Zaloguj się, aby obserwować  
Soleila

Moderatorzy poszukiwani.

1322 postów w tym temacie

Dnia 16.11.2006 o 15:03, morthi napisał:

w dalszym ciagu nie jest to dla mnie synonimem pracy co napisaliscie :) to tylko dobra zabawa:)nie
widze zwiazku miedzy odpowiedzialnoscia za forum a praca :)

Po prostu moderator to też zwykły uzytkownik, który przy okazji trzyma/-ją względny porządek na forum. Jest po prostu tym samym co i my, zwykli userzy, tylko dodatkowo ma możliwość moderowania forum, to wszystko. A czy admin czy zwykły user pisząc posty nie wykonuje pracy? No to teraz mamy się nad czym zastanawiać ;) Wg mnie moderator wykonuje pracę, a przy tym świetnie się bawi :) Przyjemne z porzytecznym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 15:03, MandiATO napisał:

Fumiko, zapominasz o podstawowych 2 punktach odnośnie moderatorów i użytkownikó1:

1. Moderator ma zawsze rację...
2. Jeśli moderator nie ma racji, patrz pkt. 1...


Hmmm... w takim wypadku miałam złudzenia widząc tych wszystkich gości wykłócających się że degrada dostali niesprawiedliwie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 15:08, szerszeń45 napisał:

Wg mnie moderator wykonuje pracę, a przy tym świetnie się
bawi :) Przyjemne z porzytecznym :D

Tylko w wypadku gdy niczego się od niego nie wymaga i moderuje niejako przy okazji. W momencie gdy zaczynają się wymagania to już nie jest zabawa a praca. Moderator nie może sobie czytać np. tylko komentarzy i kilku przyczepionych tematów w których się udziela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie miałaś:-) A to wynikało z nieznajomości przez tych użytkowników obu punktów:-) Ba, [przeważnie Ci, co się wukłócali to nawet nie za bardzo wiedzieli o co się kłócili, gdyż gdyby czytali choć raz regulamin ze zrozumieniem to w życiu nie śmiali by zapytać za co tego degrada dostali:-) Ale żyjemy w czasach, kiedy ważne jest naciśnięcie "next next next finish" nie zwracając uwagi co jest pomiędzy:-) Nie patrzymy, że wyrażamy zgodę na przestrzeganie określonych zasad, a potem łamiąc je dziwimy się, że ktoś nas za to śmiał ukarać:-)

Ja już współczuję przyszłym moderatorom:-)

Mimo wszystko życzę powodzenia:-)

Howgh!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam to "szczęście", że jestem już administratorem forum (jednocześnie moderatorem). Z tej pozycji mogę powiedzieć, że beztroskie hasanie po dowolnie wybranych topikach nie ma nic wspólnego z utrzymywaniem porządku na CAŁYM forum. To po prostu przestaja być zabawa i niech się obudzą Ci co tak myślą. To jest odpowiedzialność. To są wymagania nie tylko z góry ale i z dołu. Użytkownicy oczekują od Ciebie, że bedziesz trzymał porządek. To nie forum jest dla moderatora a moderator dla forum. To jest posługa a więc praca. Ale kwestia płatności to już inny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie piszę do ekipa@gram.pl bo wg. mnie to nie ma sensu. Na przykład wątpie, by wybrali kiedykolwiek kogoś karanego, który jest niepełnoletni, i ma słaby status na forum. Moim zdaniem, taki Vormulac to ma duże szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w dalszym ciagu nie widze powiazania miedzy praca - a bycie uzytkownikiem ktory przestrzega regulaminu i pilnuje by inni uzytkownicy go rowniez przestrzegali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 15:20, Jester napisał:

Ale kwestia płatności to już inny temat.

To prawda, ale mimo wszystko wydaje mi się, że moderator nie powinien żądać wynagrodzenia, za to co robi. Wykonuje pracę, ale sam się na nia godzi i powinien wiedzieć, że za to wynagrodzenia nie ma. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 15:22, vauxhall napisał:

Ja nawet nie piszę do ekipa@gram.pl bo wg. mnie to nie ma sensu. Na przykład wątpie, by wybrali
kiedykolwiek kogoś karanego, który jest niepełnoletni, i ma słaby status na forum. Moim zdaniem,
taki Vormulac to ma duże szanse.


A co to za jeden? Nie znam gościa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak byli wcześniej poszukiwani moderatorzy (nieoficjalnie, nie tak jak teraz), to z drżącym sercem czekałem na to, że to właśnie do mnie dojdzie mail z propozycją. Potem, gdy zostali wybrani Piotrek K. i walgierz, przemyślałem jednak sprawę i doszedłem do wniosku, że jednak modkiem nie chciałbym być. Jest to dużo odpowiedzialność, pretensje o degrady, głupie docinki itd. Jest to ciężka praca, o czym przekonali się Piotrek K. i walgierz (mówi o tym sami). Dlatego ja się na moderatora nie nadaję, bo jestem straszliwym leniem :) A poza tym też chcę (jak już ktoś wspomniał w tym wątku) doczekać własnego tytułu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 15:22, morthi napisał:

w dalszym ciagu nie widze powiazania miedzy praca - a bycie uzytkownikiem ktory przestrzega
regulaminu i pilnuje by inni uzytkownicy go rowniez przestrzegali :)


No wlasnie sam sobie odpowiedziales. Uzytkwnik nei ma prawa pilnować nikogo poza sobą. Od tego jest moderator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóz, może zgłoszenie wyśle na weekendzie, tak dla jaj ^^ A może coś z tego będzie :P

Co do innych forumowiczów. Dla mnie każdy kto wpisał w tym topicu to co miał wysłać na maila jest już automatycznie spalony ^^ Skoro nie potrafi przeczytać porządnie posta, to jak chce moderować? Karać? Chwalić? Potem będzie cofał decyzje i przepraszał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 15:26, Mistic napisał:

Co do innych forumowiczów. Dla mnie każdy kto wpisał w tym topicu to co miał wysłać na maila
jest już automatycznie spalony ^^

To samo pisałem, że skoro nie potrafią dokładnie przeczytać i zrozumieć, to raczej nie za dobrze o nich to świadczy i wprowadza w zastanowienie czy powinni wysyłać takie podanie. Wg mnie takimi postami już swoja kandytaturę przekrślili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry Moderator powinien przejmować się tym co robi. Jeśli się naprawdę przejmuje, będzie się wykazywał i rozsądkiem i odpowiedzialnością najlepiej jak tylko potrafi, na czym zyskają wszyscy na forum. Tu jest jednak problem - im bardziej się ktoś czymś przejmuje, tym mniejszą przyjemność to sprawia. To naprawdę nieistotne co myśli (i pisze, często wulgarnie) o tobie ktoś kto wejdzie na forum, postawi 20 postów z rzędu i naobraża ludzi po czym dostanie degrada i obrażony zniknie by nigdy więcej się nie pokazać. Istotne jest to co myśli się o sobie samemu (samej). Sam nie chciałbym być Moderatorem i mieć wątpliwości czy postąpiłem słusznie i sprawiedliwie wobec innych - to żadna frajda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować