Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 19.06.2014 o 12:09, Zgreed66 napisał:


> opozycyjnych partii za konserwatystów,populistów i skrajnych radykałów?.
To jakie kto ma poglądy to najmniejszy problem.


Moim zdaniem,problem jednak jest.
Pamiętam dwa lata rządów PISu,LPRu i Samoobrony i nie chcę powrotu IV RP,moim zdaniem,działalność CBA za czasów PISu,było znacznie groźniejsze,niż rozmowy polityków w restauracji,gdyż poprzedni rząd i jego funkcjonariusze wychodzili z założenia,że wszyscy obywatele to złodzieje i krętacze,trzeba ich tylko na tym przyłapać a żeby tego dokonać,trzeba najpierw sprokurować odpowiednią sytuację.
Nie chcę powrotu religii Smoleńskiej,pomnika Kaczyńskiego (Lecha) w każdym mieście,twierdzenia,że Niemcy i Rosjanie są "be" a jeżeli UE nie uzna polski za pępek Europy,to sobie powiemy papa,pomysłów rodem z Turcji (Kaczyński ponoć bardzo sobie ceni tamtejsze prawo),itp,itd.
Czego by nie mówić o Tusku,jest to najbardziej racjonalny i przewidywalny polityk w naszym kraju,reszta nie gwarantuje tych przymiotów (i to od prawa do lewa) a ja jestem zwolennikiem swoistej równowagi pomiędzy konserwatyzmem a liberalizmem i każdy przechył w lewo lub w prawo jest już skrajnością,a opozycja polityczna dąży właśnie do owych skrajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2014 o 13:02, S1G napisał:

Ma nie tyle prawo co obowiązek ich nie wydawać, zaś prokuratura powinna się chyba zwrócić
do sądu o stosowne zwolnienie z tajemnicy dla rzeczowych dziennikarzy (i dopiero po jego
uzyskaniu przejmować dowody). Tylko że wtedy "show" skończyłby się za szybko, i media
mogły by się wziąć za jakiś ważny, aczkolwiek niewygodny dla polityków temat.


Wydaje mi się,że gdyby wszystko potoczyło się po myśli prokuratury,to "Wprost" nie zarobiłby już na przyszłym,poniedziałkowym wydaniu z kolejnymi podsłuchami ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2014 o 13:02, lis_23 napisał:

Moim zdaniem,problem jednak jest.

Nie, oddziel poglądy od działań. Jak będziesz chcieć tego i tego. To wyskoczy tobie Palikot powie to czego byś chciał.
Kupisz?
Kiedyś jak formował się PiS i PO to też. Niskie podatki liniowe itd. Kupiłbyś znowu?
JKM lata z liberalizmem i podatkiem pogłównym i prywatyzacją wszystkiego. Kupujesz?

Problemem nie jest pogląd jako taki. Problemem jest to co jest słuszne i człowiek który reprezentuje to co słuszne i jest wystarczająco ogarnięty do tego, aby odpowiednio rządzić. To jak on to sprzedaje, swymi działaniami.

Dnia 19.06.2014 o 13:02, lis_23 napisał:

Czego by nie mówić o Tusku,jest to najbardziej racjonalny i przewidywalny polityk w naszym kraju

Pogrubiłem nawet. Racjonalność i przewidywalność to poglądy? Nie, to cechy danego osobnika :)
Tusk nawet liberałem nie jest. Nie daje niskich podatków. Nie daje kompletnie nic. I trwa przy władzy.
Postulaty same w sobie są nic nie warte.

Dnia 19.06.2014 o 13:02, lis_23 napisał:

Reszta nie gwarantuje tych przymiotów (i to od prawa do lewa) a ja jestem zwolennikiem swoistej równowagi
pomiędzy konserwatyzmem a liberalizmem i każdy przechył w lewo lub w prawo jest już skrajnością"

I gdzie tutaj liczą się poglądy?

Dnia 19.06.2014 o 13:02, lis_23 napisał:

a opozycja polityczna dąży właśnie do owych skrajności."

Dlatego, że ludzie sobie wmawiają "liczą się poglądy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2014 o 13:10, Zgreed66 napisał:

Pogrubiłem nawet. Racjonalność i przewidywalność to poglądy?

Nie chodzi o poglądy,tylko o pewną stabilność,także stabilność Państwa,moim zdaniem,tylko obecny rząd gwarantuje tę stabilność i pewną równowagę - oczywiście,nie jest to rząd doskonały ale i sama demokracja doskonała nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2014 o 12:43, SurgeonOfDeath napisał:

> /.../ > Jeśli ty chcesz, żeby media niebyły wolne, to nikt ich nie podciągnie do odpowiedzialności
xDDD

Merdia są wolne, oczywiście, tyle, ze zależne od właściciela, a ten od reklamodawców. Nie popierasz rządu - no to musisz publikować bez rządowych reklam. A to już spore kwoty. Na utrzymanie takich merdiów stać właściciela, który zarabia w innych sferach tyle, ze stać go na dofinansowanie swoich merdiów.

Dnia 19.06.2014 o 12:43, SurgeonOfDeath napisał:

Media czynią istotną rolę w demokracji jeśli tego nie widzisz to sory.

Zwłaszcza telewizja. Ta indoktrynuje mnie za moje własne pieniądze, które ze mnie ściąga - przymusowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2014 o 13:02, lis_23 napisał:

Czego by nie mówić o Tusku,jest to najbardziej racjonalny i przewidywalny polityk w naszym
kraju,reszta nie gwarantuje tych przymiotów (i to od prawa do lewa) a ja jestem zwolennikiem
swoistej równowagi pomiędzy konserwatyzmem a liberalizmem i każdy przechył w lewo lub
w prawo jest już skrajnością,a opozycja polityczna dąży właśnie do owych skrajności.

Bynajmniej, poza częściowo (tylko poglądy na gospodarkę) JKM-em mamy samych 100% social populistów. rząd PO, rząd PiS, rząd SLD, bez znaczenia i większych różnic. Zobacz sobie np co się działo po 89 roku, co rząd to w zasadzie jedno i to samo a zmieniały się tylko gęby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2014 o 13:14, lis_23 napisał:

Nie chodzi o poglądy,tylko o pewną stabilność,także stabilność Państwa,moim zdaniem,tylko
obecny rząd gwarantuje tę stabilność i pewną równowagę

A stabilność bierze się z? :)

Dnia 19.06.2014 o 13:14, lis_23 napisał:

- oczywiście,nie jest to rząd
doskonały ale i sama demokracja doskonała nie jest.

Z tym na śmietnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2014 o 13:05, lis_23 napisał:

Wydaje mi się,że gdyby wszystko potoczyło się po myśli prokuratury,to "Wprost" nie zarobiłby
już na przyszłym,poniedziałkowym wydaniu z kolejnymi podsłuchami ;).

Zgadza się, jak by je przekazali to już były by "dowody w sprawie" czyli brak możliwości publikacji bez zgody prokuratury, niezależnie od tego jakie kopie i gdzie by przed wydaniem/przejęciem zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../> Bynajmniej, poza częściowo (tylko poglądy na gospodarkę) JKM-em mamy samych 100% social

Dnia 19.06.2014 o 13:18, S1G napisał:

populistów. rząd PO, rząd PiS, rząd SLD, bez znaczenia i większych różnic. Zobacz sobie
np co się działo po 89 roku, co rząd to w zasadzie jedno i to samo a zmieniały się tylko
gęby

>
Judzie zatracili umiejętność powiązania przyczyny ze skutkiem. Jakoś nie mogą pojąć, że rząd, aby komuś "dać" musi mu najpierw zabrać, a dając, dużą część zatrzymuje dla siebie i swoich kolesiów. To właśnie robi socjaldemokracja, tylko robi to nie tak ostentacyjnie, jak komuna. Nie morduje już przeciwników, co najwyżej wsadza ich do aresztu, albo psychiatryka, a pieniądze i tak ściąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2014 o 13:18, Zgreed66 napisał:

> /.../> A stabilność bierze się z? :)

Z bezmyślności i bezwładności społeczeństwa jako całości. I systematycznego ogłupiania ludzi.

Dnia 19.06.2014 o 13:18, Zgreed66 napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2014 o 13:26, KrzysztofMarek napisał:

Z bezmyślności i bezwładności społeczeństwa jako całości. I systematycznego ogłupiania
ludzi.

W przypadku społeczeństwa, tak. W przypadku władzu już z tym ciężej ^.^
Tak czy siak dalej się to wpisuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2014 o 13:24, KrzysztofMarek napisał:

Judzie zatracili umiejętność powiązania przyczyny ze skutkiem. Jakoś nie mogą pojąć,
że rząd, aby komuś "dać" musi mu najpierw zabrać, a dając, dużą część zatrzymuje dla
siebie i swoich kolesiów.

Nie bez przyczyny komunistyczne władze anulowały obowiązkową maturę z matematyki, a postkomunistyczne tyle czekały z przywróceniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2014 o 13:28, Zgreed66 napisał:

>/.../ > W przypadku społeczeństwa, tak. W przypadku władzu już z tym ciężej ^.^
Tak czy siak dalej się to wpisuje :P

>
Taaa... no to powiedz mi, czy dyrektor wielkiej firmy, który dzięki premierowi lub ministrowi zarabia 200 000 zł miesięcznie, nie wyrazi swojej wdzięczności temu, kto go na to stanowisko mianował? I to wcale niekoniecznie przelewem z własnego konta, bo do takiego sposobu wyrażania wdzięczności łatwo się doczepić. Ale na przykład, ofiarowując :skromny" zegarek, których ponoć były już minister miał kilka?
A teraz jeszcze przeczytałem, ze unijne Biuro Antykorupcyjne musi najpierw uzyskać zezwolenie na zajmowanie się wyższymi urzędnikami unijnymi. Dobre to, może nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2014 o 13:32, S1G napisał:

>/.../. > Nie bez przyczyny komunistyczne władze anulowały obowiązkową maturę z matematyki, a postkomunistyczne
tyle czekały z przywróceniem.

Ja, za komuny, zdawałem ustny i pisemny egzamin z matematyki, języka polskiego i ustny z historii i fizyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2014 o 13:37, KrzysztofMarek napisał:

A teraz jeszcze przeczytałem, ze unijne Biuro Antykorupcyjne musi najpierw uzyskać zezwolenie
na zajmowanie się wyższymi urzędnikami unijnymi. Dobre to, może nie?

Zależy dla kogo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszecie,że pewna przewidywalność i racjonalność Tuska i jego rządu nic nie znaczy,ok
dziś w tv wypowiadał się jakiś spec,który stwierdził,że na tym całym zamieszaniu nie zyskają obywatele jako tacy,a skrajna,konserwatywna prawica,oraz nastąpi powrót obyczajowego i społecznego konserwatyzmu,dominacja kościoła,itp. jak dla mnie,nie są to miłe prognozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2014 o 09:01, lis_23 napisał:

dziś w tv wypowiadał się jakiś spec,który stwierdził,że na tym całym zamieszaniu

Oni tak pierdzielą (coby nie napisać pierd****), żeby postraszyć PiSem przecież. Ach te nasze media i szpece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się