Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Dnia 29.08.2014 o 19:52, rob006 napisał:

Problemem nie jest neutralność, tylko agresja. Wyobraź sobie naukowca, który przez lata
nauki i badań wynalazł lek na np raka. I teraz taki naukowiec idzie do sklepu, tam spotyka
karka 2x2, który obija mu twarz, kradnie portfel i komórkę, a następnie posyła do szpitala.
Nie da się ukryć, że tym pojedynku naukowiec jest przegranym. Pytanie tylko czy problemem
jest tutaj dres czy naukowiec? Czy gdybyśmy wszyscy zamiast siedzieć przy książkach zaczęli
pakować na siłce i bić się na ulicy, to świat wyglądałby lepiej niż pacyfistyczny świat
bez agresji, w którym zasoby marnowane teraz na zabijanie się nawzajem poszły na badania
i rozwój?

Problem jest taki, że jest Potrzebny jest Dres i Naukowiec. Konkretniej Społeczeństwo militarne i Społeczeństwa Produkcyjne, Społeczeństwo postindustrialn ...

Ogólnie tak patrząc tak tylko schematycznie. Społeczeństwa tylko oparte na Mieśniakach zdobywają wiedzę i technologie tylko przez podbój. Gdyby byli sami mięśniacy świat by stanął.

Z drugiej strony masz tylko naukowców. Rozwijają się i żyją pokojowo. To działa przy założeniu, że wszyscy są ok i w ogóle, ale wystarczyłoby, że odkryli by mieśniaków pomogliby im trochę. I społeczeństwo by upadło.
Każde wymieszane społeczeństwo Dres, Naukowiec by ich pokonało.

Kolejna rzecz, że czasem idee naukowców dokonuja samodestrukcji społeczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 20:07, SurgeonOfDeath napisał:

Problem jest taki, że jest Potrzebny jest Dres i Naukowiec.


Dres nie jest potrzebny tak długo, jak nie ma innych dresów. To istnieje dresa tworzy problem. Tak samo zapędy imperialistyczne i agresywna polityka terytorialna tworzy problem. Ludzie myślący tak jak ty tworzą problem. Postawmy sprawę jasno - każdy myślący długofalowo (tylko tak naprawdę długofalowo) dąży do pokoju, a nie do konfliktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2014 o 19:56, zadymek napisał:

Oj, pomieszkał być w Rosji -najlepiej na południowym wschodzie- z rok to zobaczył byś
jaki to "rozrywkowy kraj". I zatęsknił byś za nudą ;)

Moja Babcia, żyła na syberii i nie narzekała. Palenie krowimi Plackami w Piecu etc.
Ciekawe rzeczy.
Dlatego też Australia mi się podoba. Ile rzeczy może cię zabić xD.

Dnia 29.08.2014 o 19:56, zadymek napisał:

A bojowa polska straciła kilka milionów obywateli. Jak to pisałeś", mamy patrzeć w przeszłość?

Zamiast tego mogli by zginąć w OBOZACH ZAGŁADY. BRAWO.

Dnia 29.08.2014 o 19:56, zadymek napisał:

Nie zginęli, zostali podbici i, co ciekawsze, to oni w praktyce zasymilowali napastnika.
Więc można powiedzieć co najmniej, że przetrwali.

i zostali niewolnikami a ich Cywilizacja Upadła. PIĘKNE.
Jedna czystka i po sprawie. Zauważ, że nawet Rzym zwalał na mniejszości. Np na Chrześcjan.
Albo Europa na Żydów za choroby(w starożytności)

Dnia 29.08.2014 o 19:56, zadymek napisał:

Pojawił się Aleksander to raz, odszedł Aleksander i nastał czas podziału to dwa. Tzw
Grecja w starożytności nie istniała, wiec trudno tu mówić o zniszczeniu, to trzy.

Bo Starożytna Grecja, to była Cywilizacja, która upadła. Cywilizacja > Państwa więc tak mylisz się.
To była dość duża strata.

Dnia 29.08.2014 o 19:56, zadymek napisał:

Name it, i straty będące efektem neutralności jeśli łaska.

Zobacz co zmajstrowali Hiszpanie.

Dnia 29.08.2014 o 19:56, zadymek napisał:

A walczący choć umrą z honorem, tak?

lepsze, to niż w Obozach albo bycie niewolnikiem.


PS. Tak wybiórczo traktujesz Historię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2014 o 20:27, rob006 napisał:


Dres nie jest potrzebny tak długo, jak nie ma innych dresów. To istnieje dresa tworzy
problem. Tak samo zapędy imperialistyczne i agresywna polityka terytorialna tworzy problem.
Ludzie myślący tak jak ty tworzą problem. Postawmy sprawę jasno - każdy myślący długofalowo
(tylko tak naprawdę długofalowo) dąży do pokoju, a nie do konfliktów.

Tylko, że Dresa nie wyeliminujesz. Nawet jeśli uda ci się wyelimować w Polsce, na Ziemi, W Ukłądzie Słonecznym, W galaktyce, to i tak będą istnieć.

To czego oczekujesz, to tak naprawdę wyelimowanie wszystkich państw, kultur i religii. Tylko wtedy udało by ci się doprowadzi do pokoju w długim okresie. Wtedy moglibyśmy stworzyć silne państwo Ziemia.

PS. Ogólnie szanuje cię za to, że masz taką idealistyczną wizję. Jednak, to nie da rady. Sam bym tak chciał, ale nie widzę tego. Jest zbyt nie realne. Powiem tak jeśli upłynie 100-200 lat bez wojny, to jest szansa.(na lokalny ziemski pokój). Aktualnie, to codziennie ktoś ginie więc daleko do tych 200 lat.(zaznaczam cały świat(ziemia)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 20:45, SurgeonOfDeath napisał:

Tylko, że Dresa nie wyeliminujesz.


Ale ja nie twierdzę że wszyscy powinniśmy nagle porzucić broń i obdarowywać innych kwiatkami, ale chociaż nie pierdzielmy głupot, że zapędy imperialistyczne to pozytywna cecha, a każde państwo powinno dążyć do wojny i agresji na sąsiadów.
Ideały są jak gwiazdy. Jeśli nawet nie możemy ich osiągnąć, to należy się według nich orientować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 20:33, SurgeonOfDeath napisał:

Zamiast tego mogli by zginąć w OBOZACH ZAGŁADY. BRAWO.

No właśnie zginęli -mimo, że się postawili :|

Dnia 29.08.2014 o 20:33, SurgeonOfDeath napisał:

i zostali niewolnikami a ich Cywilizacja Upadła. PIĘKNE.

Powtarzam, nie było żadnych ich, co najwyżej "związki" - w dodatku było kilka i to wrogo nastawionych do siebie. No i byli nie tylko podzieleni ale i zwasalizowani przez sąsiadów z Macedonii: to tak jakbyś narzekał, że tereny porozbiorowej RP najeżdża Napoleon -wypada dodać, że tak jak on Rzym też sprzymierzał się z ze "grekami"...przeciw innym "grekom". Potem, gdy Rzym załatwił Macedonię i miał w garści połowę "Grecji" nastroje z resztą "Greków" się popsuły - tamci zaczęli się rzucać, więc Rzym rzucił osłabione resztki na kolana i zapanował nad regionem. I co rozumiesz przez niewolę?

Dnia 29.08.2014 o 20:33, SurgeonOfDeath napisał:

Jedna czystka i po sprawie. Zauważ, że nawet Rzym zwalał na mniejszości. Np na Chrześcjan.
Albo Europa na Żydów za choroby(w starożytności) Nie było żadnej czystki -to nie takie proste jak w grach komputerowych. Co do "zwalania": wysoce tolerancyjny Rzym (władza) na nikogo nie zwalał, obywatele rzymscy jak najbardziej. Zresztą trudno im się dziwić. BTW Ogólnie to nie wiem co do sprawy mają Żydzi i ich sekta.
Bo Starożytna Grecja, to była Cywilizacja, która upadła. Cywilizacja > Państwa więc
tak mylisz się.

Cywilizacja nie ma nic wspólnego z państwem. Dwa wrogie państwa mogą wywodzić się z tej samej cywilizacji. Cywilizacja to etap w rozwoju społecznym i kulturalnym a nazwa cywilizacja helleńska oznacza, że kilka państw danego regionu miało podobnie rozwiniętą kulturę, politykę itp.

Dnia 29.08.2014 o 20:33, SurgeonOfDeath napisał:

To była dość duża strata.

Coś się kończy coś się zaczyna - kultura helleńska mimo wszystko przetrwała.

Dnia 29.08.2014 o 20:33, SurgeonOfDeath napisał:

Zobacz co zmajstrowali Hiszpanie.

Co konkretnie?

Dnia 29.08.2014 o 20:33, SurgeonOfDeath napisał:

lepsze, to niż w Obozach albo bycie niewolnikiem.

Powiedz to ...no samemu sobie powiedz: co by było gdyby twoi przodkowie zamiast w niewolę poszli na rzeź?

Dnia 29.08.2014 o 20:33, SurgeonOfDeath napisał:

PS. Tak wybiórczo traktujesz Historię.

A o co konkretnie chodzi?
EDIT Dopiski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 21:39, zadymek napisał:

> Zamiast tego mogli by zginąć w OBOZACH ZAGŁADY. BRAWO.
No właśnie zginęli -mimo, że się postawili :|

uratowali inne osoby. Poświecenie.

Dnia 29.08.2014 o 21:39, zadymek napisał:

kolana i zapanował nad regionem. I co rozumiesz przez niewolę?

W starożnytnym Rzymie, było niewolnictwo. Mieli co prawda dość dobre warunki, ale fakt faktem.

Dnia 29.08.2014 o 21:39, zadymek napisał:

Cywilizacja nie ma nic wspólnego z państwem. Dwa wrogie państwa mogą wywodzić się z tej
samej cywilizacji. Cywilizacja to etap w rozwoju społecznym i kulturalnym a nazwa cywilizacja
helleńska oznacza, że kilka państw danego regionu miało podobnie rozwiniętą kulturę,
politykę itp.

dokładnie. Dlatego to była duża strata.

Dnia 29.08.2014 o 21:39, zadymek napisał:

> To była dość duża strata.
Coś się kończy coś się zaczyna - kultura helleńska mimo wszystko przetrwała.
> Zobacz co zmajstrowali Hiszpanie.
Co konkretnie?
> lepsze, to niż w Obozach albo bycie niewolnikiem.
Powiedz to ...no samemu sobie powiedz: co by było gdyby twoi przodkowie zamiast w niewolę
poszli na rzeź?

Umarli za swoje wartości, to dla mnie ważniejsze. Druga rzecz gdy idziesz na wojnę, to liczysz się z utratą życia.
Powiedz mi czy chciałbyś żyć jak ktoś najgorszy? Gorzej niż insekt? I ty uważasz, że to jest OK

Dnia 29.08.2014 o 21:39, zadymek napisał:

> PS. Tak wybiórczo traktujesz Historię.
A o co konkretnie chodzi?

pomijasz dużo rzeczy, albo trywalizujesz.(jak to się pisze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 22:17, SurgeonOfDeath napisał:

uratowali inne osoby. Poświecenie.

Eee, jakie znowu osoby? Niemcy Polskę zajęli, zbudowali obozy zagłady i trafili tam też Polacy - kampania wrześniowa nikogo nie uratowała, a akcje podziemia wręcz odwrotnie.

Dnia 29.08.2014 o 22:17, SurgeonOfDeath napisał:

> kolana i zapanował nad regionem. I co rozumiesz przez niewolę?
W starożnytnym Rzymie, było niewolnictwo. Mieli co prawda dość dobre warunki, ale fakt faktem.

No shit Sherlock, i co w związku z tym, wszyscy poszli w niewolę?

Dnia 29.08.2014 o 22:17, SurgeonOfDeath napisał:

Umarli za swoje wartości, to dla mnie ważniejsze. Druga rzecz gdy idziesz na wojnę,
to liczysz się z utratą życia.
Powiedz mi czy chciałbyś żyć jak ktoś najgorszy? Gorzej niż insekt? I ty uważasz,
że to jest OK

Teraz to zaczynasz pisać od rzeczy: kto umarł, twoi przodkowie, to ma sens? O co ci chodzi i co to ma do tematu dyskusji? I po co te pogrubienia?

Dnia 29.08.2014 o 22:17, SurgeonOfDeath napisał:

pomijasz dużo rzeczy, albo trywalizujesz.(jak to się pisze)

Piszę jak jest: nie ważne co ci się wydaje, neutralność nie przynosi gorszych skutków niż imperializm. Poza tym z tego ca widzę, to raczej rozszerzam zagadnienia które ty dla wygody albo celowo upraszczasz. Nic w życiu nie jest takie proste jak cię w szkole uczyli, deal with it.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2014 o 22:35, zadymek napisał:

Eee, jakie znowu osoby? Niemcy Polskę zajęli, zbudowali obozy zagłady i trafili tam też
Polacy - kampania wrześniowa nikogo nie uratowała, a akcje podziemia wręcz odwrotnie.

Przypomnij sobie 1920 rok albo Potop Szwedzki.

Dnia 29.08.2014 o 22:35, zadymek napisał:

No shit Sherlock, i co w związku z tym, wszyscy poszli w niewolę?

jasne, że nie. TYLKO TAKIE OLEWCZE TRAKTOWANIE ŻYCIA.

Dnia 29.08.2014 o 22:35, zadymek napisał:

> Umarli za swoje wartości, to dla mnie ważniejsze. Druga rzecz gdy idziesz
na wojnę,
> to liczysz się z utratą życia.
> Powiedz mi czy chciałbyś żyć jak ktoś najgorszy? Gorzej niż insekt? I ty uważasz,

> że to jest OK

Teraz to zaczynasz pisać od rzeczy: kto umarł, twoi przodkowie, to ma sens? O co ci chodzi
i co to ma do tematu dyskusji? I po co te pogrubienia?

Napisałeś:
Powiedz to ...no samemu sobie powiedz: co by było gdyby twoi przodkowie zamiast w niewolę
poszli na rzeź?

To odpowiedziałem ci co bym pomyślał jakby poszli na rzeź.

Dnia 29.08.2014 o 22:35, zadymek napisał:

> pomijasz dużo rzeczy, albo trywalizujesz.(jak to się pisze)
Piszę jak jest: nie ważne co ci się wydaje, neutralność nie przynosi gorszych skutków
niż imperializm. Poza tym z tego ca widzę, to raczej rozszerzam zagadnienia które ty
dla wygody albo celowo upraszczasz. Nic w życiu nie jest takie proste jak cię w szkole
uczyli, deal with it.

To ty upraszczasz:( Podsumowanie twoich idei)
Niewolnictwo - OK,
Obozy Zagłady - OK,
Utrata Narodu - OK,
Poddanie się - OK,
Biją cię -OK
Kominuzm - OK
Totalitaryzm - OK.

Walka - ZŁA,
Walczenie o swoje - ZŁE,
Patriotyzm - ZŁY
Obrona - ZŁA
Indywidualizm - BE
Wolna Wola - BE.
...

Dla ciebie dopóki ktoś się rodzi, to jest OK. To nic, że za Stalina zginęło więcej ludzi niż podczas Wojny, ale Wojna była Gorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 22:49, SurgeonOfDeath napisał:

Przypomnij sobie 1920 rok albo Potop Szwedzki.

Oj pamiętam, pamiętam. Pokazały świetnie gdzie RP prowadzą jej/jej władcy imeperialne zapędy.

Dnia 29.08.2014 o 22:49, SurgeonOfDeath napisał:

> No shit Sherlock, i co w związku z tym, wszyscy poszli w niewolę?
jasne, że nie. TYLKO TAKIE OLEWCZE TRAKTOWANIE ŻYCIA.

Bezrozumne promowanie wojny i podboju, TO jest olewcze traktowanie życia.

Dnia 29.08.2014 o 22:49, SurgeonOfDeath napisał:

To odpowiedziałem ci co bym pomyślał jakby poszli na rzeź.

Nic byś nie pomyślał, bo byś się nie urodził:P

Dnia 29.08.2014 o 22:49, SurgeonOfDeath napisał:

To ty upraszczasz:( Podsumowanie twoich idei)
Niewolnictwo - OK,

Gdzie tak napisałem?

Dnia 29.08.2014 o 22:49, SurgeonOfDeath napisał:

Obozy Zagłady - OK,

jw

Dnia 29.08.2014 o 22:49, SurgeonOfDeath napisał:

Utrata Narodu - OK,

Nie można "utracić narodu"

Dnia 29.08.2014 o 22:49, SurgeonOfDeath napisał:

Poddanie się - OK,

gdzie tak napisałem

Dnia 29.08.2014 o 22:49, SurgeonOfDeath napisał:

Biją cię -OK

jw

Dnia 29.08.2014 o 22:49, SurgeonOfDeath napisał:

Kominuzm - OK

nie rozumieć słowo

Dnia 29.08.2014 o 22:49, SurgeonOfDeath napisał:

Totalitaryzm - OK.

Przynajmniej poprawnie napisałeś. Ale nie, nigdy tak nie napisałem.

Dnia 29.08.2014 o 22:49, SurgeonOfDeath napisał:

Walka - ZŁA,

Temat nawet nie dotyczy walki

Dnia 29.08.2014 o 22:49, SurgeonOfDeath napisał:

Walczenie o swoje - ZŁE,

O tym nie gadaliśmy

Dnia 29.08.2014 o 22:49, SurgeonOfDeath napisał:

Patriotyzm - ZŁY

jw

Dnia 29.08.2014 o 22:49, SurgeonOfDeath napisał:

Obrona - ZŁA

jw

Dnia 29.08.2014 o 22:49, SurgeonOfDeath napisał:

Indywidualizm - BE

jw

Dnia 29.08.2014 o 22:49, SurgeonOfDeath napisał:

Wolna Wola - BE.

jw
Masz chłopie fantazję, to ci powiem.

Dnia 29.08.2014 o 22:49, SurgeonOfDeath napisał:

Dla ciebie dopóki ktoś się rodzi, to jest OK. To nic, że za Stalina zginęło więcej ludzi
niż podczas Wojny, ale Wojna była Gorsza.

A nie można by tak na temat? Bo zdaje mi się, że dyskusja było o tym co lepsze neutralność czy imperializm. A ty tu jakieś farmazony zaczynasz wypisywać. I jeszcze się podpierasz "tym co dla ciebie ważniejsze", co mnie nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 18:01, SurgeonOfDeath napisał:

To chyba jest normalne. Zobacz jak II RP walczyła o ziemie. A dzis III RP tylko wyprzedaje
Polskę.


Różnica między II RP a krajem który ma: ropę, gaz, diamenty, złoto i inne zasoby naturalne jest głębokości Rowu Mariańskiego.

Dnia 29.08.2014 o 18:01, SurgeonOfDeath napisał:

Moim zdaniem, to że zależy im na odzyskaniu potęgi, to nic złego.


Jakiej potęgi ? 50% żywności jest sprowadzane do Rosji, naród jest rozpijany i ogłupiany, mając takie bogactwa naturalnie i odpowiednio z nich korzystając Rosja mogłaby-być krajem mlekiem i miodem płynącym.
Co z tego że powiedzmy odzyskają Ukrainę, to w niczym nie polepszy losu przeciętnego Rosjanina.
Po prostu kiedy brakuje chleba to imperator urządza igrzyska i Putin właśnie to robi Igrzyska śmierci.
Życie ludzie w Rosji się nie liczy, ludzie masowo chodzą po wysypiskach śmieci o korupcji, przestępczości obozach dla wrogów ludu nie wspominając.

To to jest ten "wzór" do którego mamy dążyć. Serio tak uważasz ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2014 o 23:09, zadymek napisał:

> niż podczas Wojny, ale Wojna była Gorsza.
A nie można by tak na temat? Bo zdaje mi się, że dyskusja było o tym co lepsze neutralność
czy imperializm. A ty tu jakieś farmazony zaczynasz wypisywać. I jeszcze się podpierasz
"tym co dla ciebie ważniejsze", co mnie nie interesuje.

Ja podawałem przykłady, a ty je wypaczałeś.
Broniąc niewolnictwa, obozów zagłady, ... twierdząc, że jakakolwiek walka jest daremna.
Jak możemy prowadzić normalną dyskusję? Powiedz mi jak, gdy mówisz, że wszyscy powinni się poddawać.
To wszystko wynika z twoich postów. Atakują cię nie broń się, bo zginiesz walce. (a to co się stanie po, to już nie ważne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 23:22, SurgeonOfDeath napisał:

Jak możemy prowadzić normalną dyskusję? Powiedz mi jak, gdy mówisz, że wszyscy powinni
się poddawać.

Powtórzę: gdzie tak napisałem?

Dnia 29.08.2014 o 23:22, SurgeonOfDeath napisał:

To wszystko wynika z twoich postów. Atakują cię nie broń się, bo zginiesz walce. (a to
co się stanie po, to już nie ważne).

To czytaj uważniej, bo nic takiego nie napisałem. Dyskusja była o prymacie polityki militarnej ekspansji nad neutralnością. Ja tylko uściśliłem dane o kilku twoich przykładach na to jaka to ta wojenka nie jest fajna. Nie moja wina, że parę szczegółów "kopyrtnęło" twoją teoryjkę na łeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2014 o 23:14, kerkas napisał:

Różnica między II RP a krajem który ma: ropę, gaz, diamenty, złoto i inne zasoby naturalne
jest głębokości Rowu Mariańskiego.

tak zgadzam się. Dlatego należało by pomyśleć jak je zdobyć, żeby nie być zależnym od innego państwa.

Dnia 29.08.2014 o 23:14, kerkas napisał:


Dnia 29.08.2014 o 23:14, kerkas napisał:

To to jest ten "wzór" do którego mamy dążyć. Serio tak uważasz ?.

Nie, to nie jest wzór. Tu chodzi o stawianie Celów i dążenie do nich.
Celem jaki powinniśmy sobie postawić, to jest gospodarka, wzmocnienie państwa...

Aktualnie naszym wzorem są upadające USA, które zniszczyły Bliski Wschód i są wewnętrznie rozbite.
To, co chce żebyśmy umieli postawić sobie cele i je realizować. Zgadzam się, że Rosja dużo rzeczy robi źle, ale tu chodzi o to nie żebyśmy byli źli. Tylko nauczyli się o siebie zadbać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 18:42, zadymek napisał:

Stanę w szeregu z rob''em, bo teraz to ja z kolei nie wiem czy znam znaczenie terminu,
tym razem "bolszewizm" -zawsze sądziłem, że to ma coś do komunistów.


A kim jest Putin ? krasnoludkiem czy też oficerem KGB i komunistą.

Dnia 29.08.2014 o 18:42, zadymek napisał:

Co do "polityki imperialnej", to Rosja carska -no dalej, nazwij ją bolszewicką


Następny który ma zaniki pamięci i przekręca moje wypowiedzi.
Putin urodził się w 1952 r. to niby czym innym miał przesiąknąć jak nie komunizmem.

Dnia 29.08.2014 o 18:42, zadymek napisał:

. A to, że Putinowi marzą się (o ile to słowa autentyczne) granice
zaledwie z czasów ZSRR znaczy wręcz, że nie ma nic wspólnego z komuchami i ich marzeniami
o rewolucji światowej.


Prowokacja za prowokację.
Idź kupić bilet i leć bić pokłony swym miedzianym czołem Putinowi.
Że co ? że nagiąłem rzeczywistość do wyimaginowanych zarzutów, faktów tudzież argumentów Ty robisz to w co drugim zdaniu.
Jeśli fakty przeczą Twoim ograniczonym horyzontom myślowym lub nie mieszą się w Twojej wizji świata tym gorzej dla faktów.

Poważnie uważasz że gdyby hipotetycznie Putin podbił Białoruś, Ukrainę, Łotwę, Estonię, Polskę, Czechy oraz Słowację to nie poszedłby dalej ? Naprawdę jesteś aż tak naiwny ?.

Dnia 29.08.2014 o 18:42, zadymek napisał:

> Zastanawiam się czy to tylko głupota ? czy może już zdrada ?
I ty plwasz na Kaczyńskiego?


Jeżeli dla Ciebie normą jest akceptowanie działań w których dokonuje się eksterminacji ludności cywilnej jako środka prowadzenia polityki/wojny to nie ma pytań.
Poza tym widzę że Cię to bardzo śmieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 23:31, SurgeonOfDeath napisał:

Dlatego należało by pomyśleć jak je zdobyć, żeby nie być zależnym od
innego państwa.
Celem jaki powinniśmy sobie postawić, to jest gospodarka, wzmocnienie państwa...


Podpisuję się pod tym obiema rękami.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 23:22, SurgeonOfDeath napisał:

Ja podawałem przykłady, a ty je wypaczałeś.
Broniąc niewolnictwa, obozów zagłady, ... twierdząc, że jakakolwiek walka jest daremna.
Jak możemy prowadzić normalną dyskusję? Powiedz mi jak, gdy mówisz, że wszyscy powinni
się poddawać.
To wszystko wynika z twoich postów. Atakują cię nie broń się, bo zginiesz walce. (a to
co się stanie po, to już nie ważne).


Serio, weź kilka głębokich oddechów, przeczytaj swoje posty i powtarzaj to tak długo, aż dojdziesz do wniosku że to co piszesz jest bez sensu. Zapętlasz się i motasz, odpowiadając na jakieś argumenty, które istnieją tylko w twojej głowie. Nikt tutaj nie apeluje o dobrowolne poddanie się niewolnictwu, tylko stwierdza że imperializm (który powoduje niewolnictwo - promowanie imperializmu to promowanie niewolnictwa) jest zły. Nikt tutaj nie mówi, żeby się nie bronić, my tylko mówimy żeby nie atakować "w imię wyższego dobra" (sic!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2014 o 23:38, rob006 napisał:


Serio, weź kilka głębokich oddechów, przeczytaj swoje posty i powtarzaj to tak długo,
aż dojdziesz do wniosku że to co piszesz jest bez sensu. Zapętlasz się i motasz, odpowiadając
na jakieś argumenty, które istnieją tylko w twojej głowie. Nikt tutaj nie apeluje o dobrowolne
poddanie się niewolnictwu, tylko stwierdza że imperializm (który powoduje niewolnictwo
- promowanie imperializmu to promowanie niewolnictwa) jest zły. Nikt tutaj nie mówi,
żeby się nie bronić, my tylko mówimy żeby nie atakować w imię wyższego dobra (sic!).

To jest logiczny post. I śmiem się z nim zgodzić.

To co pisał zadymek brzmiało: " Nie atakuj nawet jakbyś miał bronic swojego życia albo wolności".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 23:45, SurgeonOfDeath napisał:

To co pisał zadymek brzmiało: " Nie atakuj nawet jakbyś miał bronic swojego życia albo
wolności".


Chyba tylko w twojej głowie. Pomijam fakt, że to o czym piszesz to nie atak, a obrona - to nie jest wcale to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 23:32, kerkas napisał:

A kim jest Putin ? krasnoludkiem czy też oficerem KGB i komunistą.

Aktualnie jest bodajże prezydentem Federacji Rosyjskiej i byłym liderem Jednej Rosji.

Dnia 29.08.2014 o 23:32, kerkas napisał:

Następny który ma zaniki pamięci i przekręca moje wypowiedzi.
Putin urodził się w 1952 r. to niby czym innym miał przesiąknąć jak nie komunizmem.

Większość dzisiejszych polityków europy wschodniej urodziła się w czasach komunizmu, wszyscy to komuniści?

Dnia 29.08.2014 o 23:32, kerkas napisał:

Że co ? że nagiąłem rzeczywistość do wyimaginowanych zarzutów, faktów tudzież argumentów

Nie pochlebiaj sobie. Nic nie nagiąłeś, tylko [znowu] pleciesz od rzeczy.

Dnia 29.08.2014 o 23:32, kerkas napisał:

Jeśli fakty przeczą Twoim ograniczonym horyzontom myślowym lub nie mieszą się w Twojej
wizji świata tym gorzej dla faktów.

A jakie fakty podałeś?

Dnia 29.08.2014 o 23:32, kerkas napisał:

Poważnie uważasz że gdyby hipotetycznie Putin podbił Białoruś, Ukrainę, Łotwę, Estonię,
Polskę, Czechy oraz Słowację to nie poszedłby dalej ? Naprawdę jesteś aż tak naiwny ?.

Nic nie uważam, stwierdzam, że piszesz od rzeczy. Skoro [rzekomo] Putin chce Rosji w granicach ZSRR, a ty na tej podstawie imputujesz mu bolszewizm to trudno o inny wniosek. Rusofob jesteś i tyle, powinniście sobie z Kaczyńskim podać ręce, bo nawet gadacie podobnie.

Dnia 29.08.2014 o 23:32, kerkas napisał:

Jeżeli dla Ciebie normą jest akceptowanie działań w których dokonuje się eksterminacji
ludności cywilnej jako środka prowadzenia polityki/wojny to nie ma pytań.

Udowodnij.

Dnia 29.08.2014 o 23:32, kerkas napisał:

Poza tym widzę że Cię to bardzo śmieszy.

Za to ty spinasz się jakby co najmniej ruskie czołgi stały w Medyce. I jeszcze obrażasz dyskutantów. Widać, że niektórzy jednak potrafią wrzucić na luz, skoro jeszcze się tobą nie zajął Moderator. Weź z nich przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się