Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gothic 3 - okiem Myszy

137 postów w tym temacie

Dnia 16.11.2006 o 19:46, Popiół napisał:

Heh to chyba w bardzo małą ilość gier grałeś... M.in. wszystkie gry oparte na silniku Sourca
uwielbiają szybkie procki (szczególnie widać to w nowym dark messiahu)

Ojjj, w BAAAARDZO dużą :) G3 ma tak niezoptymaizowany kod, że różnice pomiędzy procesorami uwidaczniają się szczególnie.

Z grami na Source nigdy nie miałem kłopotu (mój poprzedni procesor to P4 3,2 HT Prescott).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie moge z ta gra : mam procka athlona 64 3500+,2gb ram 533mhz,radeona 1900xt 512mb gddr i dysk 80gb sata- na takim sprzecie gierka powinna smigac na najwyzszych detalach a u mnie tnie sie niemilosiernie - a mam najnowsze sterowniki do wszystkiego i praktycznie czysty system(win + gothic) o co chodzi?? jakiego sprzetu gra potrzebuje zeby normalnie chodzila??!! Ponadto podczas zapisywania wyskakuje blad ze nie ma wystarczajacej ilosci pamieci!! a w wymaganiach jest napisane ze potrzebuje 1gb ram,a ja mam 1gb zapasu wiec o co chodzi???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrrr.... :/
Zaukpiłem Gothica 3 PL w gram.pl instaluje,chcem uruchomic, a tu ze brak pliku d3dx9.x29.dll jakos tak :/
Otwieram płyte i widze 2 takie same pliki d3dx9.x28.dll :/ a nie ma d3dx9.x29.dll :/
Moglby ktos wrzucin na fre hosting ten plik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EEE co oni tam opowiadają o tym tragicznym działaniu...
Ja mam Nvidia 5200 AMD Athlon równorzędny z 2Ghz 1024 Ram i gram na prawie średnich ustawieniach i gra chodzi mi płynnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam:

AMD Athlon(tm) 64 Processor 3200+, MMX, 3DNow, ~2.0GHz
1024MB RAM

Windows XP Professional

Karta graficzna- RADEON X800 XL (0x554D) 256.0 MB

NA minimalnych chodzi płynnie a na średnich się troche przycina i jest owiele lepiej niż na minimalnych :)
nie polecam gry naa minimalnych a na średnich najgorzej jest w lasach tam się odrobine więcej przycina ale da się grać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi oco tu chodzi!
Mój komputer:
1. Intel Pentium 4 - 3Ghz
2. 1GB RAM DDR2 633Mhz
3. Gigabite Radeon X600XT 128MB
4. Win XP

Gra chodzi bardzo dobrze na średnich detalach, ale co jakiś czas się cacina i wiesza się. Oco tu chodzi? Planuję wymianę grafiki na X1600XT 256MB DRR3 może coś pomorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2006 o 20:08, wallyg napisał:

Powiedzcie mi oco tu chodzi!
Mój komputer:
1. Intel Pentium 4 - 3Ghz
2. 1GB RAM DDR2 633Mhz
3. Gigabite Radeon X600XT 128MB
4. Win XP

Gra chodzi bardzo dobrze na średnich detalach, ale co jakiś czas się cacina i wiesza się. Oco
tu chodzi? Planuję wymianę grafiki na X1600XT 256MB DRR3 może coś pomorze.


Masz bardzo podobny komputer do mojego muj athlon wynosi prawie tyle samo co twój pentium a do grafiki nie wiem

Ale u mnie jest tak gdy Czasami za długo gram gra zaczyna się wieszać i co 5 minut zaczyna się włanczać program where is guru ale wyskakuje problem z savem albo poprostu się wyłancza ja takie coś mam najczęściej gdy za długo gram lub jestem w lesie gdzie dużo rzeczy rośnie najlepiej poprostu ominąć naprzykład las koło Montery :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie mysza jest super, może by więcej takich żeczy pisał , albo zrobił książke ,,co myśle o grze gothic'''' , może by zyskał fanów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem fanem gothica. Muszę przyznać,że są błędy ale one mi nie przeszkadzają,przecież to ulubiona gierka,braciszek w to więcej gra i już prawie kończy a ja między pracą zawsze posiedzę. Wywalało czasem podczas zapisywania po dłuższym graniu (przełasowanie RAM),ale wgrałem patcha 1.09 i tego problemu juz nie ma. Przymykam oko na te wszystkie błędy,to jest tylko (aż) gra i tak wiele osiągneli twórcy tego cudeńka zachwując klimat poprzednich części. Walka jest uproszczona,ale za to strzelanie z łuku to jest zabawa na całego. Fajnie,że jest tyle przestrzeni i to jest najlepsze w tej grze że się gra i gra w między czasie usiadłem do Carbona,którego przeszedłem w dosłownie kilka dni...a tutaj gothic wymiata. Ciągle długa droga przedemną do uzbierania 12 kielichów,artefaktów Adannosa itp. ale za to będe miał chociaż zajęcie na długie zimowe wieczory...

U mnie chodzi płynnie na max detalach i juz nie tnie się od czasu dołożenia 512Mb Ram.
mój komp:
AMD Athlon 64 3800+
1,5 Gb RAM (Kingston)
graf Asus 6600gt 128mb Extreme podkręcony na 550/1100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja to fromotole wolę grać w Obliviona, przynajmniej działa na max detalach, nawet w otchłani się nie przycina a G3 to masakra,muszę powiedzieć że zawiodłem się ale co mamy się spodziewać po szwabach!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra Gothic 3 jest wypas zawsze byłem fanem tej gry, ale na moim kompie AMD Athlon XP 1700+ 1024ram Geforce 6600 w terenie gra chodzi w miarę dobrze, ale w miastach jest tragicznie czekam tylko na jakiegoś patcha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plis pomocy
mam kompa
geeforce 7300 256 mb
ram 512
procesor 3,2 Ghz celerona
i co z tego ze gram w tego gothica :( jak mniema wogule przyjemnosci grania tnie sie na minimum calkiem na minimum wszystko na minimum !! :( i tnie sie ze niewiem prosze was powieccie co zrobic zeby sie niecielo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to właśnie RAM, niby 1,5 GB powinno wystarczyć ale ja byłbym za włożeniem 2 GB. Reszta raczej większego wpływu nie ma (no chyba że na jakość grafiki). Przy 1 GB RAM-u też się tnie, może rzadziej ale jak już zacznie to aż grać się odechciewa. Wpływ grafy na zacinanie ostatnio wyeliminowałem inwestując w GF8800GTS, nie pomogło bo to wina zażynanego twardziela. Niestety gra pracuje w pamięci wirtualnej (plik stronnicowania zajmuje wspomniane wcześniej 1,5 GB) i przez to te wszystkie problemy. Jak dobrze pójdzie za miesiąc przetestuje na nowym sprzęcie. Jak nadal będzie się ciął to rzucam Gothic III w kąt bo szkoda sobie psuć nerwów.
Grywalność tej części, jak dla mnie, jest cienka. Gothic I i II przechodziłem kilkanaście razy na kilkanaście różnych sposobów, w III aż tak mi się grać nie chce. Jakoś mnie nie wciągnęła. Gra ma sporo bugów w stylu wchodzenie w ściany czy znikające postacie, że o wykonywaniu questów nie wspomnę (czasami ciężko znaleźć to co trzeba). Nie udało mi się jakoś nigdy skorzystać z pomocy buntowników w ataku na miasta, choć wykonywłem wszystko co chcieli (zawsze potem było ''Dobrze atakujemy'' i nic się nie działo tylko dalej stali lub siedzieli, itp więc musiałem radzić sobie sam). Ale to nie wszystko, sporo jest takich niedociągnięć. Poza tym jakoś nie czułem różnicy walcząc mieczem z wiedzą na poziomie I a III, jakoś we wcześniejszych częściach było to bardziej odczuwalne. Co za tym idzie pozostałe atrybuty postaci też chyba większego wpływu na walkę nie mają (oprócz możliwości używania danej broni).
Podsumowując pograć można, ale to już nie to co poprzednie części. Niektóre zmiany nie były za dobre, a tych dobrych jest stosunkowo za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z hellfire gothic 3 to już nie to co poprzednie części jedynka i dwójka były rewelacyjne a trójka jest co najwyżej dobra zawiera wiele błedów pomimo wypuszczenia dwóch łatek. Ja miałem problem z pamięcią otóż małem 1gb ramu i dokupiłem kolejne 1gb i komp podczas gry często się zawieszał jedyne co mogłem zrobić to był reset wyrzuciłem 512mb i było już lepiej, sprzedawca w sklepie coś wspominał ze windows nie zbuforuje tyle pamięci czy jakoś tak ale widze że rafek 18 ma 2gb ramu i chyba coś takiego sie u niego nie dzieje. A wracając do gry to błędów jest dużo na przykład kiedy idziemy z kimś kto się uważa za mistrza myślictwa to się okazuje że byłe wilk rozkłada go bardzo szybko i trzeba wcisnąć qiuck load, kolejny przykład to że npc widząc jakiegoś stwora nawet nie reaguje i biegnie dalej w jedynce i dwójce to od razu wyciągał broń i ruszał do ataku, walka też nie jest taka jak powinna być ja też jakoś nie zauważyłem różnicy walcząc z wiedzą na 1 a 3, jesli chodzi o dziennik to już jest całkowita porażka są tam tylko zapisane rozmowy z gry i jak olejemy jakąś misje a będziemy chcieli do niej wrócić później to ciężko się połapać o co w danej misji chodziło mój przykład to zadanie związane z odszukaniem łopaty bena w dzienniku pisało tylko "ben chce odzyskać swoją łopate'''' i to wszystko. W sumie gra jest dobra ale mogło być znacznie lepiej moja ocena to 7/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wspomnieć o grafice wszystko wygląda ładnie ale tylko w najbliższym otoczeniu, dalsze rejony są zamazane i nie wyraźne trawa wyrasta na naszych oczach właściwie prawie pod butami bohatera co wygląda dość komicznie. Moim zdaniem twórcy popełnili błąd że świat gry wczytuje się na bieżąco mogli podzielić ją na sterfy tak jak w dwójce gdy przechodziliśmy z khorinis do górniczej doliny ja bym nie miał nic przeciwko temu gdyby przechodząc z myrtany do nordmaru i z myrtany do varantu było wczytywanie świata to by mogło zmiejszyć wymagania sprzętowe a zapas mocy przeznaczyć na zwiększenie widoczności i zrobienie porządku z tą trawą żeby na oczach nie wyrastała. Brakowało mi jeszcze walki z jakimiś piekielnymi stworami dla mnie frajdą było w porzedniej części walczyć ze smokami, jaszcuroludami i innymi wysłannikami beliara a tu co najwyżej możemy walczyć z orkami, ludźmi i z bestiami z lasu czasem trafią się jacyś ożywieńcy ale to za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i zmieniłem kompa, teraz wygląda tak (najważniejsze części):

