzi którzy nawet nie umieją patrzeć co dana partia robi i czy działa na szkodę czy na korzyść Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 07:13, ribik napisał:

W USA jest swobodny dostęp do broni,

USA to świetny przykład, bo dostęp do broni zależy od stanu (tak więc mamy takich samych obywateli którzy mają broń albo nie). Co ciekawe im bardziej przepisy liberalne, tym mniej masakr. Ci którzy je "robią" doskonale wiedzą że jak potencjalne ofiary wyciągną własną broń długo nie pożyją. NP jest masa przestępstw z użyciem broni palnej w Nowym Jorku gdzie nosić jej nie wolno (tak wiec jej użycie/pokaźnie jest w miarę bezpieczne dla przestępcy), a mało w Teksasie gdzie jest tak powszechna, że zwykli przechodnie zrobią z "zamachowca" durszlak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się