Blackbird

Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka

52607 postów w tym temacie

Bo to była atak układu poprzez zadawanie pytań, na które nikt nie zna odpowiedzi;D
Albo ta pani nie zrozumiała pytania.
Swoja drogą współczuję pracownikowi stoiska. Kierownik się czepia, klienta sie czepia, a kasa z roboty marna. A potem sie ktos dziwi, że wszyscy jadą na saksy za granicę;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 17:10, AgayKhan napisał:

A w Szwajcarii zalegalizowano eutanazję psychicznie chorych. A podobno tego miało nie być.

Czy na koszt pacjenta? Czy może rodzina pokrywa koszty? I kto w końcu o tym decyduje? Sam chory psychicznie? To, cholera, może podjąć sam tak ważną decyzję? No to jaki z niego chory? Mam więcej takich pytań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.03.2007 o 17:16, KrzysztofMarek napisał:

Czy na koszt pacjenta? /.../

http://www.hli.org.pl/xoops/modules/news/article.php?storyid=149
Było wczoraj w telepatrzydle, ale pewnie tam kłamią, bo to reżimowa telewizja . Skleroza nie boli, więc nie mogę Ci zacytować całego programu, daje tylko linka. To nie jest wiadomośc na pierwszą stronę Onetu czy WP. Gdyby to dotyczyło psa, albo to byłby marsz zwolenników eutanazji, to pewnie byłby to njus. A tak? Udawajmy, że nie ma czegoś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 17:20, AgayKhan napisał:


> /.../ Udawajmy, że nie ma czegoś takiego.

W tym wszystkim jest głęboka obłuda i bezczelność. Każdy może popełnić samobójstwo, ale łajdactwem jest wciąganie w to innych. Powtarzam, każdy, który może mówić, nawet, jeśli jest sparaliżowany poniżej gardła. Tu chodzi nie o "prawo do samobójstwa", bo coś takiego istnieje od dawna, ale o możliwość bezkarnego pozbycia się zawadzającej, już niepełnosprawnej osoby. Potrzeba do tego jakiegoś pretekstu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza osoba poddana "eutanazji " to chory na schizofrenię maniakalno-depresyjną. I założę się, że zaraz tu pojawi się jakiś miłosierny, który udowodni, że taki schizofrenik jest w pełni świadomy swej decyzji, tak samo jak noworodki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no ten cytat mnie po prostu rozwalił :

"wtedy osoba chora psychicznie, może otrzymać leki sprowadzające śmierć i może otrzymać pomoc oraz asystę przy samobójstwie"

To prawie jak zamawianie jedzenia na wynos .Tylko patrzeć jak zaczną powstawać firmy - Eutanazja 24 h na dobę .Miła obsługa i bardo urodziwa asysta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem w radiu usłyszałem, że...Agata Wróbel Polska medalistka ...przerzuca kartony w Niemieckim "super markecie". I jak tu się nie poświęcać dla sportu?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 18:30, In The End napisał:

Przypadkiem w radiu usłyszałem, że...Agata Wróbel Polska medalistka ...przerzuca kartony w
Niemieckim "super markecie". I jak tu się nie poświęcać dla sportu?"


W telewizji polskiej emitowany był reportaż o Agacie. Kontuzja a potem fakt, że została lekko przekręcona przez sponsorów spowodował to, że dziewczyna pracuje jako pakowaczka. Pamiętaj, że żadna praca nie hańbi. Gdybym nie miał pracy to pracowałbym gdziekolwiek. Nie czasy dzisiaj na to żeby wybrzydzać. Dzięki wyjazdom rodaków za granice kraju sytuacja na rynku pracy stale się polepsza, ale daleko jeszcze do podskoków radości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 18:24, AgayKhan napisał:

/.../I założę > się, że zaraz tu pojawi się jakiś miłosierny, który udowodni, że taki schizofrenik jest w pełni
świadomy swej decyzji, tak samo jak noworodki.

Gorzej będzie, jak pojawi się inny miłosierny, który nam udowodni, że cierpimy na schzofrenię. W byłym ZSRR przecież odkryto "schizofrenię bezobjawową". Kolej na następne odkrycia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.03.2007 o 18:56, KrzysztofMarek napisał:

Gorzej będzie, jak pojawi się inny miłosierny, który nam udowodni, że cierpimy na schzofrenię.
W byłym ZSRR przecież odkryto "schizofrenię bezobjawową". Kolej na następne odkrycia...

Oczywiście jest to łatwo udowodnić: nie jesteśmy zwolennikami eutanazji, czyli nie dość, że nie mamy serca, nie znamy litości, to musimy mieć problemy z oceną rzeczywistości, ponieważ uważamy, iż legalizacja eutanazji prowadzi do negatywnych ( eufemizm) konsekwencji.
A tak gorąco eutanazerzy zapewniali, że nigdy nie będzie eutanazji chorych psychicznie. A teraz co? Upośledzeni psychicznie? Brzydcy? Kulawi? Przesadzam? Z eutanazją schizofreników też przesadzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co usłyszałem ostatnio o aborcji.
Rzekomo dziecko, którego matka poważnie przez dłuższy czas zastanawiała się nad aborcją, ale w końcu zrezygnowała, po urodzeniu ma jakies urazy psychiczne. Czuje się niechciane, słyszałem że zostało to udodownione naukowo, czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 21:41, AgayKhan napisał:

> > /.../ > Oczywiście jest to łatwo udowodnić: nie jesteśmy zwolennikami eutanazji, czyli nie dość, że
nie mamy serca, nie znamy litości, to musimy mieć problemy z oceną rzeczywistości, ponieważ
uważamy, iż legalizacja eutanazji prowadzi do negatywnych ( eufemizm) konsekwencji. /.../

Niestety, już zaczęto kampanię za wprowadzeniem eutanazji w Polsce.
A ja mogę tylko powtórzyć, że jak ktoś naprawdę chce popełnić samobójstwo, to zawsze może. Niepotrzebne jest wprowadzanie pomocników, chociaż... Może by tak karę śmierci dla morderców przemianować na "eutanazję" i już nie ma sprawy... Przestępca sam chciał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 21:48, Vaxinar napisał:

/.../ Czuje się niechciane, słyszałem
że zostało to udodownione naukowo, czy to prawda?

Mocno wątpię. Nie wykluczam, ale raczej jest to wymysł jakiegoś "psychologa", dla którego wszystkiemu winni są rodzice, tak, jakby cała reszta świata nie miała wpływu na dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż jeśli się dowie o niedoszłych planach matki, to faktyczne może wywołać zmiany ;) W tak dalece posuniętą świadomość dziecka, przed narodzinami trudno mi uwierzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 22:35, gaax napisał:

No cóż jeśli się dowie o niedoszłych planach matki, to faktyczne może wywołać zmiany ;) W tak
dalece posuniętą świadomość dziecka, przed narodzinami trudno mi uwierzyć...


Podobno to nie tak. Po prostu dziecko jest jakoby na to skazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 21:52, KrzysztofMarek napisał:

Niestety, już zaczęto kampanię za wprowadzeniem eutanazji w Polsce.

Może się mylę ale z eutanazją jest chyba podobnie jak z aborcją .Przed każdymi wyborami są to dość gorące tematy które później oczywiście są wygaszane gdyż są bardzo niewygodne . Ot taka typowa kiełbasa wyborcza .Tak jak obniżanie podatków, zmniejszanie bezrobocia, zresztą co ja Ci będę pisał ,sam na pewno wiesz .
Wątpię aby władza ( czy ta ,czy inna kolejna ) miała wystarczająco odwagi aby ruszyć tak niewygodne tematy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>/.../> Wątpię aby władza ( czy ta ,czy inna kolejna ) miała wystarczająco odwagi aby ruszyć tak niewygodne

Dnia 01.03.2007 o 22:50, spider88 napisał:

tematy .

Władza tego nie zaczęła. Zaczęły "środowiska postępowe" w TVN...
Zresztą, nie było, jak dotąd, wystarczającego odzewu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 01.03.2007 o 22:50, spider88 napisał:

Wątpię aby władza ( czy ta ,czy inna kolejna ) miała wystarczająco odwagi aby ruszyć tak niewygodne
tematy .

U nas właśnie są ruszane. Trwa debata nad dodaniem do konstytucyjnego zapisu o ochronie życia zwrotu "od chwili poczęcia", co może wpłynąć na prawo aborcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 22:58, KrzysztofMarek napisał:

Władza tego nie zaczęła. Zaczęły "środowiska postępowe" w TVN...
Zresztą, nie było, jak dotąd, wystarczającego odzewu...

Ale Oni nie mają władzy ustawodawczej . Politycy zobaczą skąd wiaterek wieje i jak silny pewnie wtedy zdecydują .Mimo wszystko wątpię aby choćby głośno o tym zaczęli mówić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się