Zaloguj się, aby obserwować  
Anonim_ecd01e12338b9d94a1a513fa581ad6b292a862bb1c126c31d561978527500a64

Sztuki Walki

3613 postów w tym temacie

Dnia 19.02.2007 o 16:36, mufur napisał:

Ale to co było w Star Warsach to było akurat aikido :) Tam również są elementy walki na miecze.


Sorka, ale w star wars nie ma aikido :)
Może jakieś pojedyncze elementy, ale nie obrażajcie tej sztuki walki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 16:38, Budo napisał:

> Ale to co było w Star Warsach to było akurat aikido :) Tam również są elementy walki na
miecze.

Sorka, ale w star wars nie ma aikido :)
Może jakieś pojedyncze elementy, ale nie obrażajcie tej sztuki walki ;]


większość elementów walk na miecze to właśnie aikido. Poza walkami na miecze to faktycznie nie ma tam aikido.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 16:36, mufur napisał:

Od "wymachiwania mieczem" jest kendo.

"machać mieczem" można również w iaido, kenujtsu, battodo itd.

Dnia 19.02.2007 o 16:36, mufur napisał:

Stara japońska sztuka walki.

Nie taka stara;-) należy do współczesnego budo :-)
>Opiera się tylko i wyłącznie

Dnia 19.02.2007 o 16:36, mufur napisał:

na posługiwaniu się bronią. Treningi przeprowadzane są przy pomocy bambusowych mieczy, z maskami
ochronnymi na twarzy.

To trochę bardziej skomplikowane, teraz nie mam czasu ale przy najbliższej okazji coś napiszę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

machanie mieczem bylo cytatem :)

Co do reszty to się nie spieram bo nie ukrywam że moja wiedza na ten temat może być zbyt mała.

Ale aikido w SW jest na bank :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 16:32, Pediator napisał:

mógłbyś coś więcej o kombacie napisać?


Co konkretnego chciałbyś się dowiedzieć? Ja ci moge powiedzieć jak u nas na treningach wygląda "Aikidocki kombat" - czyli proste techniki, 0finezji , tylko sprowadzenie do parteru/unieruchomienie/zbutowanie przeciwnika. Nawet małpę można by tego nauczyć..
W kombacie, jak Kombat 56, prowadzonym przez niejakiego mjr. Kupsa, jest to jeszcze bardziej uproszczone - stawia sie na brutalną siłę fizyczną, minimum techniki -maximum skuteczności.

>>mufur
>Ale aikido w SW jest na bank :)

No.. Powiedzmy..
W Aikido są elementy "machania mieczem", ale jest ich niewiele.. Właściwie to ile się tego ćwiczy zależy od trenera. Większość "czystych aikidoków" uczy tylko wymaganych do egzaminu kata, trochę pokazówki..
Kendo - to dyscyplina sportowa - tam ćwiczy się walkę mieczem już że tak powiem "prawdziwie" - czyli na zasadzie - walnij przeciwnika i wygraj..
Iaido - to sztuka - dąży się do osiągnięcia mistrzostwa w kata, poznaje się ruch - ale jako takiej walki z przeciwnikiem nie ma.

To czy w SW było aikido, czy nie.. Ciężko stwierdzić - nad choreografią zapewne pracowali ludzie znający więcej niż 1 styl - być może Aikido, Iaido, Kendo.. Może Wu-Shu.. Nie można IMHO definitywnie stwierdzić - tu JEST AIKIDO..
Prędzej byłbym skory przyznać, że w choreografii do SW użyto elementów występujących także w Aikido.
Samo aikido jednak to głównie walka bez broni - sztuka wywodząca się ze sztuki która w pierwotnych założeniach miała dać samurajowi jakieś 10% szans na przeżycie, gdy ten zostanie rozbrojony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja np. chciałbym nauczyć się prać ludzi . już teraz nie daje nikomu sobie w kasze dmuchać ale jak ktoś się postawi może być kiepsko. gdzie moge się tego nauczyć, w jakiej formie sa treningi i ile zabulić trza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak byłem młodszy oglądałem Dragon Balla (byłem wtedy uznawany za znawcę w tym temacie), i gdy nadszedł pojedynek z Cellem (w polskiej wersji Komurczakiem) zobaczyłem jak fajne gość wlnął go z pięści w brzuch, postanowiłem wypróbować to w szkole, akuratnie pokłuciłem się ze swoim kolegą z klasy. Wyszliśmy ze szkoly, przescignąłem go (żeby fajne wyglądało) i czekałem na niego z założonymi rękami, fdy podszedł do mnie tak mocno i trafnie go uderzyłem w brzuch że się zwinał a wtedy jecze po twarzy dostał. Morał, nie trzeba chodzić na karate czy coś i do tego płacić, lepiej oglądać Dragon Balla :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 14:18, Pediator napisał:

ja np. chciałbym nauczyć się prać ludzi . już teraz nie daje nikomu sobie w kasze dmuchać ale
jak ktoś się postawi może być kiepsko. gdzie moge się tego nauczyć, w jakiej formie sa treningi
i ile zabulić trza


Najpierw proponuję dorosnąć do sztuk walki, a potem pomysleć nad wyborem.