Intel Core 2 Duo E6600 (2,4 GHz, FSB 1066MHz)
EVGA nForce 680i SLI
2 GB RAM DDR2 667MHz (2 x 1024) 3-4-4-8 (GeiL)
Galaxy GeForce 8800GTS
Samsung 160GB SATAII

Parametry w grze:
1200x1024 85Hz
Szczegółowość na max

Jest lepiej ale niestety nie idealnie, gra nadal czasem się przycina (choć już nie jest to tak uciążliwe). Jeśli chodzi o plik wymiany nic się nie zmieniło (nadal zajmuje 1,2 GB). Jeden rdzeń w pełni wykorzystany. Podsumowując: jak dla mnie totalna porażka, bo gra aż tak wspaniałej grafiki nie ma. Chriso26 u mnie trawa pod nogami nie wyrasta (widać ją normalnie), ale dalszy plan rzeczywiście jest rozmazany. Pozdrowinia dla fanów poprzednich części, mam nadzieję że autorzy się opamiętają i jak pomyślą o wydaniu 4 to wrócą do koncepcji z 1 i 2 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A MNIE SIE TEN GOTIC PODOBA
nie gralem w poprzednie części(wstyd się przyznać) i nie wiem jak prezentuje się na ich tle, ale jest spoko.
na początku jako tako mi sie podobal ale jestem gdzies w polowie i mnie wciągną, ale wszczyscy moi koledzy mówią, że 2 lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować