Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 17.06.2014 o 20:02, KrzysztofMarek napisał:

No tak, ale w bardziej cywilizowanym państwie to cały rząd poszedłby do wymiany. Tylko
tego nie zrobią, są przyrośnięci do stołków. Pensja poselska aż tak strasznie wysoka
nie jest, ale ci ludzie już dawno zapomnieli, ze można naprawdę gdzieś pracować i dlatego
przedterminowych wyborów nie będzie. To tylko PSL wytarguje więcej stołków, żeby wszystko
zostało po staremu.

xD Ciekawe czy już dogadali się z prokuraturą xD

edit
Swoją drogą boję się, że Kolonko jak zacznie, to rozpracowywać to hoho xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hohoho
chyba sobie samobója strzelili. Jeśli żądają takich rzeczy, to znaczy iż się boją zawartości. Ja bym w tym momencie puścił całość do neta.. xD Albo przekazał komuś i po prostu puszczał co tydzień tasiemke, a co tam większy dmg.

https://twitter.com/MajewskiMichal/status/479227339969400832/photo/1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasłali też do redakcji ABW. Coś mi się zdaje, że nagrania faktycznie mają elementy bombowe i się boją zawartości.

No chyba, że to jest tzw. "troska o państwo, wyrażona pokrętnie".

I tylko pytanie, czy Kamiński i sprawa Kwaśniewskich miała przykryć tę sprawę, czy też było ta afera ma przykryć Kwaśniewskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2014 o 18:04, Heartbreaker napisał:

Nasłali też do redakcji ABW. Coś mi się zdaje, że nagrania faktycznie mają elementy bombowe
i się boją zawartości.

No chyba, że to jest tzw. "troska o państwo, wyrażona pokrętnie".


https://www.youtube.com/watch?v=_zCSqRJwrMo
Wywiad z naczelnym wprost.

Dnia 18.06.2014 o 18:04, Heartbreaker napisał:


I tylko pytanie, czy Kamiński i sprawa Kwaśniewskich miała przykryć tę sprawę, czy też
było ta afera ma przykryć Kwaśniewskich.

Na początku myślałem, że to zemsta za Kwaśniewskiego ta afera. Teraz staram się nie łączyć tych dwóch spraw


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2014 o 18:30, SurgeonOfDeath napisał:

> > Na początku myślałem, że to zemsta za Kwaśniewskiego ta afera. Teraz staram się nie łączyć
tych dwóch spraw


Te sprawy mogą się łączyć o tyle, o ile wszyscy zbierają haki na wszystkich: jak wy nam tak, to my wam tak. Z tym, że sprawa Kwaśniewskiego to pikuś, nawet milionowy przekręt nie narobi tyle złego, co dodruk paru miliardów złotych. Wtedy wszyscy będziemy do tyłu, a nasze dzieci, może nawet wnuki, będą te długi spłacały. Zresztą to, co wiemy, to tylko wierzchołek góry lodowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W nagraniu fragmencie dotyczącym Sienkiewicza, Belki i Cytryckiego Niczego nielegalnego się nie dosłuchałem, to drugie ma niestety taką jakość że uszy mi więdną więc się nie wypowiem.


ps no chyba że mamy tu jakąś nową religię na forum, i prawdomówni politycy zwiastują apokalipsę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2014 o 20:35, S1G napisał:

W nagraniu fragmencie dotyczącym Sienkiewicza, Belki i Cytryckiego Niczego nielegalnego
się nie dosłuchałem, to drugie ma niestety taką jakość że uszy mi więdną więc się nie
wypowiem.


ps no chyba że mamy tu jakąś nową religię na forum, i prawdomówni politycy zwiastują
apokalipsę ;)

http://wgospodarce.pl/informacje/14074-premier-klamal-ustawa-o-ktorej-mowili-belka-i-sienkiewicz-weszla-zgodnie-z-sugestiami-szefa-nbp
Też nie wiadomo, czy prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2014 o 20:35, S1G napisał:

W nagraniu fragmencie dotyczącym Sienkiewicza, Belki i Cytryckiego Niczego nielegalnego
się nie dosłuchałem, to drugie ma niestety taką jakość że uszy mi więdną więc się nie
wypowiem.

początek był ok, ale dalej był syf...
Zwłaszcza po tym jak ABW stara się przeszukać Wprost. Druga rzecz, że Tusk dopiero po tej Aferze chce zdymisjonować Sienkiewcza. Jedyne po co mógłby, to zrobić to pozwolić mu posprzątać po sobie. Co widzimy po panicznej akcji ABW XDD. Samo, to że się boją i próbują wysondować świadczy, że mają coś na sumieniu.

Dnia 18.06.2014 o 20:35, S1G napisał:



ps no chyba że mamy tu jakąś nową religię na forum, i prawdomówni politycy zwiastują
apokalipsę ;)

Everybody Lies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2014 o 20:52, SurgeonOfDeath napisał:

Samo, to że się boją i próbują wysondować świadczy, że mają coś na sumieniu.

Czego mają się bać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2014 o 20:58, Zgreed66 napisał:

Czego mają się bać? :)

Tego co" może być" na pozostałych taśmach. Możliwe, że to coś nic nieznaczącego tylko, że oni tego nie wiedzą i nie są wstanie się przygotować. Tego się boją.

Mówiąc w języku naszych polityków na każdego pa..a się znajdzie.

EDIT śmieszne fragmenty z najazdu ABW
Michał Majewski ‏@MajewskiMichal 42m
Mam nadzieje, ze ten informatyk od Maków nie wyjeżdża dopiero z Bydgoszczy, bo trochę głodny jestem.

Details
Michał Majewski ‏@MajewskiMichal 45m
Nastu ale informatyka nie majo od Maków, a @LatkowskiS tylko na makach robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak naszym do brytyjskich służb co to w "Guardianie" były daleko, patrzcie np http://natemat.pl/72171,the-guardian-zniszczyl-dyski-z-plikami-edwarda-snowdena-dzialal-na-polecenie-brytyjskiego-rzadu. Tam to się dopiero "po aferze" działo. O ile pamiętam to zniszczono nie tylko dyski, ale też np płyty główne z komputerów w których były. Generalnie panowie anty-szpiedzy na "internetach" widać niezbyt się znali.


re SurgeonOfDeath byle 7.1, bo najnowsza 8 śmierdzi NSA na odległość, umożliwia tylko i wyłącznie przejście na inny program do szyfrowania (np wbudowany w Windowsa, takowy raczej nie jest bezpieczny. W końcu to korporacja z państwa policyjnego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2014 o 21:26, S1G napisał:

I tak naszym do brytyjskich służb co to w "Guardianie" były daleko, patrzcie np http://natemat.pl/72171,the-guardian-zniszczyl-dyski-z-plikami-edwarda-snowdena-dzialal-na-polecenie-brytyjskiego-rzadu.
Tam to się dopiero "po aferze" działo.

Taa tylko tam mieli prawo. Tajemnica państwowa, a rozmowa polityków to dwie różne rzeczy.
Jeśli, to tajemnica państwowa, to mają prawo i obowiązek tak zrobić. Tylko, że opinii publicznej to się nie spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2014 o 21:30, SurgeonOfDeath napisał:

Taa tylko tam mieli prawo. Tajemnica państwowa,

Nie wiem czy prawdy o stanie naszych finansów publicznych nie dało by się pod tajemnicę państwową podciągnąć, w końcu publicznie o tym nie mówią. A takowe są w stanie agonii od dłuższego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2014 o 21:50, S1G napisał:

> Taa tylko tam mieli prawo. Tajemnica państwowa,
Nie wiem czy prawdy o stanie naszych finansów publicznych nie dało by się pod tajemnicę
państwową podciągnąć, w końcu publicznie o tym nie mówią. A takowe są w stanie agonii
od dłuższego czasu.

Kto chce, ten wie, ze nasze zadłużenie faktyczne już przekroczyło bilion (tysiąc miliardów) złotych. Ale co to dla nas, to, że nie spełniamy kryteriów i tak nie powstrzyma przejścia na euro. Ceny wzrosną, podatki wzrosną, a potem zaciskanie pasa (które nie będzie dotyczyło kasty rządzącej). W końcu pieniądze, to kolorowe papierki, niedługo wprowadzi się banknoty po 500 zł, potem po 1000 zł, to już przerabialiśmy. Ja już kilka razy. Pierwsze pieniądze "polskie" drukowane były w drukarni Goznak w Moskwie, potem w 1949 już drukowano je w Polsce, ostatnia wymiana była w 1995 roku. Pamiętam, litr benzyny był po 1,65 zł. Teraz jest powyżej 5 zł. To mówi wszystko, zresztą innych cen nie pamiętam. Chleb, który przypomina normalny chleb, kosztuje około 8 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim solidarność dziennikarzy. Teoretycznie nie powinni blokować, ale kto wie, co się z tym materiałem potem mogłoby zdarzyć...

Cała dzisiejsza próba przeszukania to... moim zdaniem szkoda słów na przegięcia, jakiego dopuszczają się politycy partii rządzącej. Moim zdaniem to Tusk wysłał ABW (czyli swoje pieski) i prokuratora po materiały, bo jak już wcześniej pisałeś, kto wie, co tam ponagrywali (na 900 godzin nagrań).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Wow such agency xDD
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PO3-Wu_rdxA
Dali się sfilmować z ulicy jak biją Laskowskiego... xD. Porażka

Najlepsze jest to, że na tych taśmach może być kompletnie nic ważnego, ale obrócili media przeciwko sobie. Tusk będzie zmuszony wyciągnąć konsekwencje, bo nikt nie chce się przyznać do tego. W końcu i tak pan Sienkiewicz jest skończony, to można na niego zwalić resztę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2014 o 00:45, SurgeonOfDeath napisał:


hohoho
chyba trafiłem xD Jutro pożegnamy Sienkiewicza ...

A tymczasem na eskalację sytuacji wokół taśm "Wprost" i wieczorną - zakończoną widowiskowym fiaskiem - akcję ABW w redakcji tygodnika reaguje Donald Tusk. Premier zapowiedział na jutro na godzinę 8.00 konferencję prasową. Można się spodziewać, że atmosfera będzie gorąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może odejść Sienkiewicz, ale też może być przypuszczony atak na media. Zobaczymy, ale moim zdaniem Tusk będzie raczej chciał powiedzieć, że Wprost albo ci, co nagrywali, działali na zlecenie PiSu. No a PiS chciał tymi taśmami obalić najlepszy rząd III RP.

Jak się jest premierem kłamczuszkiem, to wszystkie chwyty dozwolone.


A poniżej przypomnijmy sobie, co mówił o aferze taśmowej w 2006 roku:

https://www.youtube.com/watch?v=3Oe8p7SxSbw

Kiedyś chciał tego, a jak teraz słyszy o rozwiązaniu rządu, to mówi, że przecież to będzie destabilizacja państwa, sygnowana przez PiS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się