Papishon----> historyjka i wniosek żałosny ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 14:18, Pediator napisał:

/.../



Na sztuki walki nie chodzi się po to żeby nauczyć się prać ludzi, ale po to żeby nauczyć się samoobrony (mimo wszystko to co innego) i samokontroli. Trener uczył nas (znaczy sekcję) żeby nie reagować na zaczepki, walczyć tylko wtedy gdy jest to konieczne.
Ja płacę 40 zł za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 14:18, Pediator napisał:

ja np. chciałbym nauczyć się prać ludzi .


Cóż.. Z takim podejściem niestety na sztuki walki raczej się nie zapisuj - tu nie o to chodzi :/
Może kombat.. Samoobrona dla pań? xD
Jednak, jak już było pisane, sztuki walki to coś więcej niż pranie ludzi - to przedewszystkim dążenie do perfekcji, praca nad sobą, nauka samokontroli, poznania siebie.
Sztuki walki tak naprawdę wymagają dłuugich lat ćwiczeń, by do czegoś dojść - 10 lat to KRÓTKO >.>''
Np. Aikido - wg. naszego senseia aikido rozumie się dopiero po 50 latach treningów.. I szczeże mówiąc - to chyba ma rację >.>''

>gdzie moge się tego nauczyć, w jakiej formie sa treningi i ile zabulić trza

To zależy - my płacimy 50 zł miesięcznie - treningi 2x w tygodniu + wolny wstęp do wszystkich zrzeszonych sekcji - jak się komuś chce to może cały tydzień na treningi jeździć..
Jak wyglądają treningi? Różnie - ale zawsze najpierw rozgrzewka (ostatnio mamy strasznie rozgrzewki xD Wyrabiamy formę przed egzaminami xD), potem ćwiczy się techniki - w zależności od "stażu" ćwiczących mniej lub bardziej dynamicznie.. A potem jest zakończenie xD
W ogólności mniej więcej tak to wygląda - najlepiej samemu przejść się na jakąś sekcję i zobaczyć jak tam wyglądają treningi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ćwiczę AIKIDO od 5 lat i jeszcze w ogóle nie czuję opannowania. Pytałem się trenera co trzeba zrobić, on odpowiedział "Czekaj, a zrozumiesz. Aikido to nie zabawa, potrzeba skupienia, którego tobie brakuje" Jak widąc trzeba czekać i przykładać się do treningów. Jeśli nie spodoba ci się pierwszy trening nie zaczynaj ćwiczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zaczaleś w wieku 8 lat? Bardzo wcześnie, powiedziałbym nawet że ze względów zdrowotnych za wcześnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 14:30, Andrij napisał:

Na sztuki walki nie chodzi się po to żeby nauczyć się prać ludzi, ale po to żeby nauczyć się
samoobrony (mimo wszystko to co innego) i samokontroli. Trener uczył nas (znaczy sekcję) żeby
nie reagować na zaczepki, walczyć tylko wtedy gdy jest to konieczne.
Ja płacę 40 zł za miesiąc.


Zgadzam się. Sztuk walki uczy się po to, żeby umieć się obronić w razie konieczności. Ja od 5 lat trenuję Karate Kyokushin i Sensei właśnie tego nas uczy. Poza tym dewizą Kyokushin jest sentencja: ''Karate ni sente nashi'' - ''Karate nigdy nie było sztuką agresji''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 21:15, Budo napisał:

/.../

Zaczaleś w wieku 8 lat? Bardzo wcześnie, powiedziałbym nawet że ze względów zdrowotnych za
wcześnie...


Tak zacząłem w wieku 8 lat bo mój tata sądził, że WF w szkole to badziewie i zapisał mnie na Aikido :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 21:20, colin mcrae napisał:

Tak zacząłem w wieku 8 lat bo mój tata sądził, że WF w szkole to badziewie i zapisał mnie na
Aikido :)


Miejmy nadzieję że nie odbije sie to w żaden sposób na Twoim zdrowiu... treningi w zasadzie nie powinny sie zacząć przez 12-13 rokiem życia głównie ze względu na stawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2007 o 21:22, Budo napisał:

Miejmy nadzieję że nie odbije sie to w żaden sposób na Twoim zdrowiu... treningi w zasadzie
nie powinny sie zacząć przez 12-13 rokiem życia głównie ze względu na stawy.


Wszystko zależy od ćwiczeń i ich ilości czy intensywności.
U nas na karate jest sekcja w podstawówce. Głównie dzieciaki po 9-11 lat.
Szczerze mówiąc im trochę zazdroszczę, że przy intensywnym treningu, to w moim wieku będa już wszystkie co najmniej w brązowych pasach i z nielada kondycją :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie porównuj tych dwóch sztuk walki- kung-fu dzieciaki niekiedy zaczynają ćwiczyć zanim nauczą sie chodzić, a aikido nie jest uderzane, a polega w większości na dźwigniach na stawy... dzieciaki sa delikatne i nie mają do końca wykształconych i zbudowanych, usztywnionych stawów, w dodatku często ćwiczą między sobą bez wyczucia przesadzając przy niebiezpiecznych technikach- to może sie źle skończyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taa karate :) mam zamiar sie zapisac :) ale czy warto?? sie okaze :P
sam troche sie nauczylem :P tzn na kolegach :P dobrze umiem 5 dzwigni :P 3 z nich prawie perfekcynie :P
oczywiscie nie zrobie ich jakiemus koksowi ktory ma 50 w lapie :P bo nie bede mial tyle sily ale takim typka na ulic to bez problemu jezeli walka sie dopiero zaczyna... bo w trakcie jest juz torche wiekszy problem :P
kurcze musze znowu zaczac sie rozciagac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować