Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gothic 3 - okiem Myszy

137 postów w tym temacie

Lucas the Great

Dziwna to pora na rzut okiem, bo ciemno za oknami... Ale cóż, nie ma co czekać, gra wymaga opisania i żadne przejściowe kłopoty nas nie są w stanie powstrzymać. Dlatego, w środku nocy, zapraszamy do zapoznania się z tekstem Myszy, traktującym o wrażeniach z gry w Gothic 3!

Przeczytaj cały tekst "Gothic 3 - okiem Myszy" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tekst ciekawy, niestety jego większa część jest poświęcona bugom nowego Gothica:/ NPC są głupkowaci, walka mieczem woła o pomste do nieba, o wymaganiach i dziwnych problemach graficznych nie wspomnę:(( Zawiodłem się na nowej odsłonie gry ze studia PB i najlepszą grą z serii uznam narazie G2. Osobiście czekam na jakiś większy patch, który może usprawni trochę rozgrywkę, czy się doczekam? Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nowe dzieło PB jest strasznie niedopracowane...mogliby wypuścić to dajmy na to, przed gwiazdką, i nic by się im nie stało. Co do wymagań, mój kumpel ma proca 3 ghz, 1 gm ram i Geforce 7900 GT i mówi, że gra na maxie i mu sie nie tnie...ja kupuje Radeona 1900 XT oraz 2 GB RAM i również spodziewam się grania na maxymalnych detalach. Jak dla mnie to minimalne są za niskie, zaś zalecane za wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spójrzmy prawdzie w oczy - zwykły domownik nie posiada maszyny, która udźwignie tą grą zresztą to nie jej jakość, a niedopracowanie stanowi o wysokich wymaganiach. Myśląc racjonalnie możemy spokojnie poczekać na wydanie G3 w eXtra Klasyce, bo może wtedy w naszych domach będą stały Pentiumy 5GHz z 3GB Ram :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się tekst.
A gra faktycznie mogłaby być wydana nieco później.

Nie jest z nią tak źle jak z KotOR 2, ale tak czy siak dałbym im jeszcze ze 2 miesiące czasu.
Ciekawe czy w końcu załatają grę na tyle, żeby było OK??

A może dopiero Dodatek naprawi to co w Podstawce niezrobione???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja we wtorek odinstalowalem gothica 3.

doszedlem juz do nordmaru wyzwalajac po drodze ardee, cape dun, montere, silden i robiac mase questow w vengardzie i ferganie(?). niestety wkoncu obrzydla mi ta gra, na szczescie nie klimatem tylko tym jak ona dzialala na moim komputerze i tymi ciaglymi zwiechami.

gralem na:
AMD64 3000+ @ 2.2GHz, GF6600GT @ 570/1110, 2x512MB RAM.

zenada. musze czekac do grudnia/stycznia az dokupie kolejne 1GB ramu, wymienie grafike na conajmniej 7600GT i procka na conajmniej AMD64 X2 4200. eh.....
calkowicie sie zgadzam z recenzentem ze optymalizacji w tej grze jest ZERO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CO jak co ale tekst dobry:)

Niestety trzeba się zgodzi co do wymagń sprzętowych gry;-/ Bo zamiast PB wszystko dopieści zwaliła cała robotę na graczy.. ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kompa jak targetal, ale jakoś gram, męczę się z przycinkami w oczekiwaniu na lepsze jutro, którego nie widać, ale gram.
W takiej konfiguracji żeby gra działała w miarę płynnie trzeba obniżyć jakość grafiki do tej z poziomu gothic2, więc o artyzmie grafiki i designu, o którym wspomina autor artykułu można zapomnieć.
Gdyby nie całkiem przyjemna dla ucha muzyczka lecąca w tle w trakcie loadowania, to pewnie już dawno rzuciłbym to wszystko w cholerę, bo ilość błędów i głupota npc (podejrzewam, że nawet neandertalczycy byliby lepszymi towarzyszami podróży niż mieszkańcy Nordmaru lub Myrtany) czasami sprawia, że chce mi się wyć do księżyca z rozpaczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez odinstalowalem gre po paru podejsciach. Strach kupowac teraz gry w preorderze bo nigdy nie wiadomo ile pozniej bedzie trzeba czekac na patcha dzieki ktoremu gra bedzie sensownie dzialac. Przeciez z polska edycja spellforce 2 tez tak bylo. No nic, niebawem bede mial 2GB ramu to moze wroce do gry... Mowili, ze oblivion byl niezoptymalizowany, ale jak sie okazalo chodzil szybko chocby na mniejszych detalach, a gothic3... szkoda slow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic3 ma nieziemskie wymaganiamam tą gre i na najmniejszych ustawieniach nie da sie grac mam także Gothica2 to u mnie śmiga aaż miło a co najciekawsze że przyjżyjcie sie mieczowi przecierz na takie wymagania jakie stawia gra to jest zwykły miecz w gorszych grach miecze wyglądają lepiej tak samo lepiej wyglądają w gothic 2o co tu chodzio to że gra nie ma lepszej grafiki od gothica2 a jest pisana pod procesory dwurdzeniowe i możemy kupować nowe grafiki za 1500 zł. dodatkowe pamieci a nie będzie nowego proca dwurdzeniowego to gra i tak słabo będzie działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim jedynym problemem były stare sterowniki. Po przeinstalowaniu sterowników w miarę płynnie chodzi na domyślnie średnich ustawieniach, pomimo, że mam procka 2GHz, 1024 ramu i Radeona X600. Bez problemu działa na najniższych ustawieniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra działa na maksymalnych ustawieniach płynnie (minimalne zacięcia tuż bezpośrednio po wczytaniu świata) a potem to już wspaniała jazda.
Procesor AMD64 3800+; ASUS A8N Premium; GeForce 7950 GX2; 4GB ram; Monitor NEC 90GX2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam te wszystkie teksty, to po prostu niedobrze mi się robi:(. Musze jeszcze troszke poczekać na ten RAM, a tak już bym sobie zagrał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry tekst i bardzo dobrze że autor postąpił jak prawdziwy recenzent i wymienił wszystkie wady i zalety gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AMD64 3500+ GF7600GT, 2x512MB RAM w Dualu.
Jak ustawiłem plik wymiany na 5Gb gra zaczęła dawać radę na średnich detalach. Dziwne jest to iż pomimo używania sterów dołączonych do karty (83.90) nie mam żadnych problemów z wyświetlaniem obrazu więc chyba to nie stery stanowią tu główny kłopot. Największym problemem są spadki prędkości przy doczytywaniu nowych obszarów i chyba od poprawienia tego powinni zacząć producenci. Pozostaję nam tylko grać i modlić się o jak najszybsze wypuszczenie porządnego patcha (albo o kasę na kolejne modernizacje sprzętu) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę nowego PATCHA !! :( W grze brak połowy dźwięków albo są zniekształcone!! Przeglądałem paczke sound.pak w katalogu gry i naprawdę ręce mi opadły gdy przesłuchałem sobie te dźwięki których w grze nie ma. 50% klimatu utracone!! Gra ląduje na półkę do czasu ukazania się nowego patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować